Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszés fórum

Császármetszés (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2007. okt. 30. 11:51

A hegvastagsággal kapcsolatban azt tudom írni, hogy nekem is mindig ellenőrizték, de nálam 4 mm-es volt végig, tehát nem volt gond.

Bujuli haskötőt nem hordasz? Nem mondta a dokid?

Különben meg pihenés, pihenés, pihenés!

Vigyázz magadra! :-)

2007. okt. 30. 11:48

Sziasztok!

Az én első császárom bizony szövődményes lett!

A 2-3. napon a sebnél csípett, de nagyon, fájt, hiába mondtam a dokiknak, meg meleg is volt a seb széle, azt mondták, ezzel nincs semmi baj! Nagyon sokáig fájt belül a hasam, úgy 2-3 hónapig.

A második császárnál derült ki, hogy csúnya összenövések keletkeztek a hasamban, ami gyulladás eredménye. Persze megelőzésképpen a másodiknál már kaptam antibiotikumot. Az elsőhöz képest a második üdülés volt, komolyan mondom!

Ja, mondom, így már nekem is könnyebben megy a mozgás.

A harmadik császáromnál mondták, hogy vannak összenövések. Persze hogy vannak, a műtét egyik következmény, de ez már nem volt olyan vészes, mint előtte. Antibiotikum.

A harmadik császárt viseltem a legjobban, egy hét múlva úgy jöttem-mentem, mintha mi sme történt volna.

Sajnos én így jártam, de már nem érdekel, hiszen van 3 szép gyerekem!

Vajúdás volt az első kettőnél, tehát nem érzem úgy, hogy lemaradtam valamiről.

Aki császáros lesz, az se bánkódjon, a baba a lényeg!

2007. okt. 29. 13:48

Szia!


ÉN azt olvastam a Kismamában, hogy akkor kell hegszétválástól tartani, amikor keményedés közben ég, viszket, nagyonfáj kimondottan a sebed, és a keményedések közti időben viszont egyáltalán nem érzed.

77. bujuli
2007. okt. 29. 12:30
Kösz, Katic, a férjem is ezt mondta, lehet, h kevesebbet kellene aggódnom, s könnyebb lenne, de már kezdetek óta volt egy csomó gond ezzel a terhességgel, talán ezért is aggódom agyon magam
76. katic (válaszként erre: 75. - Bujuli)
2007. okt. 29. 11:43
Szerintem, ha fennállna a kiszakadás veszélye, a doki figyelmeztetett volna. Viszont, ha fáj is, meg keményedik is, akkor szerintem minél többet feküdj és rakd fel a lábad. Szorítok, hogy ne legyen semmi baj. :)
75. bujuli
2007. okt. 29. 10:45

Sziasztok. Tudna vki segíteni bíztató hozzászólással, tapasztalattal, hozzáértéssel?

Történetem röviden: 7 éve rendes, ideális szülés, amilyenkeről a könyvek írnak, 3,5 éve életmentő szászármetszés a második gyerekkel. Most 33. hetes várandós vagyok, múlt héten a dokimnál kiderült, h 2 mm-re vékonyodott el a méhfal hege. 4 hete még term. szülésről beszéltünk, most előrehozott császármetszésre lesz szükség. Ez nem is zavar, számítottam erre, viszont ott zavaromban elfelejtettem megkérdezni, h addig nem szakadhat ki ez a heg, mármint a terhesség ideje alatt? A gyerek nagyobb kb. 3-400 g-mal, mint az ilyenkor szokásos /mindet nagy súllyal szültem eddig/. A hasam nagyon lent van, amikor felállok, alul bekeményszik a hasam,és fájdogál. Megijedtem, nem a császártól, hanem attól, h addig ne szakadjon ki. Szerintetek?

Köszi

74. dus (válaszként erre: 72. - AnciPanci)
2007. okt. 28. 23:10

Hajrá Hugicám!


Remélem ma éjjel végre megszületik az első és egyetlen unokaöcsikém!


Ne félj, lesz ami lesz! Csak már lennél túl az egészen!!!


Hátha ma éjszaka.......!!!!

73. katic (válaszként erre: 72. - AnciPanci)
2007. okt. 28. 22:54
Ne félj a császártól, nem nagy dolog. Ma már tényleg rutinműtét. :) Én személy szerint örülök,hogy így szültem és azt hiszem, másodjára kérni fogom. Talán...
2007. okt. 28. 21:56
Talán ma éjjel....
71. AnciPanci (válaszként erre: 70. - Gabi0630)
2007. okt. 28. 21:55

Köszi a válaszod!!!

Igazság szerint, bele sem gondoltam,hogy nem természetesen úton hozom világra Buborkámat...de miután olvasgattam a forumot...picit megijedtem!!! Fel sem merült bennem (eddig) a császármetszés gondolata...és az orvos sem említette ezt a lehetséges alternatívát, pedig tudta mekkora a BPD-nk. Az UH-os doki jegyezte csak meg, hogy jó "kerekfejű" babám van!!! A tágulásról...talán menni fog..mert már egy hónapja ki van nyílva 1 ujjnyira a méhszájam..azóta lehet jobban is!! Remélem..!

Kezdek izgulni..azaz eddig is izgultam, csak most jobban, hiszen bármikor elindulhat kifelé az én Picúrkám!!! Remélem minden rendben fog menni!!! Minden este úgy fekszem le...talán ma éjjel!!!

A fő valóban az,hofy egészséges legyen a bébikém!! :o)

70. gabi0630 (válaszként erre: 69. - AnciPanci)
2007. okt. 28. 21:03

Szia!


A sima szülés attól függ, hoyg mennyire tágulsz, és hogy mennyire tudnak összecsúszni a baba koponyacsontjai.

Az szinte tuti, hogy a babád bpd-je 102 mm körül lehet. Azt mondják, hogy 100 felett nagyobb az esélye a császárnak. DE nagyon sol ellenpéldát is hallottam. Minden a fen említett két dologtól függ. 36-38 mm valószínű, hogy meglesz a babád feje. NEm lehetetlen hogy meglesz simán, de kisebb rá sz esély, mint 100 mm alatt.

DE mindenestre, talán könnyebb, ha felkészülsz minden eshetőségre, mert így könnyebb, és nem fogsz csalódni akkorát, ha mégis műtét. A baba egészsége lebegjen a szemed előtt.

2007. okt. 28. 19:15

Sziasztok!

Nekem a 37.héten volt 100 a BPD-m. Ez október 12-én volt! Azóta eltelt több mint 2 hét! Szerintetek lehetséges, hogy meg tudom természetes úton szülni? Nem szeretném ha megműtenének!!! :o(

Még van 7 napom!!!

68. win (válaszként erre: 63. - Kathlee)
2007. okt. 26. 14:24

Szia!


Még mindig van esély, hogy a kicsi lány megfordul, bár tény, ahogy egyre nő, ennek az esélye csökken. De hátha... :))


Én elárulom neked a "módszeremet". Hülyén fog hangzani, de nem tudom másként fogalmazni: nem kell tudomást venni róla, hogy megműtöttek.

Én úgy fogtam fel, hogy megszületett a fiam. Nem az az érdekes, milyen módon, hanem hogy ott van. Amit mondtak csináltam, és közben arra koncentráltam, hogy minél előbb kikerüljek az akkut szobából. Első pillanattól fogva (a műtét után 4,5 órával -még nem éreztem a lábaimat) kértem a fiamat szoptatásra. Láttam a nővér csodálkozó, hitetlen tekinetetét, de eszembe sem jutott arra gondolni, hogy nem sokkal ezelőtt még a műtőben voltam, hanem látni akartam a gyerekemet, megölelni és megszoptatni.


Pozitív gondolkodással sokkal többre juthatsz, mint ha már előre elkeseredsz és aggódásba kezdesz.


Ha biztos a műtét, akkor a könnyebbség érdekében ajánlom, vegyél magadnak haskötőt (Állítólag fel is lehet íratni a szülésszel és a háziorvossal is. Bár ajánlott megvárni a szülést, mert nem lehet tudni, mekkora máéretre lesz szükséged.) Sokkal könnyebb úgy emelgetni a babát, mert tartja a hasfalat, nem hárul akkora teher a frissen műtött területre. És véd is a kicsi óhatatlanul "hasbavágó" rúgásai ellen. :)))


Ja, és még valami: nem állítom, hogy nem fáj, de az ember annyira örül a gyerekének és annyi minden más leköti a figyelmedet, hogy eszedbe sem jut vele foglalkozni. :))))

67. 7130b15964 (válaszként erre: 63. - Kathlee)
2007. okt. 26. 12:04

Emiatt ne stresszeld magad! Bízz benne, hogy a szerencsések közé fogsz tartozni, ennél többet nem tehetsz/tehetünk (én is hasonló cipőben járok).


A pocisban és az expocis topikban vannak friss császárosok, természetes szülésre és császárra készülők. Mindenféléről beszélgetünk, kérdezősködünk, ha gondolod, nézz be!


Minden jót!:)

66. katic (válaszként erre: 63. - Kathlee)
2007. okt. 26. 11:56
Úgy hallottam, meg tapasztaltam, hogy minél testesebb valaki, annél nehezebben gyógyul, annál jobban fáj. Én 80 kg vagyok, mégis másnap felkeltem, és, ha fájt is, járkáltam, sokat. A sebet viszont tartsd melegen. Ha jól olvasom, november végén szülsz majd. :) Én textilpelust hajtottam össze és azt raktam oda. Egy-két hétig itthon is, aztán már csak kint. (október 10én szültem) Ezt azért tettem, mert az egyik ismerősömnek megfázott, és bizony, sokat szenvedett vele. A pelust egyébként a mellemre is tettem, ha hideg volt. :)
65. fe20557d00 (válaszként erre: 63. - Kathlee)
2007. okt. 25. 18:10

Szia szerintem is a komplikációk köre szűkül.A felépülés más tészta ahogy én is olvasgattam nagyon egyéni tud lenni.Az első felkelés a legnehezebb,de tényleg ha tudsz minnél többet mozogni,lassan sétálgatni jobban gyógyul.Nekem is úgy 5 hétbe telt mire minden mozdulatomat simán tudtam végezni.

Sok sikert!:D

64. gabi0630 (válaszként erre: 63. - Kathlee)
2007. okt. 25. 11:57

Szia!


Akkor gyógyulsz a leghamarabb, ha mihelyst, amint lehet felkelsz. Tudom, nem könnyű, nekem a műtét másnapján 1,5 órába tellett. Én a 7. nap mentem haza, és az oldalra forduláson kívül mindent meg tudtam csinálni a baba mellet, sőt hazajövetel után 2 nappal bejártam a várost bundazsákért, mert bár ígérték hoigy kapunk, de mégse. Hosszú távú sétára azért ne vállalkozz, de fokozatosan kivittem a picit is sétálni. 3-4 hét telt el, mire gyáltalán nem éreztem már a sebem.

A babára gondolj csak, neki így lesz a legjobb, és elkerülhető sok komplikáció, ami sokszor sajnos sima szülésnél nem védhető ki.

Lesz egy gyönyörű babád, és csak ez számít.

2007. okt. 25. 11:44

Sziasztok!

Én most vagyok a 36. hétben, és most közölte az orvosom, hogy valószínűleg császárral kell szülnöm, mert a kislányunk nem akar befordulni. Először nagyon megrémültünk a párommal, de aztán minden ismerősünk elkezdte gyűjteni az érveket a császár mellett, hogy megnyugtasson. Olvasva a hozzászólásokat, most eléggé vegyesek az érzéseim. Nem a felépüléssel járó fájdalomtól félek, hanem attól, hogy esetleg tényleg annyira tehetetlenné válok az első hetekben, hogy nem tudom ellátni a kislányomat. Remélem, én azon szerencsések közé tartozom majd, akik hamar felépülne a műtétből.

2007. okt. 24. 20:17

Sziasztok!


Én idén február 13,-án szültem császárral. Reggel 7-kor indítoptták a szülést, és 1/2 11-kor vittel a műtőbe. Az én fiam sem tudott beilleszkedni, mert magára tekerte a köldökzsinórt, és nem csak a nyakán volt, hanem keresztbe a vállán is, de nagy baba is volt viszonylag, 3960 gramm. De útobb kiderült, simán nem is ment volna, mert a fejkörfogata 38 cm volt.

Az első felkelés a kötelező 24 órás fekvés után nagyon rossz volt, de a legrosszabb mégis az volt az egészben, mikor betoltak a műtőbe. Spinális érzéstelenítsét kaptam, a 4. naptól iszonyú fejfájásom volt, a nyakam nem tudtam szinte megmozdítani.

A baba szempontjából így volt jó, és tudom hogy ez a lényeg, de nekem a mai napig nagyon hiányzik az elmaradt szülésélény, főleg hogy apás szülésre készültünk. És nagyon nem akarok még egy császárt.

61. win (válaszként erre: 59. - Diana80)
2007. okt. 24. 14:38

Valószínűleg akármeddig vajúdhattál volna, nem tudtál volna természetes úton megszülni. Engem szinte ugyanebből az okból császároztak, ún. magas egyenes állás miatt. Sem a fejét nem tartotta megfelelően a fiam, és nem is illeszkedett be a szülőcsatornába. Én szerencsére gyorsan túl voltam a vajúdáson, mert csak 4 óra volt. (Szerintem engem azért sem hagytak tovább vajúdni, mert nagy is volt a fiam.)


Nekem az orvosom azt mondta az "ilyen" babák (akik nem jól állnak, nem tartják jól a fejüket), nem tudnak megszületni.

Én nagyon jól viseltem a császárt, (a "csodámra" is jártak) de ennek ellenére én sem szereték újabb műtétet.

60. katic (válaszként erre: 59. - Diana80)
2007. okt. 24. 13:51

Szegény! Szerintem túl sokáig hagytak vajúdni. Ha úgysem volt jó pozícióban a baba, megcsinálhatták volna hamarabb is a műtétet.

Hát igen. A vágás egy darabig fáj, ez tény.

2007. okt. 24. 12:32

Sziasztok,

eEn szeptember 22-en szultem csaszarral, ami nem volt betervezve. 16 ora vajudas utan dontott a doki mellette mert a Baba feje nem volt a megfelelo pzicioba a termeszetes szuleteshez. Azt hozza teszem hogy mar teljesen kitagultam es jottek a tolofajasaim, amit nagyon nehez volt visszatartani. Amikor szolt a doki hogy csaszar lesz, megkonyebbultem, mert mar teljesen kimerultem addigra, remegett kezek, labam. Hal'isten a fiam teljesen egeszsegesen jott vilagra 3270 grammal es 49 cm-vel.Az elso egy hetben viszont nagyon megszenvedtem, nem tudtam mozogni, ellatni a Babat egyedul, kiborultam teljesen!! Most ugy erzem hogy nem akarok tobb gyereket csaszarral. Inkabb vajudtam volna meg plusz 10 orat, csak szulhettem volna termeszetes uton!!

2007. okt. 24. 10:59

Sziasztok!

Tavaly aug.-ban szültem császárral a nagyfiamat,aki 4100 gr-os volt. A dr-nő kb. két órát hagyott vajúdni,aztán vittek a műtőbe,altattak. Nagyon örültem neki,hogy így sikerült. A baba is sokkal nyugodtabb volt, és hamar felépültem. A következőt is így szeretném szülni. Ajánlom dr Fülöp István nődokit a Nyírőben! Aki helyettesíti dr Mészáros Márta, aki szintén nagyon emberséges.

57. katic
2007. okt. 24. 10:41
Sziasztok! ÉN is császárral szültem egy évvel ezelőtt. A dokim előre jelezte, hogy valószínűleg az lesz, az alkatom miatt. Semmi problémám nem volt, másnap felkeltem rendesen. A seb nagyon szépen begyógyult, az első napokban (hetekben?) viszont fájt. Ja, és a varratok belenőttek a bőrömbe, így a kiszedés egy élmény volt :).
56. zsuika
2007. szept. 21. 16:28
Sziasztok! Van valakinek infoja arrol, hogy tényleg igaz-e, hogy akinek műtötték a szemét, nem szülhet természetes úton? Néhány magazinban láttam már cáfolva az állítást, de biztosat még mindig nem tudok. Köszönöm válaszotokat!
55. fe20557d00 (válaszként erre: 53. - 5944e3a28a)
2007. szept. 20. 20:42

Beillesztettem a hozzászólásodat egy másik topikba is remélem nem haragszol érte...uyganez a téma...

"Anyukák!Normálszülés-császármetszés":))

54. fe20557d00 (válaszként erre: 53. - 5944e3a28a)
2007. szept. 20. 18:08
Hát amit most leírtál valahogy ilyen képzeteim vannak,pedig nem szültem rendesen csak császárral.De láttam a nőtársaimon,hogy akik simán szültek....vágni lehetett a felépülés közti különbséget...és talán tényleg kíméletesebb az a fájdalom amit tudod vége..vége.A műtét után sajnos nem tudtam én se mikor lesz jobb,nahát és ezeket mennyire elfeljtettem a köhögés,tüsszentés kínszevedéseit.Még egy jót nevetni sem tudtunk a kórteremben pedig meséltünk sztorikat de abbahagytuk,mert nem tudtunk nevetni:(((
2007. szept. 20. 17:51

Sziasztok!

Én is kipróbáltam már többféle szülést.Az elsőt 19,5 óra után vacuummal,a másodikat "simán" ,a harmadikat pedig császárral szültem.A vágásom bikini,és bugyiban tényleg nem látszik,szerintem nagyon szépen gyógyult.De a sima szülés volt a legkevésbé kellemetlen.Az csak addig fáj,amíg nincs kint a baba.A császár után hetekig alig bírtam menni,köhögni,tüsszenteni,szoptatni(!),iszonyúan szenvedtem.Ráadásul a hasborogatástól megfáztam,vesehomokom lett,iszonyú kínokat éltem át.A sima szülés után is érzünk kellemetlenségeket,(persze a varratszedés után ezerszer könyebb),de a császárhoz képest az "kutyafüle"!

52. fe20557d00 (válaszként erre: 50. - 8a68aecda6)
2007. szept. 13. 14:16
Jé!A császár után könnyen jártál?Olyan érdekesek ezek a markáns eltérések műtét után....Mitől függhetnek ezek?
2007. szept. 13. 11:48
Noss én csak a császárt éltem át de ha választhatnék akkor sima szülés...bár nem tudom milyen de annál 100szor jobb lehet...nekem a varratokat a 7. napon szedték ki de nekem nagyon fájt...nem tudtam 1 percnél tovább egy pózban maradni mert huzodott..ez miatt a szoptatás is elég nehezen ment...a kisfiam szopott én meg fészkelődtem össze vissza...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook