Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... ❯❯
6029. Szandiy
2014. szept. 29. 07:48
Köszönöm a gyors választ. Azt szeretném még kérdezni, hogy az értékbecslő mennyire nézi a ház állapotát? Az történt, hogy másfél milliòèrt talàltunk egy hàzat. Örökösök adjàk el, a haz felùjitando. Igy nem igazan tudjuk, hogy elèri-e az 5m forintot. Ha mègis elèrè az befolyàsolnà-e a vètelàrat?
6028. Firpo (válaszként erre: 6027. - Szandiy)
2014. szept. 28. 19:35

Kedves Szandiy!

Azonnaliként nem,csak legalább 2 év után áthidalóként magasabb,11,9%-os kamaton!

(5,5% helyett,ami fedezettel van!)

(Vagy lejárt megtakarítású számláknál érvényes,legalább 4 év után.)

6027. Szandiy
2014. szept. 28. 17:00
Sziasztok. Lentebb olvastam, hogy 1,5 milliós összeg alatt nincs jelzálogbejegyzés.Ez mit takar? Nem kell ingatlanfedezet? És olyan esetben, hogy azonnali hitelként venné fel a 1,5 milliót? Milyen feltételek vannak? Köszönöm a segítséget.
6026. Firpo (válaszként erre: 6025. - Firpo)
2014. szept. 27. 18:34
Persze az ügyintézőn is sok múlik,hogy figyelemmel kísérje az ügyletet!
6025. Firpo (válaszként erre: 6024. - Firpo)
2014. szept. 27. 18:33

Jajj,elnéztem,azt olvastam először hogy a megtakarítási idő után 1 hónappal...

Áthidaló kölcsönt bármikor kérhetsz,ha elindul az ügylet,akkor 2 hónap alatt megy le az egész általában.

Ha partner az Ügyfél az ügyéntézésben (beszerez mindent időben,stb),akkor le lehet szorítani 1,5 hónapra!

6024. Firpo (válaszként erre: 6023. - Tünde86)
2014. szept. 27. 18:30

Nincs!

Csak ha a lejárati idő előtt,Áthidaló kölcsönként veszed fel,más az eljárás/költség/követelmény,stb.

6023. Tünde86
2014. szept. 27. 16:33
Sziasztok! Megtakarítási idő lejárta előtt (3 éve rakom a fundamentát) szeretném hitellel együtt felvenni. Van lehetősèg a folyósítás gyorítására (3 hónapról 1 hónapra)? Mennyibe kerülne?
6022. Firpo (válaszként erre: 6020. - Noemkov)
2014. szept. 27. 12:42

Az eladó akarja mindig drágán adni,az ingatlanos meg hívogatja hogy vigye lejjebb az árat,hogy minél előbb elmenjen.

Továbbra is úgy gondolom hogy azon a környéken nem 300 ezer/nm2 ár a reális.

6021. Firpo (válaszként erre: 6019. - Noemkov)
2014. szept. 27. 12:40

Azért a kettő ingatlanfajta között is van középút (a tip-topra megcsinált és a penészes között...

Olyan mint az autó,ugyanazon évjárat/típusnál az alja például az alja 1 millió,a teteje 2,a kettő között lesz az igazság,hiába mondja a 2 milliós gazdája hogy ő mennyit költött rá!

Nem valószínű hogy összekeverte,de erről meg tudtok győződni,tudjátok kérni telefonon,hogy postázzák el a becslési eredmény dokumentációját,ez díjmentes,egy héten belül küldi a funda!

Igen,majdnem mindegy milyen állapotban van belül,nem ez a leglényegesebb,kivéve ha szélsőségesen jó/rossz valami,nyilván befolyásol,de nem ez a fő!

A kicsi,drága lakások nem érnek annyit általában mint a nagyobb de alig drágább,ezt a hirdetésekben is kiszámítható,minél nagyobb általában kisebb a nm2 ár ha kiszámolod,ott a realitás! Például; 35nmn2 10 millió,46 nm2 11,5-12.

A bérleti jogok ezt nem befolyásolják,mint írtam a becslő a tavaly és az idei megvalósult(!),földhivatalnál bejegyzett(!) adásvételek átlagából kalkulál!

6020. noemkov (válaszként erre: 6017. - Firpo)
2014. szept. 26. 20:33

És még valami. Az ingatlanosok se olyan hülyék gondolom, hogy 2M-t rásózzanak egy lakásra, hiszen nekik is az a cél, hogy kiárulják. Nekik tisztában kell lennie az árakkal, nyilván csalnak felfelé, de annyit nem, hogy egy 8M-s piaci értékű lakást 10M-ért akarjanak eladni (pláne, ha sürgős)

Olyan eset van, amikor a jóember azt mondja "én ezért 12M-t akarok kapni!" aztán ül rajta évekig, majd jön egy ingatlanos, felméri a helyzetet, és finoman jelzi, hogy esetleg 9, és akkor már örülhet.

Megtörtént eset, 8,7-ért kelt el.


Csak azt akarom mondani, hogy az ingatlanosnak is tudnia kell, hogy mennyit ér az, amire szerződik.

6019. noemkov (válaszként erre: 6018. - Firpo)
2014. szept. 26. 20:16

A lakás mérete nem volt kritérium, egyszerűen ilyen áron (max. 10M-ig nézelődtünk), csak ekkorákat találtunk. Jó környéken, nagyobb lakás többe kerül.

Most felmerül a kérdés, hogy hogyan tovább, milyen lakásokat nézzen akkor az ember?

Ezek szerint, ha m2 és környező lakások árait veszik figyelmbe, akkor szinte mindegy is, hogy milyen állapotban van belül?

Inkább nézzünk egy lepukkant, vizesedő, alagsorit vagy egy felújítandót (pl. csak néhány helyen omlik a vakolat és nem hiányzik minden csempe) de mondjuk wc nincs a lakásban, hanem a sötét gangon, vagy olyat, ahol a konyhában (és egyben előtérben) felállított zuhanyfülke van kikiáltva vizesblokknak? Arra jobban megadják, mert úgyis m2/statisztika ár szerint számolnak? Mert ilyeneket lehet találni 7-8millióért.

Komolyan kérdezem, mert nem tudom, ezek után hova érdemes kiküldeni a becslőt. Az ablakon nem akarjuk szórni a pénzt, hogy kiválasztunk tíz lakást, aztán majd valamelyik összejön. Vagy ez a normális, ez másnál is így szokott menni?


Bátyámék lakása 11,9-re volt tartva ingatlanoson keresztül, 11,2-re becsülték, 10,8-ban meg tudtak állapodni. Ez szerintem teljesen oké.


Még az is eszünkbe jutott, hogy a miénket összekeverte egy másik lakás becslésével, mert ugyanabban az épületben van 4 eladó lakás, ebből az egyik 20m2, lehet, hogy a miénkhez töltötte fel azokat a képeket? (mondta telefonon, hogy "ja, az a picike 20 m2-es?" - persze nem emlékezhet mindre - de ezt támasztaná alá az is, hogy szerinte mindent lefotózott, holott a lakás felét egy az egyben kihagyta.)


Ja, és még egy fontos megjegyzés, hogy manapság nagyon sokan árulnak bérleti jogokat, ami nagyon befolyásolhatja ezeket a lakásárakat. Pl. van egy 45 m2-es lakás 8M-ért (és ez még csak bérleti jog!), a hitelező intézet annyit lát, hogy megalkudtak egy vételárban, amit átutal, és ki van fizetve a lakás. Papíron. A valóságban az történik, hogy született egy adásvételi szerződés, "csak" a földhivatali bejegyzés elmarad, mert a vevő nem válik új tulajdonossá (hiszen az az önkormányzat).

Előre is köszönöm, ha még erre is kapok választ!

6018. Firpo (válaszként erre: 6016. - Noemkov)
2014. szept. 26. 16:09

Ja,még egy dolog/példa;

Húgoméknak kerestem lakást nemrég,ők is 35-38 nm2-eseket néztek,nem is lettek jók a becslések.

Néztünk helyette 42-46 nm2-eseket,amik nagyjából ugyanolyan áron voltak a környéken,és a nm2 ár alapján azok jók is lettek,azt már meg tudták venni!

6017. Firpo (válaszként erre: 6016. - Noemkov)
2014. szept. 26. 16:05

Kedves noemkov!


Szívesen leírom a tapasztalataimat,de csak a megtörtént esetekről tudok Neked beszámolni,én nem vagyok becslő,csak kapcsolatban állok velük.

A NAV/Önkormányzat sokszor túl nagyvonalúan számol,sokszor az illeték miatt ami jár esetleg nekik!

Az én egyik házamat örökösödéskor 20 millióra becsülték (még kellett akkor illetéket/adót fizetni),az értékbecslő 16,8-ra mondta,és most kezdenek jönni az ajánlatok hogy az árat 15,9-re tettem!

Ingatlanirodák általában szintén magasabb árakat adnak meg,hogy alátámasszák az árult ingatlanjaik árát...

Néha belelátok nem hivatalosan egy-egy földhivatali adatba ingatlan kapcsán,hát azok köszönő viszonyban sincsenek az ingatlanirodák ajánlásaival legtöbbször!

Persze nem állítom,hogy nem fogtatok ki egy szőrösebb szívű becslőt,van ilyen,de a 8,2-ből a "jófej" becslő sem fog tudni kihozni 8,5-8,8-nál többet!

A becslés folyamata;

-becslő szemlézik

-elkészíti az eredményt

-ezt jóvá kell hagyni a cégen belül egy embernek

-beküldi a fundába,ott ismét jóvá kell hagynia egy embernek

Szóval a nagy tévedések általában kibuknak.

Értem én,hogy ez a lakás egyben van,meg szép a berendezés,lehet hogy így együtt nem túlárazott.

De azt kell megérteni,ha a környéken van több eladó 35nm2-es lakás 8 millió körül,amik nem romosak csak kis felújítás kell,akkor mint ingatlant ezek beárazzák.

Értem hogy jobb a készbe beleszállni,de ettől mint ingatlan nem lesz az értéke 30%-kal több!

A nyílászárók kora/állapota/fajtája számíthat,általános állapot nyilván,de a berendezés vagy hogy szép a festés már nem olyan sokat!

Meg lehet próbálni egy másik becslést kérni,hátha...

(Nem reklamálni,kifizetni egy újat sajna!)

6016. noemkov (válaszként erre: 6014. - Firpo)
2014. szept. 26. 08:41

Ma reggel voltak kint a NAV-tól felmérni a lakást, amiben jelenleg lakunk, ahonnan költöznénk Bp-re.

Debreceni panel, 7. emelet, 35 m2, semmi extra, az a tipikus panel, idióta beosztás (a konyha irtó pici kis zug, az étkező indokolatlanul nagy, wc a fürdőben, ami szintén olyan pici, hogy semmilyen mosógép nem fér el, ill. van egy szoba és ennyi) régi nyílászárók, linóleum, egyedül a szoba parkettás. 6,5M-ra becsülték fel. Ez reális?

6015. noemkov (válaszként erre: 6013. - Firpo)
2014. szept. 26. 08:04

Kedves Firpo!


Nagyon köszönöm a gyors választ. Túlárazott lenne? Én lennék a legboldogabb, ha találnánk kevesebbért, esetleg ha tud olyat, ami tényleg ekörül az ár körül van, akkor nyugodtan ajánlja figyelmembe :)

Mi direkt nem akartunk beleugrani az első jónak tűnő ajánlatba, ezért ráérősen, hónapok óta nézünk a környéken lakásokat, várva az igazira. Ezek alapján akkor mindegyik túl van árazva, mert 9M alatt csak felújítandó, rossz beosztású vagy lift nélküli emeleti, stb. egyéb gyenge kritériumú lakásokat találtunk. Azért gondoltuk ezt jó vételnek, mert az elmúlt hónapok tapasztalatai alapján még berendezés nélkül is megérne legalább 9-9,5M-t, legalábbis ahhoz képest, hogy ugyanilyen árban milyeneket lehet kapni. Netes kalkulátorral is kiszámoltuk több helyen, és ott is 8,9M-9,4M körül jött ki csak a megadott adatok alapján, valamint az otthontérkép négyzetméter árai szerint is 280e Ft/m2 a környéken az átlag ingatlanár (261-300e Ft/m2-es kategória)

Akkor most mi történik az ingatlanpiaccal? Ennyire irreálisan megemelkedtek volna az árak?

Természetesen elfogadjuk a döntést, amennyiben reális, csak eddig nem tűnt annak.

6014. Firpo (válaszként erre: 6012. - Noemkov)
2014. szept. 25. 23:18

Van egyébként 1-2 cég/értékbecslő akinek az eredményével voltak gondok,kezelve lett,de ezt az esetet nem érzem kirívónak,egy 35 nm2-es lakás nem ér 10 milliót a 11. kerületben véleményem szerint sem a jelenlegi piaci viszonyok mellett!

A teljes berendezéssel lehet hogy igen,de mint írtam ez nem számít az ingatlanbecslés eredményébe!

6013. Firpo (válaszként erre: 6012. - Noemkov)
2014. szept. 25. 22:16

Kedves noemkov!

Felülvizsgálatot lehet kérni,az eredmény 95%-ban nem változik.

Az értékbecslő nem Fundamentás,hanem független.

(Csak egy info...)

A bútorzat nem képezi a lakás részét,értékbecslésnél nem vehető figyelembe.

A felújított mivolta számít,de nem ez a legbefolyásolóbb tényező.

Ami a becslési eredmény gerincét adja (a fundától függetlenül),azok a földhivatali adatok!

Nevezetesen hogy az adott évben és az előzőben a környéken milyen nm2 áron történtek a megvalósult adásvételek,valamint milyen sűrűséggel,tehát mennyire forgalomképes a környék!

Ehhez a nm2 árhoz minimálisan jön hozzá az ingatlan állapota/elhelyezkedése/stb.,a lényeget a földhivatali adatok adják!

Egy megtörtént adásvételben 2 hónapja vettek 68 nm2-es jó állapotú lakást 14 millióért azon a környéken,a becslési eredmény ezt helyben hagyta...

Ebből is látszik hogy a 35nm2-es nem nagyon ér többet a kapott eredménytől!

Nem kell megvenni,túlárazott!

6012. noemkov
2014. szept. 25. 14:28

Fundamentás értékbecsléssel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni valaki hozzáértőtől, vagy akinek már volt tapasztalata. Sajnos elég sürgős!


Lakást szeretnénk vásárolni Fundamentán keresztül (a szükséges 2 év és 10% megvan) a teljes, 8M-s összeget igényelnénk, a lakás is megvan, amire gyorsan kértünk is egy értékbecslőt, el ne vigyék. 10,5M-ra van tarva, mert az eladónak sürgős, több hónapos keresgelés tapasztalatával nézve is legalább 11,5-12M-t lehetne érte kérni!

Na és itt kezdődik a probléma, ugyanis súlyosan aláértékelték.


(A lakás tipikus "alkalmi vétel"-nek* számít: lásd lentebb.)


És akkor a történet: Értékbecslő megérkezett, be a lakásba, onnan rögtön helyet foglalt a nappaliban, elkérte a papírokat (tulajdoni lap, tervrajzok, stb.) kiállította a számlát, kifizettük, majd készített három képet. Egyet a nappaliról, egyet a konyháról és egyet a hálóról. Jószívűen kerekítve mondjuk azt, hogy kb. 10 percet, ha maradt. Az eredményt az utolsó pillanatig húzta (max. 4 munkanap áll rendelkezésükre) és a 10,5M-ra tartott sürgősen eladó extra lakást 8,2M-ra "becsülte fel"! Ebből kapnánk mi meg 75%-ot.


Eleve rosszul érintett az eredmény, mert a helyzet az, hogy - amellett, hogy nyilván az árából még lehetne alkudni - nekünk akkor is a teljes 8M-s összegre van szükségünk, mert több önerő nem áll rendelkezésre. (Ehhez 10,8M vagy akörül kellett volna becsülje)

Ráadásul a legrosszabb, ami miatt nem tudjuk elfogadni, hogy rejtély, hogy mi alapján számolt, hiszen sem kívülről (sem érkezéskor, sem távozáskor) nem nézte meg a lakást, a fürdőbe be sem nézett!! Sem a mellékhelyiségbe, az ajtók csukva voltak, sem a hálóba, annyi volt, amíg a folyosón elment mellettük, és egyből be a nappaliba, ahol helyet foglalt. Villanyt nem kapcsolt, sem vezetékeket, sem a falak állapotát, de semmit az égvilágon nem vizsgált meg, amit a 23e Ft-ért elvárna az ember, és itt nem egy zacskó cukorkáról van szó. Felháborodásunknak ez az oka, nem az, hogy leértékelte, hanem az, hogy úgy érezzük, alaptalanul! Csak formai becslés volt, tényleges értékbecslés nem történt. (pl. nem hiszem, hogy beleszámolta az egy éves teljes bútorzatot és beépített berendezést)

Természetesen felhívtuk, megtudakolva, hogy mire alapozta a becslését, mikor jóformán meg sem nézte a lakást és szeretnénk erről felvilágosítást kapni. Erre minősíthetetlen stílusban reagált pl. "Akkor ki csinálta a képeket, a nagyanyja?!" Mikor azt kérdeztük, de mégis, honnan tudja megállapítani a lakás állapotát, hogy pl. a vizes blokkba be sem néz, azt válaszolta "úgy, hogy építő(vagy építész?)mérnök vagyok!" Állítja, hogy teljeskörűen megnézte, átvizsgálta a lakást és mindenről készített képet, ami egyértelműen valótlanság, erre hatan vagyunk tanúk.

Az eredményt teljesen irreálisnak tartjuk és ez ügyben szeretnék felülvizsgálatot kérni.

Mi ennek a módja? Mire számíthatunk? Mennyire jellemző ez az alábecslés?


Előre is köszönöm a válaszokat!


*- Budai oldal, központi helyen (XI és Budafok határán)

- Tömegközlekedés is kiváló (jobbra-balra is 5 perc gyalog több busz- és villamosmegállók)

- A környék parkos, fás, játszóteres, kutyafuttató külön, tehát nem lepukkant, igazi nyugodt, családias kis környék

- Tégla lakás, földszinti, 35 m2

- Tavaly TELJESKÖRŰEN fel lett újítva, minden vezeték cserélve, tip-top, modern belsőépítészes katalógus-belsővel, extra sarokkáddal, stb.

- Teljes bútorzattal: beépített, ill. mozdítható szekrények, hálóban franciaágy, nappaliban IKEÁS ülőgarnitúra, gyönyörű, fullos konyha, új hűtő, új mosógép, stb.

- És csak 10,5M-ra van tartva, mert az eladónak sürgős.

6011. Firpo
2014. szept. 22. 22:56

Nincs mit!

Vidámanyukától elnézést hogy elírtam a nick nevét! :)

6010. HamAndEggs (válaszként erre: 6006. - Firpo)
2014. szept. 22. 12:23

Kedves Firpo,


nagyon szépen köszönöm!


Peti

6009. Firpo (válaszként erre: 6008. - Vidámanyuka)
2014. szept. 21. 00:03

Kedves villámanyuka!


Ez nem így van!

1,5 millió Ft hitelösszegig nem kell közjegyző illetve jelzálogbejegyzés sem!

2014. szept. 20. 23:09

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni!

Most jár le a fundamentám,kis összeggel fizettem így nem sok pénz,de szeretném a hitel részt is felvenni,

Ha jól értelmezem akkor minden esetben ki kell fizetni a jelzálog hitel induló költségeit?Mert ahogy néztem az kb 100e akkor meg már meg sem éri felvenni :(

Ez kis összegnél is így van,hogy megy rá a lakásra a jelzálog?

6007. Firpo (válaszként erre: 6005. - Linus79)
2014. szept. 18. 14:30

Kedves linus79!


Értem nagyjából,de elég kusza... :)

Írtam privátot!

6006. Firpo (válaszként erre: 6004. - HamAndEggs)
2014. szept. 18. 14:29

Kedves HamAndEggs!


Van!

A szerződéses összeg 40%-a a saját megtakarítás+állami támogatás+betéti kamat,60%-a a kölcsön!

Ez 4-es és 8-as módozatoknál igaz,3-as és 6-os módozatú szerződéseknél ez kb. 50-50%!

6005. linus79
2014. szept. 18. 14:13
sziasztok sos alapon érdeködnék fundamentárol mivel telefonos beszélgetés nem olyan mint személyesen intézni,félek is ettöl hogy futár jön és neki kell adni az összeget,felhasználta már valaki a 2 évtöl a kölcsönt? mik kellenek hozzá ? érem itt munkáltatói igazlás párom részéröl stb ,lakást szeretnénk venni de 4 évet sokalja eladó emlitetem a 2 évet de erröl én se tudok so mindent 3 millió kellene csak a lakásra jövöhónapba neki állnék megkötni szerzödést mihamarabb elinduljon irhattok privátba is tapasztalat stb csak hogy tisztába legyek érdemes e elkezdenem
2014. szept. 18. 13:40

Sziasztok,


van valami arányszám a szerződéses összeg esetén, hogy x%-a a saját megtakarítás állami támogatással és a maradék 100-x% a hitelösszeg? Azért kérdem, mert volt egy Fundi megtakarításom havi 11.000 Ft-tal fizetve, ez 1.1350.000 Ft-ról szóló szerződéses összeg volt, most felemeltettem havi 20.150 Ft-ra, így 1.500.000 Ft lett a szerződéses összeg. Viszont elfelejtettem megkérdezni a központban a csajszit, hogy ebből mennyi lesz majd a hitel nélküli rész, mert azt nagy valószínűséggel nem kérem majd.

6003. Firpo (válaszként erre: 6002. - Beripeti)
2014. szept. 17. 21:05

Banki szolgáltatásokra vonatkozik a törvény,hogy 4 órán belül továbbítaniuk kell,nem ülhetnek a bankok a pénzen!

A funda megkapja a pénzt,de a lekönyvelés később történik!

Pl. Vodafon;

-elutalom a számlát,2 nap múlva jön az sms hogy lekönyvelték.

6002. beripeti (válaszként erre: 5988. - Firpo)
2014. szept. 17. 20:33

Értem, köszönöm!

Mondjuk az érdekes, hogy itt miért nem működik a "4 órás szabály" és nem kellene-e működnie:

"...A Magyar Nemzeti Bank 15/2010 (X.12) számú rendelete szerint az úgynevezett „4 órás szabálynak” megfelelően, a pénzforgalmi szolgáltatók 2012. július 2-ától biztosítják, hogy az ügyfelek által elektronikus úton a tárgynapi teljesítésre meghirdetett időszakon belül indított belföldi forint átutalás a befogadástól számított legkésőbb 4 órán belül eljusson a kedvezményezett pénzforgalmi szolgáltatójához. A rendelet garantálja továbbá, hogy az így átutalt összeg haladéktalanul a kedvezményezett rendelkezésére álljon.

Elektronikus megbízásnak minősül minden olyan fizetési megbízás, amelyet a megbízó elektronikus banki rendszeren vagy telefonos ügyfélszolgálaton keresztül küld be a bankjához..."


De végülis mind1, amíg nincs probléma belőle.

6001. Firpo (válaszként erre: 6000. - Veroocska)
2014. szept. 17. 12:00

Kedves veroocska!


Működhet a dolog a leírtak szerint.

Ingatlanfedezet akkor nem kell,ha a lakáskölcsön összege nem éri el az 1,5 millió Ft-ot!

Tehát a vásárlás beleférne,de a teljes igényelt összeg 2.780.000,-Ft lehetne így!

(Megtakarítás+állami támogatás+1,49 M kölcsön!)

Tehát a felújításra csak 280.000,-Ft lenne!

Ha ettől nagyobb kölcsönösszeg szükséges akkor már kelleni fog az ingatlan fedezet!

Azt már az ügyvéddel és a személyi bankárral kell lekonzultálni,hogy jogilag mi legyen a menete az ajándékozás/vásárlásnak az ütemezése!

6000. veroocska
2014. szept. 17. 09:57

Kedves Fripo!

Segítségét szeretném kérni. Lejárt a Fundamenta megtakarításom. Küldték a papírt, hogy nyilatkozzak, hogy csak a megtakarítást, vagy a hitelt is igényelem. Hiteles csomagot választottam, ahol a megtakarítás: 1 000 008,-Ft, az állami támogatás: 292 393,-Ft, a lakáskölcsön összege 1 927 599,-Ft, összesen: 3 220 000. Jelenleg itt tartok, hogy ezt a nyilatkozatot visszaküldtem, hogy a hiteles csomagot szeretném választani.

Az ingatlan, amit szeretnénk a férjemmel megvásárolni édesanyám és testvére tulajdona fele-fele arányban. Édesanyám részét nem kellene kifizetnem, mert ő ezzel tudta támogatni, hogy a fél részéért nem kér semmit. Így a testvére része maradna, amiért 2 500 000,-Ft-ot kellene fizetnünk. Kérdésem az lenne, hogy a Fundamentánál van-e arra lehetőség, hogy a szerződéses összegből 2,5 milliót használnánk fel lakásvásárlásra, a többit pedig felújításra? A hitelügylet előtt megkössem-e édesanyámmal az ajándékozási szerződést, hogy legyen egy fél részem az ingatlanban? Kell-e ingatlanfedezet, ha kell esetleg ezt a fél részt ilyen szempontból figyelembe lehet –e majd venni? Segítségét előre is köszönöm! :)

❮❮ ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook