Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gobelin fórum

Gobelin (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... ❯❯
275. 6b94deaef4 (válaszként erre: 272. - Roni nagyi)
2008. máj. 13. 16:06

nem tudom mire gondoltál....

maradok a szokásos 6 szálasnál, így csak bővitenem kell a szín készletemet.

274. 6b94deaef4 (válaszként erre: 273. - Roni nagyi)
2008. máj. 13. 16:04
lehet, hogy igazad van... ennyit mondott a keretező amikor jöttem kifelé a boltjából, - tsz elnézést puha a keret és a dekopír szaggatta a lécet,... nem kommenteltem, de a véleményem, -oké! de akkor sem engedheti meg magának egy szakember sem, hogy ilyen minőséget adjon ki a kezéből.
273. roni nagyi (válaszként erre: 269. - 6b94deaef4)
2008. máj. 13. 15:35

Én is ezt tettem volna. Egyszerűen érthetelen miért csinálta ezt a keretező.a múlt héten amikor a keretezőnél voltam érdeklődtem, hogy miért nincs akkora fonal választéka? Azt mondta, hogy olyan kevés a kereteztetés, hogy nincs annyi bevétele, hogy a fonalakat megvegye. Inkább keret

alapanyagokat vesz, mert a vevők mindig az ujabb és lehetőleg olcsóbbat v. nagyon igénye drágát keresik. Szerintem ez országosan jellemző lehet, hiszen a digitális képek régen kiváltották a fényképeket a falon. Vagy tévedek?

272. roni nagyi (válaszként erre: 271. - 6b94deaef4)
2008. máj. 13. 15:30
Mivel varrod? Kipróbálod gyönggyel varrást?
2008. máj. 13. 14:39
majd el is felejtettem mesélni... vettem ma egy kis méretű 15 x 20 gobelint... a kép mintája: három antik hatású különböző méretű és formájú agyagkorsó
270. ea9bff1b44 (válaszként erre: 269. - 6b94deaef4)
2008. máj. 13. 14:25
Ügyi vagy! Azért megnéztem volna a keretező arcát!
269. 6b94deaef4 (válaszként erre: 253. - 6b94deaef4)
2008. máj. 13. 10:47

- szóval voltam a keretesnél:)

egy szava sem volt, ajánlót másik keretet de úgy vagyok vele, hogy ezek után már ne.... vissza kértem a pénzt és a keretet leszedettem..

268. alfoldi13 (válaszként erre: 266. - Roni nagyi)
2008. máj. 13. 07:32
az én feleségem még a régi idők hitoktatója és ma is ezt szereti csinálni a varrásra nincs idő szinte soha mi a szakadt dolgokat legtöbbször kidobjuk mert már agyon vannak a cuccok kinozva a házat amit véletlen vettünk mindenestől berendezéssel kaptuk igy maradt a keresztet cipelő Krisztus kép is benne... 1 m szer 45 cm es nagy tügoblein... csak egy két helyen hibás .... majd egy szer keretbe kerül és felkerül a szekrényből valahová...a kamasz gyerekeimmel nagyon sok a bajom nem arra tartanak amerre én igyekszem irányítani ....de majd csak lesz egyszer mikor mindenre lesz időnk...egy ilyen nagy család mindennapjai egész mások mint amit erről gondolni lehett... a házak és telkeken elhatalmasodik lassan a gaz igy hát csetelés helyet.... Üdvözlettel ....
267. roni nagyi (válaszként erre: 266. - Roni nagyi)
2008. máj. 12. 21:22
Erről jut eszebe, hogy már a második napon kedves vendégeim voltak. A nagyobbak engedték be a hittérítőket. Beültek a nappaliba és szóval igyekeztek tartani és meggyőzni. Az ebéd kész volt már teríteni akartam, amikor teljesen lekötöttek. Mozdulni nem tudtam, mert mondták és mondták...A legidősebb fiú (ma lelkész) mivel jól tudott érvelni leültettem közéjük és én addig szépen otthagytam a hívatlan vendégeket és megetettem a nagyon éhes gyerekeket. Nem hívtam asztalhoz őket, mert akkor napestig a nyakunkon maradtak volna.Nem volt részemről keresztényi cselekedet, de meg vagyok győződve, hogy a gyerekek miatt jól tettem. Na, ekkortól volt at elhatározás, hogy a kapun az jön be, akit én is szívesen látok.
266. roni nagyi (válaszként erre: 265. - Alfoldi13)
2008. máj. 12. 21:14

Hello! Igazán szép nagy házatok van. Mire bepakoltok és minden a helyére kerűl eltelik egy kis idő. A naplódban megtaláltam Túrmezei Erzsébet versét. Én is nem régem olvastam ismét és le is írtam, mert tényleg a "csodákra emlékezni jó".

Kiváncsian várom a képet, mert amint írtad régi lehet és biztosan szép. Feleséged is szokott /ha van egy szusszanási ideje/ gobelint varrni? Tudom, hogy a nagy család ellátása rengeteg munka.

Még fiatal lány voltam, amikor elvállaltam keresztapámék 7 gyerekét egy teljes hétre. Mivel lelkész volt és az ország másik végébe ment esketni, mert felkérték összekötötték a vidéki rokonok meglátogatásával. Hát nem volt sok pihenésem gondolhatod. Akkor a legkisebb 15 hónapos volt és nem akart tőlem elfogani semmit az első napon, pedig jól ismert. Ami az első teendőm volt az éléskamrárt kulcsra zártam, mert mindenbe beleettek, azután a kapukulcs kerűlt a zsebembe, hogy ne menjenek el szó nélkül és az iroda,a szobák, pince kulcsai és így lassan annyi kulcsom volt, hogy amikor visszaérkeztek a szülők dőltek a nevetéstől. Nem is volt gondom, inkább mindent kinyitottam, visszazártam, de néhány nap után beállt a rend, mindenki tudta mit kell tennie. Szóval, azóta is jót derülünk, ha visszaemlékezünk 40 évvel ezelőtti élményeinkre.

Ez is egy kis emlékezés a régi időkre.

2008. máj. 11. 18:59
ma pakoltunk befelé az uj házba és találtunk egy nagy krisztuskeresztet hordozó kivart gobleint sajnos nagyon régi lehet mert a moly egy lét helyen bele kezdett de a feleségem majd megjavitja és utána fewlteszem a képet...
2008. máj. 11. 16:23
Roni! Köszönöm a szép idézetet! Most olvastam bele a naplódba, s tetszett amit leírtál. Egy kedves-sajnos már meghalt-nagynénikémre emlékeztetsz, akinek könyvbe kötött naplóját én őrzöm. Nála olvastam hasonló gondolatokat. Köszönöm...
263. alfoldi13 (válaszként erre: 261. - Roni nagyi)
2008. máj. 11. 06:53
Tudod ,ne haragudj a tegezésért, mi mindben látunk valami csodát ami persze csak lehett ,hogy percekre de elő-elő jön... a gondok pedig lassan befehéritik hajunkat...mindig nehéz volt de ez a világ pláne ...nem irigylem a mai fiatalokat....lassan kinőnek kezünk alol és épp ugy magunra maradunk ,mint akinek egy gyeremke van de reméljük hogy néha néha csak ajtót nyitnak ránk....egészséges mind és ez a fontos gondoktól nem mentes....
2008. máj. 10. 19:59
Belekukkantottam én is a képeidbe, s úgy éreztem, olyanok vagytok Ti együtt, mint egy igazgyöngykosár. Nincs benne két egyforma szem, mégis szép és értékes valamennyi! Vigyázzatok erre a csodára!
261. roni nagyi (válaszként erre: 256. - Alfoldi13)
2008. máj. 10. 19:08

Csodálatos a családod. Isten adjon Nektek sok bölcsességet, erőt, egészséget és kellő anyagiakat, hogy ezt a gyönyörű gyerekeket tudjátok minél hosszabb ideig szeretni.

Tudod, én is nagy családba születtem. Édesapám 12. gyermek volt, de Isten rendelése szerin 42 évesen szívvel hírtelen eltávozott közülünk. Édesanyám a 4. gyermekét hórdta szíve alatt. Szerettek volan több gyermeket, 16 éves házasok voltak, ebből éveket elvett a háború, majd a hadifogság, és bizony így csak négyen lettünk. én kezdtem a sort. Nem volt könnyű a 4 gyerekkel Apa nélkül édesanyámnak. Ő még mindig él, 86 éves és jövőre lesz 50 éve, hogy özvegyen maradt és igyekezett mindig mindent bölcsen és szeretettel megadni.

260. 6b94deaef4 (válaszként erre: 255. - Roni nagyi)
2008. máj. 10. 19:04
Roni,.. egy biztos kedden nyitásra megyek...
2008. máj. 10. 19:03
Roni!Megnéztem a negyedik képet, a gyűrűsujjnál és a kisujjak élénél tényleg láttam olyan részeket, amik szebbek lennének, kevesebb egyenes öltéssel. Így túl merevnek tűnnek. Azért talán tudsz valamit kiokoskodni a többiből.
2008. máj. 10. 19:01
A válasz nem ért ide, de sebaj, az előbbi bejegyzéésedből már ismerem a tartalmát:-)A képet mindjárt megnézem, elsőre csak azt láttam rajta, amikor letöltöttem, hogy az a legerősebb.
257. roni nagyi (válaszként erre: 254. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 10. 18:54
Igen és emailbe válaszoltam is. Azért kíváncsi vagyok, hogy a válaszom átment-e? Nagyon jók a képek, sőt 150%-ba felnagyítva egészen jól látszik. Írtam is, hogy a 4. képnél én látok több egyenes őltést is, ami szerintem nem kell oda. Kíváncsi lennék a véleményedre. Puszi: Roni
256. alfoldi13 (válaszként erre: 247. - Roni nagyi)
2008. máj. 10. 18:50
most nem a gobleineket hanem a gyerekeimet mutatom meg a naplóba tettem..
2008. máj. 10. 18:50

Sziasztok!

Itt vagyok végre. Holnap vendégünk lesz és bizony sok a teendő. Sütés, főzés.

Anikó kedves, aranyos vagy, hogy ilyen részletesen válaszolsz a kérdésekre. Nagy segítség hidd el, mert ilyen hatalmas munkákat sem mindenkinek van türelme, kitartása és főként jó szeme. 3 éve, amikor mindkét szememre a szűrkehályog szinte néhány nap alatt ráborúlt teljesen elkeseredtem, hogy mi lesz ezután. Menni is alig látok, minden oda lett, a színek főleg.

Hála Istennek néhány hónapon belűl lézerrel mindkét szememet 3 hónap külömbséggel megműtötték. Távolra szemüveg nélkül élesen látok, kézimunkázáshoz kell szemüveg. Azért óvatosan kell, mert megfájdul a fejem, ha erőltetem. Szóval nagy kincs a szemünk világ, amíg van természetes, de, ha nincs az már komoly probléma. Boldogan kézimunkázom, ismét vannak színek számomra is.

Siti, nagyon köszönöm a segítségedet. Nem is tudom mivel háláljam meg.

Muffin sajnállak, hogy ilyen bosszúság ért, ne is hagyd annyiba. Nem azért dolgoztál a képpel annyit, hogy más a munkádat elfuserált kerettel tönkre tegye.


A naplómat ha van időtök olvassátok el. Leírtam a gyermekkori emlékeim kapcsán azokat a népi szokásokat, amik már teljesen kivesztek. Olyan boldogan emlékeztem vissza annak kapcsán, hogy a pünkösdi rózsám most már szépen kinyílt és a bazsarózsám is tiszta bimbó.

2008. máj. 10. 18:45
Ronikám! Megkaptad amit küldtem? Mert menet közben nálunk volt egy kis áramszünet,így nem tudom, elment e az email.
253. 6b94deaef4 (válaszként erre: 252. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 10. 17:48
igen, már két képet csináltattam vele,... ezt mondtam a páromnak "ép mutattom a páromnak, hogy ezt a kettőt szépen megtudta csinálni!? akkor most ezt miért nem"... kedden viszem a régebbi munkályát is, aztán beszélek vele
2008. máj. 10. 14:42
Hát ez komoly bosszúság!!!Máskor is velük dolgoztattál? Remélem megcsinálja rendesen minden szó és fillér nélkül.
2008. máj. 10. 13:34

.... ma 16 éves gyerekemet kértem meg hozza el a keretezötől a képet mert egész délelött intézni valóm volt... haza hozta, én meg most megnéztem, szörnyű:(

kedden amint nyít a keretes viszem is vissza, a keretezés minősége pocsék, a széleket mintha nem is dekopir fürészel "vagy mi fenével dolgoznak" ... olyan mitha egér rágta volna, repedezet, az lélek nem passzosan érnek össze... felháboritó,...

Áááá ilyen minőségben még s.magamnak sem tartanám meg, nenhogy ajándéknakba vinni:(( pedig ezt ajándékba készítettem!

most mi lesz? :(((

2008. máj. 10. 13:19

Örülnék, ha láthatnám kivarrva ppiiccii a képet!

Roni! Én most a netről rendeltem ezta két varrnivalót, tűgobelin mind a kettő, 15x20-as méretben. A Gobelin Webáruházból rendeltem, ebben a méretben 1048 Forint darabja. Ha a postásnak utánvéttel fizetném, akkor 990 .-lenne rajta a postaköltség. De a gáláns férjem azonnal árutalta nekik a pénzt, így nincs postaköltség, tehát a két kép 2200.-volt. Fonalat nem kértem, mert nagyon sok van most itthon, előbb átnézegetem, aztán a hiányzókat pótolom.

249. ppiiccii (válaszként erre: 244. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 10. 13:01

Én kivarrtam már a Várakozás című képet. Nekem 30x40 cm-esben van meg. Nagyon szép bordó keretet választottam hozzá arany díszítéssel.

Majd megpróbálom lefényképezni és feltenni a képet.

248. aniko6004 (válaszként erre: 247. - Roni nagyi)
2008. máj. 9. 22:59
Szia!Biztos ma megszeretgetted az unokádat nagyon aranyos!!Már én sok képet rendeltem az internetről,néha igen szuper áron!!Szerintem megéri én már van ahol törzsvásárló vagyok és ott már postaköltség nélkül küldenek bizonyos összeg után vagy épp a felét átvállalják!úgy is szoktunk rendelni,hogy többen és megoszlik a pktsg.A fonal 5korona azaz 40ft a gobelin is olcsóbb,mint itthon,kivétel némelyik kép!Én nagyon meg vagyok vele elégedve,már régóta azzal varrok,van aki szerint rosszabb minőség,de én cáfolom én nagyon sokat varrok vele.Nagyon szép vele,merem ajánlani.
247. roni nagyi (válaszként erre: 245. - Aniko6004)
2008. máj. 9. 22:42

Én is nézegettem a webáruházi ajánlatokat. Azért jó, hogy közli a normál- és a tűgobelin árát. Eddig még nem hasonlítottam össze, hogy megérie rendelni, mert a szállítás igen megdrágíthatja. Ti már rendeltetek? Mi a tapasztalat?

Anikó, mennyibe kerűl a himző fonal Szlovákiában? Minőségben van eltérés?

2008. máj. 9. 22:38

Sziasztok! Nem vesztem el, de nagyon szaladós napom volt. Reggel sütögette, mert mentünk a lányomékhoz vidékre, no meg a pici unokámat is látni akartam. Most értün haza nem régen. Milyen sokat írtatok.

siti, nagyon drága vagy, hogy gondoltál rám, köszönöm és elküldtem a címem.

Nagyon szépek a képek és kivarrva biztosan még szebb lesz.

❮❮ ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook