Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiatalon (akár nagyon fiatalon) már kismamák, anyukák! fórum

Fiatalon (akár nagyon fiatalon) már kismamák, anyukák! (beszélgetős fórum)


105. Dittti
2011. márc. 27. 11:31

Jó Nektek Kobri, bár mára erősen le is hűlt a levegő. Amolyan sétálni való pont. Mióta kismama vagyok, azóta télen-nyáron melegem van. Még a 19 fokos szobában is meztelenül alszom, mert fel akarok gyulladni. Apa meg már ki van, múltkor 18 fokban aludtunk már, azt mondta a gyerek vacogni fog mellettem :) de szerintem ezt a vérbőség is okozza és ahogy kint lesz a Noel, addigra ez a meleg érzékenységem is tovaszáll.

Mi kedden leszünk 37 hetesek. Egyre furább dolgokat tapasztalok magamon :) Tiszta Alien :)

Remélem a többi Lány is jól van, csak a gyerkőcök és a hétévgi teendők lefoglalják őket. :) Hamarosan itt a húsvét is. Lehet készülődni a locsolók fogadására, festeni a tojásokat. Bár nem tudom ki mennyire hagyományőrző ilyen szempontból, de azért egyszer érdemes átélni a gyerekekkel. Majd mikor 4-5 éves lesz már a Noel én szeretném, hogy Apa elvigye a nagyiék, mondjon verset, locsoljon és kapjon érte tojást. Legalább tapasztalja meg miről is kellene szólnia a dolognak.

104. kobri29
2011. márc. 26. 19:15

Sziasztok!

Felénk megmaradt a napsütés, nagyon meleg, fülledt idő volt ma, ficánkolt is rendesen a Mocorkám. :) Mi ma töltöttük a 33. hetet, lassan kezdem látni már a végét. :)

103. Dittti
2011. márc. 26. 11:56

Helló Lányok!

Látom mindenki nagyon elfoglalt :) Remélem azért mindenki jól van, minden csemete és anyuka :)

Mára már eltűnt a tegnapi szép napsütés, közeleg sajnos az eső. hideg front, de remélem ez max kevesebb vagy több mozgolódást jelent nálunk majd és nem megszületni akarást :))

Szép hétvégét, jó pihit!

102. mgagi (válaszként erre: 100. - Dittti)
2011. márc. 24. 20:15
Gyorsan elrepül ez a 3 hét majd figyeld meg. Főleg azért, mert minden héten mész kórházba.
101. mgagi (válaszként erre: 99. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 24. 20:14
Mikor én bent voltam 35 hetesen a kórházba Mátéval körülöttem sokan megszültek a 36.héten. Érdekes is lett volna, ha pont a 36.héten bújik ki:) Dupla ünnep lett volna.
100. Dittti
2011. márc. 24. 20:11

Nos én nem szeretném még, ha kibújna a Noel :) Még legalább 2 hete bírjon ki, de igazándiból április 12-re "beszéltem meg" vele. Akkor van a Nagypapim szülinapja és Noel tökéletes ajándék lenne neki.:)

Kevesebb nyűg volt azzal a gyerkőcöddel szurikáta,amelyik később jött világra? Érdekes..bár 6 héttel tovább "nőhetett, érhetett" odabent.:)

Az első NST-nk kedden lesz 9:30-kor. Pont kedden leszünk 37 hetesek. Most, hogy a finishbe fordultunk, belegondolok, nagyon hamar elszaladt az a jónéhány hónap. :)

Minden nap olvasok itt szüléstörténeteket, segít :) Mert tudom, hogy nagyon-nagyon boldogok leszünk azon a bizonyos napon :)

Egyébként a kiságyba elég egy szivacsmatrac, amire húzok egy textil lepedőt és még arra egy polár plédet és úgy bele majd a Minikét? Vagy kevés ill sok?:)

99. 4c1a787e8f (válaszként erre: 98. - Mgagi)
2011. márc. 24. 19:53

Bizony!

A középső gyermekem 36. hétre jött. Szerdai napon rizskochot sütöttem, és már 20 perces fájások voltak. És csak pénteken szültem meg... már igencsak kimerült állapotban...

De azt mondták, jól tette, hogy kijött, mert éhenhalt volna. Nem működött már a méhlepényem...


Aztán a következőt meg a 42. hétig hordtam... Hát kevesebb nyűg volt vele utána, az tény..

98. mgagi (válaszként erre: 97. - Dittti)
2011. márc. 24. 19:08
Mostmár óvatosan a mozdulatokkal:)
97. Dittti
2011. márc. 24. 17:00

Na sziasztok!

Köszi a kérdést, jól vagyok :) Vagyis a körülményekhez képest. Nemrég jöttünk haza a lakásunktól, már "csak" takarítani kellett. Hááát..a sebességem lassú volt, hajolni sem akartam, de anyós ill Apa segítségével kész lettünk. Már csak némi aprsóág hiányzik és költözünk végre. Bár elég szomorúak lettünk, amikor megláttuk, hogy a babaszoba (ami 1m 20cm-ig színes lett) nem a kiválasztott meleg mandula szín, hanem barna lett. Apa annyira kiakadt, hogy azonnal leakarta verni a falról, de mondtuk neki, hogy majd még szárad a festés és hátha világosodni fog. Még az a szerencsénk, hogy nem az egész szoba egyszínű lett. Szóval mi új trendet állítottunk fel: barna gyerekszobafal :) Most viccelődök, de elég ciki. A festékes dobozon feltűntetett színhez semmi köze.

A hasam is fájdogál alul, szúr, nyom, minden bajom van. A derekam is fáj. De ezt leszámítva egyben vagyunk :)

És nálatok mi újság? Itt a tavasz, a gyerkőcök biztos élvezik :) Lehet bringázni, az udvaron tenni venni. :)

2011. márc. 24. 07:50
Ditti hogy vagy???
95. mgagi
2011. márc. 23. 18:14

Sziasztok!

Mi újság?

94. Dittti
2011. márc. 22. 15:23

Na sziasztok!

Megérkeztem a dokitól. 150/90 vérnyomást produkáltam előtte. Csináltunk vizelettesztet is, de negatív volt hálistennek. Utána elmentem a védőnőhöz, ő egy 40 perc múlva már csak 110/65 vérnyomást mért. Nagyon rendes volt most a dokim. Néztünk szívhangot, ahogy ő mondta "még remekül érzi magát odabent" a Noel. Ez megnyugtatott. Valamit mért centivel a pocakomon, az 36 cm. Gondolom a méhem magassága vagy gőzöm nincs. Már jövőhét kedden a 37 héten mennem kell NST-re a sok rosszullét miatt. Kaptam Quamatel mini-t a gyomromra. És Dopagytet a vérnyomásomra. Azt még nem váltottam ki. Majd este vagy holnap Apa. Mérnem kell naponta többször és feljegyeznem a vérnyomásom. Illetve mondta bármi gyanúsat érzek menjek azonnal, inkább menjek többször hiába ill vigyek vizeletet ha gondolom máskor is. Most eléggé görcsöl a pocakom, feszül alul, mától letettem a magnéziumot, de egy felet bekaptam most így erre a nagy felhajtásra.

Remélem nektek jobb volt a délelőttötök! :)

93. mgagi (válaszként erre: 90. - Dittti)
2011. márc. 22. 10:48

Vigyázz magatokra!

Kíváncsi vagyok mit mondd a dokid:)

92. babli (válaszként erre: 90. - Dittti)
2011. márc. 22. 10:43
Mindenféle képpen mond el neki,hogy mi volt az éjszak és kérd meg,hogy vizsgáljon meg!
91. 4c1a787e8f (válaszként erre: 90. - Dittti)
2011. márc. 22. 10:39
Ne hagyd magad, ez már veszélyes időszak!!
90. Dittti
2011. márc. 22. 09:17

Kicsi a lakásunk, a szobáink illetve az ágyaink nincsenek 3 méterre egymástól. Bébiőrünk is van, de amilyen pici a lakásunk meghallom úgyis a nyüszit. :) Vagyis remélem nem mély kómában fogok aludni. Ha még csak félórákat is! :)

Ma megyek vissza a 34 hetes vérképemmel a dokihoz illetve a múltheti vese és máj funkció papírjaimmal. Pont ma töltjük a 36. hetet. De egyre "édesebb" a teher. Nagyon rosszul aludtam, hánytam éjszaka, görcsölt a gyomrom. Nem értem. A pocakom is fájt lent, kíváncsi vagyok, hogy megvizsgál egyáltalán az orvosom. Vagy csak hazaküld és kész.

Szép, vidám napot addig is!

89. 4c1a787e8f (válaszként erre: 82. - Dittti)
2011. márc. 22. 07:43

Én elkülönülés párti vagyok... Pont az apával, meg a magunkkal való kapcsolat miatt..

De, azt elképzelhetőnek tartom, hogy a kiságy egy darabig egy szobában legyen veletek, főleg az elején, amíg 2-3 óránként kelés van...


Egyébként meg kell egy ilyen bébicsősz, és kész..


Utólag tényleg nehéz "megszabadulni" tőlük. Mi 5 évig voltunk egy 12nm-es szobában 4-en, majd 5-en összezárva. A nagylányom most az új helyen se mer becsukott ajtónál aludni, meg mindentől fél... Hiába, azt szokta meg, hogy ott vagyunk..


Nekünk meg ez már igencsak gáz...

88. mgagi (válaszként erre: 87. - Dittti)
2011. márc. 21. 20:20

Majd meglátjátok, hogy hogy lesz a legkézenfekvőbb.

Egy biztos. Nem kellemes éjszak felkelni a babához és átmenni a szobájába. Jobb ha csak karnyújtásnyira van. Ez a szoptatós időszakra vonatkozik. Ha már végig alussza az éjszakát akkor már lehet külön szobába.

87. Dittti
2011. márc. 21. 20:13

Egyenlőre még maradunk az "A" verziónál, különszobázunk. Nekem fontos a magánélet is, és egy mellettünk szundikáló gyerek nem éppen kedvez neki. Legalábbis nekem semmiképpen.


Szerintetek nagy baj ha gyomorfájásra szódabikarbónát veszek be?

86. mgagi (válaszként erre: 81. - Dittti)
2011. márc. 21. 18:24

Nem volt szülés után feleslegem.

Bár attól függ honnan nézzük.

+2 kiló felesleg volt rajtam szerintem.

85. mgagi (válaszként erre: 82. - Dittti)
2011. márc. 21. 18:22

unokahugomék is berendezték a gyerekszobát szülés előtt. szülés után pedig az ágyuk mellett kötött ki a baba, mert úgy volt kényelmes. Vera velünk egy szobában volt sokáig.

most pedig én költöztem be a gyerekszobába:)

84. kobri29 (válaszként erre: 82. - Dittti)
2011. márc. 21. 18:22
Én még a dolog előtt vagyok, úgyhogy tapasztalatot nem tudok mondani, csak az elképzelést az ügy kapcsán. Nálunk közös hálószobában fog lakni az baba, bár anyósom erősködik, hogy nehéz lesz majd átszoktatni, de ettől nem félek. Bár szeretném meghallani, ha van vele valami, nem a csecsemőhalál az, amitől komolyabban tartok, inkább magamat - és persze az apját - akarom megkímélni attól, hogy ha éjszaka felsír a picur, akkor nekem a sötétben kelljen keresztülesnem, - botlanom mindenen, mire odaérek hozzá. Nekem könnyebb és biztosabb lesz úgy, hogy velünk van éjszaka, de ma már olyan légzésfigyelőket meg biszbaszokat és mütyüröket lehet kapni, hogy a másik szobából is meghallod, ha rosszul szusszan. :)
83. mgagi (válaszként erre: 79. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 21. 18:20
Szerintem is:)
82. Dittti
2011. márc. 21. 16:58

És még egy felmérés:)

Szerintetek jó döntés, ha az első perctől a saját szobájában fog aludni a Noel? Anyukám még maradian vélekedik, fél a "csecsemőhaláltól" és már majdnem sikerült rávennie hogy aludjunk egy szobában a gyerekkel. De ha megbüfiztetem minden kajcsi után és kényelmesen az oldalára teszem, akkor nem hiszem, hogy nagy gond lehetne. Mikor meg izeg mozog átfordul, akkor nyilván már egy kis felcsusszanó büfi sem okoz majd neki problémát, ha véletlen nem veszem észre (amire azért ne kerüljön sor). A héten készül el végleg a lakás a felújítás után, takarítás és végre bepakolhatunk normálisan. Aztán még mindig vacillálok ezen a dolgon.

81. Dittti (válaszként erre: 75. - Mgagi)
2011. márc. 21. 16:54
Ügyes vagy! 4 kiló már lement a feleslegből is, bár már ma írtam egyszer, hogy szerintem Te pont nem a túlsúlyos kategória lehetsz :)))
80. Dittti (válaszként erre: 79. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 21. 16:53

Ez most jól esett :-) Köszi! :) Nekem az a legnagyobb bajom, hogy "erős" alkatú voltam mindig is. Ami számokban is megmutatkozott. Bár soha nem néztek annyinak, mint amit a mérleg mutat. A várandósság alatt ne is törődöm vele különösebben. Eszek amit találok, nagyon kívánós is vagyok. De inkább gyümölcsökre és a salátákra korlátozódik a kívánósság.

Te jártál előtte konditerembe vagy otthon tornázgattál? Én próbáltam ezt is azt is, de egyedül otthon mindig nehezebben vett rá a lélek egy kis tornára. Nagyobb a kísértés, hogy inkább leüljek a tv elé pihenni :) Persze majd a Noel mellett örülök ha ennyi kis időm akad, bár bízom benne, hogy majd ahogy cseperedik kicsit több időm jut magamra is. De még mindig úgy érzem, hogy eljutni majd egyszer-egyszer kozmetikushoz vagy szoláriumba az luxuskategória :)))

79. 4c1a787e8f (válaszként erre: 71. - Dittti)
2011. márc. 21. 15:29
Most néztem meg a képedet. Dehát Te nagyon szép vagy!! Ne foglalkozz a kilókkal..
78. 4c1a787e8f (válaszként erre: 67. - Dittti)
2011. márc. 21. 15:26

Én meg próbálok segíteni neki, hogy csinos lehessen. Szerintem felháborító, hogy a ducikra miért nincsenek jó minőségű csipkebugyik, meg ilyesmik??

Aztán én is megyek ám utána, mert olyan alkat vagyok, mint ő. Csak rám a gyerekek melletti stressz jelenleg fogyasztólag hat... Viszont nyűgös is vagyok a kisebb súlyom miatt...

77. 4c1a787e8f (válaszként erre: 67. - Dittti)
2011. márc. 21. 15:24
A szerelem túlél hízást, fogyást. Anyám is ronda kövér lett, apám meg ugyan 60-as, de még mindig jó pasi... Mégig anyám kell neki...
76. 4c1a787e8f (válaszként erre: 65. - 98be58747b)
2011. márc. 21. 15:22

Ő még tényleg nem érett erre.


Meg a mai fiúkat nem is úgy nevelik a kedves mamák, hogy azok legyenek... Dédnagyapám 19 évesen lett apa, és utána még 7 gyereke született. És a nagymama dagin is jó volt neki... Nem tudom, hogy 70 év alatt mitől gárgyultak meg teljesen az emberek...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook