Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az idősek hogy tudnak "célok" nélkül, csak úgy élni? fórum

Az idősek hogy tudnak "célok" nélkül, csak úgy élni? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
524. Channa* (válaszként erre: 510. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 16:44
Azért ez nálunk nem így van. Épp nem rég ment csődbe kis pénzintézet, a kolléganőm véletlenül tudta meg, hogy zárolták mindenki azaz nem tudott senki felvenni a számlájáról. De 1-2 héten belül az összes ügyfél megkapta a pénzét, az ott dolgozók a fizetésüket és néhányan még a mai napig ott dolgoznak a rendes fizetésükért, mert felszámolás alatt van a bank.
523. ab61752c45 (válaszként erre: 520. - Bözsi néni)
2017. dec. 3. 16:14
bár tudom,hogy akasztott ember házában ilyennel nem illik viccelődni,de mi is minden voltunk már .minden kiskaput megkerestek,csak,hogy bért ne kelljen emelni.amikor a kormány rájött,becsukta,kerestek egy másikat.így vergődtünk el a nyugdíjig.89 óta fenyegetőztek,hogy ennyi embert nem bír el az a vállalkozás,ki is rugdostak majdnem mindenkit.de azért a tulajdonos jachtját,meg az akárhány házát,nyaralóját elbírta.
522. ab61752c45 (válaszként erre: 521. - Forrest2010)
2017. dec. 3. 16:07
azt nemtom,de azt látom,mikor megyek az anyámhoz reggel,hogy ott kezdenek a kocsma előtt.lehet,hogy ott is ebédelnek?
2017. dec. 3. 15:59
nemtom , h a nemzeti kuka hogyan működik ? de egyre carabb a helyzet felénk :( szerdánként szedi össze a cuccot , de e-héten este 7-re értek ide ! ez már nem is napi 12 óra meló !!! reggel 6-kor kezdenek !
520. Bözsi néni (válaszként erre: 514. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 15:55

Egyébként meg de, ha pl. eladó vagyok egy ilyen vállalkozónál, ha nem jelent be rendesen, feketén ad még valamennyit, igenis, rajta múlik az alkalmazott kicsi nyugdíja.


Ilyen vállalkozókkal vagyunk tele, minél inkább olyan része az országnak, ahol kevés a munkalehetőség, annál inkább. Bár a főváros is.

519. Bözsi néni (válaszként erre: 514. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 15:49

Pék vállalkozó vagy, hogy ilyen vehemens vagy?


Nehogy már sajnáljam, aki 6 órára jelenti be a melósát, min.béren, de 12-t dolgoztatja, öltöző nincs, szabadságot nem fizet!

Úgy ugat a melósával, mint más a kutyájávál se, és ha nem tetszik, odavágja, hogy mehet amerre lát!

Ő meg minden évnen egzotikus helyeken nyaral. Ez nem is lenne gond, ha a melósát is emberszámba venné.


A bankcsőd azért tök más tészta, mert ott más jogviszony van, hiába terelsz. Ha csődbe vitték, az másikfajta bűncselekmény, de az egy másik téma.

És mindenhol van betétbiztosítási alap, amiböl meghatározott mértékig kártalanítják a betéteseket.


Ja, és bankcsőd sincs azért minden nap, szemét vállalkozó meg van.


Ezzel nem azt mondom, hogy mind az, ahogy azt se, hogy a bankok hű de rendesek, kérlek ne játszd már a hülyét.

518. forrest2010 (válaszként erre: 514. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 15:44
gribedli ! harapok ! mi az ? h " a nyomi kis pék ?! " ennél harapósabb csak akkor leszek :)))))))) amikor a mosónőket emlegetik randán :( / hallgasd csak meg : John Seahan : Irish Washerwoman-t , rögtön megkedveled őket :)))))))))) v legalább ezt a gyönyörű számot :)b
517. ab61752c45 (válaszként erre: 510. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 14:35
ott lehet hagyni.mentem volna 50 évesen a távoli városba,ott töltve szinte az egész napomat.se energiám,se kedvem nem volt hozzá,ha egyáltalán fölvettek volna valahova.ja,árufeltöltőnek a rossz derekammal,szintén minimálbérért.
516. ab61752c45 (válaszként erre: 510. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 14:32
jobb lett volna,ha én a matrac alatt tartom a kis,temetésre félretett pénzemet.mivel a jegybanki alapkamat ugyebár alacsony,mondták,ha oda teszem,ahova 2 százalékot is kapok rá.nos,most kaptam, az értesítést,a tőke kevesebb,mint amit betettem.arról ne is beszéljünk,hogy a számlámon,amire a nyugdíjam érkezik egy forint kamatot írtak jóvá,a kezelési költség már csaknem kétezer.csupán a kisebbség miatt tartom ott.ha agyoncsapnak,legalább,ne találjanak pénzt.
515. VersEmber (válaszként erre: 504. - SansaS)
2017. dec. 3. 14:22

Nem, nem én. Én csak a saját életcélomat határozhatom meg.

Mindenki önmaga dönt erről.

Ezért teljesen értelmetlen kérdés bárkitől megkérdezni, hogy te hogy tudsz célok nélkül élni? Életcél lehet az is pl., hogy "Csak vagyok, mert lenni jó."

514. gribedli*** (válaszként erre: 512. - Bözsi néni)
2017. dec. 3. 13:20
Dehogyis más téma. A bankok más pénzével játszanak, tehát feleljenek is. Nehogymár a nyomi kis pék neked megtestesítsen valamiféle burzsoá elnyomást! Szerinted milyen életszínvonala lehet a nyomi kis vállalkozásából, ahol egyetlen ember segítő vagyis a segítő az nem is pék, tehát maga a pék is dolgozik valószínű jó sokat. Nyilván nem porsche cayennel rója az utakat, ugye nem gondolod komolyan, hogy milliós adókat nem fizet be a kis egyszemélyes bodega után és neked amiatt van kis nyugdíjad? Mit is sajnâlsz tőle?
513. Mezei Virág (válaszként erre: 511. - Bözsi néni)
2017. dec. 3. 13:00

Nálunk ez nem így működik. 1-2 csalót kivéve...

Bróker M, Questor pl.

512. Bözsi néni (válaszként erre: 510. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 12:59
A bankcsőd esete más téma, mint a munkávállás.
511. Bözsi néni (válaszként erre: 509. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 12:57
Terelsz, nem erről volt szó.
510. gribedli*** (válaszként erre: 507. - Bözsi néni)
2017. dec. 3. 12:56
De voltak próbálkozások, pl hogy az elvesztett pénzecskéjüknek visszaadják a 10%át, de nem mindenkinek. Amit természetesen ők nem tudnak lenyelni mert a felelősöktől semmit nem kaszáltak be. Az eu nem adott engedèlyt kártalanításra, hanem azt mondta, hogy állami pénzekből max a bankok csődbe menetelèt szabad finanszírozni (vagyis az ott dolgozók fizetését ki lehet fizetni abból), az emberek, akik a spórolt pénzüket elvesztették, nem kaphatják vissza állami pénzből sem. Kábé minek rakták oda, mièrt nem tartották a matrasz alatt. Lényegében nyugdíjkiegészìtések voltak, nem arról van szó, hogy valaki hú de jól keresett, hanem csupa olyan öreg, akik tudtâk, hogy a minimálnyugdíjből nem fognak tudni megélni és apránként rakosgatták. Na ez szerintem túlmegy minden szipolyozáson, èrted. A rossz munkaadót ott lehet hagyni.
509. gribedli*** (válaszként erre: 505. - Bözsi néni)
2017. dec. 3. 12:44
Nem érted, mert számodra nem kiszipolyozás az, ha a bankok csődbe mennek és tőled vonják le? Ja, nem, nem küldenek róla èrtesítést, nyugi:)
508. Bözsi néni (válaszként erre: 500. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 12:40
Nálunk meg fel sem veszik. Magán se, multi se. Sajnos.
507. Bözsi néni (válaszként erre: 503. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 12:39
Nincs ott olyan alap, amiből kártalanítják a betéteseket?
506. Bözsi néni (válaszként erre: 501. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 12:37
Értem, hát az olasz addórendszert nem ismerem. Nálunk nincs 70% vállalkozói adóterhelés.
505. Bözsi néni (válaszként erre: 503. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 12:35

Még mindig nem értem, hogy jön egy kiszipolyozó

magyar kisvállalkozóhoz egy bankcsőd?

504. SansaS (válaszként erre: 502. - VersEmber)
2017. dec. 3. 12:19
És ki határozza meg azt, te?
503. gribedli*** (válaszként erre: 497. - Bözsi néni)
2017. dec. 3. 12:11

Nemrég ment csődbe 4 olasz bank. Az igazgatók és igazgatóhelyettesek évi fizuja 1 millió euró volt.


Az emberek, akik ott tartották életük során spórolt 20-50-80 ezer euróikat, mindezt egy tollvonással lenullázták nekik. Jobbára nyugdíjas éveikre tették félre.


Az igazgatók helytelen döntései miatt ment csődbe, pl olyan részvényekbe fektették,az emberek pénzét, amelyek nem gyümölcsöztek csak veszítettek.


Namost, hogy ne menjen csődbe a 4 bank, az emberek spórolt pénzèt lenullázták, a maradékot közpénzekből kipôtolták, a vezetőket pedig nem vontâk felelősségre, szóval még megkapták ugyanúgy a fizut, és aki maradt, az a mai napig kapja. A vagyonukhoz nem nyúltak, egy gyufaszálat sem foglaltak le vagy árvereztek el.

502. VersEmber (válaszként erre: 1. - SansaS)
2017. dec. 3. 12:04

"Az idősek hogy tudnak "célok" nélkül, csak úgy élni?"


Ezt a kérdést így csak azért tehetted fel, mert nem tudod, hogy valójában mi az élet célja.

501. gribedli*** (válaszként erre: 497. - Bözsi néni)
2017. dec. 3. 12:03
Olaszország.
500. gribedli*** (válaszként erre: 490. - Bözsi néni)
2017. dec. 3. 12:01

Persze, hogy joga van. De megteszi a multi is. Nemcsak az egyéb vállalkozó. Nálunk egy hónapja pl az ikea rúgott ki egy 2 gyerekes anyukát mert fogyatékos gyereke van, az egyik kezelés miatt tartósan nem tudott volna bemenni 7:30-as kezdéssel, kèrte a munkaidő csúsztatását, lévén, hogy 50km-re is lakik az ikeától.


Csúsztatás? Nesze neked csúsztatás, mehetsz a p...-ba. Svédek ugye? Írta valaki ebben a topikban, hogy bezzeg a svédeknél? Remélem nem. Multi is. Ez egy magáncègnél nálunk sosem fordult volna elő. A multik személytelenek. A magáncègek nem. Legalábbis az én tapasztalatom ez, én nem ismerek egy olyan vállalkozót sem, aki ezt tette volna egy fogyatékos gyerek anyjával. Egyáltalán, egy anyával, vagy egy dolgozóval. Hanem megadta volna neki a fél órás csúsztatást.

499. ab61752c45 (válaszként erre: 467. - Channa*)
2017. dec. 3. 11:58
az ismerősöm is bement jót röhögtek rajta,van egy darab rétje,adja el.
498. Bözsi néni (válaszként erre: 497. - Bözsi néni)
2017. dec. 3. 11:56
?
497. Bözsi néni (válaszként erre: 495. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 11:56
Melyik országról van szó.
496. Bözsi néni (válaszként erre: 493. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 11:55
Ez most hogy jött ide? Nem egészen világos.
495. gribedli*** (válaszként erre: 482. - Bözsi néni)
2017. dec. 3. 11:53
Nem túlzás. Ennyi az annyi.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook