Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszés fórum

Császármetszés (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

260. 8559ed0e1b (válaszként erre: 259. - Cuncika73)
2010. jan. 1. 13:49

Én is így tudom:)



Talán még annyit hozzá tennék hogy nem az a lényeg hogyan szülsz,hanem az hogy egészséges babád legyen!:)

259. cuncika73 (válaszként erre: 258. - Orangegirl75)
2009. dec. 31. 17:35
Szia! Azt mondják,hogy császár után is van lehetőség a spontán szülésre,de ennek eldöntését sok minden befolyásolja.A heg vastagsága,illetve az anya kórelőzménye.Szerintem kérdezz rá az orvosra,ha legközelebb mész tanácsadásra.
2009. dec. 30. 12:03

Helló!


Nekem lenne egy nagy kérdésem! Az első gyermekemet 10 éve császármetszéssel szültem, a zárójelentésre indokként relatív téraránytalanság és elhúzódó tágulási szak volt feltüntetve! Én 148cm vagyok.

A kérdésem a következő! Szerintetek mennyi esélye van a császárnak vagy a síma szülésnek a most várt babámnál?? Július 24-re vagyok kiírva!!!

257. nadjasurrealist (válaszként erre: 254. - Slambuc)
2009. dec. 28. 21:04

hello!


az én császárom s evolt kellemes, 2 hete született a kis Nádja, de nekem nem mondtak olyat hogy ez nem is igazi szülés, sőt mi többen voltunk császárosok...


én még mindig külön mosdom alul felül, talán a 3.héttől lehet rendesen zuhanyozni, dörzsölni törülközővel nem szabad, a sport, na ez is jó kérdés, mindent elmondtak, amikor jöttünk haza, de én olyan transzban voltam, és fáradt, hogy semmi nem maradt meg, 2 héttel a szülés után már cikinek érzem a szülésznőt zaklatni evvel, de a6 hetes kontrollig várni meg sok idő...


szóval lécci írjátok meg nektek mit mondtak mikor lehet zuhanyozni rendesen, sportolni...???


Köszi


N.

256. Slambuc (válaszként erre: 255. - Cuncika73)
2009. dec. 8. 17:06
Köszi szépen. :)
255. cuncika73 (válaszként erre: 254. - Slambuc)
2009. dec. 8. 15:25
Szia! Műtét után 4 nappal hazaengedtek a kórházból,a kötést még fent hagytam 1-2 napig,de úgy zuhanyoztam,hogy egy lepedőt összegörgettem és átkötöttem vele a hasamat,hogy a gézt ne érje víz. Aztán utána már simán zuhanyoztam de csak vizzel,semmi tusfürdő a hegre és steril gézzel töröltem le a sebet. Azzal meg ne törödj,hogy mások mit gondolnak a szülésedről!!!! Ugyanolyan értékes nő,kismama,anyuka vagy,mint azok akik spontán szültek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A baba egészsége a legfontosabb,az,hogy kinek milyen úton sikerült életet adnia a kisbabájának az nem a legfontosabb dolog.
254. Slambuc
2009. dec. 8. 10:41

Sziasztok!

Nekem is császárom volt 2 hete..

Én ara lennék kíváncsi, hogy ti mennyi ideig kíméltétek a víztől, milyen szereket alkalmaztatok otthon (pl. homeopátia), mikortól kezdtetek sportolni?

Előre is köszi a válaszokat.

Amúgy nekem sem volt kellemes a császármetszés, még sokszor gondolok rá. Próbálom feldolgozni. És már a kórházban sokan mondták, hogy én nem is szültem, csak kivették belőlem...

253. 8559ed0e1b (válaszként erre: 252. - Cuncika73)
2009. szept. 11. 12:32
Megkérdezhetem mi történt azóta? Ha gondolod írj privit.
252. cuncika73 (válaszként erre: 251. - 8559ed0e1b)
2009. szept. 11. 07:07
Nagyon együtt érzek Veled,ez borzasztó,erre nem találok szavakat!!!!Komolyan mondom,megáll az ész,hogy ebben a fejlett(annak mondott) társadalomban ilyen előfordulhat!!!Mi megtettük a szükséges lépéseket,mert egyértelmű,hogy a kisbabánk halálát ők idézték elő.
251. 8559ed0e1b (válaszként erre: 250. - 8559ed0e1b)
2009. szept. 10. 18:50

ja nem fizettem le a dokit,egészségügyi probléma miatt csak császáral szülhetek.

De már mindegy.Nálam nem az volt hogy "szegény kórháznak nincs pénze" hanem miután észrevették hogy meghalt a babám 4! napig feküdtem a halott babával a hasamba,mert nem volt szabad műtő!! Telenyomtak antibiotikummal meg nyugtatóval nehogy baj legyen...majd 5. nap megcsászároztak.Ez szerda volt,és szombat reggel kidobtak a kórházból.Gondolkodtam rajta hogy beperlem őket,de attól nem kapom vissza a babám,meg nincs erőm hozzá.

250. 8559ed0e1b (válaszként erre: 249. - Cuncika73)
2009. szept. 10. 18:44

Attól függetlenül hogy császárom volt,az én babám is meghalt:(

Én csak azt akartam írni,hogy ha lehet ne a császárt "válassza".

Persze vannak olyan esetek -mint a Tiéd is- ahol a császár életet mentett volna..

Ha egy kicsit figyeltek volna....(akkor az én babám is élne)

249. cuncika73 (válaszként erre: 248. - 8559ed0e1b)
2009. szept. 10. 07:29
Sziasztok!Én leszek a kivétel,aki a császár mellett voksol.Nekem az első babám,aki már 15 éves spontán született,nem volt iszonyú fájdalmas,de szerencsém ,hogy olyan orvos jött be,akihez a terhestanácsadásra járta,mert ájultan született meg.A második babánál voltak gondok,nem tágultam,órák óta hiába folyt az oxitocin,semmi eredmény,rosszul lettem,belázasodtam,6 órán keresztül könyörögtem a dokiknak,hogy császározzanak meg,aztán mire odakerült a dolog,meghalt a kisbabám!!!!Úgyhogy én joggal pártolom a császármetszést,mert ha nekem időben megcsinálják,élne a gyermekem!!!Ezzel nem azt mondom,hogy minden kismama divatot csináljon a műtéti szülésből,de ha úgy érzi,nem megy spontán a dolog,akkor had döntsön a császár mellett.A tervezett műtét csak indokolt esetben működik,vagy lefizeted a dokit,aztán irány a műtő :(( Ez a szomorú,mert akinek meg életmentő lenne a császár,annak nem jár,mert szegény kórháznak nincs pénze,inkább haljon meg a baba vagy az anyuka.
248. 8559ed0e1b (válaszként erre: 208. - Csillagverem)
2009. jún. 11. 11:19

Én is így jártam:(

Már a 6. hónapban voltam:(

Engem is császároztak de feldolgozni iszonyú.Igaz még frissek a sebek de remélem egyszer majd jobb lesz.

247. 8559ed0e1b (válaszként erre: 221. - Tegan)
2009. jún. 11. 11:15

Császárt csak indokolt esetben alkalmaznak!

De nem kellemes sőt...!

Nekem 4 hete volt a 3. császárom és úgy fáj majd megbolondulok.Nem divatból császároztatom magam szemészeti probléma miatt csak így szülhetek.Nem értem miért akarsz császárt..

246. ice kuszi (válaszként erre: 243. - Bellus1)
2009. ápr. 26. 22:48
Szia! Én simán szültem, és 5 hétig véreztem. Szerintem teljesen normális!
245. Bellus1 (válaszként erre: 244. - C3194ec9c7)
2009. ápr. 26. 17:16

Keves Apple!


Nagyon köszönöm,


B.

244. c3194ec9c7 (válaszként erre: 243. - Bellus1)
2009. ápr. 26. 17:10
6 hétig normális-ha nem extra nagy mennyiségű a vérzés.
243. Bellus1
2009. ápr. 26. 16:59

Sziasztok!


Egy hónapja szültem császármetszéssel és még mindig nem maradt abba teljesen a vérzés. Szerintetek ez normális? Előre is köszi a választ.


B.

242. slycuni
2009. ápr. 16. 01:22
Sziasztok. Én most 3 hónapos terhes vagyok. Van már egy 12 éves fiam, őt természetes úton szültem. 16 órát vajúdtam már fájdalmamban a hajamat téptem. Nem tágultam semmitől, érzéstelenítést semmit nem kaptam. 3 ujjnyira voltam kitágulva mikor jöttek a tolófájások. Szétrepedtem kívül-belül mire a baba megszületett. Amíg ki nem szették a varratokat ülni sem tudtam! A mai napig minden percére, fájdalomra vissza emlékszem sajnos pedig nem ma volt! Ne lenne nap. hogy ne jutna eszembe a szülés lehetősége császár vagy sima???? Ha valaki már járt így és tud nekem tanácsot adni azt megköszönném. A mérlegem egyik oldalra sem billen mert tanácstalan vagyok. Ezért írtam.....
241. megryan (válaszként erre: 237. - 3a92f8d690)
2009. jan. 11. 20:12

Érdekes, hogy nekem mindkét császár után 6 óra fekvés után kötelező volt felkelni, elmenni a mosdóig, hogy mozogjunk. Aki kérte, már akkor kivették a katétert, engem nem zavart és nem akartam éjszaka vécére menni, mert valóban nehéz volt felkelni, így másnap reggel amikor mentem zuhanyozni, akkor vették ki, meg sem éreztem.

Az első császár után nagyobb az esélye a köv. császárra, mivel indítani és gyorsítani úgy tudom nem lehet, és nem hagynak annyit vajúdni sem a heg miatt.

Én az első császár után csak azért kaptam injekciót, mert a baba nem volt velem a második császár után szopizott a baba és ez megfelelően összehúzta a méhet, nem kellett injekció.

Az első kórházban (Baross) nem adtak felülő kötelet, így nehezebb volt felülni, a másodiknál (MÁV) volt kötél az ágy végére kötve, ami segítette a felülést.

240. 3a92f8d690 (válaszként erre: 238. - Gyévi)
2009. jan. 11. 16:45
úúúúúúúú hallod mire számíthatok nem akarok még 1 császárt remélem nem lessz faros a poaklakóm és engedik megszülnöm lessz annyira erőss a hegem hogy megszülhetek!!!
239. Gyévi (válaszként erre: 234. - Sicike78)
2009. jan. 10. 18:12
Dokitól függ. Én az első császárnál kikönyörögtem, hogy várjuk meg míg beindul. A második programozott volt 38. héten. Szerintem az utóbbi nagyon rossz hatással van a gyerekre!
238. Gyévi (válaszként erre: 237. - 3a92f8d690)
2009. jan. 10. 18:09
Én is kb így éltem meg a császárt. Nagyon fájt! Ráadásul nem is pihentem, mert kellett mennem a babám után a gyerek klinikára, ahol ugyan csak 1 hetet töltöttünk, de friss vágással nekem kellett ellátnom. Ő lent volt a földszinten a gyerekosztályon, én meg fönt a másodikon, (na jó, volt lift :) )3 óránként jártam etetni, addig ment fent a szobámban próbáltam tejet facsarni :) Hét végére már minden második etetésnél anyatejet kapott. Ez volt 5 éve! Azóta megszületett a 2. gyermekem is szintén császárral:))))) Baromira fájt, de már nem olyan nehéznek éltem meg. Hááát, nem tudom, hogy vállalok-e harmadikat :)))))))))
237. 3a92f8d690 (válaszként erre: 227. - Tegan)
2009. jan. 7. 21:28
Hát nem ajánlom senkinek a császárt az én fiam faros volt de az ellenségemnek sem kívánnám ezt a nagy hasi műtétet!!!Most várom a másodikat de ha lehetne és remélem lehet:-))hüvelyi szülést szeretnék !!1 napig csak fekszel bekatéterzve utánna valahogy felültetnek nagynehezen naponta 2szer 2 bazi nagy injekció ami arra kell hogy a méhed összehúzodjon aki simán szül semmi!!Vígan lavíroztak a folyasón nevetgélve én meg úgy éreztem magam mint egy partra vetett bálna!!Soha többet császár !!!Legalább 1 hónap mire nem fáj a felkelés és a lefekvés ennyit röviden a sosem szült és császárpártiknak!!
236. 6c5f346e46 (válaszként erre: 2. - Debóra)
2009. jan. 7. 18:36
nekem annak idején életmentő volt a császár metszés és nem divatból,ahogyan te fogalmaztál,persze valahol igazad van,biztos csinálják igy is,de nekem farral volt a babám még az utolsó pillanatban is,és amikor meg akart fordúlni,már nem volt helye,kereszben feküdt bennem,nem is kitágultam,30 óra vajjudás után sem és ezért már ott voltunk,hogy ha nem műtenek meg,akkor annyi volt...én is szivessebben szültem volna simán,de sajnos nem tudtam,ugy pár hét,igy pedig egy évbe telt mire felépültem belőle teljessen és nem hagytam el magam,csak nem vagyunk egyformák...nekem eddig tartott...majd most a másodknál meglátjuk mi lessz...
235. ALLICS (válaszként erre: 234. - Sicike78)
2008. júl. 15. 14:38
Igen ilyen előfordulhat.Mivel programozott úgymond akkor csinálják amikor akarják.Nagyban közrejátszhat,hogy a baba hogy van a pocidban és bizony,hogy az orvos mikor ér rá.
2008. júl. 15. 14:36

Sziasztok,


úgy néz ki programozott császárom lesz. Ez az első terhességem. Azt kérdezem, hogy az igaz hogy ha programozott akkor "nem feltétlenül" várják meg a rendes szülés idejét hanem a 38-39. héten megcsinálják???? Ezt a védőnő mondta.

233. 19ba18c379 (válaszként erre: 231. - Gabi0630)
2008. jún. 29. 13:21
Köszi a választ , csak a seb körül érzem :S De persze majd még kiderül :)
232. gabi0630 (válaszként erre: 228. - Mandula71)
2008. jún. 29. 13:10
Igen, valóban csak egy pillanatra mutatják meg a babát, és már viszik is el. Nem lehetsz vele, és az első mellretétel sem egyszerű, mivel fordulni nem nagyon tudsz. Az én kisfiam 10:56-kor született, és 1/2 4-es szoptatásra hozták ki először.
231. gabi0630 (válaszként erre: 229. - 19ba18c379)
2008. jún. 29. 13:08
Igen, a heg befolyásolhatja hogy tudsz e simán szülni. A terhesség vége felé már nézni fogják uh-n a heg vastagságát, és van egy határ, nem tudom pontosan mennyi, az alatt már meg sem kísérlik a sima szülést, mert akkor tartani lehet a hegszétválástól.Ezt a dokid tudja pontosan megmondani. Az hogy a bőrőd kellemetlen, viszket, feszül az természetes dolog, de ha a seb körül is érzed, feltétlen emlísd meg dokinak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook