Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... ❯❯
6149. Firpo (válaszként erre: 6148. - Compiz)
2014. nov. 25. 21:24

Kedves compiz!


Jó kérdések,írásban nehéz mindent kifejteni.

Röviden;

-értékbecslést a hitelkérelem indítása előtt kell megrendelni,6 hónapig érvényes

-legalább 2 hónap fizetési határidőt kell megjelölni,az alatt lemegy,ha komoly gond nem adódik

(Ha több határidő van,az csak jó.)

-cafeteriáról a hatályos szabályokról a 4118181-es központi számot javaslom,az a biztos amit ott mondanak

6148. compiz
2014. nov. 25. 21:01

Sziasztok!


A fundamentás hitelfelvétellel kapcsolatosan szeretnék néhány kérdésben segítséget kérni tőletek. Ez lenne majd az első ingatlanvásárlásom, így van néhány homályos pont.


Jövő tavasszal tervezem a vásárlást, jeleneg egy 1 éve kötött fundamentás szerződésem van, a szükséges hitelösszeghez szükség lesz majd még egy megkötésére, esetlegesen a meglévő módosítására is. Nagyjából 65-75% önerővel fogok rendelkezni a vásárláskor, tudom, hogy ebbe a már befizetett összeg is beleszámít. A kinézett környéken 75%-ban finanszíroznak maximum. Az előzetes hitelbírálattal úgy gondolom nem lesz gond.


A vásárlás mely szakaszában derül ki, hogy a Fundamenta mennyire értékeli a kinézett lakást? Nem szeretnék úgy járni, hogy esetleg ne maradjom pénzem a vásárlás egyéb költségeire, vagy éppen elveszítsem a foglalót. Ahogy utánanéztem 231 ezer/m2 az aktuális átlagár a környéken (69 m2-re), az általam keresett 50 m2 körüli lakásokat legolcsóbban 245 ezer/m2-ért hirdetik, jelenleg nem tudom ezek mennyire alkuképes árak, ezeknél csak drágább van.


A másik kérdésem az ügyvédi szerződéskötéssel kapcsolatos, itt már ugye meg kell adni azt a végső határidőt, amíg a teljes vételárat rendezi a vevő. Mennyire végső határidő a Fundamenta által megadott 2 hónap? Milyen határidő megadása a szokás fundamentás hitelnél? Gondolom a szerződéskötés után indítható a személyi bankárral/központtal a tényleges hitelkérelem.


Utolsó kérdésem pedig az lenne, hogy ha a munkáltatóm támogatja a cafeteria terhére a lakáshitel törlesztést, akkor az a fundamentás hitel esetében is felhasználható? Mivel ez nem fedezné a teljes havi költséget, így értelemszerűen két részletben érkezne meg a pénz a Fundamentához havonta.


Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!

6147. Firpo (válaszként erre: 6146. - 9d7dfcb81b)
2014. nov. 24. 20:53
Elküldöm a telefonszámom privátban,ha gondolod hívj fel,1-2 adat ismeretében ki tudom én is számolni 90%-os pontossággal a dolgokat!
6146. 9d7dfcb81b (válaszként erre: 6143. - Firpo)
2014. nov. 24. 18:14

Kedves Firpo!


Nagy reményekkel hívtuk ma fel a központot, de nem sikerült majdnem, hogy semmire választ kapnunk, sőt...


Azt talán még meg is értem, hogy meg kell adni egy időpontot, hogy pontosan mikor szeretnénk betörleszteni és majd a szerint kalkulálnak, ez még valahol érthető is. De azt mondták, hogy csak abban az esetben csinálnak hitelkalkulációt, ha azt már egyből ki is küldik postán és 6000 Ft. Ez kicsit sokkolt. Azt hiszem, fizetek annyit, hogy talán egy hitelkalkuláció még "bele fér" az ügyfélnek. De az, hogy mindenképp ki kell fizetni ezt az összeget ahhoz, hogy megtudjam, hogy egyáltalán hogy alakulna a törlesztésem a későbbiekben, ezt egyáltalán nem tartom fer dolognak. Még a lakást is folyamatosan felújítjuk, azon is gondolkodunk, hogy befejezzük teljes egészében a felújítást, és lehet nem is fizetjük be a hitelbe, ezért nem is értem, hogy miért kéne kifizetnem a 6000 ft-ot, ha még sem döntünk a betörlesztés mellett.

Arról nem is beszélve, hogy ezután még feltettem azt a kérdést, hogy mennyi a szerződés módosítási díj, amire szintén nem kaptam egyértelmű választ, ahogy arra sem, hogy ha befizetünk pénzt, akkor ki kell-e fizetni az áthidaló kölcsön teljes kamatát? Mert én itthon kiszámoltam, hogy kb 2,5 év alatt fizetünk be ennyi pénzt, akkor az ennyi időre eső kamatot megspórolhatnánk.

Amikor hitelt vettünk fel, akkor persze nagyon készséges volt mindenki, és azonnal minden kérdésünkre választ kaptunk. Persze mikor már fizetünk, onnantól kezdve senkit nem érdekel semmi...

2014. nov. 24. 17:14

Kedves Firpo,

Köszönöm a gyors választ!

6144. Firpo (válaszként erre: 6141. - Monika800321)
2014. nov. 24. 16:50

Kedves monika800321!


Mindegyik hitelmódozatnak azonos a fundánál a kamata,a 821-es (legrövidebb) azért a legolcsóbb csak,mert ott fizeti az ember a legrövidebb ideig a kamatot!

Banki hitel lehet olcsóbb jelenleg pár ezer forinttal,de csak ígéret szerint,az infláció,jegybanki kamatemelések miatt szinte biztos hogy drágább lesz a végén!

6143. Firpo (válaszként erre: 6140. - 9d7dfcb81b)
2014. nov. 24. 16:46

Kedves Ernő!


Mit mondtak?

Mi volt a gond?

2014. nov. 24. 16:29
Esetleg valami kombinált hitel?
2014. nov. 24. 15:35

Kedves Firpo!

Egyszer már kértem a véleményed, akkor is sokat segítettél, most megint a tapasztalatodra és a szakértelmedre lenne szükségem. Családi házunkat építjük már egy ideje és ahogy az gyakran megesik nem sikerült a terveink szerinti összegből eljutni a végéig, még szükségünk lenne 5-6 millióra. Azt,hogy milyen hiteleink vannak nem taglalom, mert csak adóstárs bevonásával vagyunk hitelképesek, ezt a SZEB is megerősítette. Ami viszont érdekelne, hogy jelenleg melyik módozat a " legkedvezőbb" azonnali áthidaló kölcsön esetén, anno a 821- es bizonyult a legolcsóbbnak( THM?)

6140. 9d7dfcb81b (válaszként erre: 6139. - Firpo)
2014. nov. 24. 13:13

Kedves Firpo!


Köszönöm a válaszát!

Felhívtuk ma délelőtt a fundamentát és mélységesen felháborít az, amit a telefonba mondtak a módosítással kapcsolatban.

De ott van hitelünk, így kénytelenek vagyunk ezt elfogadni, ha tetszik, ha nem...


Üdv: Emő

6139. Firpo (válaszként erre: 6138. - 9d7dfcb81b)
2014. nov. 23. 20:30

Kedves Ernő!


Mindenképp a központtal való egyeztetést javaslom,mert akár telefonon is azonnal kalkulálnak egyet,elmondják a díjakat is! 06-1-411-8181

Azért fontos a központtal egyeztetni,mert az ott ülők látják a hitelszerződés szkennelt formáját,biztos hogy pontos információkat/tanácsokat fognak adni!

A szerződés ismerete nélkül én nem tudok 100%-ban pontosat mondani!

2014. nov. 22. 22:20

Kedves Firpo!


Szeretném a segítségét kérni a hitelünkkel kapcsolatban.

4 év 4 hós előtakarékosságunk volt a férjemmel, de már 1,5 év után vettünk fel 4,3 millió áthidaló kölcsönt 8,9%-os kamattal, 2012 júniustól. Jelenleg úgy van a szerződésünk, hogy 2016 októberig 60.989 ft-ot fizetünk, majd utána még 7 évig 34.400 Ft-ot.

Úgy néz ki, lenne lehetőségünk betörleszteni 2,5 millió ft-ot.

Esetleg tud-e abban segíteni, hogy ha előtörlesztünk, akkor hogy alakulna a hiteltörlesztésünk? Illetve van-e szerződés módosítási díj? Ha jól tudom, ilyenkor nem a teljes hitel időre(11,5 évre) és összegre számolják a kamatot?


Válaszát előre is köszönöm!

Üdv: Emő

6137. Firpo (válaszként erre: 6135. - GloriaBaby)
2014. nov. 18. 16:45
A szerződésszámot bele kell írni az email-be!
6136. Firpo (válaszként erre: 6135. - GloriaBaby)
2014. nov. 18. 16:35

Igen!

A linket amit küld a NAV továbbítani kell az info@fundamenta.hu -ra,egy kinyomtatott példányt pedig a hitelcsomagba kell tenni!

2014. nov. 18. 13:49

Sziasztok!

Egy kis segitséget kérnék....

ha NAV jövedlemigazolást kér a Fundamenta a hitelhez, akkor jó nekik az is amit elektronikus úton lehet igényleni, és elektronikus úton is küldik vissza (mármint a NAV annak aki kérte)

Ezt elfogadják?

Van valakinek tapasztalata?

6134. Firpo (válaszként erre: 6133. - Szucsdavid)
2014. nov. 9. 22:21

Lehet azonnal indítani a hitelkérelmet,2 hónap alatt fut át.

A becslést a Fundamenta által küldött becslőnek kell elvégeznie.

Az értéknek el kell érnie családi ház esetén az 5 milliót,lakás esetén a 3 milliót legalább,hogy fedezetnek elfogadható legyen!

Persze önerő szükséges minimum 25%,kisebb településeken 30-35%.

2014. nov. 9. 16:46
olyan kérdésem lenne hogy jelenleg nincs fundamentám de hallottma olyat hogy hitelt lehet intézni 3 hónap után. egy 4 milliós megtakarítást irnék alá mondjuk de a megvásárolandó ingatlan 3.5re lett felbecsülve azt meg lehet oldani valahogy? mi igaz ebböl az 5 milliós határból?
6132. andi0113 (válaszként erre: 6131. - Firpo)
2014. nov. 7. 21:09
Nagyon köszönöm!Akkor mostmár az értékbecslésen múlik a dolog...
6131. Firpo
2014. nov. 7. 21:05

Így van.

Ha egy lakást például 10 millióra becsülnek fel,arra maximum a 75%-át lehet terhelni (Bp-en és nagyvárosokban,kisebb településeken kevesebbet),függetlenül a vételártól.

Ha a példánál maradva 7,5 millióért vesszük,nem kell önerő,bár ez kirívó lenne,ritka az ilyen.

A lakásszámlákban lévő befizetések önerőnek minősülnek.

6130. andi0113
2014. nov. 7. 19:32

Kedves Firpo!

Sikerült végre beszélnem a személyi bankárral, de ismét felmerültek bennem kérdések.Tehát: adva vagyok én, egy két éve fizetett 14 ezer forintos megtakarítással, amit ma emeltünk 20 ezerre, plusz kötöttem még egy 10 ezer forintost, 4 évre. Ez volt a személyi bankár javaslata, ha 7,5 millió hitelt szeretnék felvenni. A kérdés az, hogy jól értettem-e, hogy a megvásárolni kívánt lakást az étékbecslő által becsült érték 75%-ra lehet max hitelt felvenni? Mondjuk egy 7,5 millióra hirdetett lakást felértékel 9 millióra, annak a 75%-a 6750000 Ft, amire hitelt lehet felvenni. Én mondjuk lealkudom 6,9-re a lakást, tehát 150000 Ft "önerővel" enyém lehet?(ez csak egy feltételezés, igazából a logika érdekelne, meg az, hogy ezek szerint a hitelfelvételnél az értékbecslő által megállapított ár számít, én meg annyiért veszem, amennyit kialkudok?)

Köszönöm válaszod előre is!

6129. BrutiPogi
2014. nov. 7. 06:39
Köszönöm az eddigi válaszokat. Remélem, hogy nem lesz már több álmatlan éjszaka és idegeskedés :)
6128. Pita_17 (válaszként erre: 6126. - BrutiPogi)
2014. nov. 6. 17:25
Nekem a 28.-án feladott csomag, 30-0n jött meg!
6127. Firpo
2014. nov. 6. 17:20
Erről a Postát kellene kérdezned... ;)
6126. BrutiPogi (válaszként erre: 6125. - Firpo)
2014. nov. 6. 16:17
Kb. mikorra érkezik meg, ha ma adták fel?
6125. Firpo (válaszként erre: 6124. - BrutiPogi)
2014. nov. 6. 15:03

Helyes! :)

Vastag A4-es boríték,kb 40 lap.

6124. BrutiPogi
2014. nov. 6. 14:20

Meglett az eredmény.

Pozitív lett a bírálat eredménye!!! :D


Beszéltem az ügyfélszolgálattal, már elküldték a szerződés csomagot.


Azt nem tudjátok, hogy mennyi papírra számítsak? (terjedelemre)

6123. Firpo
2014. nov. 5. 21:09
Nincs mit! :)
6122. BrutiPogi
2014. nov. 5. 21:07

Köszönöm Firpo. Holnap megkérdezem.

Szép estét!

6121. Firpo
2014. nov. 5. 21:03

Ez az eljárás,mert a bírálatot az igényelt összegre kell elvégezni,ezzel indul a folyamat!

(A hitelkérelemben is a lecsökkentés utáni számok kerültek beírásra gondolom.)

A szerződésszámra vagy ajánlatszámra kell hivatkozni,csak a szerződőnek adnak ki információt,beazonosítás után.

(Szimpla házastársnak/adóstársnak például nem!)

6120. BrutiPogi
2014. nov. 5. 20:47

Szia Firpo!


Köszönöm eddigi válaszaidat. Két kérdésem lenne:


1. Mi értelme van lecsökkenteni a szerződéses összeget, ha esetleg nem lesz pozitív a bírálat?


2. Milyen számra kell hivatkoznom, amikor érdeklődöm a bírálat állapotáról a központi telefonszámon?


Köszi

❮❮ ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook