Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gobelin fórum

Gobelin (beszélgetős fórum)


2008. ápr. 17. 17:07

Holnap én is meglepem magam megint valami széppel. A párom ugyanis azzal jött haza, hogy annyi féle van, mennyek válogassak magamnak:-)

Megmondom őszintén, hogy az inast kb. három hétig varrtam, szabad szemmel,egy olyan technikával, mint a keresztszemes(tehát oda-vissza öltve)Amikor kereteztetni vittem, éppen egy kiállítás vezetőnője volt a gobelinesnél, és nem győzött dícsérni az egyedi technikáért. NAgyon jól esett annyi munka után. Köszönöm nektek is a dícséretet.

2008. ápr. 17. 14:51
Sziasztok! Nagyon örülök, hogy a közös téma ilyen jól összeköt bennünket. Siti nagyon nagy munka a tűgobelines kép varrása és nem semmi, ahogy kivarrtad.Nagyítóval nézted v. csak napfényes időben varrtad? Egyszerűen gyönyörűek. Sajnos nem birok tartósan ilyen apró öltéseket varrni, mert a műtét velejárója, hogy nincsolyan természetes alkalmazkodása a szemnek, mint előtte, ezért lassan is haladok és váltanom kell nagyöltésüre.
33. Minya (válaszként erre: 32. - Ea9bff1b44)
2008. ápr. 17. 13:29
Nagyon szépek a képek :)hogy volt türelmed kivarni tűgobelinbe az ásító inast? Ma én is ahogy vittem a keretezőhöz a méhecskés képet majd ha kész lesz felteszem. Nem tudtam megálni hogy ne vegyek magamnak gobelint :) Egy gyönyörű vizimalmosat meg egy kis tűgobelint azon angyalka van meg kerilányomnak egy lovas képet nemsokára szülinapja lesz addig még elkészülök vele. Imádja a lovakat :)Akkor tényleg jó ha sikerül megcsinálnod a keretezést én még nem próbálkoztam vele. A paszpartut veszed hozzá? és hogyan készíted el?Na megyek mert még alszik a csemetém addig gyors készítek valami vacsinakvalót így ha felébred megint csak vele tudok lenni :)
32. ea9bff1b44 (válaszként erre: 31. - Minya)
2008. ápr. 17. 09:01
Most tettem fel éppen három képet, ha gondolod, megnézheted. Azt hiszem jó úton haladok, a drágám már szélesen mosolygott, amikor arra kértem, nézzen be a kedvenc kézimunka üzletembe, ha jön a Postáról:-)A Keretezés nálunk sem olcsó, de hála kreatívságomnak, csak a nagyobb képeket viszem keretezőhöz, a kicsiket(pl.10X10, ilyeneket a kisfiamtól szoktam kapni)otthon ügyesen megcsinálom, még paszpartut is szoktam köré tenni.
31. Minya (válaszként erre: 28. - Ea9bff1b44)
2008. ápr. 16. 20:20

Szia!

Üdv körünkben :)

Néha én is szoktam mondani a páromnak hogy igazán meglephetne egy szép képpel de őt nem igazán érdekli a dolog.Mondja hogy szép meg minden és mikor a keretezést kérdi hogy mennyi akkor azt mondja nem vagyok normális hogy ennyi pénz kiadok érte.Legutóbb 11000 Ft volt 4db kép keretezése :(

Nem tennél fel pár képet hogy miket készítettél eddig?

30. Minya (válaszként erre: 29. - Roni nagyi)
2008. ápr. 16. 20:12
Nincs mit örülök hogy segíthettem.Most nagy fába vágtam a fejszém megkértek hogy készítsek 2 szentképet ki is nézték őket a keresztszemes magazinból. A kirajzolásuk kicsit nehezen megy lassan haladok vele :( sietnem kéne vele de a kiscsibikém nem igazán hadja hogy csináljam így mikor alszik akkor rajzolom már lassan 1 hete :( és még csak a fele van kész.Na majd jövő héten nekiveselkedem jobban mert mamázni fog a kis csibész :)
29. roni nagyi (válaszként erre: 27. - Minya)
2008. ápr. 16. 14:55

Szia Minya!

Köszön az ötletet, már meg is néztem és találtam is néhány sor utalást. Sokat segítettél, de azért még részletesebbet is valahol keresek, mert láttam un. amerikai öltéstechnikát is és kíváncsivá tett.

2008. ápr. 16. 14:33

Sziasztok! VAn még hely a "Táborotokban"?:-)

Én keresztszemeseket és gobelineket is szoktam hímezni. A gobelinben jobban szeretem a tűgobelint, szerintem mutatósabb. Bár az is biztos, hogy némely darabbal nagyon megszenved az ember. Az ásító inassal voltam pl. így, időnként azt hittem, kifolyik a szemem.Bevallom, csináltam olyan képeket is, melyeket gobelin alapon keresztszemessel hímeztem-tehát oda-vissza öltögetve. Szeretem úgy csinálni, bár tudom, hogy dupla munka, de nekem úgy jobban kézre esik.Épp ma mondtam a drágámnak, hogy egy kisebb nyári tájképet szivesen készítenék. Remélem vette a lapot:-))

27. Minya (válaszként erre: 26. - Roni nagyi)
2008. ápr. 16. 12:42

Szia roni nagyi!

Köszönöm a dicséretet :)Örülök hogy jól sikerült a műtét :)A tűgobelint csak azért vettem hogy a maradék fonalak is elfogyanak :D sehol nekem anya mutata meg ő régebben csinálta és most hogy én elkezdtem csinálni ő is ujra belelendült :)öltésteknikákról én is hallottam már de még nem néztem utána, majd megpróbálok utánanézni,esetleg próbáld meg a gobelinlap.hu,vagy a kézimunkalap.hu megnézni eggyenlőre jobb ötletem nincs.

26. roni nagyi (válaszként erre: 25. - Minya)
2008. ápr. 16. 09:32

Szia Minya!

Megnéztem a gobelinekről készített képeid. Nagyon szépek. Még eddig nem készítettem árnyképet, mivel szürkehályogom volt és lézerrel megműtötték mind a két szemem,ami hála Istennek kiválóan sikerűlt. Azóta ismét elkezdtem varrni normál gobelint és napos időben már tűgobelint is varrogatok egy-egy kicsit, mert nem akarom a szemem nagyon terhelni.Jó lenne ezt a topicot egy kicsit fellendíteni, mert vannak kérdéseim.Te hol tanultál varrási technikát? Itt a neten hol lehet találni magyarnyelvűt? szívesen megismerném az öltéstechnikákat, mert több is van.

25. Minya
2008. ápr. 15. 12:37

Sziasztok remélem nem bánjátok ha csatlakozom hozzátok. Nemrég kezdtem el én is gobelinezni tettem is fel pár elkészült képet az adatlapomra ha érdekel valakit. Általában normál gobelint varok de van közte tűgobelin is. Az árnyképet és a rózsacsokrot mintáról másoltam míg a többi bolti. Nekem a keretezőm azt mondta hogy könnyebb neki és szebbenlehet úgy keretezni ha a képen a fekete kereten kívül még 2 sort rávarok így mostmár úgy csinálom. A normál gobelinhez 6 szálával a tű gobelinhez 3 szálával.

Jó alkotást kívánok mindenkinek!

2008. febr. 29. 17:40

Leszámolható mintát készítek fényképről!Ha van valakinek olyan fényképe,amit szeretne kivarrni,Írjon!Nézzétek meg a weblapom ott mindent leírtam részletesen.Aki nem tudná milyen is egy leszámolható minta,a weblapom "minta leírása" cím alatt részletesen le van írva.Jó böngészést!!

www.leszamolhatominta.mlap.hu vagy www.leszamolhatominta.gportal.hu

Ági.

23. Szapi (válaszként erre: 20. - Andy78026)
2008. febr. 12. 19:55

Szerintem ne add el, csak akkor ha tényleg nincs más választásod.

Annyit tudok segíteni, ha ez segítség, hogy manapság mennyiért varrnak. Mérettől függ, hogy mennyibe kerül maga az alap és a fonal. Ha számlaképes aki varrja, akkor 1 forint, ha feketén varr, akkor 70-80 fillér egy öltés. Erre jön még a keretezés. Nagyjából egy 30X40 gobelin kerettel együtt 60-70 ezer is lehet.

Van néhány oldal, ahol bizományból árulnak gobleneket. De azt látom, hogy nem nagy a mozgás, elég nehéz eladni egy-egy goblent.

22. andy78026 (válaszként erre: 21. - Gpetra)
2008. febr. 12. 12:29
Igen köszike, csak az a probléma,hogy fogalmam sincs róla - milyen árat lehet érte kérni, és se hülyét nem akarok csinálni magamból, se pedig azt nem akarom, hogy engem hülyére vegyenek.:)
21. gpetra (válaszként erre: 20. - Andy78026)
2008. febr. 12. 12:26
Szerintem írd be a gugliba, hogy gobelin, és biztosan találsz olyan oldalt, ahol foglalkoznak értékesítéssel.
2008. febr. 12. 12:14
Sziasztok! Van két nagyon szép kivart gobelinem amit még a nagymamám készített. Nem tudjáktok, hogy hol és mennyiért lehetne eladni? :)
19. h.editke (válaszként erre: 16. - C5407291df)
2007. okt. 30. 20:13

Szia!

Nem tudnád lefotózni és feltenni ide a gobelin címert? Nagyon jó lehet. Jó ötlet volt. Én is szoktam varrogatni tűgobelint. Van már néhány munkám.

18. ancy
2007. okt. 16. 10:39
Sziasztok.Rendelt már valaki Szabogobelint?A gyártótól közvetlenül?Tapasztalat?Köszi.MIndenkinek jó öltögetést!
2007. szept. 12. 18:31
Én is 8 szállal varrom, van amikor a szálakat keverem mert egy naplementéhez jobban kiadja a szint,pl.
2007. aug. 17. 07:10

Sziasztok! Én is az osztott fonalat használom, de én kilenc szállal varrom. Szerintem a hat nem tölti ki teljesen. Macerásabb, de megéri. A goblein varrásnál, bizony néha improvizálni kell:)

Most gondolkodtam pont, hogy venni kellene egy szép képet, mert bizony már 7 éve nem varrtam, de előtte 40 képet csináltam. A legnehezebb a magyar címer volt(apukám kérése).

15. gpetra (válaszként erre: 14. - Kisbusa)
2007. aug. 9. 16:46
Én hat szállal szoktam varrni, tehát az egész fonalat használom. Az öltéseket átlósan kell tenni, bal alsó sarokból jobb felsőbe. A kontúr vonallal nekem is gondom szokott lenni, nálam ahogy esik, úgy puffan, valahogy mindig megoldom. Van ahol egyszerűen nem kontúrozom.
2007. aug. 9. 16:35
sziasztok segitség kellene nagy luku goblent vettem és nem tudom hova tegyem a öltéseket ja és hány szálal varjam az osztot fonálbol ,és van a kontur vonal ami ugye fekete és hát nem esuik bele az öltésekbe azt hogyan csináljam sürgös!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4
13. Szapi (válaszként erre: 11. - Sofiona)
2007. jún. 8. 15:05
Elég sokat varrok. Mire egy-egy goblen kész van, addigra a pamut fonal kiszöszölődik. Ha a végén ki kell mosnom, akkor szintén. (hiába tiszta kézzel kézimunkázunk, de a bőrünk zsír és nedvességtartalmától "piszkos lesz") Ezért a sötét színekkel kezdek, bentről kifelé, hogy ne gyötörjem meg olyan nagyon, és ne kelljen kimosnom. Ha kész a hátoldalon kicsit benedvesítem, formára igazítom, és egy kicsit átvasalom. (jártam már úgy, hogy a fehér kanavára varrt goblenem a mosástól kék lett, mert a fehér háttér nedvesen bekékült és a rózsaszínes virágcsokrot, amiben nem is volt kék, kékké tette.) Most kezdek áttérni a gyapjús készletekre, mert ott nem látszik, ha szöszös lett. Ja és jobban tölt, takar. Találtam egy nagyon jó keretezőt, aki a gyapjúból varrt képeket még szebbé teszi.
12. gpetra (válaszként erre: 11. - Sofiona)
2007. jún. 6. 18:04
Egy tűvel dolgozom, és főleg nagylyukú gobelint varrok, mert a tűgobelint nem szeretem annyira. Én azt szeretem legjobban, ha a szálak hátul átlósan futnak, és akkor át lehet alattuk vezetni a szálakat könnyedén. Ez mondjuk kevésbé fonaltakarékos, de szebb megoldás.
2007. jún. 5. 20:22
Sziasztok, köszi a válaszokat! Hárman háromféleképp csináljátok :-) úgyhogy gondolom nincs szigorú szabály. Eddig én is Csutka módszerével dolgoztam (főleg nagylyukú gobelint), de ezzel az a baj, hogy ezen a mintán a háttér (egy napnyugta kékes-narancsos-rózsaszínes égbolt) egyáltalán nem homogén, hanem 3-4 szín váltakozik félcentinként, ezért tulajdonképp technikailag ugyanolyan bonyolult, mint a "minta". A tűgobelinnél nekem is az a problémám, mint gpetrának,hogy könnyen kimaradnak a lyukacskák, és szeretném, ha a hátoldala is szép lenne. Láttam olyan régi gobelint, amelyiknek a hátoldalán nem is voltak keresztbe-kasul hosszú átöltések, csak függőleges volt minden öltés, gyönyörűen nézett ki! Most valaki azt mondta, hogy éppen az a jó, ha a hátoldalon átvezetett szálat a közte lévő szín öltésébe belevarrom, és akkor a túloldalon is csak apró öltések látszanak majd. gpetra, te több tűvel dolgozol vagy folyton átfűzögeted a színeket? Szapi, annak mi az oka, hogy a sötét színekkel kezdesz?
10. gpetra (válaszként erre: 7. - Sofiona)
2007. jún. 5. 17:54

Szia!


Én mindig úgy dolgozom, hogy a színeket váltogatva haladok a mintával, pláne tűgobelinnél, ahol nagyon könnyen kimaradhat egy-egy lyuk, mivel nagyon kicsik az öltések. Nem szoktam átugrani a másik színek helyét, mert engem nagyon zavar, ha a hátoldala nem szép.

9. Csutka (válaszként erre: 7. - Sofiona)
2007. jún. 4. 14:56

Szia Sofiona!

Nem vagyok profi, de a magam szórakoztatására szoktam tűgobleint varrni. Mindig a mintát varrom először ki, csak azuán a hátteret.

Szinek szerinti foltokat varrok, és a köztes részeken a hátoldalon vezetem a szálat. Többnyire azzal a szinnel kezdem, amiből a legtöbb van a mintában.

2007. jún. 4. 14:01
Igazából a hímzést középről kell kezdeni és először a sötét színekkel. Én nagylyukú gobelineket varrok,a más színű öltéseket pedig átugrom. A szálat a hátoldalon vezetem, a hímzésben nem akadályoz, a színén pedig egyáltalán nem is látszik. Spóröltéssel, vagy fél keresztszemes öltéssel dolgozom, nekem ez a megoldás vállt be.
2007. jún. 2. 00:48
Sziasztok! Én egy technikai kérdésben szeretnék segítséget kérni. Kaptam egy gyönyörű tűgobelin alapot fonalakkal együtt, de annyi árnyalat van benne, hogy szinte minden harmadik öltés más színű. Hogyan érdemes elkezdeni a hímzést? Válasszak ki egy színt, és próbáljak összefüggő foltot keresni, ahol pedig más szín jön a mintában, ott "ugorjam át"? Vagy jobb ha inkább folytonos felületeket hímzek mindig váltogatva a színeket? Fogalmam sincs, hogy csináljam. Ha egyszerre csk egy színnel hímzek, akkor az átugrott öltéshelyek alatt a fonal akadályozni fogja a másik színnel való hímzést. Kérlek segítsetek, ha valakinek van tapasztalata! Előre is köszi!
6. ancy
2007. máj. 17. 19:26
köszi a válaszokat!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook