Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiatalon (akár nagyon fiatalon) már kismamák, anyukák! fórum

Fiatalon (akár nagyon fiatalon) már kismamák, anyukák! (beszélgetős fórum)


75. mgagi
2011. márc. 21. 11:39
Én már 4 kilóval kevesebb vagyok mint amikor terhes lettem.
2011. márc. 21. 11:37

Sziasztok!

Szerintem a fogyás miatt ne aggódj, tuti fogsz, én is annyival jöttem ki amennyivel várandós lettem aztán lement még pár kiló a szopi miatt, de sajnos már tápszeresek vagyunk.

A hasam nem a régi, de tornázok rá ha van egy kis energiám, hátha hamarabb rendbe jön.

73. mgagi (válaszként erre: 72. - Dittti)
2011. márc. 21. 11:26

Nem.

Szerencsére mindkét gyerekem olyan szépen szopizott, hogy nem kellett semmi.

72. Dittti
2011. márc. 21. 11:20
Használtatok amúgy bimbóvédőt?:)
71. Dittti (válaszként erre: 70. - Mgagi)
2011. márc. 21. 11:20
Bízok benne én is, hogy a szüléssel a feljött kiló lemennek. És ami előtte is rajtam tanyázott, majd a szoptatással és a napi "stresszel" lemennek. De legalábbis pár kiló. Bár jobban örülnék, ha a napom nem tényleg stresszből állna, de nekem már az is elég lesz, hogy egyedül ellássam kezdetben :)
70. mgagi (válaszként erre: 69. - Dittti)
2011. márc. 21. 11:10

:)

Nekem a szoptatás is sokat segít.

Remélem nálad is eredménnyel fog járni.

69. Dittti (válaszként erre: 68. - Mgagi)
2011. márc. 21. 10:55
Hát elnézve a képeidet, azon felül hogy a csjok nagyon édesek le kell hogy vonjak még egy konzekvenciát. Biztos hogy nem csak reggel lapos a hasad. Az enyém max akkor az ill akkor volt az és lesz, ha hanyatt fekszem és beszippantom :))
68. mgagi (válaszként erre: 67. - Dittti)
2011. márc. 21. 10:41

:)

Apa nekem is mondtam amíg terhes voltam, hogy szeret így kismamaként is:)

Pedig én sem vagyok sosem megelégedve a testemmel. Kivéve reggel amikor még lapos a hasam:)

67. Dittti
2011. márc. 21. 10:38

Mosolyka: gratula neked is :) Üdv köztünk! Ez az utolsó hozzászólás kicsit elszomorított. Hiszen minden nő és férfi kapcsolatának szerintem a gyerek a megkoronázása. Így lesz kerek egész a dolog, ettől lesz család a család. És hogy a második hónapban ő úgy dönt, hogy elpártol egy másik nőhöz. Ejhaj, nem könnyű a helyzeted valóban, de nem is reménytelen. tudom, tudom, hogy kívül állóként könnyű tanácsokat osztogatni, de fiatal vagy és ha már nincs meg a tűz köztetek, akkor nem szabadna pazarolnod erre a férfira egy perc időt sem. A lánya az lánya marad úgy is, hogy anya meg apa már nem tartozik össze. Ez a mai világban (sajnos) már nem megdöbbentő. Hidd el akad olyan férfi, aki azzal a plusszal is nőnek lát és nőként bánik majd veled. Adj magadnak is esélyt, hogy ezt megélhesd.:) És tényleg bocsi, ha Joshi Baratnak tűntem :)


A külsőre meg még annyit: rajtam terhesség előtt is volt cirka 15 kiló plusz. Apa szerette, most pedig, hogy már anyabálna lett belőlem :) mindig mondogatja, hogy lehetnék minden évben kismama :) Még a csíkos, megrepedt pocakom is tetszik neki, ami vetekszik egy zebra kinézetével. :) És folyton mondogatja nekem, ha látja hogy el vagyok kenődve a kinézetem miatt, hogy ennyi áldozatot megér a "családunk" :) És hogy akkor is csodaszép vagyok, ha zebra maradok :)

66. mgagi (válaszként erre: 65. - 98be58747b)
2011. márc. 21. 09:45

Akkor nincs könnyű dolgod:(

Szomorú, hogy nem akar elfogadni téged olyannak amilyen vagy. Mondjad neki, hogy ha zavarja az a + 15 kiló akkor segítsen neked, hogy leadhasd.

2011. márc. 21. 09:40
Hát nálunk az apuka nagyon nagyon érdekes, első hónap: féltékeny volt a babára második hónapban már külön voltunk, ahogy elköltöztem a gyerekkel 2 napra rá be csajozott( kaptam ezt 5 év után) de közben tőlem is akart vmit, aztán össze vesztek a csajjal én meg vissza, aztán karácsony előtt 1 nappal megitn kiborított és megint haza, aztán januárba mondta h jöjjek vissza, azóta együtt vagyunk, csak azt nem tudom minek, mindent megteszek neki, de ő csak azzal a plusz 15 kilóval van elfoglalva amit magamra szedtem terhesség alatt, nem szeret, de legalább a lányát igen bár 26 évesen rájött arra hogy ő nem való apának meg túl fiatal és most akar bulizni, tudom nem kéne vele lennem, de a lánya imádja...
64. mgagi (válaszként erre: 63. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 21. 09:33

Igen, a munkahelyi stressz is megnehezítheti a teherbeesést.

Én azok a szerencsések közé tartozom akikre korán rátalált az igaz szerelem.

Ha nem így lett volna még biztos nem lennék én sem édesanya.

63. 4c1a787e8f (válaszként erre: 60. - Mgagi)
2011. márc. 21. 09:28

Tudjuk, hogy sokan nem azért nem szülnek, mert nem akarnak... Nyilván nem azokról van szó...


A káros az, akik ebből elvet faragnak, és beleragadnak életük végéig. Amíg néhány ilyen madár van, nem érdekel. De jelenleg a "szülőképes" nők közül még MINDEN HARMADIK nem szült... Szóval az arányok megdöbbentőek, nem az, hogy van olyan is, aki másként él...


És hosszútávon, ha valaki nem használja ki a (persze megalapozott) húsz éves kori szerelmet, annak bizony később nagyobb esélye van, hogy a munkától pszichésen megviselt szervezet már tiltakozni fog a baba ellen...

Nézz csak körül a fórumokon, meg a szomszédságodban... Lehet ezt szépíteni, de sajna ez a helyzet... 50 évvel ezelőtt 30-40 párból egy küzdött ilyen gondokkal. Ma minden ötödik...

62. mgagi (válaszként erre: 61. - 98be58747b)
2011. márc. 21. 09:27

Szia!

A mai világban korai ha vki huszon évesen szül, mert sokan még ilyenkor iskolapadban ülnek. Mostanság már 30 évesen szülik az első babát. Az emberek szemében ez az ideális a 21. században.

61. 98be58747b (válaszként erre: 5. - Dittti)
2011. márc. 21. 09:23
Szerintem az hogy 23 évesen leszel anyuka az egyáltalán nem korai sztem....sztem az egy reális normális életkor..én 21,5 évesen lettem édesanya, és nem érzem hátrányát nem néz le senki emiatt, sztem inkább tisztelni kellene ezt, hisz a mai fiatalok helyzete nagyon nehéz és hát rengeteg fiatal még 25 évesen is vagy akár tovább is a szüleiken élősködnek, én ezt nem bírnám, sztem sokan példát vehetnének rólunk fiatal anyákról....van olyan 32 éves aki kijelenti hogy ő nem akar gyereket, az milyen? hát van róluk véleményem, de inkább nem fejteném ki
60. mgagi (válaszként erre: 59. - Kobri29)
2011. márc. 21. 09:16

Sziasztok!

Persze vannak akik nem azért nem szülnek hamarabb mert nem akarnak, hanem mert nem jön össze nekik:( Sajnos tudok ilyenről.

Egyik volt kolléganőm kérdezte tőlem amikor összefutotunk, hogy megbántam e hogy szültem. Mondtam, hogy nem. Sőt megállítanám az időt egy kicsit, mert gyorsan telik az idő, és Máté is hamarosan megy bölcsibe. Még babáznék egy darabig. Vera már nagy és már vele nem lehet úgy játszani mint egy babával.

2011. márc. 21. 06:48

Leletszerűen velem sincsen baj, csak már érzem, hogy mitől terhesség a terhesség. Úgyhogy tűrni persze... És a nehézségek mellett (és miatt) egyre jobban várom a babát, mert tudom, hogy nem lesz sokkal könnyebb, de legalább nem testi tünetekkel jár majd a dolog.

Kiralylany, én is gratulálok a babákhoz. :) Mindig az jut eszembe, hogy milyen jó lesz majd táncolni még a lányom szalagavatóján anélkül, hogy le kelljen ülnöm utána szuszogni, mert a vén csontjaim nem bírják már a strapát. :)

58. kiralylany1018 (válaszként erre: 57. - Mgagi)
2011. márc. 20. 23:26
köszönöm:)
57. mgagi (válaszként erre: 56. - Kiralylany1018)
2011. márc. 20. 21:09

Én is így gondolom.

Én azt mondtam, hogy 30 évesen már nem szeretnék szülni. Akkor már csak a családra és a munkámra szeretnék koncentrálni.

Gratula a babákhoz:)

2011. márc. 20. 21:06

sziasztok!én az első babámat 19 évesen szültem,most 21 vagyok,és 12 hetes pocis,a másodikkal.nem bántam meg,hogy belevágtam.

hamar túl akartam rajta lenni,hogy mire 30 leszek,már a nagy fiam 10,és én még mindig fiatal,és megértsem őket,ne legyen az hogy ó anyu mit tudsz te,a te idődben még minden más volt,stb.

ja és a gyerekeim is büszkék lesznek(remélem)a fiatal anyukájukra,és már túl leszek a babázós időszakon,és jöhet a munka,és ha lesz rá mód,egy kis szórakozás is.:)persze nem 30 évesen akarok először munkába állnihanem majd ha mindkét gyerkőc ovis lesz,de legalább nem kell otthagynom a melót,mert babát szeretnék.persze ha a mai világban egyáltalán találok melót:):)

55. Dittti (válaszként erre: 54. - Kobri29)
2011. márc. 20. 20:45
Nekem az édestől max hányingerem van, a kávétól viszont nagyon ég a gyomrom. Így a reggelt nem kávéval, hanem reggelivel és max utána tejes kávé vagy olykor kávét iszok. Furcsa ez a várandósság :) Ma már két kiskanálnyi szódabikarbónát megettem egy óra alatt, tudom hogy nem a legjobb megoldás, de inkább mint hányingerrel és gyomorgörccsel feküdjek és még aludni sem tudok. Tudom, hogy normális ez is. Bár annyira bekeményedik a pocakom, hogy már megijedtem legutóbb valami baj lesz belőle. Hányással megkönnyebbülök. Pénteken jött meg a laborvizsgálatom és állítólag semmi nagy eltérés nem látható, így muszáj tűrnöm. :S
54. kobri29 (válaszként erre: 53. - Dittti)
2011. márc. 20. 20:31
Nyugtasson a tudat, hogy mandarintól, narancstól, almától nekem is enyhül a dolog, inkább az édes, édeskés ennivalók generálják a problémát. A csokisról, cukorkáról, lekvárról, mézről le kellett mondanom, még a reggeli kávémat is fél cukorral iszom újabban. Így jobb, de nem tökéletes azért.
53. Dittti
2011. márc. 20. 19:59
Érdekes, nekem a narancstól elmúlik. Imádom a narancsot a terhességem alatt, pedig elvileg az is savat csinál, mint az alma.
52. mgagi (válaszként erre: 49. - Dittti)
2011. márc. 20. 19:52
a kisfiamnál nekem is volt savam. De inkább a végefelé volt jellemző. Én mogyorót ettem rá.
51. Dittti
2011. márc. 20. 19:49
savam is van. Figyelem is, nehogy elcsöppenjen a nyálam, mert ki találja még a betont is marni :)) olyan erős
50. kobri29 (válaszként erre: 49. - Dittti)
2011. márc. 20. 19:44
Gyomorfájásom nincs, viszont nagyon sok a savam, jövöget is bőszen, ettől meg egyenes út vezet a hányingerhez. De azt mondják, hogy ez normális.
49. Dittti
2011. márc. 20. 19:36
Nektek volt/van olyan a terhességetek alatt, hogy naponta többször is fáj a gyomrotok? Hányinger kínoz titeket? Azt hiszem amiről az első 12 hétben lemaradtam így a végén a természet pótolja nekem :S
2011. márc. 20. 17:53

Mi ha minden igaz, kislányt várunk. Szerencsére nálunk apa viszonylag jó beosztásban van, többnyire szabad a hétvége, bár hétköznap reggel hatkor megy el és csak este 8 körül ér haza megszakítva egy két-három órás délelőtti otthonléttel.

Csúnya, kérdő, lesajnáló tekintetek nálam is vannak, eddig egy boltban voltam eladó, ott kaptam hideget és még hidegebbet, volt aki szerint ostoba vagyok, hogy ilyen fiatalon bevállaltam a babát, mert két év múlva úgyis külön megyünk az apjával, volt aki közölte, hogy miért nem gondoltam bele jobban, el kellett volna vetetnem, mert most aztán vége az életemnek, nem mehetek többet bulizni - bár eddig sem jártam - és soha sem fogok tudni lazítani a jövőben...

"Rémálmaim" nekem is vannak, de ezek nem a szüléssel, hanem a későbbiekkel függnek össze, a gyerkőccel (aki az álmokban mindig kisfiú) történik mindenféle, leesik, elesik, olyanokat kérdez, amikre nincs válaszom...

47. mgagi (válaszként erre: 45. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 20. 15:01

A párom azért ment ilyen távolra, mert itt nem jó az egészségügy:( Nem volt helye sem.

Azt mondja Sopron teljesen más.

Áploóként dolgozik. Egyébként szeretne kimenni külföldre. Éppen ebből az okból kifolyólag van távol tőlünk.

Ezért is reménykedünk abba, hogy nem lesz ez már sokáig így.

46. Dittti
2011. márc. 20. 14:36

Noel jelentése: karácsony (franciáknál) egyébként azt hiszem hogy "karácsonykor született". Persze ez nem lesz rá igaz, mert tavaszi baba :) De mikor olvastam hangosan a neveket, kb 8 hetes lehettem még, Apa egyből rácsapott erre a névre és azóta bármit ajánlottam még el volt utasítva :) Szóval így marad a Noel. :)

szurikáta: nem okoskodás, sajnos áldozni kell a családért. Nálunk is olyan beosztása van Apának hogy nincs hétvége, nincs karácsony, nincs ünnepnap, mert szolgálat van kész! Szent este szolgálatban volt, szilveszterkor úgyszint. Amíg ketten vagyunk még lenyeli az ember. De fontolgatjuk, hogy bizony ha már hárman leszünk ez a munkahely nem biztos, hogy a legjobb döntés. Még ha anyagilag ez is érné meg jobban, mint a szokásos hétfőtől Pénetkig 8 órás munkarend.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook