Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az idősek hogy tudnak "célok" nélkül, csak úgy élni? fórum

Az idősek hogy tudnak "célok" nélkül, csak úgy élni? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
434. ab61752c45 (válaszként erre: 433. - Syria)
2017. dec. 2. 15:44
az igazi nagy koponya a rezsiszilárd mostanság.
433. syria (válaszként erre: 377. - Ab61752c45)
2017. dec. 2. 15:18

Oszt mire mentünk vele? Él még hozzá hasonló nagy koponya, de akiknek hallgatni kellene rájuk, jó nagy ívben elkerülik őket. Ez minden baj forrása.

Az igazi szakértők méltatlanul mellőzve vannak.

432. ab61752c45 (válaszként erre: 421. - Mezei Virág)
2017. dec. 2. 14:13
tanulni kéne,de nézd meg azt a tízéves gyereket,aki már dohányzik,esetleg drogozik is.a lányok meg 13 évesen szülnek.nekem 12 évesen nem a fiúk jártak az eszemben,esetleg plátóian.talán a politikusoknak ki kéne dugni a fejüket Pestről.miért nem tudnak tanítót,orvost szerezni a falvakba.én sem mennék,esetleg,ha előtte kötnék egy jó életbiztosítást.
431. ab61752c45 (válaszként erre: 426. - Channa*)
2017. dec. 2. 14:07
a rendszerváltás után nálunk is így volt,mindenki minimálbérre bejelentve,ha nem tetszik el lehet menni.a húgom a nyugdíj után is elment dolgozni.négy órakor kelt,a busz fél ötkor indult,ha szerencséje volt,nem kellett túlórázni,akkor már fél négyre itthon is volt.a gázszerelő 10 percért 1000 forintot kér.kevesebbért ki sem jönne.és abban is egyetértünk,hogy a TAO közpénz,nem a felcsúti stb botlábúakra költjük,miközben szétrohad az ország?
430. ab61752c45 (válaszként erre: 425. - Channa*)
2017. dec. 2. 13:56
aztán van valakinek 5 gyereke három férfitől,jó része intézetben,azt kinek számolják el?ez egy agymenés.
429. Channa* (válaszként erre: 423. - Jozsi.38)
2017. dec. 2. 13:33

Én mindenképp drukkolok azért, hogy akik kitalálták, hogy rendőrök, tűzoltók, stb. ne mehessenek el korábban nyugdíjba, azokat egyszer a 65-70 éves tűzoltó menti majd ki a tűzből. Remélem elégedett lesz a teljesítményükkel, amikor majd nem tudja felemelni és ott kap füstmérgezést....


Tudom ez rosszindulat, de nagyon megérdemelnék!


Vagy azt, hogy az ugyan ilyen idős rendőr fusson a betörő után, mert ugye akkor sosem lesz meg!

428. Channa* (válaszként erre: 420. - Ab61752c45)
2017. dec. 2. 13:30
Igen, ezt én sem tartom szép dolognak! Nekik többet kellene keresniük, bár most a fogorvos plusz pénz miatt egy kicsit háborgok, mert egy olyan fogorvosom van, aki az összes fogamat ki akarja húzni, amikor egészségesek és szépek, pusztán azért, mert neki az a sok pénz. Hát az ilyen menjen az a-ba....
427. Channa* (válaszként erre: 419. - Globus)
2017. dec. 2. 13:28
Igen, a vendéglátósokkal kapcsolatban látom én is, hogy hogy mennek a dolgok, azaz papíron keres 1 nap alatt kb. 2 ezret, de van, hogy 15 ezret fizetnek neki. Na, a fiataloknak amúgy sem lesz nyugdíjuk, de azok, akik mostanság elmennek nyugdíjba és azon nyafognak, hogy kevés, közben meg az aktív éveikben, zsebbepénzből éltek, azt nem értem meg sosem. Én pl. mindig ragaszkodok a teljes bejelentéshez, pedig ajánlottak többször olyat, hogy minimálbér+ zsebbe 300 ezer, de inkább nem kellett, mert mi van, ha beteg leszek? Akkor a minimálbér után kapnék táppénzt pl.
426. Channa* (válaszként erre: 414. - Bözsi néni)
2017. dec. 2. 13:23

Sok-sok vendéglátóst, vagy jó szakmával rendelkezőt ismerek, akik minimálbérre vannak bejelentve (a kötelezőre) és még kapnak borítékba 200 ezret vagy többet. Na, nekem is jól annyi fizetés.


Tehát, nem a CBA pénztárosról vagy a CBA pékről beszélek! Mert ők, valóban csak a minimálbért kapják meg, hanem pl. a vízszerelőre, aki számla nélkül 1 napi munkáért elkért 75 ezret, mert szerinte 1 kiállás kivitelezése 25 ezer baráti áron, és még kiszállási díjat is felszámláz, persze számla nélkül, mert ha kérek számlát, akkor bizony kétszer ennyibe kerül.


Ugye abban egyetértünk, hogy ez bizony fekete meló és ebből jutna befizetni a közösbe,hogy ne kelljen nyugdíjasként nyafizni?

425. Channa* (válaszként erre: 413. - Mezei Virág)
2017. dec. 2. 13:18

Igen, te nem arról írtál, de 1-2 évvel ezelőtt ilyen ötletekkel álltak elő.

ha valakinek több gyereke van, legyen magasabb a nyugdíja, mehessen el előbb nyugdíjba, akinek meg nincs vagy csak 1, az dolgozzon tovább és utána legyen kevés nyugdíja.

Már akkor is felháborított, hogy a háztartásbelinek magasabb lenne a nyugdíja mint nekem, mert az senkit nem érdekel, hogy miért nincs gyereke vagy több gyereke valakinek....

424. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 421. - Mezei Virág)
2017. dec. 2. 13:08
Hiszen ez az elvaras: mehess reggel 6, 7, 8-ra dolgozni. Lehuzni a 8, 10, 12 orat es aztan haza egeszen a nyugdjazasig. Ugye "biztos munkahely"...
2017. dec. 2. 13:01
Anno,egy tanárom mondta azt èvekkel ezelőtt, hogy ugyanannyi tb járulèkot fizetünk mint a nèmetek ès ott milyen az ellátás, meg az orvosok fizetèse, meg itt. V an különbsèg, csak nem mindwgy mire megyxel az a pènz, amit befizetünk
422. Mezei Virág (válaszként erre: 421. - Mezei Virág)
2017. dec. 1. 20:24

Nem alacsony, olcsó munkaerőként

:)

közben másfelé is figyelek...

421. Mezei Virág (válaszként erre: 414. - Bözsi néni)
2017. dec. 1. 20:19

Már így is nálunk fizetjük a legtöbb járulékot, a világbajnok 27% áfa mellett!

A munkavállalók meg teljesen ki vannak szolgáltatva.

Mindenkinek tanulni kell, mert manapság fejlődik a technika és azt csak tanult emberek tudják kezelni.

Mivel összeszerelő ország vagyunk sok tekintetben, alacsony munkaerőként neszélnek rólunk a vezetőink.

Nem jóléti, hanem munkaalapú társadalmat építünk a XXI. században. :(

420. ab61752c45 (válaszként erre: 419. - Globus)
2017. dec. 1. 20:15
meg mikor szidják a rendőröket,tűzoltókat.az ilyet odaküldeném,hogy vágja ki a holttestet az autóból,vagy szedegesse föl az öngyilkos alkatrészeit a vasút mellett.nálunk is a rendőr ment be az égő garázsba az autókért.ha felrobban,oda a fél utca.még jó,hogy észrevettem a tüzet,senki nem volt otthon.persze az engem is irritált,mikor az olyan elment fiatalon nyugdíjba,aki egész életében irodában ücsörgött.aztán a jó nyugdíj mellett tovább dolgozott.
419. globus (válaszként erre: 414. - Bözsi néni)
2017. dec. 1. 20:07
Nem beszélve arról, hogy azok a szakmák, melyeket hivatásnak nevezünk, csak munkával járnak, díjazással alig. Szégyenletes, hogy sokan kidolgozzák a belüket másokért, munkaképes korukban vegetálnak a keresetükből, nyugdíjasan meg nyomorognak. Nem ők kérik, hogy így legyen. Ha próbálnak tüntetni, reklamálni, rögtön megkapják, hogy "az én adómból tartják el őket", "mi is keveset keresünk".
418. Mezei Virág (válaszként erre: 417. - Mezei Virág)
2017. dec. 1. 20:03
Gyerekesekről van szó.
417. Mezei Virág (válaszként erre: 415. - Bözsi néni)
2017. dec. 1. 20:00

Írtam, hogy beszámít.

Nem tudom, hogyan lehetne kompenzálni azt, amikor valakit nem vesznek fel, vagy csak részmunkaidőben tud dolgozni. De az önkéntes nyp is egy lehetőség.


Igazából nem is a nyugdíjat kéne kompenzálni, hanem, rávenni az embereket, hogy tegyenek félre ezekre az időkre. De ehhez rendes jövedelem kéne... Itt egyelőre nem látok megoldást. Semmilyent.

2017. dec. 1. 19:49
én is a 40 évessel mentem el,a 2,5 évet beleszámolták.én napra kiszámoltam,könnyen,mert 2 munkahelyem volt.mondtam a biztonság kedvéért tegyenek rá egy hetet,akkor akarok elmenni.
415. Bözsi néni (válaszként erre: 400. - Mezei Virág)
2017. dec. 1. 19:21
A gyes beszámít a szolgálati időbe. Milyen kompenzálásra gondolsz?
414. Bözsi néni (válaszként erre: 408. - Channa*)
2017. dec. 1. 19:19

Csakhogy ha mindenki tanulna (nem mellesleg, aki nem tandíjason végzett egyetemet, máris többe került a köznek mégis ő húzza a hasznát élete végéig, jogos akkor, hogy adjon is a köznek, ugye), akkor nem lenne sem pék, sem bolti eladó, pénztáros, vagy bármi.


Ők nem érdemlik meg az emberhez méltó életet aktív és nyugdíjas korukban? Nem ők találják ki maguknak, hogy minimálbéresek legyenek, rákényszerítik őket - éppen a jómódúak, de annyit még feketén sem adnak nekik, hogy abból félre is tehessenek.


Soknak a szabadságot sem adják ki, csak papíron a nagy magyar vállalkozók, ha szabira megy, akkor nem kap egy fillért sem, csak papíron!


Szóval azért nem egészen úgy van, ahogy írtad. Hidd el, fizetne más is több járulékot, de ha kicsit adnak neki, abból nem tud többet fizetni.

413. Mezei Virág (válaszként erre: 410. - Channa*)
2017. dec. 1. 18:39

Félreérthetően írtam!

Nem tudom, hogyan lehetne ezt megoldani, de nem azért jár magasabb nyugdíj, mert valaki több gyereket vállal!

( de a gyerekeseket még manapság is sok helyen diszkriminálják)

Én a normális fizetésben és az öngondoskodásban hiszek.

Az állami nyugdíj bizonytalan...:(

412. Mezei Virág (válaszként erre: 410. - Channa*)
2017. dec. 1. 18:29
Én is ezt írtam!
411. ab61752c45 (válaszként erre: 410. - Channa*)
2017. dec. 1. 18:29
egy távolabbi szomszédnak 13 gyereke van,számolatlan unokája,déd,vagy ükunokája.gondolom nem árulok el nagy titkot,hogy nincs talán köztük egy adó és járulékfizető sem.de arra van esze,hogy be akarta perelni a kórházat,mert egy bütyökműtét miatt egy hónapig sántított.de már szalad,mint a nyúl.
410. Channa* (válaszként erre: 400. - Mezei Virág)
2017. dec. 1. 18:16
És igen, én igazságtalannak tartom azt az ötletet, hogy a sok gyerekes magasabb nyugdíjat kapjon, hiszen semmit nem tett le az asztalra, esetleg sosem dolgozott, akkor mégis mire kapna nyugdíjat?
409. Channa* (válaszként erre: 389. - Bözsi néni)
2017. dec. 1. 18:13
Na jó, de elvették a magánnyugdíjra félretett pénzünket, ami örökölhető is volt...
408. Channa* (válaszként erre: 381. - Bözsi néni)
2017. dec. 1. 18:12

Naaaa!!!!

Én mindig jól kerestem, az átlag felett és épp ezért több nyugdíj járulékot is fizettem, mint a kis keresetű, ezért szerintem nekem jogos a magasabb nyugdíj. Azért tanultam, hogy jobban keressek, hogy jobb legyen a nyugdíjam, stb.

És én is megtehetném, hogy félig feketén dolgozok (minimálbéres bejelentés és sok zsebbepénzt), és akkor én is csak a kis nyugdíjra számíthatnék, és jogos lenne, de nehogy már kevesebbet kapjak a több befizetésem mellett!


Mostanában épp ezen szoktam "háborogni". Nyafognak az énekesek és a színészek, hogy kicsi a nyugdíjuk, amire akkor kellett volna gondolni, amikor a haknikért kapott pénzt költötték, ahelyett, hogy befizették volna nyugdíjárulékként, stb. Én minden egyes megkeresett forintom után fizetek adót, TB-t, nyugdíj járulékot, stb. Nem úgy, ahogy sokan teszik.

407. ab61752c45 (válaszként erre: 406. - Bözsi néni)
2017. dec. 1. 16:29
nekem ugyan nincs,már nem is érdekel,mivel nyugdíjas vagyok.
406. Bözsi néni (válaszként erre: 405. - Ab61752c45)
2017. dec. 1. 16:15

Most is külön számlára megy a levont nyugdíj járulék, és különre az egészségbiztosítási meg munkaerőpiaci járulék.


Külön-külön jogcímenként is kell bevallani. Sőt, meg is tudod nézni az onyf. honlapján a rád vonatkozó, bevallott adatokat, ha van ügyfélkapud.

405. ab61752c45 (válaszként erre: 402. - Mezei Virág)
2017. dec. 1. 16:13
azt hiszem nincs.ugyan már nem vagyok képben,de mikor a cégtől utaltam a levonásokat,mindegyiket külön számlára kellett.most talán egy kalapba megy.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook