Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gobelin fórum

Gobelin (beszélgetős fórum)


125. 533bb4d1fe (válaszként erre: 124. - 533bb4d1fe)
2008. máj. 2. 20:05
Akit kihagytam,bocsánat,mindenkié csodaszép!!!
2008. máj. 2. 20:01
Alföldi13,roni nagyi,siti,gyönyörű képeitek vannak,szavakat nem is találok rájuk.Bárcsak valaha is megtanultam volna a gobelint varrni,hogy ilyen csodákra lettem volna képes!
123. Minya (válaszként erre: 119. - Roni nagyi)
2008. máj. 2. 19:44

Szia Roni!

Nagyon el vagyok foglalva mostanában a kisfiammal egyre többet akar kint lenni és mindig hív magával és estére meg én is kész vagyok :( mostis csak azért tudok írni mert Nővéremnél alszik a kis drága így van időm :)én is lassan haladok a lovas képpel,de készülget :)látom is hogy volt elég nagy nyüzsi itt a fórumon üdvözlöm az ujonan érkezőket majd később visszaolvasom miket írtatok.

122. alfoldi13 (válaszként erre: 113. - Alfoldi13)
2008. máj. 2. 19:22
az egyik lányom nagyon kézügyes és mikor már látszik kicsit is az eredmény ennél nagyobb ösztönzés nem kell...
121. 6b94deaef4 (válaszként erre: 120. - Roni nagyi)
2008. máj. 2. 15:48

szeretem a táj és csendélet képeket... de most kinéztem pár képet de még nem döntöttem el, hogy melyiket, pl:imádkozó kéz, ikon, arkangyal, madonna, angyalkás kép... olyan sok szép minta van, nehéz a döntés:)

de amit nagyon szeretnék az a Teremtés c.kép (készült Michelangelo műve alapján)


egyébként szivesek veszek minden hasznos jó tanácsot:)

120. roni nagyi (válaszként erre: 118. - 6b94deaef4)
2008. máj. 2. 15:31
Szia, örülök, hogy ide találtál. Mióta varrogatsz és milyen témákat szeretsz?
119. roni nagyi (válaszként erre: 90. - Minya)
2008. máj. 2. 15:30
Minya,petra, és a többiek! Régen voltatok felénk. Min dolgoztok? Jó lenne, ha néha jelentkeznétek. Olyan jó kis csapat jött össze.Ha van egy kis időm, akkor az Őrangyal tűgobelint csinálgatom, de lassan haladok vele, mert a műtött szemeim hamar elfáradnak.
2008. máj. 2. 15:23
sziasztok,... én is szeretek tűgobelint késziteni:)
117. roni nagyi (válaszként erre: 114. - Lolinno)
2008. máj. 2. 15:22
Szia! Varrtál már korábban is? Valakitől tanultad az öltéseket, hogyan csináld? Milyen lyukú kanavászt kaptál és milyen méretben? Ha tűgobelin, akkor sok munkás lesz vele és nagyítót is jó, ha veszel hozzá, mert a színátmeneteket jól kell látni. Megéri a fáradságot, mert gyönyörű lesz az biztos.
116. roni nagyi (válaszként erre: 113. - Alfoldi13)
2008. máj. 2. 15:18
Látod, ez is haladás.Kevés az ami rábeszéléssel tartós lenne a tapasztalatom szerint. Kell hozzá belső késztetés, mert csak akkor nem sajnálja az ember az idejét, munkáját, pénzét. a kézimunkázás egy ilyen dolog.
115. ea9bff1b44 (válaszként erre: 111. - Roni nagyi)
2008. máj. 2. 15:17

Hétfőn megyek a keretezőhöz, akkor az egyiket hazahozom, a másikat akkor viszem:-)Természetes, hogy rögtön felrakom ami már keretbe lesz:-)

Alföldi13:

Én is rögtön megnéztem a képeket, gyönyörűek!!

114. lolinno
2008. máj. 2. 15:04
mona lisa-t kaptam meg...azt kivarrni nem lesz ecerű.. :) jó kis kihívás!
113. alfoldi13 (válaszként erre: 108. - Roni nagyi)
2008. máj. 2. 14:34
de a gyerekeket megpróbálom rávezetni ,hogy hátha valaki folytatni tudná,de nem igen van hozzá türelmük márpedig ez nagyon időigényes.... de az első szőtt tarisznyák névvel elkészültek...
112. akác56 (válaszként erre: 109. - Roni nagyi)
2008. máj. 2. 13:41

Szia Roni! Én is üdvözöllek! Mostanában nem kézimunkázom. Régebben sokat kötöttem, főleg még kisebbek voltak a gyemekeim(két fiú).Megnéztem a kézimunkáidat, csodálatosak! Nagon ügyes vagy, gratulálok! Egyik nővérem régebben foglalkozott gobelinnal, de mióta fájnak az izületei nem tudja csinálni.

Kellemes időtöltést kívánok a nap hátralévő részére!

111. roni nagyi (válaszként erre: 104. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 2. 12:26
Siti, kedves! Lefényképezed az elkészűlt munkáidat? Biztosan nagyon szépek. Jó gyönyörködni a mások munkáiban, hiszen tudjuk értékelni a rengeteg munkát, amivel elkészűl egy-egy darab. Mostanában nem nagyon volt időm hosszabb időt öltögetéssel tőlteni, mert a kinti munkák az elsők, mert azt nem lehet halasztani. Annyi eső esett felénk, hogy a fűből ki sem látszanánk, ha nem vágnánk rendszeresen és még az fránya tyúkhúr ad munkát bőven...A nyugdíjas nem unatkozik...-már mint én.
110. roni nagyi (válaszként erre: 103. - Szapi)
2008. máj. 2. 12:20
Szia Szapi! Most válaszolok, mert az elmult napom nagyon mozgalmas volt (bár már nem mozgalmi világba élünk, nem kell kötelezően felvonulni, igaz nincs is annyi gyár, üzem, főleg aktív dolgozó), elnézést a kis kitérőért, de ami elmúlt, az elmúlt. Szóval unokáztam, és délután családi ünnepre voltunk hívatalosak és késő éjjel értünk haza. A könyvre visszatérve, akinek szánom rengeteget kötött már eddig is. Biztosan hasznát veszi, hiszen minta van benne bőven. Nekem is vannak régi kötés könyveim (volt idő, amikor sokat kötöttem), félve örzöm, mert ma már nem lehet beszerezni drága pénzért sem. A fürge ujjak is sok könyvet jelentetett meg régen és azokban is a kötés, horgolás, himzés leírások remekek voltak.
109. roni nagyi (válaszként erre: 107. - Akác56)
2008. máj. 2. 12:08

Szia akác! Roni vagyok, és üdvözöllek köztünk.

Szeretsz kézimunkázni? Mi a kedvenced? Látom, most lettél nyugdíjas, akkor a lehetőségek tárháza előtted is megnyílt. Én már 10 éve vagyok nyugdíjba, de eddig nem volt idő tétlenségre, pláne unatkozni...Rengeteg elmaradt dolgot igyekeztem elvégezni, és Édesanyám példáját követve minden pici időt kézimunkával tőltök..persze, itt is előfordulok.

108. roni nagyi (válaszként erre: 106. - Alfoldi13)
2008. máj. 2. 11:54
Tényleg szépek, Te nem próbálkozól? Láttad hogyan kell szőni? Maradtak fonalak is? Régi feljegyzések szerint inkább a férfiak szőtték a gyönyörű falikárpitokat.
107. akác56 (válaszként erre: 106. - Alfoldi13)
2008. máj. 2. 09:30
Másik fórumom mi megdicsértük tényleg nagyon szépek!
2008. máj. 2. 08:51
hát nem nagyon dicsértétek pedig gondoltam legalább ti értékelni tudjátok
2008. máj. 1. 16:27
a nagynénink ránk hagyta legszebb és legféltettebb kincseit hatvan éves elmult mikor egyáltalán hozzákezdett tanulni és egy müvész lett a végére szőtt goblein a naplómba lefényképezve egy része... még kilencven évesen is megszünt körülötte a világ mikor csinálgatta...kicsit közzé tesszük reméljük van akinek tetszeni fog...
2008. máj. 1. 15:31
Tényleg drága mulatság ez a hobbi! Most már kicsit vissza is fogom magam, hirtelen két képet is kivartam. Az egyiket hétfőre keretezik be, a másikat akkor fogom beadni. A férjem csak mosolyog, mert hol a névnapomra, hol az anyák napjára kenem a dolgot!:-)
103. Szapi (válaszként erre: 99. - Roni nagyi)
2008. máj. 1. 11:04

Szia Roni!

Remélem a nászasszonyodnak tetszik majd a könyv. Őszintén szólva én csalódtam benne. Az tény, hogy rengeteg régi és újszerű kötésminta van benne, de az ábrák teljesen újak. Ezt úgy értem, hogy aki tud kötni az csak ránéz egy leszámolható rajzra, akár német vagy angol nyelvű újságban is, tudja mit kell csinálni. Ez a könyv teljesen más jeleket használ, és van olyan jel, amit teljesen más jelölésére használ. De csináltam már belőle mintát, szép is lett, igaz az elején a jelölések miatt elég nehézkesen indult. Kötés témában a biblia, szerintem, A tökéletes kötés iskolája. Ezt már csak használtan lehet beszerezni, de ha találkozol vele megéri az árát. Egészen az alapoktól kezdi, és leírja pontosan mit hogyan kell elkészíteni. Kötésminta nem sok van benne, szerintem nem is ez a célja. Azért néhány szóban megemlíti a horgolást is.

102. roni nagyi (válaszként erre: 101. - Ea9bff1b44)
2008. ápr. 30. 21:10
Szia siti! Mi a véleményed a könyvről? Nézegetted a gobelin öltéseket? Mit szólsz hozzá? Lehet választani, csak a pénztárcánk bánja, mert ahogy elnézegettem nagyon sok fonalat igénylők, igaz nagyon mutatósak is. Régen úgy tartották, hogy az úri asszonyok hímzése. Most már láthatjuk is, (a fonal+a végén a bekereteztetés), igen drága kézimunka volt mindig a spórolós öltések dacára.
101. ea9bff1b44 (válaszként erre: 99. - Roni nagyi)
2008. ápr. 29. 18:52

Délután megjött a várva várt könyv! Átböngésztem, és számomra rengeteg új,eddíg még soha nem látott és próbált dolgot találtam benne!

Most egyébként is varrós napjaimat élem-olyan hullámokban tör rám ez az elfoglaltság. VAn amikor hónapokig eszembe sem jut, most viszont két hét alatt a második gobelines tájképet csinálom:-)

100. gpetra (válaszként erre: 98. - Roni nagyi)
2008. ápr. 29. 16:06
Akkor próbáld meg azt, hogy kevesebbet használsz a sötétebb színből, és többet a világosból. Tudom, nem találtam fel ezzel a spanyol viaszt. :) Gondolom, hogy Te is erre jutottál.
99. roni nagyi (válaszként erre: 96. - Ea9bff1b44)
2008. ápr. 28. 22:28
Én is így vártam, amikor megérkezett azonnal böngészgetni kezdtem. Kíváncsi vagyok a véleményedre. Nekem nagyon megérte. A horgolás bibliáját is vadászom, de az nem rendelhető. A kötés bibliáját is megrendeltem, mert ajándékba fogom vinni a fiam leendő anyósának- vagyis a nászasszonyomnak.
98. roni nagyi (válaszként erre: 97. - Gpetra)
2008. ápr. 28. 22:24
Én is keresgéltem kivarrtat, de nem találtam, mert most már eléggé megdolgoztam vele és ki kellett bontanom, mert olyan keskeny az ujj, hogy teljesen kitőlti szinte a sötét kontúr és rettenetesen zavar. Nem szokásom bontani, de ezt meg kellett csinálni, mert a balra ívelő vonalakat nem találtam szépnek. Ezt nem tűgobelinnek varrom, ezért olyan feltűnő.
97. gpetra (válaszként erre: 94. - Roni nagyi)
2008. ápr. 28. 15:45
Nem varrtam még a képet, de megkerestem neten. Szerintem nem kell ezzel ennyit foglakozni, biztosan szép lesz. Ha egy öltést véletlenül arrébb teszel, szerintem az nem fog látszani.
2008. ápr. 28. 15:42
NAgy izgalomba vagyok, most rendeltem meg a Roni által is említett és forgatott:-) hímzés bibliáját. Remélem, hogy holnap már ide is ér!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook