Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszés fórum

Császármetszés (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2008. jan. 6. 18:23
Gerincbe érzéstelenítéssel, legalábbis ezt mondták, tudni szeretném mi történik.... Talán az a baj, hogy államdóan ezen járatom az agyam, jobb lett vola ha nem tudom előre, ha hirtelen döntenek úgy, ha nem lett volna idő agyalni rajta. Az utána lévő fájdalomtól nem félek, szültem egyet már rendesen volt olyan pillanat mikor annyira fájt arra gondoltam mindegy mi lesz csak legyen vége, tána meg legalább 2 hónap volt mire a gátsebem rendbejött, nem tudtam ülni mert csillagokat láttam. Meg volt már vese göcsöm is, a fájdalom nem érdekel, fel is fogok ögtön kelni mikor lehet, csak attól a pillanattól félek mikor fel kell feküdnöm a műtőasztalra, meg hogy a babám egészséges legyen. Ha ezen túl vagyok, atöbbit kibírom...
109. sunbird (válaszként erre: 107. - Kicsipanna)
2008. jan. 6. 18:16
Ja és mielőtt elkezdik arra gondolj, hogy fél óra múlva anyuka leszel. Erre koncentrálj és arra, hogy milyen jó lesz túlleni rajta, és a kezedben fogni a kicsit.
108. sunbird (válaszként erre: 107. - Kicsipanna)
2008. jan. 6. 18:13
Kicsipanna szerintem ne aggódj. Én is császárral szültem, bár én nem tudtam róla előre, a fiamnak nyakán volt a köldökzsinór. Lehet, hogy sokan meg fognak kövezni érte, de én nem bántam meg. Nagyon ügyes volt a dokim, nagyon szép a vágás a hasamon. Tény, hogy az első két nap nem volt egy leányálom, de már 2. nap lelépcsőztem a babaosztályra, hogy soron kívül megnézzem, és a 3. naptól együtt is voltunk. Egyetlen hátránya, hogy a has nem úgy húzódik vissza mint a sima szülés után. Epivel fogsz szülni vagy altatásban?
2008. jan. 6. 18:07

Sziasztok!

Farfekvéses a babám ezért szerdán meg fognak császározni...Nagyon be vagyok sz..va....nem attól félek ami utána lesz hanem mielőtt elkezdik.... Már most azt érzem el akarok majd szaladni... Más is így volt ezzel? Vagy mire gondoltatok akkor, mivel kötöttétek ll az agyatokat???

106. 9a55b7563a (válaszként erre: 104. - 78)
2008. jan. 4. 13:56
KÖszönöm szépen aranyos vagy.-)Hát Marcika Apgarja az oxigénhiány miatt 7 lett aztán lett csak 9 sajnos,de egy akkora vasgyúró Őis :-) Ő volt az óriásbaby, Dundus Martin, HapciMarci, melyik csecsemős minek nevezte el :-) Erősnek nagyon erős és lekopogjam akor volt eddig baja,ha nagyon jött a foga,de ami magas lázzal járt volna neki hőemelkedés volt csak,ami 2 hétig gyógyult volna,neki 5 nap alatt ellmúlt, úgyhogy az anyatej ennyit számít szerintem.Hát az hogy 4,6 született egy dolog,mert utána úgymond összeérnek a kis súllyal született babákkal féléves korukra,de Marcikánk azóta is fizikailag is mentálisan is kora előtt jár 2 hónappal leglább :-)De nagyon szeretném megszűlni a 2. babót majd én is, és talán el tudom majd engedni Őt lélekben,nem úgy mint Marcit :-)
105. 78
2008. jan. 4. 11:47
Bocsi a melllégépelésekért...
104. 78
2008. jan. 4. 11:46

Szia Hencsuri! Nagyon édesek vagytok a képeken! ... A mi kislányunk viszont baromi erős szervezetű, az Apgarja is 9/10-es lett, szktuk is mindani, hogy "vasból van", persze, viccelődünk.

De tényleg nagyon erős, Hál'Istennek, mikor beteb volt, akkor se hagyta el magát, csak levert volt kicsit....De sajnos, 4 hónapos koráig terpeszpelus kellett...Habár, nidenki azt mondta, hogy még manapság is gyakori. (csak kár, hogy pont Neki)De az is igaz, hogy ez legyen a legkevesebb! Azóta meg már egy készartista!!!!! :)


...


De tényleg meg fogom próbálni majd a tesóját megszülni, nem tántoríthat el semmi!!!!Már csak azért se, mert rengeteg ellenpéldát hallottam, hogy sokkal nagyobb súlyú babókat szültek nálam alacsonyabb mamik...!!!!! Meg azért mostmár sokkal felkészültebb is leszek...(legalábbis "jobban informált")Lelkileg már egy ideje csak erre hangolódok, már csak majd a babóka jöjjön:)

103. 9a55b7563a (válaszként erre: 102. - ALLICS)
2008. jan. 3. 15:22
Aha én is igy dondoltam másodjára...hát akkor ez nálunk is fennállt volna, bár a súlyom igyekezett utolérni a babáét :-))) nehogy elhúzzon .-)))de azért majdnem sikerült :-)
102. ALLICS (válaszként erre: 97. - 9a55b7563a)
2008. jan. 3. 14:30
A téraránytalanság nem azt jelenti hogy aránytalan a baba,hanem hogy a baba túl nagy,te meg kis vékony testalkatú vagy.
101. 9a55b7563a (válaszként erre: 99. - 78)
2008. jan. 3. 14:08
De különben a császár nem is jött szóba, csak ha életet kell menteni.Nálunk igy volt,sőt még fájdalom csillapítót sem kaptam, hiába bezséltük meg a dokimmal a felkészülésnél, és hiába kértem, és hiába ájultam el 4szer majdnem :-)))De érdekes minden fájdalom, egy pillanat alatt elfelejti az ember valóban, persze mikor kiment az érzéstelenítés már nem volt rózsás egy 4,6 kg babával aki állandóan sírt 5 napon át sétálni a folyosón.És egész nap le-fel szállni az ágyról,mert nem tudtam a súlya miatt kivenni csak úgy az ágyból mint más :-O)))És nem igen foglalkoztak vele, mikor megkaptam, hogy segítesenek mellre tenni én meg nem tudtam megemelni a zsibbadás és a fáradság miatt.A fárjem próbált segíteni dehát... :-)))))
100. 9a55b7563a (válaszként erre: 99. - 78)
2008. jan. 3. 14:04
Hát igen,nekünk is hiányzott a felkészülés.Én nem akartam mé szűlni,pedig már 12 napja voltam túl a terminen,11.nap kaptam infúziót,az nem csinált semmit,utána burokleválasztást,azonkívül,hogy helyben megszúltem majdem a fájdalomtól, semmi!Másnap 3 ballon infúziót kaptam olyan sebességgel, hogy 1,5 múlva felszedtem magam alatt az ágyat,dehát feküdnöm kellett az nst miatt.Marcika végig aludt,nem akarta Ő sem még a kibújást.Nem tágultam,a kíntól nem tudtam a lényegre sem koncentrálni,csak arra,hogy érztem nem fog menni,segítsenek,mert nem haladok.MArci szíve nem bírta végül csak 4 órán át ezt a hercehurcát, és végül futnom kellett a műtőbe,mondván fél óránál többet már nem bír ki a gyerek.Mikor kiszedték aranyom lila-kék volt!
99. 78
2008. jan. 3. 13:53
Szia Hencsuri! Szerintem meg tudtam volna szülni!!... Csak nem voltunk még lelkileg felkészülve, se a babó, se én... Még az orvosom se forszízozta a műtétet!!" Magasabb körökben" döntöttek.... Nem is megyek vissza abba a kórházba...............
98. 9a55b7563a (válaszként erre: 97. - 9a55b7563a)
2008. jan. 3. 13:20
Ja ...de nem arra mondják,hogy téraránytalan, hoyg nem lehet megszűlni valószínű,mert nagyon nagy a fejkörtérfogat? Ha jól hallottam, akkor már 28cm-nél is vágnak sok helyen,nem kockáztatnak.De ezt tényleg csak hallottam.
97. 9a55b7563a (válaszként erre: 96. - 78)
2008. jan. 3. 13:19
Nem értem ez miért lenne téraránytalanság!Hülyeség!Az én kicsifiam 54cm volt 4,6kg és 37 volt a feje és 36 a mellkasa és soha egyetlen egyszer nem mondták hogy aránytalan lenne, sőt azt mondták hogy nagyon formás és arányos baba, mondjuk minidg ez volt az aránya már 24 hetes korában is.
96. 78
2008. jan. 3. 12:29
sziasztok, mit gondoltok: nekem is császár volt; 3500 gr és 53 cm volt a pici, fejkörfogata 34cm, melle 35....Mi a véleményetek? téraránytalanság, szerintük... 161 cm vok........(na, és ez majdnem 2 éve volt idén tervezünk tesót...!)
95. gabi0630 (válaszként erre: 94. - 9a55b7563a)
2008. jan. 2. 17:52

Nekem is nagyon hiányzik az elmaradt szülésélmény. Apás szülés lett volna, szerettem volna látni az arcát, az örömét, mikor kibújik a kisfiunk.

Nekem mindig fájni fog.

94. 9a55b7563a (válaszként erre: 87. - Gabi0630)
2008. jan. 2. 15:36
Sziasztok, tudom régi hozzászólsok ezek,de nekem is ez volt.Nem akartam sem én,sem a babám a szülést,talán féltem tőle a nagy súlya miatt,és különben is iszonyat jól megvoltunk együtt,de a 12 napon a 2. infúziós beindítási kíréslet után és 4. burokleválasztás után végül addig nyomták belém az infúziót,hogy folyamatosan fájtam,a babám viszont végig aludt.Burokrepesztés is nehezen ment nagyon és kiderült már bekakilt,aztán mivel nem tágultam és egyéb okokból császár lett.Alig fért ki a vágáson a drágám és 4,6 volt 54 cm-rel.Hatalmas volt és nem sírt.A szülés élménye elmondhatatlanul hiányzik nekem is, sírva fakadok ha szülésről olvasok,de nemtudtam volna megszűlni tudom,mert 37cm volt neki is a feje.Fő az egészség, és az akaraterejééből mikt sem vont le, hogy császáros baba ..hülyeség! Már tudom én is!
93. 78
2007. nov. 3. 17:23
sziasztok,dus, én is nagyon gratulálok!!!!!!!!!!!!!!!! :) erre vágyom én is! bár sikerülne!!!.....egy császár után
92. dus
2007. nov. 1. 18:21

Köszi Csajok a gratulációt! Nagyon rendesek vagytok!

Aki babát vár annak jó egészséget kívánok, sok kitartást és türelmet a szülésig!

91. bujuli (válaszként erre: 88. - Dus)
2007. nov. 1. 07:36
Szívből gratulálok a hős mamának és babának, és egészésget, s minden jót kívánok.
90. katic (válaszként erre: 88. - Dus)
2007. okt. 31. 23:25
Gratulálok! Jó egészséget a babának és a mamának is! :)
2007. okt. 31. 20:54
TISZTA SZÍVBŐL GRATULÁLOK!
88. dus
2007. okt. 31. 20:51

Sziasztok!


Sikerült a szülés simán, császár nélkül! Úgy örülök!

Méretei:3700gramm és 55 centi!

Anyuka és babuci jól vannak!

1/3 3-kor indították be a szülést és 18:35-re megszületett Tamáska! Ügyesek voltak! Könnyen tágult, gyorsan szült, baba gyönyörű, egészséges!


Olyan boldog vagyok!

2007. okt. 31. 19:59

Szia!


Kitartás, nem lesz semmi baj! Majd írd meg mi volt.

Vigasz vagy nem, általában 104 mm-es bpd-vel nem nagyon lehet megszülni simán. Jó, vannak kivételek, ha jól tágul az anya, és jól összecsúszik a baba feje, de ez nem biztos, hogy így is alakul.

Dominak a szülés előtti nap 104 mm volt a bpd-je szintén, és a fejkörfogata 38 cm lett. Én útólag nagyon örültem emiatt a császárnak, mert rossz belegondolni, mi lett volna ha pl elakad.

Írtam már, hogy a mai napig hiányzik az elmaradt szülésélmény, de ha ránézek az egészséges fiamra, és arra a fiúra az utcánkban, aki oxigénhiányos lett szülés közben, rögtön megnyugszom, hogy ez így volt jól.

Jó kezekben van a húgod, minden rendben lesz. Egyik ismerősöm, aki 150 cm, 4,5 kg-os lányt zsült, és náluk a hosszú vajúdás miatt lett zöld a magzatvíz, és semmi baja nem lett a lányának.

Írj ha megtdsz valamit.

86. dus (válaszként erre: 85. - Gabi0630)
2007. okt. 31. 19:40

Szia Gabi!


Köszi a biztatást! Még nem tudok semmit, csak azt, hogy még nincs meg a baba, mert még nem hívtak!

A te leveled is már folyamatban van, holnap küldöm!

A Hugimért meg az egész család izgul! Bízunk benne, nem lesz semmi baj! 1/2 4-kor annyit mondott, hogy zöld a magzatvíz és válik a lepény a méh faláról! Ja és 104-es a BPD!

Izgulunk, izgulunk, reméljük minden rendben lesz mindkettőjükkel!

85. gabi0630 (válaszként erre: 84. - Dus)
2007. okt. 31. 17:51

Szia!


Kitartás a húgodnak!

Lesz egy egészséges, gyönyörű kisbabája, és csak erre szabad gondolnia.

Gyorsan túllesz a műtéten, és hamar fel fog épülni.

84. dus
2007. okt. 31. 15:44

Sziasztok Anyukák!


A héten itt írt a Húgom, AnciPanci néven! Bent van a szülőszobán és úgy néz ki, meg kell császározni, mert túlhordta a babát, zavaros a magzatvíz és túlért a méhlepény! Emellett a baba 4 kiló felett van!!!

Kérlek benneteket gondoljatok rá, hogy minden rendben menjen! Nagyon fél a műtéttől!

Köszönöm.


Szép napot mindenkinek!

83. tafonta (válaszként erre: 81. - Bujuli)
2007. okt. 31. 15:30
Az összenövések igazából csak akkor látszanak, ha már felvágták a hasad. Sajnos.
82. tafonta (válaszként erre: 81. - Bujuli)
2007. okt. 31. 15:30
Az összenövések igazából csak akkor látszanak, ha már felvágták a hasad. Sajnos.
81. bujuli
2007. okt. 31. 09:14

Sziasztok, kösz a hozzászólásokat, segítenek. Nekem nem gond a császármetszés, a múltkor sem volt az, főleg, h a fiam életét mentette meg, mert kicsúszott előre a köldökzsinór. Utána sokáig éreztem jobb oldalon erősebb fájdalmat, szerintem itt is lehet vmi összenövés, mert utána is jóval, pl. időváltozáskor mindig csak jobb oldalt éreztem fájdalmat. A dokim semmit sem mondott rá. Ráadásul a kívül lévő seben van vmi kis piros dudor, amire egy orvosbarátnőm azt mondta, hogy a szövetek túlreagálták a sebet és túltermelődtek. A dokim azt mondta, h a következő császárnál rendbe rakja.

Én szoktam érezni égő érzést, de igazából fájdalmat nem annyira, de ez az égő érzés néha jelen van attól a perctől kezdve, hogy a hasam nőni kezdett. A házi orvosom azt mondta, h ne aggódjak, csak pihenjek, a szövetek sokkal többet elbírnak, mint amennyit gondolnánk.

Tud vki többet mondani ezekről az összenpvésekről? Ez UH-n nem látszik.

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook