Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan NE szüljünk fórum

Hogyan NE szüljünk (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan NE szüljünk

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
96. f758a7200f (válaszként erre: 93. - Csandi1973)
2011. jún. 9. 15:04

Igen, de egyébként ez a burok leválasztás nem egyenlő a burokrepesztéssel. Csak annyi, hogy a burkot egy kicsit leválasztják (ujjal) a méh faláról egy kis helyen, ettől pár órára rá megindulnak a fájások.


Ennek ellenére nekem a kórházban később burkot is kellett repeszteni ugyanúgy mint az első babánál, mert nem repedt ki magától.


Sőt, nem is ennél a dokinál szültem, mert egy másik kórházban szültem, csak a kötelező utsó vizsgálatokra szívhangra ide jártam, mert 2 naponta kellett menni és kényelmesebb volt. Szóval ennek ellenére nagyon kedves volt, hogy nem az ő betege voltam, és később azzá váltam:) most ő a dokim, magánrendelésére járok, nagyon kedves és türelmes és mindig mindent elmagyaráz, nem néz hülyének.

95. ilchie
2011. jún. 9. 15:02

Valakinek rendet kellene itt tennie, de nagyon!

Hány orvos csinálja ezt!

A boríték az rendben van, de az, hogy ő bejöjjön a szabadnapján, na nem!!!

Milyen érdekes, hogy sokszor épp ügyel a doki, mikor szülni megyünk.

Szerintem sokan nem is tudnak erről, csak azt érzik, hogy fájt a vizsgálat.

De kérem, az utolsó időben ez már természetes!


Sajnálom, hogy így alakult veletek!Mielőbbi rendeződést kívánok!

94. csandi1973 (válaszként erre: 92. - Bettike2007)
2011. jún. 9. 14:59
Szia Bettike!:) Erről is írtam, hogy az nem lehet mentsége az orvosnak, hogy azért hozza előre, hogy nehogy ügyeletesnél kelljen szülni, hiszen az nem jelenti azt, hogy rosszabbul járna a mama-baba!
93. csandi1973 (válaszként erre: 91. - F758a7200f)
2011. jún. 9. 14:58
Örülök, hogy leírtad, mert erről beszéltem! Ha megbeszéli az orvos az édesanyával, akkor már másképp fest az egész!
2011. jún. 9. 14:57

Huh ez durvának hangzik,sajnálom hogy ez történt veletek!

Nekem a fogadott orvosom a szülésnél hagyott cserben,az ügyeletesnél szültem,aki nagyon aranyos rendes volt,12óra alatt kellett kijönnie a babámnak mert zöld volt a víz,mégis kíméletes rendes volt velünk,sokat segített,könnyen tágultam a babám s ügyes volt,nem volt gond.Megfogadtam legközelebb vagy a ügyeletes dokit fogadom meg vagy senkit.

2011. jún. 9. 14:56

Kedves Karber, nem olvastam el a hozzászólásokat és később bepótolom, de így az elmesélésed alapján neked leválasztották a burkodat, hogy meginduljon a szülés (hogy ők elmehessenek hétvégére...)


Tulajdonképpen van egy ilyen praxis, nálam a második babánál csinálták, elég fájdalmas (szóval tényleg csillagokat látsz). Mivel elérkezett a szülés napja, de még nem volt semmi jele, hogy sietne, a doki mikor megvizsgált, megkérdezte, hogy mennyire akarom hamarabb szülni a babát. Mondtam neki, hogy nekem már nagyon kényelmetlen a poci és szeretném minél hamarabb megölelni a babámat, erre szólt, hogy ha leválasztja kicsit a burkot a méhfalról (ami fájdalmas), akkor kicsit meggyorsulnak a dolgok. De gondoltam, hogyha annyira fáj, akkor hagyjuk, közben meg vizsgált és már meg is csinálta, mikor mondtam, hogy most pl fáj, akkor abbahagyta és szólt, hogy meg is volnánk.


Rá 2 órára elkezdődött a vajúdás, és estére megszültem, egyébként nagyon brutálisnak tartom, hogy a dokid önszántából döntött így és meg sem kérdezett róla, csak hogy elmehessen hétvégére:(

90. N.Eszter (válaszként erre: 86. - Egypt)
2011. jún. 9. 14:50

Attól függ, hogyan zajlik.

Egy átlagos hüvelyi szüléshez képest egy programozott császár sokkal egyszerűbb dolog.Pláne az új technikával, amit Rubint Rékánál is alkalmaztak.Aznap fel lehet kelni, sokkal kevesebb a fájdalom, hamarabb gyógyul.

Különben 2 hetesen hogy tartott volna aerobic órát.Más még menni se tud.

89. eaedab0e25 (válaszként erre: 86. - Egypt)
2011. jún. 9. 14:48

GIGALÁJK:)

Nekem mindkettő volt:-), talán mondhatom így...

88. sysy66
2011. jún. 9. 14:45
sziasztok nekem is elég nagy volt a babám a sulyomhoz képest 3800g. nekem is repedt kivűl belül. de hál isten a 6. héten már tudtunk nemi életet élni. nekem sem tágult rendesen a doki a kezével tágitotta ki a méhszájat a szulés elott na az nagyon fájt. meg szegény baba ugy jott ki hogy a keze végig a feje mellett volt..el tudjátok képzelni...majdnem négy kilo ..én meg 55 voltam..de minden oké neked jobbulást kivánok remélem hamar rendezodnek a dolgaid:)
87. egypt (válaszként erre: 85. - Szerénke83)
2011. jún. 9. 14:41
Gondolom, a császár miatt kaptál. Az elsőnél én sem kaptam, de az nem is volt óriásbébi.:)
86. egypt (válaszként erre: 72. - Szerénke83)
2011. jún. 9. 14:40
Még annyit, hogy a császár is szülés, semmivel sem kisebb rangú dolog, mint a hüvelyi szülés.
85. Szerénke83 (válaszként erre: 83. - Egypt)
2011. jún. 9. 14:39

Én is napi kettőt kaptam, de nekem a baba sem volt nagy és a hasam sem:)

De az eredmény ugyanaz volt mindkettőnknél:)

84. Szerénke83 (válaszként erre: 80. - Csandi1973)
2011. jún. 9. 14:38

Semmi baj:)

Sajnálom, hogy elvesztetted a babát:(

83. egypt (válaszként erre: 77. - Szerénke83)
2011. jún. 9. 14:37
Én is kaptam, nekem indítani kellett a szülést, mert elfolyt a magzatvíz, de még 12 óra múlva sem jöttek a fájások. Utána pár napig napi kettőt kaptam, mert nagy volt a baba és a hasam is, és pár nap alatt olyan frankón összehúzódott, hogy azóta is hálás vagyok érte.
82. eaedab0e25 (válaszként erre: 81. - 2e0264df59)
2011. jún. 9. 14:37

:-)

Igazatok van!

81. 2e0264df59 (válaszként erre: 78. - Eaedab0e25)
2011. jún. 9. 14:34

akkor ezek szerint nekem is barátom az orvosom :-)

9 hónapot ingyen foglalkozott velem és szüléskor nem fél millát adtam :-)

80. csandi1973 (válaszként erre: 72. - Szerénke83)
2011. jún. 9. 14:33
Nekem 2 császárom volt, a 2. és a 3. A másodikat traumaként éltem meg, hiszen eleve hirtelen jött, életmentő műtétként, és csak én éltem túl sajnos. A 3. babánál féltem a császártól, de össze sem lehet hasonlítani az előzővel, hiszen itt csodálatos végkifejlete volt. Ugyanúgy, mint Te, már másnap szépen sétáltam, sőt, szoptattam is a babócát. Tudom, most jól elkanyarodtam a témától, csak hozzáfűznivalóm volt a császáros témához:)
79. 2e0264df59 (válaszként erre: 76. - Csandi1973)
2011. jún. 9. 14:31

a másodikkal én is :-)

az elsővel meg a másik táborhoz

78. eaedab0e25 (válaszként erre: 68. - Gavrilo1)
2011. jún. 9. 14:30

Végül is, tök igazad van, a pénznek semmi köze ehhez... Tök ingyen zavarta le neki a 9 hónapot, miről beszélsz? Pont azt a világot éljük, hogy cirka fél millákkal dobálózhatunk egész bátran nem. Mert az senkinek nem pénz, az tök mindegy, hogy van, vagy nincs. AZT A PÉNZT A GYEREKÉRE KÖLTHETTE!!! -és ez mi, ha nem baráti hozzáállás??

Igaz, erre mondhatod, hogy elmehetett volna sztk-ba is, de nem tette, mert magánorvosra volt igénye.

77. Szerénke83 (válaszként erre: 72. - Szerénke83)
2011. jún. 9. 14:29
És! Kaptunk oxitocint, nekem nagyon gyorsan visszahúzódott a hasam és a méhem is, amiben a szoptatás sokat segített.
76. csandi1973 (válaszként erre: 73. - Egypt)
2011. jún. 9. 14:29
:)) csatlakozom a táborhoz:)
75. Szerénke83 (válaszként erre: 73. - Egypt)
2011. jún. 9. 14:28
:)
74. Szerénke83 (válaszként erre: 68. - Gavrilo1)
2011. jún. 9. 14:27
A cikkben szerepel, hogy nem fogadott el pénzt az orvos vizsgálatok után Gondolom nem sztk rendelésen volt...
73. egypt (válaszként erre: 72. - Szerénke83)
2011. jún. 9. 14:27
Te is hazudsz, mint én, mert egyesek szerint a szülés minden nőnek maradandó trauma a bunkó orvosok miatt...:P
2011. jún. 9. 14:26

Sziasztok!


Nekem nagyon jó élmény volt a szülésem. Lehet, hogy most megköveznek, mert a császár nem szülés. Nekem az volt, és minden jól sikerült, a fogadott orvosom szakadó hóesésben fél órán belül ott volt, miután felhívták.

Este 22:36-ko született a fiam és már másnap délelőtt felkeltem és nem kellett engem húzkodni, nem tudom már ki írta, hogy jaj, szegény császárosok. Semmi problémám nem volt emiatt., Persze, fájt, húzódott, a büfiztetést a férjem csinálta, mert nem tudtam úgy tartani a fiam, de ez ha jól emlékszem talán max. 2 hétig tartott.

2011. jún. 9. 14:26
Csajok! Megértem mindegyikőtök álláspontját, nekem ez a véleményem, nektek az. Mindegy. Amire rá akartam világítani, az az lett volna, hogy nem mindig, minden esetben (körülmények között -ahogy a görög isten mondaná) kell az orvost okolni, mert ő is emberből van, de vannak esetek, hogy nem szidni érdemes, hanem jól megcsapkodni (pl.azokban az esetekben, amit előbb leírtam). Viszont a szóban forgó szülészről több mindent fel lehet hozni pozitívumként, amit a kismama picit sem értékel.
70. 2e0264df59 (válaszként erre: 65. - Eaedab0e25)
2011. jún. 9. 14:25

nem akarta háborítatlanul világra hozni a babáját, legalábbis nekem ez rémlik gyors olvasás után.


számomra ez azért nem egyelő a baráti segítséggel: nem kérek pénzt csak pattanj fel a vizsgálóra kiugrasztjuk azt a gyereket.


akkor már azzal jobban járt volna ha betolják császározni mondvacsinált indokkal

69. egypt (válaszként erre: 61. - 2d23b5e087)
2011. jún. 9. 14:23

Nem értem, miről beszélsz.

Nem támadtalak, csak nem szeretem az általánosítást. Te vagy az, aki támad és ingerülten reagál ok nélkül.

Nevetséges, hogy neked bizonygassam, szép élmény volt -e nekem a szülés vagy sem, abszolút hidegen hagy, hogy elhiszed -e.

Képzeld, én elhiszem, hogy a középkorban rengeteg nő meghalt szülés közben, manapság viszont ez a szám elenyésző. Nézz utána, nekem nem kell elhinned. Ez egyszerűen nevetséges.

Azon háborogsz, hogy én a szerinted kevesekhez tartozom, akinek semmiféle negatív élménye nem volt a szüléssel kapcsolatban? Nézz már egy kicsit magadba! Amiket felhoztál, pontosan saját magadra igazak, nem rám.

68. Gavrilo1 (válaszként erre: 65. - Eaedab0e25)
2011. jún. 9. 14:22
Miféle baráti és anyagi segítségről beszélsz??? A SZÜLÉSZ MUNKÁJA AMIÉRT FIZETÉST KAP. Ha valóban állandó jelleggel pátyolgatta volna, mindent gondosan megbeszélt volna vele, akkor talán beszélhetünk baráti hozzáállásról, de a pénznek ehhez semmi köze nem lehet!!
67. Gavrilo1 (válaszként erre: 63. - Ead80295ac)
2011. jún. 9. 14:19

Túlontúl nagy áhitat övezi az orvosi szakmát. Nem csodatévők, nem istenek ők csupán emberek, akiknek ez a szakmájuk. Ugyanolyan felelősségget kellene minden tettükért vállalni, mint pl. egy banki alkalmazottnak.

Az aki elvégzi az orvosi egyetmet még nem jalenti azt hogy alkalmas a szakmájára. Ismerek ilyen embert, akiről mindenki a környezetében azt nyilatkozta, csak a kezei közé ne kerüljek, ha befejezi az egyetemet. És ma már évtizedek óta "űzi" a szakmáját, borzalmas eredményekkel.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook