Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan NE szüljünk fórum

Hogyan NE szüljünk (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan NE szüljünk

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
336. kozmami (válaszként erre: 334. - Ascagrist)
2011. jún. 17. 00:41

Ez iszonyatos! :(

Viszont nagyon szép lett a kislányod és a neve is szép! :)

335. Tevecca (válaszként erre: 334. - Ascagrist)
2011. jún. 16. 20:10
ó te jó ég ...kissé bekönnyeztem..hogy lehet ilyen szívtelen egy orvos?
2011. jún. 16. 17:24

Sziasztok!

Én nem fogadtam fel orvost, de végig ugyanahhoz jártam az sztkba. Mikor bementem vizsgálatra, közölte, hogy hát, ma szülünk, maradjak bent. A 38. héten voltam és bár tényleg nyitva voltam, nem voltak rendszeres fájásaim. Nem baj, burokrepesztünk! Bíztam benne, gondoltam ő tudja, de kiderült, hogy ő sem. Nyolc órával később még mindig a szülőágyon feküdtem, a baba feje nem volt még a kismedencében, hiába tágultam ki. Megcsászároztak, a műtőben még hallottam, hogy odaszólt a doki az asszisztensének, hogy nahát, milyen éretlen baba! Akkor tudnám, hova siettünk! Egyébként míg el nem érkezett a nap mikorra ki voltam írva a babám addig aluszékony volt, nem mellesleg cicizni sem akart. Három könnyes hónapba telt, mire elhagyhattuk a tápszert.

Én úgy gondolom, a nőgyógyik is mindenáron orvososdit akarnak játszani, de a szülés az, ahol ezt nem kéne erőltetni. Az, hogy aztán anyukával mi történik, már többnyire azon múlik ki mennyire mer, vagy tud a sarkára állni és megmondani mit akar és mit nem. De időben kell kapcsolni! Sajnos többnyire a saját hibánkból kell tanulnunk.

333. Tevecca (válaszként erre: 332. - Kozmami)
2011. jún. 15. 05:51
de jó neked, én emlékszek..magára a fájdalomra is :S
332. kozmami
2011. jún. 14. 23:14
Mondjuk a szülés utáni küret se volt semmi, de ezekre már alig emlékszem, csak most, hogy beszélgetünk róla jutnak dolgok eszembe.
331. kozmami (válaszként erre: 330. - Tevecca)
2011. jún. 14. 23:12

Tekerte?! Br...

Péntekre voltam kiírva, szerdán még kimentem Kulcsra, hogy az ottani doki hátha megvizsgál "úgy", hogy ne kelljen befeküdnöm a kórházba. Nem mondom, hogy kellemes volt, de jóval alulmúlta a várakozásomat! Nyílván nem csinálta rendesen, ha még hétfő este is egybe voltam...

De ahogy elmondod, nem biztos, hogy baj...

330. Tevecca (válaszként erre: 329. - Kozmami)
2011. jún. 14. 23:05
el nem tudod képzelni...mintha kifordítanának, komolyan, jobban fájt mint a szülési fájdalom, mert az míg görcsös, bizsergő, ez hihetetlenül éles..és tekerte és tekerte
329. kozmami (válaszként erre: 326. - Tevecca)
2011. jún. 14. 22:55
Az ilyen vizsgálattól mindig tartottam, mesélték már mások is, hogy ez a "szülésre rásegítő" vizsgálat baromira fáj!
328. kozmami (válaszként erre: 318. - F758a7200f)
2011. jún. 14. 22:51

Szerintem a pici baba nem befolyásolja, hogy lesz e gátrepedés, sokkal többet számít, hogy mennyire bír tágulni az ember.

A fiam 2900g-al született és nem 2-3, hanem 5-6 centis sebem volt kivűl, belül a méhszájamat is több öltéssel stoppolták, de én egyszerűen nem tágultam! 5 perces fájásokkal és 3 újjnyival szültem.

Szülés után pár nappal magam alá néztem és nem hittem el, amit látok. A mutató újjam befért volna fenekem felé húzódó vágásba. Ezt így nem is lehet nagyon elképzelni.

Rossz volt, de egyáltalán nem tart vissza a kistesótól meg a szextől meg semmitől.

Szerintem ez egyéntől is függ, ki hogy éli meg a dolgokat!

Első baba, de abszolúte nem paráztam, nem izgultam a szülés miatt. Olyan nyugodt voltam, hogy még aludtam is két fájás közt.


Írta itt valaki, hogy otthon tágulgatott és gyakorlatilag csak szülni kellett bemennie.

Hát, eredetileg én is így terveztem, de mivel nem jött agyerek a kiírt napra, be kellett feküdni.

Mondjuk így utólag nem is tudom mi lehetett volna, ah én otthon várok a 2-3 perces fájásokra!

Utólag mondták, hogy rövid volt a zsinór, ezért nem szállt le a hasam és a szívhang is leesett, akkor segített rá a doki könyökkel. Mondom, mindez 5 perces fájással és 3 újjnyira.

Ugyanebbe a kórházba, ugyanígy volt egy ismim, de őt a dokija megcsászározta.

327. Tevecca
2011. jún. 14. 22:50
Köszönöm hogy meghallgattok :) ez nagyon kell hogy kibeszélhessem, nagyon küzdök a dologgal
326. Tevecca (válaszként erre: 321. - 2e0264df59)
2011. jún. 14. 22:47
pfú, nekem rettenet volt, szó szerint benyúlt és megtekerte a kezét mert nem akartam tágulni..persze, jó hogy nem hagytak szenvedni, de annyit mondhatott volna, h szívem ez most pokolian fájni fog
325. 2e0264df59 (válaszként erre: 324. - Gavrilo1)
2011. jún. 14. 22:04

gratulálok, az tökjó lehet :-)

mondjuk a másodiknál a repedésemre egy szavam sem lehet mert kb 2 öltés volt.

324. Gavrilo1 (válaszként erre: 322. - 2e0264df59)
2011. jún. 14. 21:51
Na jó az igazgatást is egyébként feszegetésnek érzi az ember lánya. De nekem az nem fájt, a gyerek feje már egyébként is annyira feszített, hogy gondoltam szétrepedek- de nem, semmi sem történt, egészben maradtam.. :-)
323. 2e0264df59 (válaszként erre: 312. - Tevecca)
2011. jún. 14. 21:48
ez a helyes hozzáállás
322. 2e0264df59 (válaszként erre: 315. - Gavrilo1)
2011. jún. 14. 21:47
egyszer láttam egy kisfilmet szülésről, ott határozottan feszegették a gátat, de azt metszés előtt. Ha agyon csapnak sem tudom megmondani nálam ez hogyan történt, azt tudom, hogy az elsőnél a gyakornok végezte többszöri felszólítás után (már csak az hiányzott abban a helyzetben)
321. 2e0264df59 (válaszként erre: 317. - Tevecca)
2011. jún. 14. 21:44
tudtommal az elsőnél engem is tágítottak kézzel ("elmaszírozom a maradék kis méhnyakat" mondta a szülésznő, azóta is a fülemben cseng), de én nem érezte nagyobb fájdalmat akkor sem. Vagy nekem akkor már mindegy volt? Azt, hogy a farokcsontom eltört is csak másnap tudtam meg. A férjem meg mondta, hogy ő hallott valami reccsenést amikor rásegítettek a kislányomra, de nem gondolta, hogy "belőlem jön". Én akkor már arra sem válaszoltam amit kérdeztek, nem hogy jajjgassak :-)
2011. jún. 14. 21:39

nekem a másodiknál esélye nem volt a dokinak vágni (amivel nekem amúgy nincs gondom) mert pont indult a másik szülőszobára az ott szülőre rápillantani mikor a kicsi tank kisfiam a harmadik nyomásnál elindult a vártnál jobban :-) Repedtem, de csak egy nagyon picit (biztos a szülésznő ügyes volt)


amúgy nekem kevesebb mint a harmada volt időben a második szülésem. Biztos ezért indult nyugodt szívvel a dokim a másik szülőszobára :-) Akkor 5 órát állt mellettem a szülőágynál, másodjára összesen voltam 1 órát a szülőszobán (vajúdó környékén sem voltam)

319. Tevecca (válaszként erre: 318. - F758a7200f)
2011. jún. 14. 20:22
Igen, szerettem volna "kivárni" a pillanatot, de befektettek a piszkok...legközelebb nem hagyom...a gátam nekem is szép, sőt kicsit szűkebbre is varrt, hálás vagyok a dokinak ezért mert így azért nem vagyok "hátrányban"
318. f758a7200f (válaszként erre: 317. - Tevecca)
2011. jún. 14. 18:31

Azert a vagas is, ha jol csinaljak, szepen beforr, engem legalabbis megdicsert a mostani dokim hogy egyreszt nem latszik masreszt tonusos is (masik doki minkajat dicserte es ez nalam szamit) szerinte nem is lesz gond a harmadikkal, nem fog ujrarepedni a seb, es megint gatat vedunk.


Szoval ha srevizaven vagnak akkor jol gyogyul es nem izmot vagnak hanem csak picit bemetszik a nyalkahartyat. Elsonel is gatvedelmet akartak de nem akartam, attol feltem, repednek ezert inkabb bevallaltam egy felcentis vagast. De ez is hozzaallas kerdese szoval ha en kertem akkor valahogy nem is olyan tragikus, mintha mas dontotte volna el helyettem.


Amugy nem kizart, ha kisebb babat szulsz mint az elsonel, simabban megy, masodszorra igy menj a dolognak, lehet hogy gatvedelem sem kell es meg igy sem lesz repedes, csak minel kesobb menj a korhazba...

317. Tevecca (válaszként erre: 314. - F758a7200f)
2011. jún. 14. 16:33

Nekem elég nagyot vágtak, jó sok öltéssel, de nem haltam bele. Viszont kézzel tágítottak, 4x jól megcsavarta bennem a kezét a szülésznő, mindet egy-egy fájásnál és szétrepedt a méhnyakam. Nekem pózokkal van bajom, néha bevillan és kifejezetten nem jó emlék.

Úgy irigyellek a gátvédelem miatt, de itt szó sem lehetett róla :(

316. f758a7200f (válaszként erre: 315. - Gavrilo1)
2011. jún. 14. 16:17

Nem, marmint nekem a masodiknal levalasztottak a mehfalrol a burkot es az mas teszta.


Gatvedelemnel hallottam olyat hogy valaki azt mondta hogy megbanta mert azota is a doki keze jut eszebe hogy feszegette a huvelyet, meg szeretkezes kozben is ezt latja.


Reszemrol is inkabb igazgatas volt, szoval 2 ujjal kitamasztotta es kesz de ezt csak a ferjemtol tudom mert en nem lattam odaig:)


Mehszajfeszegetes na ezt sem tudom milyen, az elsovel 6 centis mehszajjal mentem, a masodiknal kb 3 de nagyon hamar utolerte magat. Magzatvizet mindketszer kiboktek mert en tagultam de a "zacsi" csak nem szakadt. Ki tudja, szulhettem volna oket burokban;)

315. Gavrilo1 (válaszként erre: 314. - F758a7200f)
2011. jún. 14. 16:08
Szerintem a feszegetésre a méhszájnál van példa és nem a gátnál.Azt nem szokták tágítani, csak finoman igazgatni a bőrt. A gátvédelemről nem hallottam még egy rémtörténetet, csak a méhszájtágításról. Szerintem te is erre gondoltál. :-))
314. f758a7200f (válaszként erre: 313. - Tevecca)
2011. jún. 14. 16:01

En is sokat hanytam, a masodikkal 5. honapig.


De most attol fuggetlenul hogy vannak veszelyeztetettebb terhessegek, azert ugy vettem eszre hogy sokan a komplikaciomentes "sima" szuleseket is ugy elik megcmintha valami csonkitasi hadjaraton vettek volna reszt.


Csak azok taborat szeretnem gyarapitani akik valahogy termeszetkozelibben elik meg ezt az egeszet. Volt nekem is gatmetszesem az elsonel, de 3 oltes volt utana es nem 63, szoval nem ereztem magam ettol a 3 oltestol felig nonek vagy ilyesmik. Megertem ha valakinek tenyleg 63 volt, akkor biztos nagy kinok voltak...


A masodik szules gatvedelem volt de errol is olyan sok remtortenetet hallok, szoval pl en ilyen doki kezzel tagit majd szetrepeszt-et nem tapasztaltam, a szuleszno ugyesen 2 ujjaval tartotta a gatat es a baba mar kint is volt, szo sem volt feszegetesrol vagy hasonlokrol. Oke, ez kicsi baba is volt de tenyleg rosszat a gatvedelemrol sem tudnek mondani.


Ami zavaro volt az elso szulesnel az pl hogy mindenki ki be maszkalt es odapillantgatott de ez nem lehet a szuleszno vagy doki hibaja, inkabb hogy az illeto noverkek lehettek volna kicsit szemermesebbek:)

313. Tevecca (válaszként erre: 310. - F758a7200f)
2011. jún. 14. 15:49

"nem kell belerokkanni sem a terhessegbe sem a szulesbe"


16 hétig hánytam, 4-5 méter megtétele után görcsöltem, 1 hétig feküdtem mert kijött a terhességi isiász(becsípődött egy ideg és felkelni sem tudtam...na hát hiába próbáltam bármit is tudatosítani :D

de annak örülök hogy másoknak könnyebb volt

312. Tevecca (válaszként erre: 308. - 2e0264df59)
2011. jún. 14. 15:46
Ebben reménykedek. Remélem a következőnél csodás élményünk lesz, tuti nem fogom magam hagyni
311. Tevecca (válaszként erre: 306. - Szerénke83)
2011. jún. 14. 15:46
igen, mert a kiírt nap után rögtön befektettek kórházba...egy héttel előbb akartak, de nem hagytam...persze, majd bent tobzódok mint egy szobanövény
310. f758a7200f (válaszként erre: 307. - 2e0264df59)
2011. jún. 14. 15:37

6 orara az elso fajastol megszulettek mindketten, egyebkent csak 3 orara a korhazba erestol mert en olyan vagyok hogy mikor ereztem a fajasokat meg gyors osszepakoltam a lakast (ki tudja mikor erunk haza, nehogymar rendetlenseget hagyjak:DDD) plusz atellenoriztem a korhazba keszulos taskat meg egyszer hogy van-e elegendo bugyi meg betet meg kisruha a babanak stb stb.


Egyszoval en egy ilyen feladatkent kezeltem mindig is az egeszet, nem kell belerokkanni sem a terhessegbe sem a szulesbe, minel inkabb az anyuka ezt tudatositja, annal jobban kozremukodik a szulesben es mindketten nyerunk csak rajta, a babam is meg en is.


Mivel elvileg minden szules a fele az elozonek, tudom, hogy legkozelebb, ha nem lesz komplikacio, nagyon kell majd sietni a korhazba, nem lesz ido tokolesre, de az elso szuloknek ajanlom hogy toltsenek otthon minel tobb idot es keszitsek fel magukat lelkileg, nem boszorkanyegetesre megyunk...

309. Szerénke83 (válaszként erre: 308. - 2e0264df59)
2011. jún. 14. 15:06

Így van, nincs 2 egyforma terhesség és szülés sem.

A következő szülésnél már tapasztalt lesz az anyuka és kiáll magáért. Vagy legalább időben vált orvost...

2011. jún. 14. 14:50
Csak annyit szeretnék a cikkírónak még mondani, hogy higgye el (mert nagyon sok példa is előkerült itt a beszélgetés folyamán), ettől még lehet a következő szülése szép emlék. A baba mindent feledtet. Következőleg már tapasztaltabb lesz ő is. Nekem is merőben ellentétes volt a 2 szülésem.
307. 2e0264df59 (válaszként erre: 303. - F758a7200f)
2011. jún. 14. 14:46

nekem is az első maratoni volt és drasztikus, a második gyors és álom :-)


szerencsére nekem magas a fájdalomküszöböm és ebben szerencsésnek érzem magam. Mindkettőt egy hang nélkül szültem meg fájdalomcsillapítás nélkül. A farokcsönt törésemnél sem nyekkentem meg. Persze ez nem hősség, egysezrűen egy másik tudatállapotban van az ember.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook