Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gobelin fórum

Gobelin (beszélgetős fórum)


65. Minya
2008. ápr. 23. 06:40
Nagyon örülök neki hogy tudtam segíteni lehet én is megkérem a páromat hogy lepjen meg vele :)Van egy jó hírem is tegnap meglepet egy delfines gobelin képpel csak úgy azt mondta megtetszet neki :)pedig nem igazán rajong érte hogy gobelinezek,de olyan édes volt ahogy ideadta :)
2008. ápr. 22. 16:33
A másik kérdés, amire nem találtam sehol válszt az un. francia csomó. Találkoztam leszámolható mintánál, pl. a szem kiképzésénél, virágminta középpontjaként használjuk francia csomózást. Végre erre is megtaláltam a választ, sőt még a technikáját is leírja lépésről-lépésre. Remek, már megérte....
63. roni nagyi (válaszként erre: 62. - Ea9bff1b44)
2008. ápr. 22. 16:23
Azt gondolom, hiszen szerintem is nagyon sok hasznos tudnivalót tartalmaz. Sok-sok öltésfajták közül néhány.Sátoröltés: petit point, kosárfonatöltés? Amikor átlósan hímezzük az öltést, kontinentális hímzés, amikor vízszintes vonalban hímezzük. a legismertebb és a legsokoldalúbb kanavászhímzés: háttér, kisebb-nagyobb területek kitőltése, körvonalak, színező és ismétlődő minták hímzésére
62. ea9bff1b44 (válaszként erre: 58. - Roni nagyi)
2008. ápr. 22. 15:58
Teljesen felcsigáztál ezzel a könyvvel Roni! Lehet, hogy én is kihasználom a névnapomat és az Anyák-napját e nemes célra:-)
61. gpetra
2008. ápr. 22. 15:53
Egyébként én is nagyon szeretem a gobelint. Tűgobelint nem igazán varrok, mert nekem túl pepecs, és nem lesz annyival szebb, mint amenyivel többet dolgozom vele. Ráadásul a fonalam is könnyebben gubancolódik. Az utóbbi időben főleg gyerektémákat hímzek az unokahugimnak.
60. gpetra (válaszként erre: 58. - Roni nagyi)
2008. ápr. 22. 15:52

Szia!

Próbáld meg esetleg a bookline-on. Hátha ott lehet kapni.

59. Szapi (válaszként erre: 58. - Roni nagyi)
2008. ápr. 22. 15:33

Hurrá!!!

Akkor hajrá!!!

58. roni nagyi (válaszként erre: 55. - Minya)
2008. ápr. 22. 11:40

Sziasztok!

Említetted, hogy milyen remek a "A hímzés Bibliája". Valóban az. Képzeljétek el, hogy vasárnap este rendeltem meg az Alexandrától és ma kedd 9 órakor már házhoz szállították, mint utánvétes csomagot. 200 öltésminta, színes és egyszerű leírással, keresztszemes öltések és az általam keresett különböző gobelinöltések is vannak, valóban nagyon hasznos és az ára is 20% kedvezménnyel van. Sajnos a horgolás és külön a keresztszemesek jelenleg nem rendelhetőek.

57. roni nagyi (válaszként erre: 56. - Szapi)
2008. ápr. 20. 12:31

Sziasztok!

Köszönöm, hogy megírtátok, hogy a goblenekről és a keresztszemesekről hol, melyik könyvben találok leírást. Az Alexandránál megtaláltam az általatok említett "Hímzés bibliája" c, könyvet. Rákérdeztem a gobelin és keresztszemesre, de az nincs külön , ezért nemlegest választ kaptam. A Gery gobelinnél is van könyv, de az jóval drágább és tényleg a gobleinek tőrténetétől kezdeve rengeteg leszámólható mintát közől. Lehet, hogy meglepem magam a hímzés könyvvel Anyák napjára és a férjemnek nem kell külön semmit keresni, egész jó ötlet, köszi... Látjátok, már ezekért a dolgokért is érdemes beszélgetnünk. Üdv: Roni

56. Szapi (válaszként erre: 55. - Minya)
2008. ápr. 19. 19:36

Ha Te már kiírtad a könyv címét, akkor néhány szó róla. Jelenleg 2799 ft, neten rendelve a kiadótól.

Tényleg nagyon jó könyv, rengeteg fajta hímzéssel, követhető leírásokkal. Textilre hímezhető öltéseket és kanavászra való öltéseket ismertet. A goblenöltés mellett sok a számolt laposöltés pl. a magyar gyémántöltés.

Ebben a sorozatban további kötetek jelentek meg, a kötés, a horgolás, és a gyöngyfűzés bibliája.

55. Minya
2008. ápr. 19. 19:24

Sziasztok!

Jó megjártam ezzel a kiállítással :(Képzeljétek nem is igazán kiállítás volt hanem a gobelinszövés történetéről volt szó :( de már csak azért érdemes volt elmenni mert megtudtam hogy van egy könyv a címe: A himzés bibliája azt mondta a hölgy aki tartotta az előadást hogy majdnem 200 fajta öltéstechnika van benne de azt sajnos nem tudta megmondani hogy mennyibe kerül.

54. ppiiccii (válaszként erre: 49. - Roni nagyi)
2008. ápr. 19. 18:25

Sziasztok.


Nem szoktam tűgobelint varrni, mert a legtöbb képemet éjszakás műszakban varrom. Nem akarom duplán rongálni a szemeimet.

Kb. 15 éve varrok. Eddig olyan 40 képet varrtam.

2008. ápr. 19. 14:17

Sziasztok!

szeretném kérni, hogy legyek csak Roni, mert a regisztrálás miatt voltam kénytelen nagyizni, igaz az vagyok,a 14 hónapos tündéri Laurámnak.

siti! Küldtem egy üzenetet, remélem megkaptad.

Minya! Várjuk ám a beszámolódat, hogy milyen szépeket láttál és főként milyen árban?

siti: Jaj, dehogy hosszú, nem gondolom, hogy bárkit untatnál vele, sőt szívesen veszünk minden új információt. További szép időtőltést és szebb időt, mert nálunk reggeltől zuhogott az eső, most sütött ki a Napocska 10 perce, eddig nagyon sötét volt. Mindenkinek üdv.: Roni

52. ea9bff1b44 (válaszként erre: 48. - Roni nagyi)
2008. ápr. 19. 09:13

Szia Roni nagyi, jó reggelt!

Rájöttem nagy eszemmel, hogy az alattunk lakó néni lányának-akivel mellesleg jó viszonyban vagyunk-fonalakkal, gobelinekkel foglalkozó boltja van. (ugye milyen eszes vagyok, hogy a lekézenfekvőbb jut utoljára eszembe?)Szóltam neki, hogy láttam 22X30-as méretben a picasa web oldalán a Rőzsehordót, (csak ott a kép árán felül még egy fél képnyi lett volna a kiszállítás díja)és hogyha megy hozzá a boltba a gobelinszállító, vegyen le nekem egyet.Nem tudom, milyen anyag,de legalább előrenyomott,nem nekem kell számolgatni.Varrni a szokásos oda-vissza öltésekkel fogom:-))

Kicsit hosszú lett a mondandóm, bocsi...

51. Minya (válaszként erre: 47. - Roni nagyi)
2008. ápr. 18. 21:38
Ha eltudok menni mindenképpen megnézem :)
50. Minya (válaszként erre: 45. - Ppiiccii)
2008. ápr. 18. 21:35

Szia!

Üdv köztünk :)Nagyon gyönyörűek a képeid.Engem is megnyugtat a varás,olyan mintha kirakóznák.

49. roni nagyi (válaszként erre: 45. - Ppiiccii)
2008. ápr. 18. 20:01

Szia!

Megnéztem a képeket. Gyönyörűek! Gratulálok! Mióta varrsz? szoktál tűgobelint is varrni?

48. roni nagyi (válaszként erre: 46. - Ea9bff1b44)
2008. ápr. 18. 19:59

Szia Siti!

Milyen öltéssel akarod kivarrni és milyen kanaván?

47. roni nagyi (válaszként erre: 43. - Minya)
2008. ápr. 18. 19:51

Szia Minya! Nagyon írigyellek a kiállítás megtekintéséért. Nézzél szét, hogy van-e valamilyen könyv a gobelinvarrásról? Mennyibe kerülhet. Régóta vadászom, de sehol sincs. lehet, hogy a Gery oldalon feltüntetett könyvet kellene megnéznem, hogy mennyibe kerülhet.

Köszönöm Nektek a dícsérő szavakat, sokan nem értékeli, felesleges időpazarlásank tartják.

2008. ápr. 18. 19:39

Üdv köztünk ppiiccii! Mindenképpen megnézzük a képeidet!

Minya!

Sikerült rábukkannom a Rőzsehordóra,így megoldódott a nagy kérdés. Azért köszike, aranyos vagy nagyon!:-))

2008. ápr. 18. 18:32

Sziasztok!


Szeretnék csatlakozni hozzátok.

Én is nagyon szeretek varrni, mert közben megnyugszom és jó látni, ahogy alakul, színesedik a kép. Tettem fel egy pár képet a munkáim közül.

2008. ápr. 18. 18:18
Vettem ma egy új gobelint, nyári tájkép házzal. Este neki is látok. Minya, drága vagy,hogy megtaláltad a képet! Nem tudod esetleg beszkenelni és úgy elküldeni a email címemre?
43. Minya
2008. ápr. 18. 18:10
Holnap lesz felénk gobelin kiálítás ha jó idő lesz akkor elmegyek a párom azt mondta vigyázz addig a kicsire hátha ott is megtudok valami ujat majd írok milyen volt ha tényleg el tudok menni.
42. Minya
2008. ápr. 18. 18:08

roni nagyi!

Szia!

Csak azért írok mert találtam neked öltéstecnikát nem néztem annyira de a gery gobelin-en van a varóiskola címszó alatt.

41. Minya (válaszként erre: 38. - Ea9bff1b44)
2008. ápr. 18. 18:02
Megvan az ujság és benne a kép is a leszámolható mintával csak azt nem tudom hogy tudnám neked elküldeni mert nem enyém az ujság csak kölcsömbe vannak nálam.
40. Minya (válaszként erre: 38. - Ea9bff1b44)
2008. ápr. 17. 21:57
Majd holnap megnézem talán megvan az ujság.
39. Minya (válaszként erre: 36. - Roni nagyi)
2008. ápr. 17. 21:55
Gyönyörűek a képeid elált a lélegzetem is mikor néztem őket.
2008. ápr. 17. 20:01
Megint én vagyok. Most jött meg a legújabb képem, házikó hegyekkel, feltettem azt is. Lenne egy kérdésem is. Keresek egy gobelin képet, pontosabban az elkészítés leírását. Tavalyi vagy azelőtti Keresztszemes újságban láttam, Munkácsy Rőzsehordó képét. Nincs meg valakinek véletlenül?Vagy bármilyen Munkácsy kép leírása?
37. ea9bff1b44 (válaszként erre: 36. - Roni nagyi)
2008. ápr. 17. 18:21
Megnéztem a képeket,nagyon szépek! Nekem leginkább a házas tájkép tetszett, szeretem az e fajta képeket, most én is valami hasonlót szeretnék készíteni.
36. roni nagyi (válaszként erre: 35. - Ea9bff1b44)
2008. ápr. 17. 17:18
Sziasztok! Feltettem néhány kész munkámat, a napraforgóból még egy kevés hiányzik. Itthon csak keret nélküliek vannak, mert aki kapja majd eldönti mit szeret. Mivel inkább gyerekek vannak most soron, hiszen gyereknap lesz, így inkább azok vannak. Nézzétek meg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook