Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gobelin fórum

Gobelin (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... ❯❯
245. aniko6004 (válaszként erre: 244. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 9. 22:03
Biztos nagyon szép lesz mindkét kép,főleg tűbe.Én is nagyon szeretem az ilyen képeket nekem is meg van de még varratlan.Ma voltam Szlovákiában fonalért,de gobelin nélkül nem jöhetek haza és elcsábultam.De megláttam még egy képet Sziszi volt rajta,igaz nekem már van egy,de ez másmilyen,csak nagyon drága volt.Már megtaláltam az egyik webáruházban majd előbb-utóbb biztos megrendelem!!!!!
2008. máj. 9. 19:02

Már alíg várom a keddet(vagy a szerdát), akkor érkezik a netről megrendelt két gobelinem. Nem nagyok, mert csak 15x20-as méretűek, de mind a kettő tű!

Az egyik címe: A levél(egy hölgyalak áll ablak előtt és levelet olvas)

A másik: Várakozás

Egyébként a képeket feltettem a naplóba, így kivarratlanul is szépek, hátmég, ha egyszer nekilátok!:-))

243. aniko6004 (válaszként erre: 240. - 363d535da9)
2008. máj. 9. 18:35
Köszönöm,kedves vagy!Igen színes fonalat használok a gyöngyvarráshoz is.Próbáld ki szerintem nem fogsz a látványba csalódni.
242. Donyta (válaszként erre: 241. - 363d535da9)
2008. máj. 9. 11:21
Köszönöm, megpróbálom. Én csak annyira vagyok türelmetlen, hogy képes vagyok elaludni mellette, hogy minél hamarabb kész legyek avval amit elkezdek. A kötéssel is oigy vagyok és képes vagyok 2-3 nap alatt megkötni egy kardigánt. ( norvégmintás hosszút)
241. 363d535da9 (válaszként erre: 238. - Donyta)
2008. máj. 9. 10:43
Szerintem mielőtt egy nagy képbe belekezdesz jobb lenne egy kicsivel próbálkozni. Én is végtelenül türelmetlen vagyok, de a kicsi kép hamarabb okoz sikerélményt, mint a nagy.
240. 363d535da9 (válaszként erre: 229. - Aniko6004)
2008. máj. 9. 10:40

Gyönyörűek a képeid!!!!!


Amikor gyönggyel varsz akkor is színes fonalat használsz?

Ez nagyon izgatja a fantáziámat.

2008. máj. 9. 10:27

Roni! Nézelődtem kicsit a neten gobelinek között, és megtaláltam az Imádkozó kezet. Ki van varrva, három méretben is, hátha segít, ha kicsit nagyítassz a képen. S hogy hol találod?

Melina Gobeli Webáruház-ezt írd be a keresőbe, és ott a Vallás címszó alatt keresd.

238. Donyta (válaszként erre: 216. - Roni nagyi)
2008. máj. 9. 09:59
Sziasztok! Még nem sikerült választanom, de elég borsosak az árak is! Nem is ez a gondom, hanem, hogy tudom-e majd szépen varrni. Mert nekem már nem a kicsi kell hanem mindjárt egy szép képnyi! Mennyi idő alatt van meg egy ilyen kép! Szépen és elég gyorsan tudok másokat hímezni!
2008. máj. 9. 09:07
Bele kellene vágni a minap visszabontott gobelinbe, de a szivacsos törölgetés után kicsit halványabb lett a minta is, elsősorban egy virágzó fát érintve. NA majd meglátom mire jutok vele. Megpróbálok szétnézni a városban, hátha találok egy maszek keretezőt, akinéál olcsóbban tudnék dolgoztatni, mint a mostani helyen. Itt szerintem lendít az áron, hogy Debrecenbe viszik át keretezni a gobelineket, tehát fuvarrdíj, saját haszon biztos bele van építve.
236. ea9bff1b44 (válaszként erre: 222. - Szapi)
2008. máj. 9. 08:59
Én is szoktam azt a módszert válsztani, de ezek nagyobb keretek, és úgy nem szép. Kisebbekhez azt szoktam tenni:-))
235. aniko6004 (válaszként erre: 234. - Minya)
2008. máj. 9. 07:41

Kedves Minya!


Nagyon köszönöm ,a Te képeid is nagyon szépek.További szép napot kívánok.


Üdv:Anikó

234. Minya
2008. máj. 9. 06:21

Sziasztok!


Most volt időm vissza olvasni nagyon jó hogy így beindult a fórum :)Sajnos mostanában nem lesz időm varni,mert járni kell a kisfiammal logopédiai fejlesztésre :( de majd fogom követni hogy mi mindent írtok :)


aniko6004


Gyönyörűek a képeid,nekem a Sisy tetszik a legjobban

233. aniko6004 (válaszként erre: 232. - Roni nagyi)
2008. máj. 9. 00:14
1cs gyöngy itt 100ft,a gobelinezéshez használt fonallal varrom 2 szálasan.Általában szín szerinti t,de,ha átlátszós agyöngy ott még az árnyalatot variálhatom.Lehet,hogy kisebb képpel kellene kezdeni és nem sok színnel egy baj van vele,mert nincs sok szín belőle úgymint a fonálból.Talán el kellene menni aludni,mert reggel megyek Szlovákiába onnan szoktam venni fonalat ott sokkal olcsóbb!Jó éjszakát,majd holnap folytatjuk!Szia.
232. roni nagyi (válaszként erre: 229. - Aniko6004)
2008. máj. 8. 23:52
Csoda szép, néztem is előszőr, hogy mivel varrhattad, mert nem a megszokott. Olyan jól kiemeli a kecsességét. Sok időd éd munkád fekszik benne és gondolom a gyöngy sem volt olcsó. Ilyenkor milyen alapfonalat használsz, mindig a szín szerintit és hány szállal? Valamikor a lányomat tanítottam gyűrűt, karkötőt gyöngyből készíteni. Elég aprólékos munka volt. Van egy most kapott 40x30-as képem: A rőzseszedő. Hát nem tudom, merjek nekivágni gyönggyel? Rengeteg szín van benne, hiszen az őszi lombok sokszínűek.
231. aniko6004 (válaszként erre: 230. - Roni nagyi)
2008. máj. 8. 23:29
Én már láttam egyenesen varrni is,de szerintem úgy nem jó,mert gobelin öltéssel kell kialakítani a mintát.Igen az a baj,hogy túl kicsi a kép ,de,ha ránézésre jó mutat a kép,ahogy meg van festve akkor kivarrva is jó lesz.Szem és száj íveknél úgy öltöm ahogy van festve ill.,hogy ne legyen szögletes.Vagy ,hogy érted?Próbáld ki a gyönggyel varrást sokkal szebb.Eddig függőlegesen és vízszintesen varrtam,de most fogok kezdeni egy 45x60-as képet azt gobelin öltéssel varrom.
2008. máj. 8. 23:07
Nem nagy 10x13-as.Az ujjakig már kivarrtam szinte teljesen. Lehet, hogy egyszer látok valahol készen és akkor okosabb leszek. Nem vastag a kontúr, de az ujjak keskenyek. Úgy lenne igazán mutatós, ha egyenesen lehetne varrni, mert akkor a sötét szinű kontúr csak az ujjak ívét emelné ki.Nem láttam még eddig, hogy egyenes öltéssel varrtak volna a gobelinen. Te hogyan oldod meg a szem és a száj íveket? Soha nem varrtam gyönggyel. Azt is gobelin őltéssel varrod? Én is ritkán, csak napfényben varrok tűgobelint, mert mindkét szemem műtve van és hamar megfájdul a fejem
229. aniko6004 (válaszként erre: 227. - Roni nagyi)
2008. máj. 8. 23:02
Nagyon szívesen elmondom.A gyöngyöt általában kreatív boltban veszem 2mm-es kásagyöngyöt,kínait,igaz válogatni kell,mertnem egyformák,de a cseh gyöngy a normállyukúhoz kicsi.Sima normállyukú festett gobelin alapot veszek hozzá és minden öltésnél teszek rá 1 szem gyöngyöt.Kb.3-szor annyi idő elkészíteni így,mint fonallal.De a látvány élőben magáért beszél,főleg ,ha rá süt a nap.Lehet vízszintesen és függőlegesen is varrni.Most én legutóbb a fekete kalapos nőt varrtam,kb450 órai munka és 65 csomag gyöngy.
228. aniko6004 (válaszként erre: 225. - Roni nagyi)
2008. máj. 8. 22:45
Szia!A magányos cédrust még én sem varrtam,pedig tetszik!Tű gobelint azt nem szeretem varrni,mert nagyon apró,pedig az gyönyörű.Azért varrtam már,sőt van egy nagyon régi képem,ami kb.1 méteres tű gobelin kép,de még varratlan,nagyon szép szerintem,de azt nem tudom hány évig kell majd varrni.Olvastam a fórumon csendes hallgatóként,hogy nem tudsz mit kezdeni az imádkozó kézzel,de látnom kellene a képet.A kontúr vastag rajta?Gondoltam akkor beírom,hogy varrd ki gyönggyel,varrtál már vele képet?Milyen méretű az a kép?
2008. máj. 8. 22:40
Érdekelne engem is a gyönggyel varrás, mert mindig is tetszett, de még soha nem csináltam. Jó lenne többet tudni a technikájáról és hol szerzitek be a gyöngyöt. A kép kiszámolós v. előre festett és eleve gyönggyel varrthoz veszitek, erre külön van? Elnézésedet kérem, de teljesen ismeretlen.
226. aniko6004 (válaszként erre: 218. - Ppiiccii)
2008. máj. 8. 22:33
Szia!Nagyon köszönöm a Te képeid nagyon szépek!A sakkos képed gyönggyel vagy fonallal van varrva?
225. roni nagyi (válaszként erre: 223. - Aniko6004)
2008. máj. 8. 22:31
Szia Anikó! Most kezdtem el Csontváry Kosztka T: Magányos cédrust varrni 30x40). Sajnos nem sok időm van, pedig azt mondják a nyugdíjas idő milliomos. Igen, csak az a baj, hogy a napok rövidülnek, az ember már sokszor többet tervez és kevesebbet végez. Tűgobelint is varrok szintén 30x40 méretben az Őrangyalt. Tudod, rettenetesen elkeserített Dűrer: Imádkozó kéz varrása, mert az ujjak ívei nagyon szálkásak (nem tű), olyan nagy a sötét ujjvonal és alig tudom a világos öltéseket varrni, úgy, hogy kibontottam és félre tettem. Egyszerűen nem tudom elgondolni, hogyan öltsem, hogy szép is legyen...
224. aniko6004 (válaszként erre: 219. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 8. 22:28

Kedves Siti!Nagyon köszönöm!!!!!!!!!!Szerintem élni fogok a felajánlásoddal.Nagyon szép lett a képed és tetszik hozzá a keret is.Neked mi lesz a következő varrni való?Szépek a szalvétás képeid,jó lenne majd nekem is megtanulni!


Szia:Anikó

223. aniko6004 (válaszként erre: 206. - Roni nagyi)
2008. máj. 8. 22:18
Szia Roni!Ne haragudj,hogy mégcsak most írok,de ma nagyon sűrű napom volt!Örülök,hogy Neked is tetszik a Sziszi ezt egy kézi festő festette,kb.2 éve varrtam puppets fonallal.Majd jó lenne Nekem is valóban naplóba rakni a képeket.Én rengeteg képet varrtam már,az a baj,hogy a nagy képeket szeretem és már nem férek tőlük.2003-ban kezdtem el varrni azóta a rabja vagyok csak az a baj,hogy drága hobby,de ez olyan mint a kábítószer nem lehet abbahagyni.Úgy látom Ti is varrjátok egymás után.Te most mit varrsz?
222. Szapi (válaszként erre: 219. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 8. 20:58

Nagyon mutatós lett! Gratula!

A szalvéta képekhez előre meghajligatom a drótot, azt lesz az akasztója, amit még a lágy gipszbe belenyomok. Így nem kell kifúrnom a kész képet.

2008. máj. 8. 20:56

A szalvéta technikához kreatív boltokban lehet beszerezni minden hozzávalót. A keret egy műanyag forma, a gipszet pedíg amikor kiszárad, én festem be a megfelelő színű temperával, majd spec.ragasztóval beleragasztom a méretre vágott szalvétát, és ha kiszáűrad, az egészet lakkragasztóval átkenem. Így kicsit bonyolultnak hangzik, de én nagyon szeretek vele ügyködni. Most két kisgyerkőcnek kell majd képet csinálnom, autós és Bambis "kiadásban"

Bencével a kapcsolatunk különleges. Tudom, hogy ez közhelyként hangzik, de majd a naplóban írok róla. Szép álmokat Ronikám!

2008. máj. 8. 20:08
Szia Siti! Gyorsan megnéztem az alpesi képet és gyönyörű lett. Nekem nagyon tetszenek a szalvéta kreációid. Nagyon mutatós és egyedi, van fantáziád és kézügyességed is. Gratulálok! A gipsz keretek nagyon ötletesek. Van ilyen színű gipsz? Én csak fehéret ismerek. Milyem gipsszel dolgozól és az öntőformát hol lehet kapni. Bevallom még nem is hallottam róla. Legyél is büszke a fiadra és dícsérjed, mert annál jobb motiváció nincs. Most kapott sok szeretet, dícséret egy életre tartalékolódik, hiszen 10-12 éves korukig amit átadunk, az lesz a meghatározó.
2008. máj. 8. 18:43
Naplóztam az új alpesi képemet
218. ppiiccii (válaszként erre: 217. - Aniko6004)
2008. máj. 8. 14:18
Gyönyörűek a képeid. Gratulálok!
2008. máj. 8. 13:22
Sziasztok!Nagyon örülök,hogy ilyen kedvesen fogadtatok!Sajnos most el kell mennem egy közeli ismerősöm búcsúztatására.Majd este jövök és válaszolok a kérdésekre.Varrtatok már gobelint gyönggyel?Van a képeim közt 5db ami kásagyönggyel van varrva nézzétek meg közelebbről.Addig is további szép napot mindenkinek!
2008. máj. 8. 12:08

Sziasztok, most már sokat fecsegtem...Megyek ki a kertbe füvet nyírni, mert a sok eső ad munkát bőven.

Donyta, ha sikerűlt választani írd meg, mert kiváncsian várjuk. Akik itt vagyunk, szeretjük az örömünket, néha a bosszúságunkat ( ha bontani kell) megosztani, ezzel is könnyebb, hiszen mindannyian átéltük - túléltük már. No, pááá! Roni

❮❮ ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook