Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... ❯❯
6059. Firpo (válaszként erre: 6058. - Pita_17)
2014. okt. 9. 10:56

Így van ahogy leírtad!

Nem szerencsés postázgatni,jobb személyesen,de hát ha ez van akkor ez van.

Hozzátenném,hogy a tanácsadónak kutya kötelessége személyesen intézni a dolgokat!

Ha nem vállalja be mert messze van,akkor adja át másnak.

(Persze eszébe sincs...)

6058. Pita_17 (válaszként erre: 6056. - Szabina90)
2014. okt. 9. 09:19

Kedves Szabina90!

Köszönöm szépen a biztató szavakat, remélem nálatok is minden rendben lesz!

Az a gond, hogy a fundamentás ügyintézőm Budapesti, mi meg Pécsiek vagyunk, így 200 km választ el a személyes konzultációtól, ami azért sokkal kielégítőbb... Én megkaptam tőle egy csomó papírt: hitelkérelem, áthidaló kölcsönszerződés, átadás-átvételi lap, felhatalmazás csoportos beszedésre, adatlap a biztosítéki ingatlanról, ügyfélnyilatkozat, nyilatkozat központi hitelinformációs rendszerben történő adatkezelésről. Ezeken felül megvannak a munkáltatói igazolások, hiteles bankszámla kivonatok, érkeztetett adásvételi, hiteles tulajdoni lap és még mielőtt nekiálltunk intézni készíttettünk egy értékbecslést is, szóval sz is megvan. Ezeket adom fel neki ma, hogy átnézze és azt mondta, hogy 13.-án, hétfőn fel is tudja adni. Ez a sok papír akkor csak a hitelbírálathoz kell? Ezeken kívül ha pozitív a hitelbírálat, akkor kapok egy második csomagot is amit ki kell tölteni, meg be kell szerezni még papírokat?

6057. Firpo
2014. okt. 8. 21:53
Így van,haladnak a dolgok! :)
6056. Szabina90 (válaszként erre: 6054. - Pita_17)
2014. okt. 8. 21:49

Pita 17, én most ugyanebbe a cipőbe vagyok, szept.15-én adtam fel a hiteligénylést, 19-én befogadták a papírokat, utána telefonon érdeklődtem hétfőn,és addigra már meg is volt, mindössze 6 munkanap alatt(plusz 2 nap hétvége) a pozítív hitelbírálat, pénteken megjött a csomagom múlthéten!-és ma szerdán már minden papírral együtt betudtam küldeni !!Innen már csak a földhivatalt kell sürgetni,hogy a 10 nap -ne 10 nap legyen!Nekünk Okt.végére ígérték ,hogy megkapja az eladó a pénzt-és költözhetünk!


Remélem ez pozitívan hangzik a számodra!

6055. Firpo (válaszként erre: 6054. - Pita_17)
2014. okt. 8. 17:55

Mindenhol legyen aláírás ahol kell,ne legyen lejárva egyik dokumentum sem (30 nap),leigazolt jövedelmek ne határesetek legyenek,mert ha hiánypótlásként adóstárs bevonását kéri a cég,az sok időre megakasztja az ügyletet!

Ha pozitív,akkor körültekintően intézni a kifizetési feltételeket,hogy ne küldjék vissza azzal,hogy kimaradt ez-az...

6054. Pita_17
2014. okt. 8. 17:12
Esetleg még annyi kérdésem lenne, hogy mi lehet rossz a hitelcsomagban? Amire nagyon oda kell figyelni?!
6053. Pita_17 (válaszként erre: 6052. - Firpo)
2014. okt. 8. 17:09

Kedves Firpo!

Köszönöm szépen a gyors választ!

6052. Firpo (válaszként erre: 6051. - Pita_17)
2014. okt. 8. 12:44

Kedves Pita_17!

Volt ilyen ügyletem,hasonló határidőkkel,sikerült is!

Sok múlik az ügyintézőn és az ügyfélen is,hogy végig figyelemmel kísérjék az ügyletet,ha fennakadás van,azonnal lépni kell!

Be fogják fogadni,ha jó a csomag,bele is kell férnie!

6051. Pita_17
2014. okt. 8. 10:20

Szia!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Fundamentánál áthidaló kölcsönnel szeretnénk lakást vásárolni. A helyzet a következő: A megvásárolni kívánt lakáson jelzálog van, amit a bank kienged, ha a jelenlegi tulajdonos 2014. nov. 30.-ig megfizet 3,5 millió Ft-ot, amit a vételárból, az ügyvédi letétből kerülne kifizetésre. Ebből a bank által szabott határidőből adódóan a már megkötött adásvételi szerződés is nov. 30.-áig érvényes. Tehát megvan majdnem minden papír, a hitelcsomag is kitöltve. Pénteken a fundamentás ügyintézőnkhöz kerül, aki még átnézi és reményeink szerint okt. 13.-án továbbítja. Az lenne a kérdésem, hogy látsz-e esélyt arra, hogy a kifizetés megtörténik eddig az időpontig? Illetve mivel az adásvételi szerződésünkben is ez a dátum szerepel, már a hitelbírálatnál visszadobják, ha nem vállalják a megadott dátumig valókifizetést? Ha a hitelbírálatunk pozitív lesz, akkor reménykedhetünk, hogy összejön?

Előre is köszi a segítséget!

6050. Firpo (válaszként erre: 6049. - Pandrea39)
2014. okt. 5. 21:44

Van tapasztalatom.

Idén már nem jellemző,15 nap alatt mindig megvolt.

(Persze ígérni nem lehet,a hivatalos a max. 30 nap.)

Az utolsó ügylet 3 nap alatt lett pozitív...

6049. pandrea39
2014. okt. 5. 18:43
Mennyire jellemző, hogy elhúzódik a 30. napig a hitelbírálat...van esetleg személyes tapasztalatod ezzel kapcsolatban, miszerint ez rövidebb is lehet?
6048. pandrea39 (válaszként erre: 6047. - Firpo)
2014. okt. 5. 18:32

Köszönöm szépen a válaszod!

Nálunk elvileg szept.30.-tól kell számolni. Az adásvételi dec.01.-i kifizetésről ír.(feltéve, hogy poz. a kérelem)

6047. Firpo (válaszként erre: 6046. - Pandrea39)
2014. okt. 5. 18:05

Kedves pandrea39!


A hitelkérelem befogadásától/hiteligény rögzítésétől számított maximum 30 nap!

Miután minden dokumentum megvan,a kitöltött/összeállított hitelcsomagot a személyi bankár a központba továbbítja,ha minden rendben akkor 2-3 napon belül rögzítik. Onnantól maximum 30 nap,a gyakorlatban 10-15 nap szokott lenni,és megvan az eredmény!

A rögzítés dátumáról,hitelbírálat eredményéről az Ügyfél is érdeklődhet a 0614118181-es számon!

6046. pandrea39
2014. okt. 5. 17:02

Mennyi idő mire elbírálja a funda, hogy poz. vagy sem a hitelkérelem?

Válaszolna olyan, akinek esetleg van tapasztalata.

Köszönöm!

6045. Firpo (válaszként erre: 6041. - Noemkov)
2014. okt. 1. 19:05

Ez teljesen igaz!

A másik megvilágítás az,hogy azért nincs annyi adásvétel,mert drága és annyiért nem akarnak sokan oda költözni,hanem frekventáltabb környékre ugyanannyiért!

(Nem kötözködés,csak a statisztika nem tud különbséget tenni az Ön által illetve én általam vázolt történés között! Az eredmény hogy kisebb a becsült nm2 ár!)

De a statisztika makacs dolog,eszerint becsülnek!

(Még ha - mint írtam már - nem mindig igazságos is!)

Ez az ingatlan nem fog 9 milliónál többet érni,ez biztos!

Értem én hogy tetszik,jól meg van csinálva,de ez a rendszer...

6044. Firpo (válaszként erre: 6040. - Noemkov)
2014. okt. 1. 18:58

Az 9-9,2 milliós ár,de nem 10,5.

(Lehet ez a 10,5 berendezéssel együtt értendő,de a berendezés nem számít értékbecsléskor!)

6043. Firpo (válaszként erre: 6039. - Noemkov)
2014. okt. 1. 18:56

Mint mondtam,én nem vagyok becslő,csak a folyamatot ismerem,valamint a tapasztalataimról tudok beszámolni!

Lehet vitatni,csak sajnos nem érdemes,mert tények.

Nem mondom hogy igazságos minden esetben a rendszer,de így működik...

(Munkám során átkozom néha én is,meg értetlenkedek egy sort.)

Az,hogy a legszebben megcsinált lakásoknak mi az ára nem releváns,azok kivételek.

Mint írtam,az átlagárakat veszik figyelembe.

6042. Firpo (válaszként erre: 6037. - Tünde86)
2014. okt. 1. 18:49

Kedves Tünde86!

Igen,csak a folyósítási jutalék kerül levonásra!

6041. noemkov (válaszként erre: 6021. - Firpo)
2014. okt. 1. 11:23

És még valami, ami bosszantó és ami miatt nem tartom reálisnak ezeket a becsléseket:


"a becslő a tavaly és az idei megvalósult(!),földhivatalnál bejegyzett(!) adásvételek átlagából kalkulál!"


Pl. a 8. vagy 13. kerületekben csak úgy dobálják piacra a lakásokat, mindenki próbál megszabadulni tőle, aki ott lakik. Sokkal nagyobb a merítés, nagy számok törvényét ismerjük: több ajánlat, több eladás. Több adat, reálisabb kép.


Viszont egy jó környékhez ragaszkodnak a lakók, eleve kevesebb a meghirdetett lakás, mivel nem pesti cserediák-dömpingre készültek, hanem családias a berendezkedés. Aki odaköltözik, az hosszú távra tervez.

Kevesebb hirdetés, kevesebb eladás, kevesebb adat, amin könnyen elcsúszhat az "átlagolás".


Értem én, hogy statisztika, csak éppen teljesen elvész a realitás figyelembe vétele.

6040. noemkov (válaszként erre: 6022. - Firpo)
2014. okt. 1. 11:00

"Az eladó akarja mindig drágán adni,az ingatlanos meg hívogatja hogy vigye lejjebb az árat,hogy minél előbb elmenjen." - Itt egyről beszéltünk. Az én példasztorim is erről szólt.


"Továbbra is úgy gondolom hogy azon a környéken nem 300 ezer/nm2 ár a reális." - Azt én sem mondtam, viszont 260-270ezer/m2 minimum!

6039. noemkov (válaszként erre: 6021. - Firpo)
2014. okt. 1. 10:55

Persze, hogy van átmenet, azok vannak 9millió körül hirdetve, sőt, inkább 9 és 10 között.

Ezek már normálisak, tehát elvileg nem felújítandó, hanem "átlagos", azaz beköltözhető, de ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy:

- vagy belülről tényleg jó a lakás, DE! rossz házban és/vagy rossz környéken (pl. nem éppen svéd lakóközösség, sötét gang, nincs lift, messze mindentől, vagy éppen zajos, hangos, büdös főúton, stb.)

- vagy a környék, az épület, lakók minden rendben, csak a lakásra kell költeni még 1-2milliót, mert nem volt felújítva (pl. újraparkettázni, festés, nyílászárók cseréje, fürdőben fugázás, vagy inkább új csempe, stb.) és ez nem az alja kategória, mert ez már elvileg lakható, beköltözhető, nade el tudjuk képzelni, régi szocreál nagyszülő-lak.


És ezek keveréke.


Igazán csinos, tényleg ízlésesen, szépen felújított lakást 10millióig 3 db-ot találtunk összesen, tehát nem éppen jellemző ebben az árkategóriában.

Nem tudom mikor nézte utoljára a hirdetéseket (esetleg érdemes egy keresőben megnézni a mostani árakat), de akkor minden hirdető nagyon el van tévelyedve, mert van egy tendencia, ami nincs összhangban az Ön becslésével!


A nagyobb lakás ára azért nem egyenes arányban nő a méretével, mert azt fenn is kell tartani.

Amíg pl. egy 35-40 m2-es lakásnak a rezsije átlagban megáll 10-15ezer körül havonta, addig egy 45-50m2-esnek 20-25ezer is lehet, mivel ott már biztosan van 2 szoba, ráadásul a közös költség is valószínűleg nagyobb, mert azt is m2-re szokták számolni.

Arról nem is beszélve, hogy a kisebbet albérletbe is könnyebb kiadni.

Szóval nem véletlenül annyi az ára, én sem adnék érte többet. Annyit nem ér az a 10m2.

(Mellesleg nem tudom honnan szedte a 11,5-12 milliót 46m2-es lakásért, a XI. kerületben egy min. 45m2-es felújított lakás 15milliótól kezdődik és ez a legolcsóbb!)


Szóval akkor hol a realitás? Milyen lakást érdemes venni, ill. mihez érdemes kihívni az értékebecslőt?


U.i.: A tippet köszönjük, elkértük a teljes dokumentációt, már most dobtak rá még 500ezret csak így látatlanban, most várjuk a képeket, amiket nem fotózott, mégis csatolva van, ott eldől minden.

6038. noemkov (válaszként erre: 6037. - Tünde86)
2014. okt. 1. 09:20

Szia!


Megvizsgálják mire akarod felvenni, csak úgy neked nem utalják ki. Felújításról nem tudok nyilatkozni, de ha vásárolni szeretnél, akkor - csak fundamentán keresztül kirendelt - értékbecslővel fel kell becsültetni azt az ingatlan, amire a pénz kell, és az értékbecslés eredményének max. 75%-át kapod meg.

Hitelfolyósítási díjként a kiutalt összeg 15%-ával kell számolni.

Tehát min. 4,3M-ra kell, hogy felbecsüljék, ha megadják, akkor igen, annyi a folyósítási díj.

6037. Tünde86
2014. szept. 30. 21:57
Sziasztok! 3.220.000-es szerződésből, áthidaló kölcsönként felvéve, mennyit utalnak az eladónak? 3.220.000- ből csak a 48.300 Ft folyósítási jutalék kerül levonásra?
6036. Firpo (válaszként erre: 6035. - Szabina90)
2014. szept. 30. 21:19

Helyes,örülök! :)

Írtam hogy tájékozódni kell!

6035. Szabina90
2014. szept. 30. 18:52
Hálistennek találtam, sokat felhívtam, 50-ről indult, de már 32-ért is kaptam ajánlatot, szóval úgy látom egyáltalán nem mindegy,kihez megy az ember:)
6034. Firpo (válaszként erre: 6033. - Szabina90)
2014. szept. 30. 17:52

Pesten tudnék,arra sajnos nem...

Itt a hitelösszeg 0,45%-a a díj.

Fel kell hívni többet,mert annyit kérnek amennyit akarnak!

A személyi bankár csak tájékoztató jellegű adatokat mondhat erre,mivel nincs ráhatása!

A 20 az kevés,3-4 milliós hitelt csinálnak meg maximum annyiért,hiába a %,egy bizonyos összeg alá nem mennek.

6033. Szabina90 (válaszként erre: 6032. - Firpo)
2014. szept. 30. 16:38

Szia köszi, ma nem bírtam magammal és felhívtam őket, megtudtam,hogy pozitív lett a bírálat, és a papírokra kell már csak várnom.

De a fundamentás tanácsadó nekem közjegyzőre 20.000 ftot mondott, ma hívtam töbett 50-en alatt nem is akarják vállalni, elkeserítő,hogy állandóan többlet pénzel kell számolni!


Nem tudtok olcsó és gyors közjegyzőt Komárom -Eszt. megyében vagy környékén?:s

6032. Firpo (válaszként erre: 6031. - Szabina90)
2014. szept. 29. 21:12

Kedves Szebina90!


A központi számon tudsz érdeklődni (0614118181) hogy pozitív-e?

A központ előtt 1-2 nappal hamarabb tudja meg az a személyi bankár aki a kérelmet továbbította!

Van egy háttérrendszer ahol meg tudja nézni,de csak Ő vagy a felettese!

Mindenki más (így magam is) csak a központra tud hagyatkozni!

6031. Szabina90 (válaszként erre: 6030. - Firpo)
2014. szept. 29. 16:31

Kedves Firpo..


Tudsz nekem segíteni?:)

Még nem kaptam választ a fundamentától,pedig bent vannak a papírok, hogy pozitív lett- e a hitelbírálat, de az online bankingon keresztül már szerepelünk mint adós és adóstárs, ez azt jelenti,hogy már elfogadtáK?:)) nagyon boldog lennék már ha meglenne!!


Köszi előre is ha tudsz segíteni!

6030. Firpo (válaszként erre: 6029. - Szandiy)
2014. szept. 29. 11:32

Befolyásol az állapot,de nem úgy hogy szép/nem szép,hanem a szerkezeti/statikai állapota inkább!

Az értékbecslés eredményét csak Ti tudjátok meg,az eladó csak akkor ha elmondjátok neki!

❮❮ ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook