Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiatalon (akár nagyon fiatalon) már kismamák, anyukák! fórum

Fiatalon (akár nagyon fiatalon) már kismamák, anyukák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
255. Dittti (válaszként erre: 254. - Mgagi)
2011. ápr. 13. 16:58

Erősen ajánlom neki :) Ha ennyi időt kibírt, igazán nem ez a mai nap lesz a vízválasztó :) De ahogy magunkat ismerem még a két hét múlva esedékes részeket is egyben, itthon fogom megnézni :))

Egyébként elkezdtem naplót írni, igaz még csak itt a hoxán, de legalább lesz honnan majd kimazsolázni részeleteket, ha elkészülök a Noelnek szánt kézzel írott verzióval :)

254. mgagi (válaszként erre: 253. - Dittti)
2011. ápr. 13. 12:25

:)))

Ezt Noel is tudja?

253. Dittti
2011. ápr. 13. 12:21

Jana: holnap már elég lesz hozzá öt ujjam :) Ez igaz :)

Mgagi: unokahugodnak sem vált be semmi ezek szerint? :)

Remek, nem baj, én ma nem készülök szülni, mert ma van a dr. House és a született feleségek, így ma nem érek rá holmi kis szülésekre :) Na lassan elindulok a piac felé, mert mindjárt egy óra és én még semmi érdemlegeset nem tudok felmutatni egy adag tojáskrémen kívül :)))

252. jana523 (válaszként erre: 250. - Dittti)
2011. ápr. 13. 12:03

mondj le róla, hogy előbb születik!!!!! és előbb fog születni:::DDDDDDD


lassan egy kezeden megtudod számolni, hogy mennyi van vissza ez biztasson...:DD

251. mgagi (válaszként erre: 250. - Dittti)
2011. ápr. 13. 11:31

:))))

Ditti!

Nem könnyű már az utolsó napokban az biztos!

Erről a bábakoktélról én is hallottam. Egyébként unokahugom is mindent kipróbált az utolsó napokban ,de még így is 3 napon túl hordta. De természetes szülés volt.

250. Dittti
2011. ápr. 13. 11:10

Hali!

Cékla? :S Pfejj, de ha hasznos, akkor talán meginnám én is. Főleg, hogy a várandósságom előtt enni sem voltam hajlandó májat, káposztát, tököt. Azóta már nincsen bajom velük, sőt a rakott káposzta a kedvenceim egyike lett :)

Reggel írt sms-t ismerősöm sms-t, akivel tegnap még együtt ültünk nst-n, hogy bizony éjszaka megszült. Éljen! Jó nekik :) És szar már nekem :)

De nem fogok kínlódni az utolsó napokban a türelmetlenség miatt. letettem róla!

Ma este megiszok egy liter málnalevélteát, attól legutóbb is olyan hasmenésem lett, hogy hujujj! Így ma egy litert estére beszürcsölök, állítólag a hasmenésnek szülésmegindító hatása van (bábakoktélnak is ez a lényege). Már minden egyebet kipróbáltam (takarítás, sok mozgás, szex) hatátalan. Már ami a szülés részét illeti, mert derékfájást azért sikerült elérnem velük. Kiéve az apival töltött kellemes óráktól nem lett csípőbénulásom :)

Szóval ma "sz..rok" majd mindenre :))

2011. ápr. 12. 19:28
Igen, én sem gondoltam volna, hogy a cékla lé ilyen finom. Én úgy iszom mint a gyümölcslevet. :)
248. jana523 (válaszként erre: 247. - Mummoska11)
2011. ápr. 12. 18:50

uu, mi pont most kóstolgatjuk a céklát elöszőr mondom én ezt oda se adom a gyereknek cékla????

aztán lepürésítettem, és elképesztően finom, tök édes nem gondoltam volna.... csempészd bele valamibe..:DDD

247. Mummoska11 (válaszként erre: 246. - UjFehérAnna)
2011. ápr. 12. 17:59
Köszi! Lehet megpróbáljuk, az a baj a leányzóval, hogy eléggé válogatós!:S Pont, mint én!:D Még egyszer köszi az ötletet!:)
246. UjFehérAnna (válaszként erre: 244. - Mummoska11)
2011. ápr. 12. 17:41

Köszönöm. :)

A kislányodnak mihamarabbi gyógyulást kívánok. Ha híve vagy a természetes gyógymódoknak akkor ajánlom nektek a cékla levet, mert a céklának nagyon sok a jótékony hatása és a szervezet a zöldségek közül a céklából tudja kinyerni a legtöbb vasat. Nekem is voltak problémáim, hirtelen rosszul éreztem magam, elsápadtam, majd nem elájultam és mióta cékla levet iszom azóta elmúltak ezek a rosszullétek. Az ára elég húzós, de nem kell belőle sokat inni naponta, elég egy kispohár. Ha gondolod próbáld ki persze én a gyógyszerek mellé ajánlanám.

245. Dittti
2011. ápr. 12. 15:02

Mummo: örülök, hogy végül is nagyobb baja a Vandának nincs, a vashiány még időben észre lett véve. Egyébként igen gyakori a vashiányos gyerek, de felnőtt is egyaránt. A bilihez nagy gratula, mindenhol nagy mumus a pelenka elhagyása úgy látom :) Harcok folynak ezen ügyben nálunk is, mármint tesóm gyerekeinél. Kitartást!

Egyébként meg ha ma nem születik meg (kezd elszállni a naivitásom és vele együtt minden reményem) akkor feladom a várakozást. Jön majd amikor neki jól esik. Kár a gőzért, szívat engem. :)

Egyébként tényleg olyan gyorsan nőnek, mint a gomba. Olyan hamar megnőnek. Tesóm gyerkőcei, a kedvencem, a kislánya, aki a keresztlányom is, már 4 éves és önálló személyiség, nem olyan, mint az egy éves kisöccse, akit még lehet gyömöszkölni, hurcolászni, alaposan meggyúrni:) Hamar elrepül az idő. :)

2011. ápr. 12. 14:33

Sziasztok! Mostanában nem jártam erre, mert ezer millió dolog volt és mindig csak bekukkantani volt időm, írni nem! Anna gratulálok a fiúcskához!:)

Ditti! Te még egyben vagy???:O

Többiek! Jól vagytok???

Mi megvagyunk, kiderült, hogy Vandásom súlyosan vashiányos és gyulladás is van a szervezetében. Ezért 2 hónapig napi kétszer vaspótló gyógyszer kell szedni, meg c-vitamint a jobb felszívódás miatt. Két hónap múlva újra vérvétel, jah és nem mehet kb. 1 hónapig nagyon közösségbe, mert folyton csak beteg lenne, mivel 1 hónap mire kifejti hatását a gyógyszer. Úgyhogy, most egész hónapban kivettem a bölcsiből. Egyébként tegnap végre megtörtént a csoda és hajlandó végre belepisilni a bilibe, ami nagy szó, mert eddig nagyon nagyon elutasító volt még előtte való nap is!:) Szóval meglepett minket tegnap és azóta is a bilibe pisil, viszont a kakilni sajnos nem, de majd az is rendeződik remélem! Bocs a szófosásért!:)

243. mgagi (válaszként erre: 241. - Jana523)
2011. ápr. 12. 12:34

:)))

Szerencsére mi nem esős időben szültünk:)

Máté nem szereti a viharokat.

Ditti!

Drukkolounk hogy kibújjon már Noel. Beszéld meg vele.

2011. ápr. 12. 12:33

Köszönöm!

A sógornőmnek is kisfia született 2 hete, így a családban is a fiúk győznek... :)

Jana: Igen nagyon várom, már, hogy pici baba holmikat vásároljak. :) Azt beszéltük meg férjemmel, hogy májustól kezdjük a vásárlást, és lesz közte bizony kék cucc is. :) Viszont azért remélem a következő majd kislány lesz.

Bizony a babák, olyan gyorsan nőnek, jobb lenne ha tovább maradnának ilyen picik.

Ditti: Előbb-utóbb csak kijön, jó lenne ha ma születne, de végül is az is jó, ha a kiírt napra jön világra. A sógornőm a kislányát 2 héttel túlhordta. Gondolj arra, hogy neki milyen nehéz lehetett. Kitartás :)

241. jana523 (válaszként erre: 240. - Dittti)
2011. ápr. 12. 12:31
a front az segíthet. holnapra meg már csak 10 fokokat mond meg esőt. ilyenkor dugig vannak a szülészetek.....hajráááá
240. Dittti
2011. ápr. 12. 12:00

Halihó!

Gratula a kisfiúhoz Anna. :) Én nem lepődtem meg, idén még alig találkoztam az ismerőseim között kislányos kismamákkal. Idén a kanok vannak előnyben :) Pedig ha a kínai naptárt eszem alapul, nekem lánynak kellett volna fogannia. :)

az nst-nk 10 kaptunk, szülésnek nyoma sincs, pedig ma van a papi szülinapja. Estig még hátha!! Nagyon nagyon reménykedem. Ma volt 3-4 fájásom, tegnap este is, és TUDOM, hogy ma találkozunk. Így kell hozzáállnom :)

Az esős, borongós idő kicsalja végre a Kölkét mostmár :)

239. jana523 (válaszként erre: 237. - UjFehérAnna)
2011. ápr. 12. 11:59
gratula!!!!! lehet gondolkozni neveken, és megvenni a fiús cuccokat..:D az ábel akkor kapott elöszőr ruhákat amikor kiderült, hogy fiú, olyan jó volt apró babaholmikat vásárolni....aztán tessék 5 hónapos és már 74-80-as ruhákat hord.....mint a gomba..
238. mgagi (válaszként erre: 237. - UjFehérAnna)
2011. ápr. 12. 10:43

Kisfiú:) Tök jó!

Igaz, én anno 2. babának is kislányt szerettem volna, de én kifejezetten örülök, hogy kisfiú lett, mert ő egy angyalbaba:)

2011. ápr. 12. 10:29

Sziasztok!

Azt mondták az ultrahangon, hogy kisfiú van a pocakomban. :)

Úgy látom mostanában tarolnak a fiúk. :)

Ditti: Várjuk a fejleményeket.

236. jana523 (válaszként erre: 235. - Dittti)
2011. ápr. 12. 08:19

nekem miután leereszkedett a pocakom 1 hétre bújt ki az ábi, egyébként hasfájós volt kb 2 hónapos koráig..... mert nem igazán tudott büfizni meg kis zabagép volt ( na ez még mindig igaz) amikor kijöttünk a korházból 90 ml anyatejett evett egy hamizásra....pfuuu.... sajna nem is bírtam a tempót így 2 hónapos koráig volt csak anyatejes utána fele fele és most kb 3 hete csak tápszer de már eszik mellé, úgyhogy már nem aggódom..... szerencsére elmúlt a hasfájás sokat nyüglődött vele szegénykém és úgy sajnáltam, mert igazán csak fel tudod venni ringatni, és közben érzed, hogy neki fááááj ez borzasztó volt nekem...... de most már minden rendben...:))))

az tök kedves lenne, ha megvárná a dédpapája szülinapját...:)) mindenkinek jut egy saját szülinapi apróság..:)))

basszus most esik le, hogy az elvileg már csak 7 nap...:))))

235. Dittti
2011. ápr. 11. 14:16

:) Ezen a börrögésen jót mosolyogtam :) De ha nem börrögne az Ábel evés közben, akkor mitől lenne "buli" az etetés? :) 19-re vagyok bizony, de a nagyapim már korábban kérlelte, hogy legyenek már egy napon "szülinaposak", mert nővérem kisfia már teljesítette a nagymami kérését, ő január elsején született, mint a nagyi. Szóval most a nagyapinak is dukál egy ilyen dédunoka :) Nem volt egyébként hasfájós az Ábel? Azt hallottam, hogy a fiuk szívesebben hasfájósak, mint a csajok. Bár ezt Mgagi biztos több tapasztalatból tudja a Csajok után :) Habár visszagondolva nővérem kislánya is pocakfájós volt, bár ő a hatalmas mohósága miatt szenvedett. :)

Ma megint vannak elvétve apró jóslófájásaim, Noel sem igazán mocorog, bár a szomszédasszonyunk megmondta: ahogy engem elnéz, még képes lennék 3 héttel is túlhordani ezt a Kölköt :) Reggel mikor meglátott a piacra sietve annyit mondott, hogy marha jól viselem a pocakom, bár már annyira lent van, hogy lassan inkább a térdkalácsomig is leér :)))

234. jana523 (válaszként erre: 232. - Dittti)
2011. ápr. 11. 11:04

szerencsére mindketten jól vagyunk csak háát fogja a fejét az ember ilyenkor rendesen, hogy milyen fölösleges volt......:((

az jó meglepetés lenne nagypapádnak..... a legnagyobb ajándék, férjem az apukája szülinapja elött született egy nappal 23:45 körül, tehát csak 15 perc és egy nap van a szülinapjuk..:DDDD

19-re vagy kiírva??? valamiért az volt bennem, hogy késöbb még egy héttel.....pfuuu. noel baba huzzon bele üzenem neki, hogy idekint tényleg nagyon nagy buli van....mindig......

főleg ha a babád megtanul börrögni miközben barackot próbálsz a szájába tömni,...még a hajam is csupa barack:DDDD

233. mgagi (válaszként erre: 232. - Dittti)
2011. ápr. 11. 11:03

Sógornőmék kisfia nagypapája névnapján született:)(így is túlhordta)

Drukkolok, hogy holnap szülessen!

A fiúk szerintem kényesebbek mint a lányok. Bár, Verát a 40.héten szültem császárral, és szerintem én őt túl hordtam volna. Mátéval pedig valószínű vajúdtam még volna egy pár napot, mert nem voltak olyan erős fájásaim, hogy pl ne tudjak felkelni.

232. Dittti
2011. ápr. 11. 10:58

Jana: jesszusom! Még olvasni is rossz volt, egyszer, mert rengeteg kidobott pénz. Szó szerint megvesszük a gyerekünket és még rendes ellátás sem dukál érte. Remélem minden rendben lesz veled már!! Szerencse, hogy ilyen jól viselted te is és az Ábelbaba is :)

Mgagi: nekünk sincs keret fogadott orvosra, elég a volt magánrendelésre eljárnom. Már a végén az is luxus lett, mikor havi 2-3szor menjek, 7000 Ft-os díjért. na neeeem! Majd szülök annál a dokinál, aki éppen ügyeletben lesz:)

Semmit nem aludtam éjszaka, és ráadásul anyukám közölte velem, hogy a debreceni barátnőm aki szintén 19-re várta Kislányát, megszült az éjszaka. Na mondom király. Borzalmasan irigy és mérges is vagyok a Noelre. Annyira várom már, nem hiszem el neki odabent ennyire jó :( Pedig kint sokkal nagyobb buli lenne neki is. Nem gond, a Nagyapim holnap ünnepli szülinapját, így megbeszéltem vele akkor érkezhet. Legyen ő az ajándékom a papinak! De több apelláta nincs, húsvétkor felejtse el hogy ő születni fog, na nem. Még csak azért sem :))

231. mgagi (válaszként erre: 230. - Jana523)
2011. ápr. 11. 10:07
Hát igen. Még annak örülj, hogy a babádnak nem történt semmi baja.
230. jana523 (válaszként erre: 229. - Mgagi)
2011. ápr. 11. 10:00

hááát én is tudtam volna hova rakni az a pénzt amit a vizsgálatokra meg a szülésre fordítottunk kb most tartunk 400.000

basszus vehetnék magamnak egy autót........:DD röhej... és még nem is végzi el alaposan a munkáját..

229. mgagi (válaszként erre: 228. - Jana523)
2011. ápr. 11. 09:48

Aranyosak!

Mi Vera születése után adtunk az ügyeletes dokinak egy kis "hála" pénzt. Most nem adtunk a dokinak semmit, mert nem volt miből adni:)

228. jana523 (válaszként erre: 227. - Mgagi)
2011. ápr. 11. 09:39
pont ez az én elmentem a dokimhoz, hogy valami nem stimmel.....5000 huf... azt mondta, hogy minden rendben vagy ne aggódjak már annyit...erre bemegyek a kórházba és közlik, hogy azonnal műtét. még mindig 2 ujjnyira nyitva voltam 5 hónappal szülés után ezt azért észre kellett volna vennie.:(( ennyit a jó kis fogadott dokikról ja és nálunk ő az egyik sztár nőgyógyász
227. mgagi (válaszként erre: 226. - Jana523)
2011. ápr. 11. 09:36

Én egyiknél sem fogadtam orvost.

Még így is jó volt az ellátás.

226. jana523 (válaszként erre: 224. - Dittti)
2011. ápr. 11. 08:05

sziasztok!!

már bármikor jöhet....ne tegyél le róla, illetve pont ha leteszel róla akkor fog jönni, én amikor megnyugodtam, hogy oké most már kivárja a 40 hetet akkor jött.....tudják ők hogy okozzanak meglepetést..

nálunk izgalmas volt a hétvége ugyanis ügyeletben gyorsan megműtöttek....tipikus futószalag, véreztem, és kiderült, hogy nem ürült ki minden rendesen szülés után.... bemegyek az ügyeletbe, a csaj meg közli velem, hogy akkor gyorsan csinálnak egy curettet nézek rá bambán, hogy mi??? megkérdezi altatható vagyok-e mondom persze úgy tudom akkor nincs gond beleférek a reggeli gyors műtétbe ábel kint a kocsiban az apukájával 8 óra volt tudtam 2 óra múlva eszik na szép.... még kaja sincs nálunk... felhívtam apát, hogy ne várjon a parkolóba mert engem megműtenek teljesen kiakadt..:DDDD mondtam etesse meg az ábelt nyugi minden rendben lesz...... erre ebédre már én etettem a manót 9 kor műtöttek fél kettőkor kijöttem.:DDD durva... ennyit a fogadott dokikról akik szerint minden rendben.... és vizsgálat 5000 szülés 150 000. kis tesónál nem lesz fogadott orvosom.....:DD

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook