Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az idősek hogy tudnak "célok" nélkül, csak úgy élni? fórum

Az idősek hogy tudnak "célok" nélkül, csak úgy élni? (beszélgetős fórum)


14. SansaS (válaszként erre: 6. - Kisj)
2017. nov. 24. 19:06

Ha megengeded, a saját szememmel láttam például a nagyszüleimet.


Egyébként vannak tök aktív, "utazgató német nyugdíjashoz" hasonló öregek is, akik eljárnak ide-oda kirándulni, meg klubokba, de kevés ilyet láttam eddig.

13. megi04 (válaszként erre: 1. - SansaS)
2017. nov. 24. 19:06
Jogos.Én értem mire gondolsz.De a választ én sem tudom...
12. Mária 54 (válaszként erre: 1. - SansaS)
2017. nov. 24. 19:06

Lehet, hogy unokáim is így vélekednek rólam, rólunk. De: Amikor itt vannak, az a szabadságunk. Akkor az az idő, amit velük tölthetünk csak az övéké. Minimális házimunka. Teljes figyelem, ha beszélgetni, játszani szeretnének. Vagy csak mutatni, ők mit játszanak a gépen. A nagyobb unokámmal sokat társasoztunk, kártyáztunk, még akkor is, amikor aktívan dolgoztam. Sosem kellett azt kérdezniük "mama, ráérsz?" Előtte természetesen minden puccba vágva, utána újra nagytakarítás. Méghogy csak úgy ellennének az idősek? Körül kell nézni egy színházban (nem diákbérletesen), egy hangversenyen.

Nekem mindig van célom. Nem hosszútávú ugyan, de előre egy évre igen. Már tervezem az unokákkal közös nyaralást, ami elég nehéz két kamasszal, mert talán ez lesz az utolsó, hogy eljönnek még velünk. Tudom, hogy a kisebb jövő nyáron itt lesz angol táborban. Mivel régi vágyam Debrecenbe menni, már foglaltam szállást és meghívtam a lányomat és az unokákat is.

Elkezdek lakástakarékot rakni, mert fel kellene újítani.

P.s. Még jövőre kell fizetnem az utazásért, utána ingyen utazom.

11. SansaS (válaszként erre: 5. - Pengő Gyöngyi)
2017. nov. 24. 19:05
Magyarországra :) A te nyugdíjas ismerőseid mennyire élnek aktív életet?
10. bnedora (válaszként erre: 3. - SansaS)
2017. nov. 24. 19:04

A 7.hsz.-ban sok igazat olvashatsz. Régen több volt a fizikai munkás, mint az irodista. Persze, hogy elfáradtak. De, sajnos, még nyugdíjasan is dolgozni kényszerülnek, mert kevés a pénzük. Sok mai fiatal is fáradt, pedig a technika sokuknál megkönnyítette a házimunkát.

Persze, általánosítani nem kell egyik félnél sem.

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Pengő Gyöngyi)
2017. nov. 24. 19:01
:D
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - SansaS)
2017. nov. 24. 19:00

Neked milyen célkitűzéseid vannak?


Mit jelent számodra a tétlenség?


Most 65 éves korig kell, vagy tovább az embereknek dolgozni, tehát ez a tétlenség számodra kipipálható.

7. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 1. - SansaS)
2017. nov. 24. 18:58

Azt elfelejted, hogy azok az idosek 3-4 evese mar "dolgoztak", 10-12 evesen felnott munkat, nem a tv elott szocializalodtak.

20 evesen mar a csaladrol kellett gondoskodniuk, nem a kormuket reszelgettek. Igen, elfaradtak 50 eves korukra es nem hozta a postas a nyugdijat.

6. kisj
2017. nov. 24. 18:57

Nem jól látod ezt a dolgot.

Meglehetősen felületesen általánosítasz.

2017. nov. 24. 18:56
De jó, hova kell költözni, ahol ilyen lazán élnek az emberek?
4. csikil4ny (válaszként erre: 1. - SansaS)
2017. nov. 24. 18:54
Nagyon fiatal lehetsz.
3. SansaS (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2017. nov. 24. 18:53
Persze. De a kérdés nem erről szólt.
2017. nov. 24. 18:50
Én meg azt látom sok fiatalnál, hogy élnek a nagyvilágba, semmi tervük nincs, mert úgy sem tudják megvalósítani. Lógnak a neten és telón.
2017. nov. 24. 18:47

A környezetemben javarészt azt látom, hogy a 60 év feletti emberek "csak úgy" vannak, reggel felkelnek, este lefekszenek és mindeközben nem igazán csinálnak semmit a tévézésen kívül. Évek, évtizedek óta. Esetleg már akkor sem csináltak semmit, amikor még fiatalabbak voltak.


Mondok egy példát: az én nagyszüleim kb. 50-

55 körüliek voltak, amikortól emlékekkel bírok róluk, de már kisgyermekként az maradt meg bennem, hogy "öregek" és semmit nem csinálnak. Felkeltek, dolgozni mentek, aztán haza és kész, kitakarítottak, rendbe raktak ezt-azt a ház körül, aztán estig ültek a tévé előtt. Miután nyugdíjba mentek, utána dettó ugyanez volt, annyi különbséggel, hogy már nem csak délután és este ültek a tévé előtt, hanem egész nap.

Nem voltak barátaik, nem jártak el sehova, még a városba sem. Nem volt hobbijuk, nem volt semmi célkitűzésük, hogy na most ráérek, esetleg megcsinálok valamit, amire eddig nem volt időm.


Kb. 45 éves korukra "kipipálták" a letudnivalókat, megvolt a ház, felnőttek a gyerekek, volt tuti munkahely - és ennyi.


Ez valahogy furcsa nekem, mert manapság az 50 évesek még sokszor teljesen aktívak, nem öregesek, nem egynek ekkroiban még 12-16 éves kamaszgyerekei vannak, eljárnak ide-oda, csinosan öltöznek. Nyilván volt egyfajta változás, hiszen elterjedt az internet és a közösségi média, ami nagy hatással volt az emberek életmódjára, de ennyire?


Én mindig úgy érzem, az élet nem is elég hosszú, hogy az ember mindent megvalósítson, és ha néha vannak tétlenebb időszakaim, némi pihenés után elkezdem vágyni rá, hogy megint kitűzzek magam elé valami elérendő célt.


A nagyszüleimet nyilván csak példának hoztam fel, nagyon sok már öreget is látok a környezetemben, a többségük így él. Vajon miért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook