Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan NE szüljünk fórum

Hogyan NE szüljünk (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan NE szüljünk

126. 2e0264df59 (válaszként erre: 124. - F758a7200f)
2011. jún. 9. 15:43

de divat

csak úgyból is, de inkább muszájból

125. 2e0264df59 (válaszként erre: 120. - F758a7200f)
2011. jún. 9. 15:42

nem biztos, hogy hamarabb összeszedte volna magát a hülyeiből egy jó kondiban lévő nő mert azt is millió dolog befolyásolja


én az elsőnél egy császárból hamarabb összeszedtem volna magam, a másodiknál 2 óra múlva én is zuhanyoztam

124. f758a7200f (válaszként erre: 122. - Eaedab0e25)
2011. jún. 9. 15:41

Szerintem ez a könyökölés már nem divat vagy 30 éve. Legalábbis anyáméktól még ilyen horror-dolgokat hallottam, de azóta sem senkitől.


Már 8 évvel ezelőtt is volt gátvédelem, az elsőt is majdnem sikerült azzal megszülni aztán mégsem, de ezt a könyökölésdolgot abszolút nem csinálták már akkor sem.


Szóval ne ijesszük már meg a leendő kismamikat:) (sőt én is az vagyok, már harmadszorra, és cseppet sem így állok hozzá)

123. eaedab0e25 (válaszként erre: 121. - Ében11)
2011. jún. 9. 15:37
Nem hiszem, hogy az a kommentem durva hangnemben, fogalmazásmódban lett volna megírva, de akkor gügyögni fogok ezentúl:-) És köszönöm az észrevételt.
122. eaedab0e25 (válaszként erre: 118. - Huanita80)
2011. jún. 9. 15:33
Igaz, nem hasonlíthatom össze. Belőlem nem "könyökölték" ki a gyereket, hanem visszatolták egy picit.
121. ében11 (válaszként erre: 40. - Eaedab0e25)
2011. jún. 9. 15:33

Nagyon durván fogalmazol.Az hogy mennyire okoz egy vizsgálat, műtét-egy szülés traumát-sokszor a dokin, a nővéreken is múlik.Szüléskor főleg-hiszen nem teljesen úgy érez gondol a kismami mint normál állapotában.Nem nevezném az idő előtti indítás jóindulatúnak.Sőt az időn túlit sem(egyik ismerősöm 3 héttel később szült, mint hogy ki volt írva-és senki nem sietette, nem fektették be kórházba-tanácsot kapott sok séta, esetleg szex ami beindíthatja a szülést-de közben naponta járt ellenőrzésre.

Ebben az esetben az lett volna a jóindulat, ha a doki őszintén elmondja, elmegy szabira és rábízza egy másik orvosra, esetleg szülésznőre-és felkészíti hogy ettől sem dől össze a világ-hiszen mindenki a munkáját végzi-sok jó orvos szülésznő van.Így ő is a kismami is nyugodt maradt volna, baba pedig akkor jön amikor kell.Persze a végén minden kismami várja hogy kibújjon a baba, sokan nyűgösek is-de a dokinak kell empatikusnak lenni, nyugtatni az anyát-szerintem.Nem tervezett császárral szüléssel elintézni.Mert ott lesz a baba, de ott marad ez az emlék-és ez nem szülő nő hibája.

120. f758a7200f (válaszként erre: 116. - 2e0264df59)
2011. jún. 9. 15:32

Igen, egyénfüggő is, egy jó kondiban lévő nő hamarabb összeszedi magát a császárból mint egy másik, de saját magához képest a hüvelyiből még hamarabb összeszedte volna magát.


Szóval el tudom képzelni, ha én szülés után 2 órával zuhiztam meg minden, akkor lehet, hogy egy császár nálam nem lett volna 3 nap a sötétben hanem mondjuk csak 1. De ez nem változtat azon, hogy később kevesebb komplikációm lesz egy hüvelyitől (ha a baba normális méretű, ha nincs semmi gáz stb)

2011. jún. 9. 15:30
:S sajnálom, szörnyű lehetett!
118. huanita80 (válaszként erre: 114. - Eaedab0e25)
2011. jún. 9. 15:30
De végül is nem hasonlíthatod össze mert a te babádat nem nyomták ki szűk helyen!Lehet ha igen....
117. f758a7200f (válaszként erre: 114. - Eaedab0e25)
2011. jún. 9. 15:30

Tehát már a szülőjáratban volt és onnan húzták vissza a császárral?!


Ez durva, mert azt hiszem, hogy van egy vákumos eljárás is, szóval egy barátnőmnek, amikor már a végén majdnem kint volt a baba, de nem volt ereje nyomni és visszacsúszott, akkor fogták a vákumos izét és így született. Szóval akkor már azt mondták, hogy ha bent van a szülőjáratban, nincs értelme császárt csinálni, csak akkor amikor pl nincs is kinyílva a méhszáj, tehát valami miatt a baba egyáltalán nem tud kibújni.

2011. jún. 9. 15:28
szerintem abszolút esetfüggő, hogy melyik szülési mód a rosszabb és melyiknél hosszabb a lábadozási idő
115. f758a7200f (válaszként erre: 110. - Csandi1973)
2011. jún. 9. 15:25
Na, akkor pl tőled megkérdezem:) szerinted melyik volt nehezebb, lábadozást beleszámítva?
114. eaedab0e25 (válaszként erre: 108. - Egypt)
2011. jún. 9. 15:24
Figyu, nekem is brutális szülésem volt, bár nem piszkáltak bele a dolgokba. Elindult a dolog, hogy szüljük meg sima úton. Megjegyzem, előtte tájékoztattam az orvosomat, hogy hajlamos vagyok bepánikolni a fájdalomtól. Tehát sima szülés, előtte már 2 napja vajúdtam, zero erő, mert nálam hányással járt a vajúdás, és az utolsó pillanatokban, mindig visszacsúszott a gyerek, mert nem volt már energiám normálisan csinálni, vágtak alul is, aztán miután elájultam a kimerültségtől, betoltak sürgősségi császárra. A gyerekem nem hasfájós és nem lettek szexuális problémáim. Szóval ebben sem általánosíthatunk, hogy kinek a hibája, minek az oka, stb. és a satöbbik hosszú sora.
113. f758a7200f (válaszként erre: 102. - Egypt)
2011. jún. 9. 15:23

Olyat kérdezz csak akinek volt mindkét típusú szülése.


Mert a kismamák közül akiket ismerek, akiknek csak császárjuk volt, azok esküsznek, hogy nem volt semmi bajuk. Úgy értem, normálisnak fogják fel, hogy szétvágják a hasizmukat, szétbogozzák a beleiket 4 centis vágás a méhen, utána mindent szépen visszarakosgatni, 3 nap a sötétben stb.


Viszont akiknek volt már a császár előtt egy komplikációmentes hüvelyi szülése, azok mind egyetértenek abban hogy az volt a simább ügy.


Szóval kell egy viszonyítási alap szerintem, mert egyértelmű, hogy ha valaki először megszül egy 4 kilós babát kínnal szenvedéssel és a második babánál császárja van, akkor lehet, hogy azt mondja, hogy jobb volt a császár, de speciel én meg azt találnám nehéznek, hogy 3 napig nem tudok egyedül vécére menni és a babáról gondoskodni stb. DE csak azért beszélek így mert aránylag picuri babákat szültem, nem volt nehéz, nem voltak komplikációk, gátvédelem volt a másodiknál, tehát jobban éltem meg a dolgot. Szóval én így, hogy tudom, hogy milyen, tuti nem vállalnék be egy császárt, hogy elkerüljem a fájdalmat, stb. de ha szükség lenne rá, akkor oké, nem ellenkeznék

112. csandi1973 (válaszként erre: 106. - Huanita80)
2011. jún. 9. 15:23
Tudom, csak megerősítettem a véleményedet, én is egyetértek Veled:)
111. huanita80 (válaszként erre: 108. - Egypt)
2011. jún. 9. 15:22
Na ezzel egyet értek,bár mégiscsak trauma érte még a babát is ahogy préselték ki!Azért elképzelhető...
110. csandi1973 (válaszként erre: 108. - Egypt)
2011. jún. 9. 15:21
Szerintem sem függ össze sem az orvossal, sem a szüléssel. Első lányomat hüvelyi úton szültem, harmadik babámat császárral, és mindkettő hasfájós volt.
109. huanita80 (válaszként erre: 105. - F758a7200f)
2011. jún. 9. 15:21

Ha doki mondta akkor okés.

Azért írtam mert nekem úgy volt,meg úgy olvastam mindenhol hogya nyákgugót választják le.A burkot csak repeszteni szokták,én még nem hallottam hogy leválasztják kézzel!:)

108. egypt (válaszként erre: 103. - Eaedab0e25)
2011. jún. 9. 15:19

Ha már szóba került, annyit megjegyeznék, hogy nem vagyok biztos benne, hogy a cikkíró szexuális problémáiért valóban az orvos a felelős, és egy "normál" szülés után nem jöttek volna -e ugyanígy elő. Szerintem inkább a fájdalom, repedés-varrás miatt alakult ez ki, az meg legtöbbször együtt jár a szüléssel. De ezen kár agyalni, így utólag nem tudhatjuk.

Abban viszont egészen biztos vagyok, hogy a baba nem az orvos és a szülés miatt lett hasfájós. Nagyon kevés baba nem hasfájós, és nem a szüléssel függ össze a dolog, hanem az éretlen emésztőrendszerrel, levegőnyeléssel, stb.

2011. jún. 9. 15:17

Először gratulálok a babához.

Remélem minden rendbe jön és boldogan nevelitek fel a gyermeket.

106. huanita80 (válaszként erre: 59. - Csandi1973)
2011. jún. 9. 15:17
Én is ezt írtam!
105. f758a7200f (válaszként erre: 99. - Huanita80)
2011. jún. 9. 15:16

Nem tudom, mert nekem mikor bementem a kórházba, még megvolt a nyákdugó.


Szóval a doki nekem burok faláról beszélt, és a nyákdugó megvolt a szülés előtt is, vagyis mielőtt aztán burkot kellett repeszteni.


Mert amikor elkezdődtek a fájások és bementem a kórházba, a doki (egy másik) még csinált egy utolsó uh-t hogy megnézze mekkora a baba. Ezután megvizsgált, és a kezében maradt a nyákdugó egy része, majd később elkezdtem tágulni, és ezután jött a burokrepesztés és aztán kitágult rendesen és szülés.

104. csandi1973 (válaszként erre: 103. - Eaedab0e25)
2011. jún. 9. 15:14
:))
103. eaedab0e25 (válaszként erre: 98. - Huanita80)
2011. jún. 9. 15:14
Maradjunk annyiban, hogy egyik sem korrekt viselkedés. SE az orvosé, se a hölgyé, aki a cikket írta. És ne vitázzunk, mert tök fölösleges más baján odáig fajulni, hogy vitatkozzunk - megmérgezi a sejtjeinket, azok pedig nem tudják reprodukálni magukat, így ráncosak leszünk és csúnyák és kénytelenek leszünk fórumot nyitni, amiben szidjuk a cikk írót, az orvost, meg a sejtjeinket:-)
102. egypt (válaszként erre: 100. - F758a7200f)
2011. jún. 9. 15:14

Szerintem ez a ritkább. Aki császárossal én beszéltem, szinte mindegyik azt mondta, hogy sokkal simább ügy volt, mint képzelte, és utána sem nagyon fájt a heg.

De mivel ez műtét, van kockázata, és ez is alakulhat rosszul. Pont azért nem szabadna csak azért ezt kérni, mert az anyuka ezt tartja kényelmesebbnek.

101. egypt (válaszként erre: 95. - Ilchie)
2011. jún. 9. 15:11

Az én dokim bejött a szabadnapján, sőt az első szülésemnél utána ment szabira, ennek ellenére minden nap bejött hozzám a kórházba megnézni, hogy vagyok, sőt a babám után is elment érdeklődni a PIC-re. És mint írtam, pénzt csak utólag adtunk neki.


Tényleg van sok orvos, akit csak a pénz érdekel, de legalább ugyanannyi valóban lelkiismeretes orvos is van.

Ha valaki orvost fogad, csakis olyat érdemes, akiben 100% megbízik.

Én azért döntöttem a fogadott doki mellett, mert nem akartam megkockáztatni, hogy esetleg egy bunkó orvos legyen az ügyeletes, nem akartam még emiatt is izgulni. Biztonságot adott a tudat, hogy a saját orvosom lesz mellettem szüléskor, aki ismer, és a terhességemet végigkövette.

NST-re is mindig bejött szülés előtt, hogy ő vizsgáljon meg, ne az ügyeletes orvos, pedig akkor is épp szabin volt.

Úgy gondolom, ha elvárom, hogy az orvos ugorjon akár éjszakai is, ha én szülök, és mellettem legyen, akkor azt nem kívánhatom ingyen.

De az visszataszító, mikor egy orvos a saját programjához igazítja a szülést, vagy előre összeget mond, netalán pénzt is kér.

100. f758a7200f (válaszként erre: 97. - Egypt)
2011. jún. 9. 15:11

Azért nem vagyok annyira meggyőződve hogy tudják-e, hogy nem fájdalommentesebb egyáltalán.


Egy ismerősöm szült hüvelyi szüléssel és a másodikat programozott császárral mert faros volt, de azt mondta a császár után, hogy 100x inkább egy hüvelyi mint a császár.


Szóval van egy nagy keveredés, mindenki azt hiszi, hogy a császár kevésbé fáj, de könyörgöm én 2 órával szülés után egyedül mentem zuhizni, pelust cseréltem a babáimnak, szoptattam, minden, míg a császáros anyukák egy sötét szobában feküdtek, katéterrel a húgyhólyagban 3 napig fel sem kelhettek, alig jött nekik a tej (a műtét miatti megerőltetéstől), stb.


Szóval értem én, ha szükség van rá, de soha nem gondoltam, hogy valaki ezt direkt kérheti, vagyis, hogy tisztába van-e vele, hogy mit vállal be, ha nem a baba túl nagy, vagy rosszul helyezkedik stb. Szóval ha minden azon van, hogy szülhetett volna normálisan is, akkor nem tudom, hogy megéri-e?

99. huanita80 (válaszként erre: 91. - F758a7200f)
2011. jún. 9. 15:09
Nem a burkot,a nyákdugót a méhszájról!
98. huanita80 (válaszként erre: 40. - Eaedab0e25)
2011. jún. 9. 15:06

Nem vagyok biztos benne ha ráérünk szülésben lett volna része akkor is ugyan így járt volna sőt!!!

De a lényeg ebben az volt szerintem hogy nem beszélte meg vele mi is fog történni(mert ezt nem írta a cikk író)és azért ez elég gáz bármilyen okból is járt el így!Mennyivel máshogy hanzana az hogyha ha elmondta volna pl azt hogy azért piszkálok be és választom le a nyákdugót ami fájni fog,mert elutazok és nem szewrenténk egy vadidegennél szülne meg!!!!Nem??Kicsit máshogy hangott volna a doki szájából!!!Szerintem!

Az én esetemben így volt és bíztam is benne,jó is volt minden csak baromira fájt!

A másodiknál meg hiába választotta le,nem indult meg tőle oxitocinnal kellett indítani a ráhúzott 9. napon!Viszont egy jó élmény volt a szülés villám gyors volt úgy érzem jobban kitágultam és baromi könnyen kint volt!Vagy csak azért mert már megvolt az útja???Ki tudja.

Visszatérve én akkor sem az orvost sajnálom és biztos nem járt volna így ha nem siettetik ennyire.

97. egypt (válaszként erre: 90. - N.Eszter)
2011. jún. 9. 15:04

A programozott császárral én sem értek egyet, ha kizárólagos célja, hogy a szülési fájdalmaktól mentesüljünk.

De a legtöbb anyuka nem maga választja a császárt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook