Főoldal » Klubok » Bográcsozók és grillezők klubja

Bográcsozók és grillezők klubja (nyílt klub)

Ezt a klubot mindenki olvashatja, de csak a klubtagok írhatnak bele.

Szeretnék csatlakozni ehhez a klubhoz!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
2012. máj. 14. 15:20

Ezt elloptam, de valami remek!!!! :DDDDDD


Bográcsos pacal


2,5 kg tisztított pacal

25 dkg füstölt szalonna

6 nagy fej vöröshagyma

2 babérlevél

egész feketebors

1 citrom

őrölt pirospaprika, darált erős paprika

2 paradicsom

2 zöldpaprika

6 gerezd fokhagyma

majoránna, őrölt feketebors, só

kb. 4 dl vörösbor


Először is akkurátusan előkészítünk mindent, felállítjuk a bográcsot, alátesszük a fát, és leteszteljük a vörösbort. Minekutána ezzel elvégeztünk, pacalunkat beletesszük a bográcsba, melléhelyezünk egy félbevágott citromot, 1 félbevágott vöröshagymát, a babérlevelet, valamint egy kiskanálnyi szemes fekete borsot. Vízbe fullasztjuk, alágyújtunk, és erős tűzön felforraljuk. Ekkor mérsékeljük a tüzet (széthúzzuk a fát), megsózzuk a pacalt, egy megfelelő méretű fedővel lefedjük, és mintegy 2 óra alatt puhára főzzük. Erre az időre már gondoskodhatunk társaságról is, hiszen ökör az, aki magában…


Ha már megpuhult a pacal, óvatosan kiemeljük, egy jóképű vágódeszkára helyezzük, ha kihűlt, vékony csíkokra metéljük. Amíg hűl, szakítsunk időt arra, hogy bográcsunkat kitisztítsuk. Ha ezzel elkészültünk, akkor vágjuk vékony csíkokra a szalonnát, apróra a hagymát.


Tiszta bográcsunkban, erős tűz fölött kiolvasztjuk a szalonnát, majd megfonnyasztjuk benne a hagymát. Sózzuk, a darált és az őrölt pirospaprikával fűszerezzük, hozzáadjuk az apróra vágott paradicsomot és a zöldpaprikát. Elkeverjük, a zúzott fokhagymával, a majoránnával és a borssal ízesítjük, beleöntjük a vörösbort, és jól összeforraljuk. Beletesszük a pacalt, és lassú tűzön készre főzzük. Ez még 1 óra ám, tehát ügyeljünk arra, nehogy kiszáradjunk.


Főzzük jó sűrűre, sós krumpli nem kell - ez nem étterem, hanem egy jóképű bográcsozás – hanem friss, ropogós kenyér, valamint vaskeresztesi kékfrankos.


recept: Dzsafi

30. cherry41 (válaszként erre: 24. - Bd8f0b56fe)
2012. máj. 14. 12:51
Szia Emy! Ez se hangzik rosszul!!!
29. cherry41 (válaszként erre: 22. - Varbóc)
2012. máj. 14. 12:50
Nálunk szombat délelott még megengedte az idojárás, hogy bográcsoljunk - ragulevest - nagyon fini lett!
2012. máj. 14. 12:16

Görög lencseleves


Fél kg lencse, 3 érett paradicsom, 2 közepes fej hagyma, 3 gerezd fokhagyma, 1 dl ecet, 1 babérlevél, 1 ágacska rozmaring, só, bors, olaj.

A lencsét éjjelre beáztatom. A paradicsomot felaprítom, a hagymát apróra vágom. A lencsét leöntöm és egy fazékban hideg vízben felteszem főni. Mikor felforrt, leöntöm és friss vízben tovább főzöm. Hozzáadom a paradicsomot, a hagymát, a szétnyomott fokhagymagerezdeket, a babérlevelet, a rozmaringot és egy kanálnyi olivaolajat. Sózom, borsozom és készre főzöm. Hozzáadom az ecetet és forrón tálalom.

2012. máj. 14. 12:15

Alföldi birkapörkölt


3 kg birkahús, fél kg sózott szalonna, két fakanál disznózsír, 4-5 nagy fej hagyma, egy fej fokhagyma, 5 púpos kanálnyi paprika, 1 ek bors, 20 dkg lecsó, só.

A birkahúst enyhén megabárolom, majd leöntöm róla a levet. A zsírban megpirítom a kockákra vágott szalonnát, aztán ráteszem a kiskockákra vágott hagymát. Mikor ez is illendően megpirult, akkor jöhet a darabolt birkahús. Kevergetés közben lesütöm a zsírjára és megsózom. Most jön csak a paprika és a bors. Kis vizet hozzáteszek és a bogácsot feljebb emelve főzögetem (időnként megrázogatom). Minden rázogatásnál ellenőrzöm a szaftját és egy kis vizet teszek hozzá, hogy aztán oda ne kapjon. A vége felé beleteszem a lecsót, hogy azzal is főhessen egy negyed órát.

26. gurzau.maria (válaszként erre: 22. - Varbóc)
2012. máj. 14. 11:50

A férjem is kéri, hogy készítsek, bár eddig nem ette meg a pacalt.

Na, majd ha "jó fiú lesz" lehet megfőzöm. ;)

25. varbóc (válaszként erre: 24. - Bd8f0b56fe)
2012. máj. 13. 12:18
Kiváló recept. Baján és Mohácson hasonlóan főzik a pontyot is. Ezt ott halászos bajai halászlének titulálják és olykor gyufatésztával eszik.
2012. máj. 13. 08:30

Harcsás halászlé


80 dkg harcsafilé, 3 nagy fej hagyma, 4 ek szép kalocsai paprika, 2 dkg só, 3 cseresznyepaprika.


A hagymát apróra vágom, majd kb. 2.5 liter vízben felteszem főni. Mikor felforrt beleteszem a 3x3 centis kockákra vágott harcsafilét, a sót és a paprika felét, (ha erősen szeretjük, akkor a cseresznyepaprikát is. Kb 25-30 perces forralás után beleszórom a paprika másik felét és még vagy öt percig forralom.


Nagyon finom,jó étvágyat kívánok nektek.

2012. máj. 11. 16:15

Köszöntöm Emy-t, új tagunkat!

Sok jó receptet és élmánybeszámolót várunk !

2012. máj. 11. 16:11

Ez a hétvége elúszik, mert igen rossz időt jósol a "béka". Ezért a jövő hétre hívtam össze a barátaimat. Ők csülkös-körmös pacalpörköltet rendeltek tőlem. Remélem kapok szép és friass árút. A receptet majd közreadom.

Tüzetek ki ne aludjon !

2012. máj. 11. 16:08

Betyáros zöldbableves bográcsban


Hozzávalók: 20 dkg füstölt szalonna; 3-4 nagyobb fej vöröshagyma, 40 dkg füstölt sertéstarja, 3 db. zöldpaprika, 4 nagyobb szem érett paradicsom; 80-90 dkg tisztított zöldbab, 40 dkg kézi tarhonya, 1 db. csípős paprika, 2-3 evőkanál pirospaprika, 1 csokor petrezselyemzöld, 4 dl tejföl, 3 evőkanál liszt, só vagy ételízesítő. Az apróra vágott szalonnát bográcsban kiolvasztjuk, hozzáadjuk az apró kockára vágott vöröshagymát és üvegesre pirítjuk. Hozzáadjuk a kockára vágott füstölt tarját, a cikkekre szelt paradicsomot, a kisebb kockákra feldarabolt paprikákat, majd megszórjuk a fűszerpaprikával és kevés vizet is aláöntünk. Néhány percig kevergetve pároljuk, majd felöntjük kb. 1,6-1,8 litervízzel és erős tűzön feldorraljuk, majd lassú tűzön főzzük, közben ízesítjük ízlés szerint. Ha a húsok megpuhultak hozzáadjuk a megtisztított, felaprított zöldbabot és a tarhonyát is.Ha szükséges utána ízesítjük. Most a tejfölben elkeverjük a lisztet és besűrítjük, majd fölaprított petrezselyemmel meghintjük, felforraljuk és forrón tálaljuk friss fehér kenyérrel. Fröccs, vagy hideg sör illik hozzá. átforralva máris tálaljuk.

20. varbóc (válaszként erre: 18. - Smudlaagi54)
2012. máj. 7. 19:06
Nekem is kedvencem, főleg nyáron. Ráérősen készítve jó társasági étel kerekedik ki belőle.
2012. máj. 7. 19:04

Most hétvégén ezt főztem:


Savanyú káposztás babgulyás bográcsban.

Hozzávalók: 1 kg füstölt sertéshús (sonka, oldalas, csülök, tarja vegyesen), 50 dkg száraz vagy fejtett bab, 50 dkg savanyú káposzta (lehet konzerv is), 25 dkg füstölt házi kolbász, 2 db. babérlevél, 3 db vöröshagyma, 4 gerezd fokhagyma, 2 evőkanálnyi csemege paprikakrém, 1 evőkanálnyi csípős paparikakrém,1 evőkanálnyi fűszerpaprika, 2 liter csontleves (lehet erősleves kockából is), 2 csokor friss kapor. A galuskához: liszt, csipetnyi só, víz. Előző este ha száraz babot használunk, akkor a babot és a húsokat hideg vízbe beáztatjuk. A főzés előtt a húsokat felkockázzuk, a száraz babot leszűrjük. A bográcsba 3 liternyi hideg vízet teszünk, s ebben feltesszük főni a babot és a húsokat. A lébe beletesszük a megtisztított és negyedelt vöröshagymát, a felszeletelt fokhagymát, a babérlevelet, és a 2 liternyi csontlevet (amit készíthetünk leveskockából is). Meghintjük pirospaprikával, ízlés szerint hozzáadjuk a paprikakrémeket (ha lehet, akkor a csípősből is teszünk hozzá, de gyermekek esetében jobb, ha tálaláskor kínájuk). Ha félig megfőtt az étel hozzáadjuk a feldarabolt kolbászt és az apróra vágott kaprot, aminek egy részét a tálaláshoz félre tesszük. Közben elkészítjük a galuskát és beleszaggathatunk a fövő ételbe. Csak a legvégén adjuk hozzá a savanyú káposztát,mert jó ha egy kicsit roppanós (ress) marad. Most teljesen készre főzzük. Van aki tejfölös habarással is dúsítja az ételt, de ez ízlés kérdfése. Tálaláskor megszórjuk vágott kaporra és kínáljuk friss fehér kenyérrel. Jófajta vörösbor illik hozzá.

2012. máj. 1. 07:45

Sziasztok!Végül is így alakult,hogy tegnap bográcsoztunk,csináltunk palóclevest,és nagyon tuti volt!


Palócleves


40-50 dkg hús,én most pulykából csináltam

1 nagy fej hagyma,

leveszöldség,

40 dkg zöld hüvelyű bab,

40 dkg krumpli,

15-20 dkg húsos szalonna,

2-3 babérlevél,

őrölt kömény,

2-3 gerezd fokhagyma,

pirospaprika,jó bele a csípős is,

tejföl,

liszt,

kapor


Kiolvasztjuk az apróra vágott szalonnát,arra rádobjuk a hagymát,és megpároljuk.Rárakjuk a kis kockákra vágott húst,kevergetjük fehéredésig.

Megszórjuk pirospaprikával,és felengedjük

vízzel.Belerakjuk a babér levelet,az őrölt köményt,és a zúzott fokhagymát,és a karikára vágott zöldségeket is.Ha félig puha a hús,

hozzáadjuk a babot,ha a bab is félig puha, akkor a kockára vágott krumplit is belerakjuk.

Utána ízesítjük ha kell őrölt kömény,só,végül ha megpuhult,behabarjuk,és egy csomag apróra vágott kaprot rakunk bele.


Nálunk a család egyik kedvence!

2012. ápr. 27. 09:14

Sziasztok!

Én ezt kívántam meg:


Csángó gulyás egyszerűen


1,5 kg marhalábszár

30 dkg vöröshagyma

4-5 gerezd fokhagyma

2 ek pirospaprika

3 kk köménymag

1 kg gomba

1 kg savanyú káposzta

5 dl száraz fehér bor

5 dl tejföl

só, bors, tárkony


Alapnak marhapörköltet készítünk.

Mikor a hús már majdnem puha, adjuk hozzá a felszeletelt gombát és a savanyú káposztát.

Főzzük tovább 30-40 percig, majd adjuk hozzá a bort és ízlés szerint a tárkonyt.

Összerottyantjuk és melegen tejföllel, puha kenyérrel kínáljuk.

2012. ápr. 27. 08:29

Kedves Ági !

Egy kis segítség a választáshoz. Persze száraz babról van szó, nem ért az áztatásra időt fordítani.

Jó főzést'



Galyasági bográcsos

Hozzávalók: 40 dkg. sertéstarja, 25 dkg. száraz tarkabab, 2 db. közepes fej vöröshagyma, 10 dkg. füstölt húsos szalonna, l5 dkg. füstölt kolbász, 1 evőkanál édes-nemes fűszerpaprika, só, őrölt fekete bors, 1 db. zöldpaprika, 2 db. erőleves kocka (6 dl.), 3-4 db. savanyú peperóni paprika, 1 csokor petrezselyemzöld.Előző nap a babot megtisztítjuk, megmossuk és két váltás áztató lében pihentetjük. (Ha időnk van, akkor kissé sós vízben előfőzhetjük). A szalonnát apró kockára vágjuk, kisütjük és a forró zsírban megforgatjuk az apróra vágott vöröshagymát, és pirítjuk Tűzről levéve paprikázzuk, majd hozzáadjuk a kis kockára ( 2x2 cm.) apró kockára vágott húst amit sűrün kevergetve minden oldalán átpirítunk, a végén rádobjuk a felkarikázott kolbász is, amit átforrósítunk. Ekkor felengedjük a leveskockából készített lé egy részével (3 dl.), majd sózzuk, borsozzuk ízlés szerint.Ha átmelegedett hozzátesszük a kis kockára vágott savanyú és csípős paprikát, az előre beáztatott babot, felöntjük a maradék húslével - amit ha szükséges kiegészítünk - és lassú tüzön készre főzzük. Mielőtt a tűzről levennénk a bográcsot apróra vágott petrezselyemzölddel meghintjük.Akkor az igazi, ha sűrű és megáll benne a fakanál. Ügyeljünk arra, hogy a csípős és a savanyú ízek egyaránt érvényesüljenek.

2012. ápr. 27. 07:41
Jó reggelt!Illik ezt? Kora "hajnalban" izgatni az embert a káposztával???Imádom mindenféle formában!Agyalok én is a hétvégi bográcsoláson,de még nem tudom mi lesz!Vagy egy babgulyás,vagy egy palócleves!Vagy ha a múzsa homlokon csókol akkor valami egész más!
14. varbóc (válaszként erre: 13. - Cherry41)
2012. ápr. 27. 04:02

Általában nagyon jól sikerül. Ha a pörkölt jó és a káposzta is megfelelően ízes (főleg ha hordós és házi). Vigyázni kell, ha a káposzta nagyon savanyú, akkor át kell öblíteni.

Sok sikert és kellemes hétvégét....

2012. ápr. 26. 19:34

A bográcsunk az rozsdamentes.


Most nézem, hogy a szakácskonyvben nem is szegedi káposztának van írva, hanem székelykáposztának. A recept F. Horváth Ilona szakácskonyvébol:

1 kg savanyú káposzta

60 dkg sertéslapocka

10 dkg zsír

1 nagy fej voroshagyma

1 gerezd fokhagyma

só, bors, koménymag

1 evokanál pirospaprika

1 zoldpaprika

1 paradicsom

10 dkg rizs

2 dl tejfol

1 evokanál liszt


A sertéshúsból porkoltet készítunk. Beletesszuk a savanyú káposztát, kevés sót, borsot, fokhagymát és puhára fozzuk. Ha megpuhult a káposzta, rászórjuk a rizst és puhára fozzuk. A tejfolt elkeverjuk a liszttel és besurítjuk vele a káposztát. Jól osszeforraljuk. Tálaláskor meglocsoljuk tejfollel.


Mi a paprikát a paradicsomot és a rizst talán ki fogjuk hagyni belole.

2012. ápr. 26. 18:44

Milyen a bogrács?

Vigyázni kell, ha öntöttvas, azt előbb be kell avatni. Egyébként a bogrács típusa is meghatározza a főzés idejét és kissé az elkészítés módját is - pl. a halászlé elkészítésénél.

A szegedi káposzta recetjét örömmel fogadjuk.

Jó főzést! "Tüzetek soha ki ne aludjon!"

2012. ápr. 26. 15:25

Sziasztok!

Nálunk még nincs túl nagy hagyománya a bográcsolásnak, párom tavaly kapott egyet szulinapjára, egyszer már idén is foztunk benne márciusban halászlét, a kovetkezot pedig most hétvégére tervezzuk, szegedi káposztát! :)

2012. ápr. 26. 03:55

Kolbászos paprikáskrumpli bográcsban


Hozzávalók: 4 kg. burgonya, 8 dkg.sertészsír, 30 dkg. vöröshagyma, 4-5 gerezd fokhagyma, 5 evőkanál fűszerpaprika, 1,2 kg. házi füstölt kolbász, 2 evökanál só, 1 kiskanál őrölt fekete bors. Először pörkölt alapot készítünk. A forró zsíron az apróra vágott vöröshagymát megpiritjuk, majd hozzáadjuk a zúzott fokhagymát és a fűszerpaprikát, majd a tűzről levéve átkeverjük, kevés vízzel felengedjük. Hozzáadjuk a felkarikázott kolbászt és az egészet kevergetve tovább piritjuk. A tisztított burgonyát hasábra vágjuk, hozzáadjuk az alaphoz és az egészet felöntjük vizzel úgy, hogy ellepje. Ha a burgonya majdnem készre főtt a burgonyát kissé összetörjük. Ekkor sózzuk, borsozzuk izlés szerint, majd lassú tűzön készre főzzük.

Családi partira is kiválóan alkalmas étek. Friss kenyér, hideg söür vagy fröccs illik hozzá.

2012. ápr. 25. 15:52

Hasonló, de egy kicsit mégis más...


Slambuc bográcsban


15 dkg füstölt szalonna

2 fej vöröshagyma

2 kg burgonya

60 dkg füstölt kolbász

3 paradicsom

3 zöldpaprika

1,5 dl olaj

60 dkg lebbencstészta

1 evőkanál édes-nemes pirospaprika

2 evőkanál ételízesítő

1 teáskanál őrölt cseresznyepaprika


Tüzet rakunk. A füstölt szalonnát kockára vágjuk. A hagymát megtisztítjuk, apróra vágjuk. A burgonyát meghámozzuk, megmossuk, és kockára aprítjuk. A kolbász karikára szeleteljük. A paradicsomot, zöldpaprikát megmossuk, gerezdekre vágjuk.


A bográcsot a tűz fölé akasztjuk, beleöntjük az olajat, hozzáadjuk a szalonnát, beletördeljük a lebbencstésztát, és megpirítjuk, majd kiszedjük. A visszamaradt zsiradékban megpirítjuk a hagymát, hozzáadjuk a pirospaprikát, és beletesszük a burgonyát, megszórjuk az ételízesítővel, borssal, cseresznyepaprikával, felöntjük annyi vízzel, hogy éppen ellepje, és összeforgatjuk. Hozzátesszük a karikára vágott kolbászt, a megpirított tésztát, a paradicsomot, a zöldpaprikát, majd egyenletes lassú tűzön, a bográcsot többször megforgatva, kb. 1 óra alatt puhára főzzük. Amikorra elkészül, leve alig marad, a pirított lebbencs megdagad benne és a burgonyával együtt omlós lesz.

8. gurzau.maria (válaszként erre: 5. - Varbóc)
2012. ápr. 25. 15:50

Én is öntvény bográcsot használok, bár az enyém már korántsem mondható újnak. :)))


Az első használat előtt az edényt kívül-belül zsírral vagy étolajjal kenjük be, és a bevonatot szabadban rakott erős tűzön égessük ki.

A bográcsban fövő ételhez lobogó tűz szükséges. A lángot óvjuk a széltől, hogy a hőhatás a legkedvezőbb legyen. Minél magasabbra helyezzük a bográcsot, annál kényelmesebb a főzés, s annál jobban ég a tűz is. Hogy ne égjen le az étel, a bográcsot gyakran forgassuk.

2012. ápr. 25. 05:15

Slambuc (öhön, öreglebbencs)

Hozzávalók: 4-6 személyre: 50 dkg burgonya, kb. 20 dkg lebbencstészta, egy fél zöldpaprika és 1 kisebb paradicsom. 1 nagyobb fej vöröshagyma, 20 dkg füstölt szalonna, ízlés szerint fűszerpaprika, só; ha van: tenyérnyi szalonnabőr, Régi alföldi pásztorétel. Hagyományos recept alapján bográcsban készítve az igazi. A szalonnát apró kockára vágjuk, kisütjük, a pörcöt kiszedjük. A kockára vágott vöröshagymát és a vékony csíkokra vágott zöldpaprikát a kisült zsiradékon megfonnyasztjuk, majd hozzátesszük a tésztát, és gyakran, szükség szerint kavargatva aranybarnára pirítjuk. Beletesszük a meghámozott, karikára vágott burgonyát, felhevítjük, megszórjuk a pirospaprikával, gyorsan elkeverjük, és azonnal felengedjük annyi vízzel, hogy a burgonyát éppen csak ellepje. Beletesszük a szalonnabőrt, a paradicsomot, szükség szerint megsózzuk. Felforralás után lassú tűzön főzzük, míg a burgonya és a tészta megpuhul, és az egész levet felissza. Azon forrón ráhintjük a félretett tepertőt, és a bográcsból tálaljuk. Kínálhatunk hozzá felszeletelt csípős paprikát, paradicsomot vagy vöröshagymát is.

2012. ápr. 25. 04:58
Köszöntöm új klubtagunkat. Kívánom, hogy érezd jól magad és ismerkedj meg sok jó recepttel is...
5. varbóc (válaszként erre: 4. - Gurzau.maria)
2012. ápr. 25. 04:57

Teljesen egywetértek. A pásztorok esetében - akik többnyire a szabad ég alatt is aludtak a nyájaikkal együtt - alapvető fontosságú volt, hogy saját maguknak egyszerű, ízletes és könnyen megfőzhető főtt ételt készítsenek. A mai bográcsozók többnyire a társaság és az ízek kedvéért választják a bográcsozást.

Én öntöttvas bográcasot is használok - szerencsére újabban kapható - bár macerás a tisztítása és a tárolása is.

Külön kérdés lehet a fűtőanyag, mert ez meghatározhatja a főzés módját, idejét és esetenként az ét4l ízétr is. Legalkalmasabb a bükk, gyertyán, tölcs és másfajta kemény fa, valamint a faszén. Venyigével bajos jó eredményít elérni.

2012. ápr. 24. 14:41

A legtöbb jól bevált magyaros recept bográcsban is elkészíthető. A különbség mindössze annyi lesz, hogy a főzési idő kissé elnyúlik. Ez természetesen a bogrács magassága és a tűz ereje függvényében szabályozható, de tény, hogy a szabadtüzi ételek többségéhez idő és türelem kell.


De miért is kapkodnánk? A bogrács alatt ropogó fahasábok között izzó parázs, a szinte mindig kötelező hagyma és szalonna ínycsiklandozó illata, a baráti társaság, a tűz hevét ellensúlyozó pohárka hűs bor nem a rohanásról szólnak.

/folyt.köv./

2012. ápr. 23. 15:03

A bogrács az egyik legrégibb főzőedényünk, amelyet már évezredekkel korábban a vándorló törzsek is használtak. Az Alföldön bográcsnak, Debrecen környékén vasfazéknak, a Dunántúlon pedig üstnek nevezik. A különböző bográcsok közös jellemzője, hogy mindegyiknek fogantyúja van, amelynek segítségével a tűz fölé vagy akár állványra akaszthatók, a lapos fenekűek pedig a tűzhelyre is ráhelyezhetők.


Alapvetően kétféle bogrács létezik. Az úgynevezett gulyásfőző fent szélesedik, a halfőző pedig lent terebélyesebb és a szája szűkül. A névtől nyugodtan elvonatkoztathatunk, hiszen mindkettőben bármilyen étel elkészíthető. Inkább azt mondhatnánk, hogy levesesebb ételek a gömbölyűbb gulyásbográcsban, a szárazabbak, amelyeknek jót tesz, ha időnként ödepörkölödnek kicsit (mint például a slambuc), a simább aljú halfőző bográcsban készíthetők egyszerűbben.

/folyt.köv./

2012. ápr. 16. 15:42

Sertéspaprikás bográcsban, tarhonyával.

Hozzávalók: 80 dkg. sertéslapocka, 25 dkg. apróra vágott vöröshagyma, 1 kávéskanál őrölt bors,2 evőkanál pirospaprika, só, 1 cső erős zöldpaprika, 15 dkg. szárított tarhonya, 1 evőkanál ételizesitő, vagy 2 db. leveskocka. A sertéshúst felkockázzuk, hasonlóképen a zöldpaprikát is. A bogrács aljára szórjuk a hagymát, rárakjuk a húst, majd sózzuk, borsozzuk és végül rászórjuk a pirospaprikát is. Az egészet felöntjük vízzel úgy, hogy jól ellepje. Amíg fő elkészítjük a tarhonyát, de célszerűbb kész tarhonyát használni. Ha a hús kellően megpuhult beletesszük a tarhonyát, az ízesítőket és készre főzzük. Utólag is ízesíthetjük. Friss salátával kínáljuk.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook