Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gobelin fórum

Gobelin (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... ❯❯
2008. máj. 8. 12:03
Kedves Anikó! Szeretném, ha írnál a képekről. Te nem teszed naplóba? Ott egy-egy képhez leírhatnád, ami eszedbe jut. Előszőr én is idegenkedtem, de most már kezdek rákapni, hiszen sok gyönyörű dolgot megoszthatok másokkal, -veletek. Az egész alakos képeket megoldhatod, úgy, hogy a gépeden van program ( akkor nem tudnál feltenni és megjeleníteni képeket) és ki lehet vágni egy-egy részletet, pld fél mellig és akkor sokkal jobban érvényesűl. Én is magam jöttem rá, hogy így a 640x480 méretben jól látható és élvezhető. Nem kell külön lefényképezned, hanem a meglévőt kell testre, ill méretre alakítani. Érdemes a teljes nézetből kicsinyíten, mert nem romlik a minőség. Kicsiről már a nagyítás torzúl, én ezt tapasztaltam. Elnézésedet kérem, de ez csupán egy felvetés volt, beszélgetünk...:))Roni
214. Donyta (válaszként erre: 213. - Roni nagyi)
2008. máj. 8. 11:26

Igen is Roni!

Köszönöm, hogy válaszoltál. Igazodom az eredetiséghez! Olyan fonalat fogok választani amit ajánlanak mellé!

Köszi és Pussz érte!!!!

Dony

2008. máj. 8. 11:23
Csak simán Roni-nak l.szíves szólítani, (bár a másik is igaz, de már foglalt volt), de a többiek is így írják. A gyöngyfonalat felejtsd el. A goblenekre nem jó, legalább is én még soha nem láttam. Kimondottan osztott hímző fonalat használunk, hogy szépen kitőltse a lyukat, nem szép, ha köztesen kivilágít a vászon!
212. Donyta (válaszként erre: 211. - Roni nagyi)
2008. máj. 8. 10:43

Szia Kedves Roni nagyi!

Nagyon köszönöm a segítségedet és ma megyek is keresgélni! Imádom a szép dolgokat és nagyon tetszettek mindig az ilyen hímzett képek! Csak sosem tudtam, hogyan kell őket hímezni! Vannak gyönygfonalaim, nem tudom azok is jók ehez? Vagy vannak különleges ehez való fonalak, amit máshoz nem lehet használni?!

211. roni nagyi (válaszként erre: 210. - Donyta)
2008. máj. 8. 10:37

Szia Donyta! Szeretettel köszöntelek és szívesen mondok el Neked néhány dolgot.( Aki nem varrt még gobelint bátran vágjon bele!) Ami nagyon jó kiindulás, hogy varrtál már keresztszemest. Az öltéstechnikája a gobelinnek roppant egyszerű, hiszen fél keresztszemesnek mondhatjuk, ha nagyon leegyszerűsítjük. Az öltés lényege, hogy mindig egyirányba dőljön vagyis balról jobbra. Azt javasolom, hogy ne a tűgobelinnel kezdj, hanem a normál lyukú kanavász v. kongréra festett mintát válassz, és ne túl nagyot (ideális 20x20). Lehet kapni mintadarabokat, sőt sokhoz már a színek is össze vannak válogatva. Minden kézimunka üzletben nagy a választék és a tűt is ehhez lehet kiválasztani, ami mindig tompavégű kell legyen (kapni már aranyszínű tűt is, ha valaki ízlésének ez kell!). Az üzletben mindig készségesek az eladók és szívesen tájékoztatnak, segítenek a színek összesedéséhez, hiszen elég sok féle kell általában, sőt az idősebb eladók még meg is mutatják az alapöltést, ha kéri a kedves vevő (felénk legalábbis ezt tapasztalom).

A választott előfestett vászon ára függ a mérettől, valamint, ha neves művész alkotásáról, v. éppen divatos mintáról van szó.Tehát mindig attól függ, hogy mennyit szánsz rá. A hímzőfonalakból (osztott) szintén nagy a választék. Választhatsz selymet, gyapjút ( ezek nagyon drágák), de vannak sokkal olcsóbbak is, ami az első munkákhoz, sőt később is nagyon gyorsan szaporodni fognak, hiszen nem varrjuk el soha a teljes fonalat, mindig marad ki, amit a következőhöz is használhatunk. Mindenki pénztárcájához veszi és jó azonos minőségűeknél maradni, akkor lehet gazdálkodni a későbbiek folyamán. Azt tanácsolom, hogy nézz körűl, válassz magadnak és azután bátran vágj bele. Segítűnk, ha kérdésed lesz. :)) Roni

210. Donyta
2008. máj. 8. 08:49
Sziasztok! Igaz én még nem gobelineztem soha, de nagyon tetszett mindig. Volna pár kérdésem evvel kapcsolatban! Mennyibe kerülegy kirajzolt kép, hozzá a fonal és az milyen minőségű legyen? mennyi idő amíg elkészítek egyet és még amit tudtok irjatok róla meg. Milyen a hímzés menete? Tudok hímezni és szeretem is őket, de másfajtákatz szoktam. Kalocsai, keresztszemes, láncöltésest.
209. gpetra
2008. máj. 8. 08:31

Sziasztok!


Csak ámulok, bámulok, hogy milyen szépek a munkáitok. :) Én meg még arra is lusta vagyok, hogy feltegyem a képeimet. Egyetlen mentségem van, a munkáimat nem nagyon fényképeztem le eddig, és a legtöbbet elajándékoztam. Ha majd a célszemélynél járok, akkor készítek képeket.

208. ea9bff1b44 (válaszként erre: 205. - Aniko6004)
2008. máj. 8. 08:29
Üdvözlünk itt minálunk! Megnéztem a képeidet, nagyon szépek. Egy-két darabot irigylek is tőled:-))
207. alfoldi13 (válaszként erre: 205. - Aniko6004)
2008. máj. 8. 07:19
a képek remekek
206. roni nagyi (válaszként erre: 205. - Aniko6004)
2008. máj. 8. 00:02
Szia Anikó! Roni vagyok és igazán örülök, hogy ilyen késő is benéztem, mert csuda gyönyörű dolgokat láthattam. Hogy is kérdezhetsz ilyet, természetesen mindenkit szeretettel látunk, aki szeret öltögetni v. szereti és értékeli mások munkáját. A képek elragadóak és hozzá a keret is nagyon mutatós és igényes. Elbűvöltél, különösen Sziszivel, kedvencem. Hatalmas munka van mindegyikben. Mikor készítetted és milyen fonallal? Késő van, de nembaj ugy-e, hogy ilyen sokat írtam? Nem régen verbuválódott a kis csapat és örülünk egymás munkáinak, közben erről-arról is szó esik.Biztosan jól fogod magad érezni.Jó éjt! Roni
2008. máj. 7. 23:26
Sziasztok!Én szintén nagyon szeretek gobelint varrni,ha nem bánjátok jöhetek ide közétek??Tettem fel egy pár képet belőlük.Sajnos a felvétel nem tökéletes!
204. roni nagyi (válaszként erre: 200. - Szapi)
2008. máj. 7. 21:13
A mostani gyapjúk a gobelinekhez nem olyan szép fényesek, mint a háború előttieké. Van összehasonlítási alapom, hiszen Édesanya képei még mindig nem mattúltak el. Azért tudtak a régiek, voltak tartós, szép dolgaik. Édesanyám 86 évét tölti augusztusban és még mindig kézimunkázik. Gyönyörű nagy szalaghorgolású terítőket még a mai napig is szívesen horgolja, van is kiknek, mert sok az unoka is és már 10 dédunoka igényeit nem is tudná kielégíteni. Rendszeresen készít jótékony célokra, ezzel is segítve a szegényeket. Szeretnék én is ilyen dédi lenni, ha Isten éltet és ad hozzá lehetőséget. Ő sokkal szorgalmasabb volt mindig, mint én.
203. roni nagyi (válaszként erre: 201. - 6b94deaef4)
2008. máj. 7. 20:48

A lányommal voltam itthon a 70-es évek végén.

Édesanyám elhívott egy kézimunka szakkörbe és hetente 1x mentem, (remek kikapcsolódás volt). Ott ismerhettem meg sokféle gyönyörű népi hímzéseket. Elvárás volt, hogy egy-egy tájegység motivummal el kellett készíteni valamilyen nagyobb munkát. Terike- a szakkör vezetője nagyon szigorúan "hajtott" bennünket, mert a következő tájegység csak a kör 80% kész munkája után következett. Azért nekem kimaradt pl. a vásárhelyi hímzés, csupán a minta kendőm lett kész. Igaz nagyon drága volt a drukkoltatás és a hozzá való kézifestett gyapjú, amit nem bírtam volna kifizetni. A békési, matyó, sióagárdi és a többiek. A kalocsainak is csak az un. öregkalocsait varrtam (sötét,főleg kék színű).

Riseliőzni nem volt időm megtanulni, mert ahhoz sok idő és türelem kell és a gyerekek mellett már ebből volt a legkevesebb...

202. alfoldi13 (válaszként erre: 195. - Roni nagyi)
2008. máj. 7. 20:29
laura a második lányom neve...ma már tanit férjnél van remekül megvannak ...anyáknapján voltak itthon.... az unoka nevéről ez jutott eszembe
2008. máj. 7. 20:17

Roni nagyi igazi kincs van a kezedben:) ezeket a gyönyörű darabokat Te készítetted saját kezűleg?

az én édesanyám is gyönyörűen t. hímezni, kedvence volt a kalocsai, matyó, madeira,riseliő hímzések, de csodálatosan festett selyemre is...

(de sajnos az élet...:(

200. Szapi (válaszként erre: 169. - Roni nagyi)
2008. máj. 7. 19:54

Az Amanda modell teljesen saját munka, tervezés és kivitelezés. Már sokszor gondoltam arra, hogy beküldöm valami újsághoz. De azután mindig meggondolom magam. Csak annak van ilyen virágja, akinek ajándékba adtam.

A citromos nem tűgobelin és nem is normál gobelin. A normálnál, barna színű kanava, kicsit nagyobb lyukakból áll. A hat szálas fonal kicsit kevés bele, de nyolc szállal nem szép, mert akkor nem egységes a fonal. Legjobban anchor gyapjúval mutatna, mert az töltené ki teljesen. De abból elég nehéz a színeket összeszedni és nálunk sehol nem kapható.

199. Szapi
2008. máj. 7. 19:49
Láttam, hogy belelendültetek a naplóírásba. Élvezettel olvasom soraitokat, jók a képek is. Várom a folytatásokat.
198. Szapi (válaszként erre: 171. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 7. 19:47

Szia, sziasztok!

A kicsi lányom nyáron lesz három éves. Annyi erengia van benne, hogy néha alig bírjuk a tempót. Kertesben lakunk van elég hely mozogni, kismotor, kisbicigli minden ami kell. Már a fára mászás is megy, résen kell lennünk. Szerintem így van jól. A pici is nyári baba lesz, úgy alakítottuk, hogy ne kelljen visszamennem dolgozni. Szóval kertesben lakunk, teli vagyunk kisállatokkal: tengeri malackák, ékszertekik, görög teki, tarisznya rák, akvárium halakkal és karmos békákkal. Kutya, cicák és lilityúkok. Ezen kívül teli vagyunk szobanövényekkel. Ez az én dilim, több mint száz cserép virágom van. Szabadidőm csak alvásidőben van, akkor goblenezek. A pocakommal rendszeresen járok a dokihoz, na ott aztán van időm kötögetni. Már teljesen megszokott, hogy ülök az sztk-ban és kötögetek.

2008. máj. 7. 19:26

most hoztam haza az egyik gyereket kirándulni vannak többen még egy uton van haza Egerből még lehett hogy a keletibe kell mennem sok gyereknél sok a gond az érettségi halad a maga utján tudjátok ilyenkor mikor már öt hat mögöttem van rugalmasabb de most is szorit az ember a gyereknek hiszen a fele szerencse vagy Isten áldás ami nélkül nem megy...

de elhatátoztam hogy többet dolgozom kevesebbet ülök a géphez mert minden területen hiányosság mutatkozik körülöttem lassan egyik házból a másikba költözünk de igaz hogy15 km de nagy munka én erre a portálra csak véletlen keveredtem nekem semmi kézügyességem ,csak a gyerekeimnek,

de mivel szeretem a képzőművészetet ezért vissza vissza lépek közétek üdvözlök mindenkit

2008. máj. 7. 13:07
Még nem is mondtam nektek, milyen bosszúság ért tegnap,!Elkezdtem hímezni hétfőn este a képet amit vettem, de valahogy nem olyannak láttam a szineket, amilyennek kellett volna. Olyan szürkés árnyalatot kapott mind. Azt hittem, csak az ágy fölötti lámpa fénye téveszt meg. Tegnap azonban legnagyobb bosszúságomra jókora darabot kellett kibontanom(már majdnem megvolt a fele)mert nem a pamuttal volt a gond, hanem a gobelin volt olyan koszos, hogy ahogy húzgáltam benne a fonalat, mind a pamutra tapadt a kosz. Nedves szivaccsal a hátát megtörölgettem, szép nyomott hagyott a csempén maga után a kosz!Ilyet én még soha nem tapasztaltam.
2008. máj. 7. 11:43

alföldi13! Merre vagy? Izgulsz az érettségi miatt? Hidd el nagyon ügyesek és okosak a gyerekeink. Bízzál Bennük!


A Dsida Jenő: Hálaadás c versét én is a naplómba betettem, igaz kis képpel együtt. Nagyon szép és akár naponkénti fohászként el kellene mondanunk, akiknek még él az édesanyja. :)) Roni

2008. máj. 7. 11:39
Siti!Köszönöm és aranyos vagy.
193. ea9bff1b44 (válaszként erre: 192. - Roni nagyi)
2008. máj. 7. 08:49
Az nem is úgy volt...szeretlek, tudod -gondolom. MA reggel megnéztem, 47-en kukkantottak bele a naplómba. Most megyek a városba, ügyes-bajos dolgokat intézni, meg persze a folyton növő gyerkőcnek néhány menő pólót venni:-))
2008. máj. 6. 21:09
Na látjátok, megint okosabb lettem. Könnyü az öreget kinevetni...én is tudom.
191. ea9bff1b44 (válaszként erre: 187. - Roni nagyi)
2008. máj. 6. 19:55
Na meg is néztem! Aranyos dolgokat láttam rajta. De Te még csak holnap fogod látni, hogy hányan kukkantottunk be oda, mert éjszaka írnak minden ilyesmit jóvá! Hi-hi:-))
190. 6b94deaef4 (válaszként erre: 188. - Roni nagyi)
2008. máj. 6. 19:15
én +néztem és várom a folyt...
189. 6b94deaef4 (válaszként erre: 186. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 6. 19:12

:)) drága vagy!


küldöm priviben a beigli receptem "évek óta ezzel a receptel dolgozom, nekem ez a recept vált be"

2008. máj. 6. 18:56
Láttam, hogy megnézték "0"...
187. roni nagyi (válaszként erre: 185. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 6. 18:54
Siti....órákkal ezelőtt már olvashattad volna az elejét...hogy, hogy nem néztél még bele?
2008. máj. 6. 18:42
Muffin! Megnézegettem a te naplódat is, hol könnyeztem, hol mosolyogtam a bejegyzéseken! Persze megcsodáltam a sütis képeket is. Árulj el nekem egy titkot(írhatod privátban is, ha ide hosszú)hogy kell úgy beiglit csinálni, hogy ne repedjen ki. A drágám nagyon szereti, de az enyém mindíg szétreped a tetején. Írj egy tuti receptet, jó?Köszke
❮❮ ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook