Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszés fórum

Császármetszés (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

140. ALLICS (válaszként erre: 139. - ALLICS)
2008. jan. 19. 16:43
Mi csáazárosok is igazi anyák vagyunk csak ugye nem ez a természetes útja a szülésnek,arra értettem.
139. ALLICS (válaszként erre: 137. - 7004ca251b)
2008. jan. 19. 16:41
Hát tudod igazából Te is akkor válnál igazi anyává ha megszülnéd a babádat.És aki már most azt mondja hogy márpedig nekem nincs kedvem szenvedni,küzdeni a babámért az szerintem meg sem érdemli.Amég nem tapasztalod meg hogy benned egy kis élet fejlődik nevelkedik,addig ilyen gyerekes lesz a hozzáállásod!!
138. ALLICS (válaszként erre: 131. - 8cbdeca65e)
2008. jan. 19. 16:35
Nekem semmi bajom a sebemmel,soha nem fáj,nem szúr,olyan mintha ott se lenne.Pedig nekem csak 5 hónapja volt császárom.
137. 7004ca251b (válaszként erre: 136. - 9b7f2ddb31)
2008. jan. 19. 16:18
Nekem még nincs babám,és még jó ideig nem is tervezem.De ha egyszer odajutok,én is biztos bevetem az imádkpozós módszered,hátha nekem is bejön:)mert a természetes úton történő fájdalomhoz hát nagyon nem fülik a fogam...és szerintem a babának is jobb lehet.
2008. jan. 19. 13:39
sziasztok.nekem csak jó tapasztalataim vannak a császárral kapcsoltabsn.az első gyerekemnél 12éve átimádkoztam a 9 hónapot, hogy nehogy simán szüljek, mert fostam a fájdalomtól. bejött..császárral szültem.a hegem gyönyörűen gyógyult,második nap belövellt a tej minden oké.a második gyermekemnél még volt róla szó hogy lehet simán fogok szülni ,természetesen itt is imádkozások tömkelege..és láss csodát!4 éve a fiamat is császárral szültem, 4.napon hazaengedtek olyan jól voltam..egyáltalán nem hagytam el magam, nem rinyáltam, akartam gyógyulni és nem a császáros szülés foglalkoztatott állandóan..a gyermekeim szépek,okosak és ráadásul még szülés közben sem szenvedtek.ja, és a hegem észre sem lehet venni...
135. 61e5310fec (válaszként erre: 129. - Jandrea)
2008. jan. 19. 13:11
Sziasztok!!Én is császáros voltam és ahogy olvasom jandrea hozzászólását ugyanígy érzek mint ő.Bár én nem tudom milyen simán szülni mert egy gyermekünk van de szerintem csak jobb mint a császár.Remélem ettől függetlenül a második baba sima lesz mert még 1x nem akarnám átélni:(
134. 9a55b7563a (válaszként erre: 131. - 8cbdeca65e)
2008. jan. 19. 12:43
Hát igen,nekem is érzékeny volt sokszor,de már inkább csak viszket olyankor,nem fáj,de ronda még eléggé, pedig 10,5 hónapja volt .-) Igen nehéz volt a kórházban,eg yidő után feltúnt nekik hogy nem alszok soha és állandóan járkálok, azt hitték élvezetből, mire rájöttek mi a kínom, el is vettékk tőlem aranyomat,,de akkor meg azért nem tudtam aludni,mert annyira hiányzott .-)Lényeg,hogy én a bent törlött 8 nap alatt annyira kikészültem, hogy napjában kétszer bőgtem l magam a férjem hiánya miatt, imádtam a fiam,de mire hazaindultunk a 8.napon, nem tudtam mit kezdjek vele otthon, annyira depis lettem a fáradságtól .-) Utána meg nem ment a szopi :-) nagyon nehezen jó két hét telt bele, mire ment neki valahogy .-)))
133. 9a55b7563a (válaszként erre: 132. - Eva25)
2008. jan. 19. 12:39
:-))) hát nekem szerencsére tejem még minig van :-) és még mindig napjában többször is szopizik a 11,5 kg-os "kisbabám" 10,5 hónaposan :-) De az eleje neház volt,bár soha nem rágódtam a fájdalmon,tényleg soha nem jutott eszembe,még akkor sem, mikor csillagokat láttam,és azt hittem soha nem fogok tudni rendesen járni :-))Pár hete nem zsibbad az alhasam,érzek vele jobban már,eddig nem volt az sem OK,dehát a doki mondta is, hogy akár egy évig is eltarthat a regenerálódás. Még mdinig jobb igy,mintha bezsorult volna a szülőcsatornába és oxigénhányos lenne,vagy ripityára szakadtam volna, mint ahogy ismerek egy-két anyukát,pedig nekik nem volt ekkora babájuk ._))) Hát nem volt kellemes,de ha kell még egyszer-kétszer át kell esni rajta, az van, nekem inkább a megszülés élménye az, ami hiányzik .-)))))
132. eva25 (válaszként erre: 130. - 9a55b7563a)
2008. jan. 19. 08:16
Nagyon eggyütt érzek Veled. Én is császáros voltam. A hasizmaim még most (1év 10 hónap után) sem a legjobbak, igaz 2 hónapja tornászom, de ami fájdalmam keresztül kell menni, azt sehol, egy könyvben sem irjak. Hónapokig a párom fektetett le, és segitett fölkelni. Nekem 3,50 kg volt a kicsim, de alig tudtam fölemelni, mindenem fájt.Elképzelem mennyit szenvedsz hogy ilyen nagy a babád. Tejem nekem sem volt, Milumilt adtam Neki, és nagy, egészséges kisfiam van. Ez miatt ne aggodj.
2008. jan. 19. 07:24

Sziasztok!

Hencsuri! Ez szörnyen hangzik. Nem értem, hogy a nővérek miért nem segítettek Neked? Nem is gondoltam, hogy ilyen is létezik.Habár mikor mi kerültünk haza a kislányommal, igaz, a nővérke fintorogva vette tudomásul, hogy nem birom a 10 kilós csomagomat az osztály bejáratáig cipelni.

Nekem egyébként két császárom volt, első szívritmuszavar miatt, könnyen felépültem, gyerekkel is minden rendben, de a másodiknál már sokkal lassabb ütemben épülgettem fel, más tényezők is közrejátszottak. Egyébként kézzel- lábbal hadakoztam az újabb császár ellen, de túlhordás miatt az orvosra hallgattam, és beleegyeztem.Engem altattak mindkét esetben, de ha egyszer még szülök, biztos nem engedem, hogy elaltassanak. Sokszor bánt, hogy császárom volt, de sokan mondják, mivel nagyok voltak a gyerekeim (4,3 és 4,4 kg) hogy talán jobb is így. A fene tudja.Nekem most is nagyon érzékeny a sebem, ha sokat hajolok, szúr, minden időváltozáskor szintén szúró érzés. Ti ezzel hogy álltok?

2008. jan. 18. 22:49
Én is császáros voltam,de nekem nem volt túl nagy szerencsém,mert a babám éjjel nappal sírt,nemm akart a világgal megbarátkozni, énmeg éjjel nappal jáárkáltam vele a folyosón az én csepp 4,6-os babámmal, mikor magamat alig tudtam a fájdalomtól vonszolni :-) És nem úgy volt,hogy odanyűlok egy kézzel,kéte kézzel kiveszem a kórházban az ágyból a babót,mert ahhoz a hasizom is kellett volna sőt egy kis karizom sem árt ekkora súlyhoz :-) úgyhogy nekem nagyon ronda 11 hónap távlatában is a hegem.Emiatt sokáig be is voltam kékülve lilulva..ja és a folyósó végén voltam elhelyezve, ami azért volt gond,mert a kisdrágámak a súlyához mérten nem volt elég a tejem első napokban,úgyhogy pótlásra hordtam a csecsemősökhöz. Otthon meg, a felülés az ágyból?Éjjel főleg?Áh..nem könnyű, de élünk és a gyerekek is felnőnek :-)))Fáj fáj,de értük..mindent kibírunk szerintem :-))
129. jandrea
2008. jan. 17. 19:16

Sziasztok!


A második babámmal engem is császároztak.....inkább szülnék kettőt spontán, mint egyet császárral....


Piszok nagy fájdalmaim voltak, ráaadásul vesemedencegyulladást is kaptam, és vakbélgyanús voltam...négy napig kizárólag infúzión voltam, míg eldöntötték, hogy mi lesz velem....


császárról még1x hallani sem akarok..mondjuk nem is tervezem, hogy lesz több szülésem:)

2008. jan. 15. 21:00
Szegény:(:(Az tényleg durva:(
127. sunbird
2008. jan. 15. 20:51
Nekem sem volt különösebb bajom császár után, de ezt embere válogatja. Egy barátnőm 2 hétig fel sem tudott szinte kelni.
126. 61e5310fec (válaszként erre: 125. - ALLICS)
2008. jan. 15. 20:16
Anyukám is így volt!!Sajna én nem voltam ilyen mázlista:(De legalább te megúsztad:)
125. ALLICS
2008. jan. 15. 20:10
Nekem akkor szerencsém van,másnap már úgy mászkáltam a kórházban hogy azt hitték látogatóba jöttem:)
2008. jan. 15. 20:05
Szia Kicsipanna!!Én is megértem mit éreztél műtét után,én is császáros voltam és nagyon rossz volt:(Remélem többet nem kell átélnem mert életem legrosszabb 3-4 napja volt...Neked gratula a kisbabádhoz,igazad van amúgy minden fájdalmat megérnek a drága kincseink:)
123. sunbird (válaszként erre: 122. - Kicsipanna)
2008. jan. 15. 20:00
Kicsipanna, nagyon ügyes voltál. Gratulálok a kicsihez.
2008. jan. 15. 19:47

Sziasztok!


Hurrá! Tegnap épen, egészségesen hazaértünk!!!

Annak a kedvéért aki esetleg most áll császár előtt leírom hogy is volt.

Kedden befeküdtem, eltelt gyorsan a nap mert vizsgálatok meg altató orvos volt a program. Az éjszaka volt a gázos, járt az agyam alvás nulla, végre eljött a reggel, felvettem a csini fehér hálóruhát és mentem a szülőszobába, bekötötték az infúziót közben NST, aztán katéter az gáz... Megjött a férjem fogta a kezem:-) 8-9-ig pihi volt, akkor már nagyon be voltam sz...va... Kilenc előtt 3 perccel mondták, hogy megyünk! Áttettek tolókocsira betoltak, átemeltek a műtő asztalra, előre kellett hajolnom beszúrták az érzéstelenítőt, kb. 5 perc és teljes zsibbadás volt, közben beszélgettek velem, nagyon aranyosak voltak, főleg az altatós orvos. Megjött a dokim bekente a hasam, elém rakták a függönyt ettől kezdve nem láttam semmit, elkezték, olyan volt mintha finoman matatna valaki a hasamon, kb. 3 perc volt (összességében betolástól 16 perc) Mondták hogy tényleg faros éreztem a gyomrom felől egy lökést és a következő pillanatban már bömbölt is a kicsilányunk 2900g és 53cm. Odajött a doki és mondta fogjam meg nyugodtan, hát nem tudom elmondani azt az érzést...csodálatos:-)))) Elvitték mosdatásra, amíg varrtak szóval tartottak a körülöttem állók és már toltak is ki. Ott várt a férjem és a szüleim...

Na innen jött az amire nem szívesen emlékszem vissza, két nap pokol. Nagyon bírom a fájdalmat de ez szörnyű volt pedig azt mondták ló adag fájdalomcsillapítót kaptam... reggel vették ki a katétert utána felkeltem. Úgyhogy alvás semmi nem volt színte 7 napja... de a kislányom mindenért kárpótol:-)) Az első itthon töltött éjszaka végre tudtam aludni is, egyszer volt fennt fél ötkor(fél 11-től)szopizni aztán fél tízkor keltünk:-))) talán Ő is érezte aludnom kell kicsit....

Tejem rengeteg holnaptól még egy babát etetek...

Hát ez a mi történetünk.... Aki előtte áll annak sok erőt, egészséget és boldogságot kívánok!!!!

2008. jan. 9. 14:44
Sziasztok.En is csaszarmetszesel szultem a fiamat,2001-ben.Nagyon nagy fajdalmaim voltak delben,delutanra mar korhaz lett belole,azt mondtak szulni fogok nagyon vartam mar ,hogy tul legyek rajat 2perces hosszu fajasaim voltak.Igy maradtam masnap regelig remelve ,hogy beindul a szules de nem igy lett.Regel 6kor jott a dr.es mondta ,hogy anyuka ebbol csaszar lesz mert nem nyilik a test.Orultem neki mert mar nagyon elfaradtam.Besetaltam a mutobe ,felultem az asztalra es beadtak gerincbe az erzestelenitott,kesz megszunt minden fajdalom nagyon jo erzes volt anyi ido utan fajdalom nelkul.Azonal lefektettek es nem telt el sok ido es hallotam ahogy a kicsikem sir.A legszebb pillanat volt az eletemben,es mindenel tobbet ert latni a kisfiam.
120. 9a55b7563a (válaszként erre: 119. - Kicsipanna)
2008. jan. 7. 22:01
Hajrá Kicsipanna!!!! ÉN is császáros lettem,de ne kapsz előtte infúziót, hogy legyenek fájások?
2008. jan. 7. 20:42

Köszönöm Nektek a sok bíztatást!

Már összepakoltam, reggel megyünk a kórházba, szerdán este már remélem nyugodtabban alszom mint ma. Ha hazaértünk jelentkezem!

118. katic (válaszként erre: 114. - ALLICS)
2008. jan. 7. 13:34
Nálunk is ugyanez volt a helyzet.
117. katic (válaszként erre: 107. - Kicsipanna)
2008. jan. 7. 13:31

Szia!Én is császárral szültem, s tudtam előre, hogy 90%ra az lesz. Ne félj, szerintem jobb, mint természetesen szülni. Két héttel a szülés előtt már bent voltam (rizikós) és végignéztem egypár szülést.:(

Ha nehezen viseled a fájdalamt, akkor a műtét után sokkal rosszabb lesz, mint előtte. A seb fog fájni.:( Abszolút elviselhető egyébként az is. Maga a műtét 20 perc. :)

116. sunbird (válaszként erre: 114. - ALLICS)
2008. jan. 7. 09:16

Én 2001-ben szültem a II. klinikán, akkor ez még szabály volt. Nem tudom azóta hogy van, de emlékszem, hogy valami mézes sz.rt etettek velem, ami gyorsitja az emésztést. Sajnos az sem hozott eredményt így jött a beöntés, ami után már mehettem az osztályra.

A katéterre nem emlékszem pontosan, hogy mikor vették ki, de lehet, hogy már másnap.

115. 03755e6896 (válaszként erre: 107. - Kicsipanna)
2008. jan. 6. 22:27

Sziasztok!

Szia Kicsipanna!

Engem is császároztak,nekem is farfekvéses volt a babám,ennek már több ,mint 2 éve :)

Nekem minden simán és rendben ment.Nekem a katétert 6 óra múlva kiszedték és közölték,hogy lehet menni fürdeni.Segített a nővérke megfürdenem,semmi probléma nem volt.Már másnap reggel áttettek a rendes szobába,és én egy percet sem tudtam ülni a fenekemen.Ide-oda rohangáltam.Nekem jó emlék maradt a császár.

Sok sikert neked-nektek.

114. ALLICS (válaszként erre: 112. - Kicsipanna)
2008. jan. 6. 22:07
Én este szültem és reggel kivették a katétert.Minket kiraktak az osztályra nem csak akkor amikor produkáltunk.
113. sunbird (válaszként erre: 112. - Kicsipanna)
2008. jan. 6. 20:56
Megmondom őszintén, hogy nem emlékszem pontosan, de én sem tudok a hátamon aludni, és aludtam, tehát biztosan ment a dolog. A katétert kiveszik azt hiszem amikor lemész az osztályra, ami kb 2 nap. Csak akkor mehetsz le, ha már produkáltál a wc-n valami nagy dolgot. Sajnos azt a beöntést amit szülés előtt megúsztam, azt most nem úsztam meg. 2 nap az örzőben, ott nem volt velem a fiam, csak 3 óránként felhozták. Utána babás szobát kértem, ott már velem volt.
112. Kicsipanna (válaszként erre: 111. - Sunbird)
2008. jan. 6. 19:25
Mikor tudtál először az oldaladra fordulni? Mivel én nem tudok háton aludni, ettől tartok egy kicsit, hogy nem fogok tudni alukálni. Ja és a katétert mikor vették ki?
111. sunbird (válaszként erre: 110. - Kicsipanna)
2008. jan. 6. 18:47
Én epivel szültem. Semmit nem éreztem fizikailag, csak azt, hogy piszkálják a pocimat. Ha van már egy babád, akkor érezni fogod a külömbséget a kétféle szülés között. Sztem ez a fájdalom szempontjából mindenképpen könnyebb. Igaz utána fáj egy kicsit (tényleg nem gáz) de akkor már kit érdekel. Elvégre ott a babád, és vele vagy elfoglalva. Én este fél 8-kor szültem, utána bevittek az örzőbe, ahol a legnagyobb bajom az volt, hogy az egyik szobatárs rettenetesen horkolt, és nem tudtam tőle aludni, pedig bizisten rámfért volna.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook