Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gobelin fórum

Gobelin (beszélgetős fórum)


2008. ápr. 27. 14:07

Én láttam már olyan gobelint amelyen a közti lyukakba is öltöttek, így egyes öltések közelebb kerültek egymáshoz. Nem volt olyan nagy a távolság a színváltásoknál.

(igaz én csak láttam és nem csináltam, ami ugye ég és föld)

2008. ápr. 26. 10:03
Kérdésem hozzátok, hogy valaki már varrta A. Dürer - Imádkozó kéz- nem tűgobelint? Hogyan oldottátok meg az ujjak varrását? Mivel elég finom ívelésű és nagyon csúnya, ha "szálkás". a balra dölést miként varrtátok? Kifogott rajtam, eddig ilyen problémám nem volt.
2008. ápr. 25. 13:27

Elvittem ma kereteztetni a héten készült képemet. Sajna csak május 5-én lesz kész, az ünnep miatt:-(

Csak úgy kíváncsiságból kiszámoltam, hogy kb. mennyibe volt ez a 20x20-as kép.Öltésenként 2 Forintot számoltam,-tudjátok, én oda-vissza öltögetek:-)-,ehhez jön maga a nyomott minta, a fonalak és a keretezés. Így megközelítőleg 22000 Forintba van az a kis kép. Jó nem? De a falamon gyönyörű lesz ez is!

92. roni nagyi (válaszként erre: 91. - Ea9bff1b44)
2008. ápr. 24. 12:52
Sziasztok! Öröm olvasni, hogy milyen lelkesen varrogattok. Ha nem jutok a varráshoz egyszerűen hiányérzetem van. A kereteztetés valóban nagyon drága. Amiket ajándékba adtam én is mindig bekereteztettem és a munkámat nem számítva bizony nagyon gáláns ajándék. Biztosan nem kerül le a falról évtizedekig, ami mondjuk meg egy kicsit jó érzés is az ajándékozás öröme mellett. Üdv: Roni
2008. ápr. 24. 10:32

Tegnap este úgy belelendültem a varrogatásba, hogy már csak néhány felhő, meg egy kis háttér hiányzik a nyári tájképemről. Szerintem holnap már viszem kereteztetni.

Többen írtátok, hogy ózkodtok a tűgobelintől. Tényleg maceráns, de én nagyon szeretem:-)A barátnőm tegnap megkérdezte, mit vegyen majd a névnapomra? Talán egy új hímeznivalót kérek...:-)

90. Minya (válaszként erre: 88. - Ppiiccii)
2008. ápr. 24. 06:30
Biztos nagyon szép lesz a kép.
89. Minya
2008. ápr. 24. 06:29

Jó reggelt mindenkinek!

Du-án nem volt kedvem itt ülni mert annyira belelendültem a varásba nagyon jó az állványon varni. A párom rám is szólt hogy mikor akarom már abbahgyni. De ha belelendül az ember annyira nehéz abbahagyni ( nekem legalábbis az )

2008. ápr. 24. 06:27
Nyugalom volt éjszaka így elég sokat tudtam varrni. Kezd "színesedni" a kép.
87. gpetra (válaszként erre: 86. - Ppiiccii)
2008. ápr. 23. 16:49
Én is, de ez sajnos nem mindig megoldható.
86. ppiiccii (válaszként erre: 85. - Gpetra)
2008. ápr. 23. 16:49
Igen tudom, csak nagyon sok a színváltás és én úgy szeretem, ha a hátulja is szép a képnek.
85. gpetra (válaszként erre: 82. - Ppiiccii)
2008. ápr. 23. 16:44
Menni fog az. Nincsen nagy jelentősége, ha egy öltéssel továbbmész egy színnel.
84. gpetra (válaszként erre: 82. - Ppiiccii)
2008. ápr. 23. 16:43
Apósom kereteztette. Még nem láttam készen.
2008. ápr. 23. 16:40

Sziasztok!


Én nem varrtam még tűgobelint,mert nagyon rontja a szemet,néha ennél a nagyobb lyukuaknál is meresztgetni kell a szemet,mire kitalálod vajon melyik szín jön ide!

Sz.M.P. képei csodaszépek,de én csak kacérkodtam velünk,nekem a felszálló kacsás tetszett,de olyan nehéznek tűnik számomra!

Én sem nagyon ismerek öltéstechnikákat,láttam egyszer a barátnőmet,hogy csinálja,megtetszett,vettem egyet,és azóta több képem elkészült!


Én a keresztszemessel voltam meglőve,szerettem volna egy kiscicát varrni,de az a fél öltés nem nagyon tetszett,elég macerás,és nehéz számomra,pedig mindent megvettem hozzá!

82. ppiiccii (válaszként erre: 81. - Gpetra)
2008. ápr. 23. 15:02

Egy kicsit tartok tőle, mert elég sok elmosódott, egymásba érő szín van benne.


Milyen keretbe rakattad bele?

81. gpetra (válaszként erre: 80. - Ppiiccii)
2008. ápr. 23. 15:00
Azt nemrég fejeztem be. :) Anyósóm teljesen odáig volt érte.
2008. ápr. 23. 14:50
Ma éjszakás leszek és remélem lesz időm ismét haladni a képemmel. Én most Sz. M. P. A parkban című festményét varrom. 30X40 cm-es.
79. gpetra (válaszként erre: 75. - Ea9bff1b44)
2008. ápr. 23. 14:48
Én is magamtól jöttem rá a technikára, de általában elégedett vagyokm a munkáimmal. Nem is tudom, hogy hogy lehet olyan sokféleképpen ölteni.
78. gpetra (válaszként erre: 74. - Minya)
2008. ápr. 23. 14:45
Én is vettem keretet, mert "elmásztak" a képeim. A bal felső és a jobb alsó sarok elnyúlt oldalirányba, így nem téglalap volt a képem, hanem paralelogramma.
77. gpetra (válaszként erre: 73. - Andreamano)
2008. ápr. 23. 14:44

Én is ezt a fonalat használom, nekem is bevált. Bár a két és félszer drágábbnak gyönyörű a fénye.


Ne is mondd! Nekem is horror áron kereteztek.

2008. ápr. 23. 14:31

Sziasztok!

Minya, nagyon sokatérő az ajándék, amit kaptál. Ti is lárjátok az oldal szélén a gobelinwbshop linkjét, ha rákattintotok , ott meg tudjátok nézni a keretek és állványok árait. Bizony egy 25 cm-es keret 2850,-Ft éa az állvány közel 27000 ft, lehet, hogy több is, ha a szállítást belekalkuláljuk.

2008. ápr. 23. 14:01

andreamano! A lovas képeddel lenyűgöztél, mert imádom a lovakat!

gpetra!

Én is mindíg a pupets fonalakat használom-ezt árulja a tőlünk csak pár száz méterre lévő üzlet:-)-de gondom még nekem sem volt vele.Öltéstechnika? Én amolyan autodidakta módon tanultam meg először keresztszemezni, aztán gondoltam egyet, és vettem egy gobelinképet.(ez volt a tűgobelines Ásító inasom)Azóta teljesen beleszerettem ebbe az elfoglaltságba, s mostmár azért szeretném én is megnézegetni a Roni által dícsért könyvet, hogy megtudjam, milyen technika szerint dolgozom:-)

74. Minya
2008. ápr. 23. 13:51

Én is az olcsó pupets fonállal dolgozom.Igaza van Andreának tényleg drága hobbi de sokszor az eredményt kell nézni mert ezért éri meg csinálni.

Ma az öcsém meglepet egy álvánnyal amit ő készítet így még könnyebben tudok hímezni annyira drága pedig ha jól emlékszem csak egyszer beszéltünk róla hogy mennyibe kerül ha készen veszek egyet. Ő meg megcsinálta nekem annyira imádom :D majd megpróbálom lefotózni hogy ti is lássátok.

2008. ápr. 23. 13:42

Sziasztok!


Köszönöm a kedves fogadtatást!

Én általában az olcsóbb pupets fonallal dolgozom,nekem eddig még nem volt vele gondom!

Így is drága hobbi a miénk,a keretezéssel együtt már vagyonokba kerül!

A lovas képemet 8ezerért keretezték,majdnem elájultam,de szépen mutat a falon,mindenkinek mutogatom,aki jön hozzánk!

72. gpetra
2008. ápr. 23. 12:31
Azt megkérdezhetem, hogy általában milyen fonallal dolgoztok?
71. Minya (válaszként erre: 66. - Andreamano)
2008. ápr. 23. 12:18

Üdv köztünk Andrea!

Nagyon szépek a képeid és kíváncsian várom a többi képed is.

70. roni nagyi (válaszként erre: 66. - Andreamano)
2008. ápr. 23. 11:45

Szia!

Roniként kérlek, hogy szólítsatok és Te is kedves Andrea. Megnéztem a képeidet és nagyon szépek. Természetesen örülünk, ha minél többen csatlakoztok, hiszen közös téma összeköt bennünket. A gobelinező v. keresztszemest varrók között mindig akad, aki járt valamilyen klubba, ahol sok ötletet hallott és jó ha megoszthatjuk egymással. Örömmel csináljuk mindannyian. Pusszantás: Roni

69. gpetra
2008. ápr. 23. 09:48
Olyan furcsa, hogy öltéstechnikákról beszélgetünk. Én szerintem egyet sem ismerek. Vagy lehet, hogy ismerem, csak nem tudok róla. :)
68. gpetra (válaszként erre: 66. - Andreamano)
2008. ápr. 23. 09:47

Szia!


Nagyon szépek a képeid. :)

67. ea9bff1b44 (válaszként erre: 66. - Andreamano)
2008. ápr. 23. 09:19

Üdvözlünk itt nálunk andreamano!

Szerintem is fontos a téma:-)),és itthon úgy igazán nincs kivel megbeszélni az öltéstechnikákat, vagy, hogy az új képemhez csak keretet kétjek, vagy paszpartut is. A képeidet mindjárt megnézem!

2008. ápr. 23. 06:50

Sziasztok!


Örülnék,ha csatlakozhatnék hozzátok,egyszer már volt egy hasonló fórum,de kihalt sajnos,pedig ez egy nagyon fontos téma!!:))

Nézzétek meg nekem is vannak képeim fenn az adatlapomon,még van egy pár amit csináltam,ha jó lesz a a fényképezőm azokat is felrakom!

Én inkább gobelin párti vagyok,nemrég kipróbáltam a keresztszemeset is,de maradok a gobelin varrásánál!Most egy kedves indián fiúcskát csinálok a manóm szobájába,elég lassan megyeget,mert sok időm nincs rá mostanában!


Mindenkit puszilok,és tényleg örülök,ha csatlakozhatok!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook