Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az idősek hogy tudnak "célok" nélkül, csak úgy élni? fórum

Az idősek hogy tudnak "célok" nélkül, csak úgy élni? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
464. gribedli*** (válaszként erre: 442. - Mezei Virág)
2017. dec. 3. 10:54
Ez szörnyű, de ahogy elnézem, multikra is meg egyénire is vonatkozik az "élmény", és nagyon emberfüggő ez az egész. Létezik emberség, létezik jó főnök, jó tulaj, nem szabad általánosítani. Igen, vannak szörnyű munkahelyek is. De ne öntsük ki a szentelt vízzel a gyereket is!
463. Mezei Virág (válaszként erre: 458. - Channa*)
2017. dec. 3. 10:53
Ha a mezei dolgozót elküldhetik csak úgy, akkor őket meg át lehet helyezni/képezni más munkakörökbe, és kapjanak korkedvezményt, akik nem irodában dolgoztak.
462. ab61752c45 (válaszként erre: 457. - Channa*)
2017. dec. 3. 10:53
csodálkozol,mikor állítólag a nav-nál is feketemunkások dolgoztak?
461. Channa* (válaszként erre: 452. - Globus)
2017. dec. 3. 10:51

Ne igen, én is csak akkor megyek, ha már olyan. A derekammal én is voltam otthon valamennyit, majd a pm. műtéttel és most az epével, de az orrsövény műtétemnél szabit vettem ki, és most is azt tettem volna, ha van még szabim....

Ja, munkahelyi balesetem volt, eltört a könyököm 4 éve, akkor is simán mentem dolgozni, pedig 100%-os lett volna a táppénzem:S

460. Mezei Virág (válaszként erre: 457. - Channa*)
2017. dec. 3. 10:51

hahaha!

Na és amikor kidobják állami cégtől az alkalmazottakat, és visszaveszik közmunkásnak?

Na látod, mindent lehet! :(

Szegény ember a nyögdíjából milyen célt tűzhet ki?

Örül, ha éppen meg tud éni.

459. ab61752c45 (válaszként erre: 454. - Channa*)
2017. dec. 3. 10:50
nekem ez egy borzalom volt.a fejem fölé tették a légkondit,állítólag máshol nem volt hely.én állandóan fáztam,a kolléganőmnek melege volt,de helyet cserélni nem lehetett mert a főnök nem engedte.ráadásul a konvektor is mellette volt.alig várta,hogy lemenjek a műhelybe,akkor a konvektor lecsavarva,a légkondi tán 15 fokra állítva.
458. Channa* (válaszként erre: 446. - Mezei Virág)
2017. dec. 3. 10:48

Persze, nekem is van rendőr ismerősöm, aki 40 évesen elment nyugdíjba (jó erőnlétű, egészséges ember), aztán a jó magas nyugdíja mellett még keresett 200 ezret nettóba onnantól....

Valahol meg kell húzni a határ, én olyan 50-55-nél tenném ezt, mert ekkor már a lelassulás érezhető.

457. Channa* (válaszként erre: 443. - Mezei Virág)
2017. dec. 3. 10:46

Az én sógornőm is CBA-s volt és a hétvégi pénz zsebbe ment.


Sőt! A férjem egyszer az autópálya felügyeletnél dolgozott (állami cég) minimálbéres bejelentés+zsebbepénz. Amikor megtudtam, elkerekedett rendesen a szemem, hogy az állam is ezt csinálja, akkor miről beszélnek?

456. gribedli*** (válaszként erre: 450. - Channa*)
2017. dec. 3. 10:46

Vagy dolgoztasson kevesebb embert normális fizetéssel de akkor meg ő a bunkó, hogy miért rúgta ki a dolgozói felèt.


Nem ennyire sarkos a helyzet, hogy csak 10-100 embert dolgoztathat tisztességes fizetéssel vagy egyet sem. Általában ha leépít, akkor tud garantálni kevesebb dolgozónak normál bért, csak ez sem jó senkinek mert akkor meg munkanélküliek lesznek. Ezért még az is jobb, ha többen dolgoznak kevesebb bérért mert az is jobb mint a semmi. Legalábbis ha megkèrdezed az embereket, hogy mit preferálna, azt, hogy kirúgják, mert nem megy a bolt, vagy azt hogy dolgozzanak mind de kevesebb fizetésért vagy azt, hogy rúgjon ki mindenkit és zárjon be, szerintem mindenki a középsőt választaná, vagyis nemcsak a mindent vagy semmit létezik, hanem kompromisszum is. Az nem a vállalkozó hibája, ha egy országban kevés a munka. De persze, az is egy mód, amit te mondasz, zárjon be és tegyen mindenkit az utcára. Akkor mindegyik munkanélküli lesz. Hálistennek ezt csak kényszer helyzetben teszi egy vállalkozó, amikor felsőbb utasításra zárják be a vállalkozását. És akkor ha mindenki az utcàra kerül, tetszik nem tetszik, el fog vállalni egy alacsonyabb fizetésért is máshol bármit, csak legyen munkája. Vagyis akkor megint az van, hogy elmegy másik vállalkozóhoz egy nem tisztesséhes fizetésért, gondolom, akkor lehet megint hőbörögni, hogy zárjon be az is. Ha bezárták az összes vállalkozást, akkor meg mehet mindenki közmunkára amit ugye az adókból fizetnek, de ki fizeti az adót, ha csak közmunkások vannak és nincs vállalkozó? Miből fizetnék a közmunkát?


Látod, ilyen egyszerűen bedőlne a rendszer. Ezért nem működik az államosítás.

455. Mezei Virág (válaszként erre: 435. - Bözsi néni)
2017. dec. 3. 10:45

De, jó ötlet van rá!

Progresszív adórendszer.

Sok ember tudna így "egyéb" jövedelemhez is jutni, de nálunk ilyenre esély sincs.

[link]

Lehetőségek, csak nem itthon 7.27-től

454. Channa* (válaszként erre: 442. - Mezei Virág)
2017. dec. 3. 10:44

Igen, erre gondoltam. Sajnos a munkaadókkal van a gond legtöbbször meg azzal, hogy az ő hozzá nem értésük és az, hogy jellemzően primitívek is a munkavállaló is azzá válik, hacsak nem volt már maga is olyan, és ezután kicsinálják egymást emberek.

Mi az, hogy rám nyitja az ablakot vagy ajtót? Alacsony hőfokon járatja a légkondit? Úgy beszél velem, mint egy kutyával?

Persze, ha legalább a kollégák normálisak, akkor simán meg lehet mindent oldani. Nálunk is így van. Tudják, hogy az 5 emberből 2-en fagyosak vagyunk, így a szellőztetés előtt szólnak nekünk, mi addig vagy beöltözünk, vagy kimegyünk az irodából. A légkondi sem megy egész nap pont ezért, hanem csak akkor, amikor mi kimegyünk ebédelni, vagy még nem értünk be, stb.

453. ab61752c45 (válaszként erre: 449. - Mezei Virág)
2017. dec. 3. 10:43
felcsúton is tán a közmunkások élvezik a falábúakat.de ők legalább munkaidőben.
452. globus (válaszként erre: 447. - Channa*)
2017. dec. 3. 10:42
Én 1 terhesség alatt voltam táppénzen 16. héttől, gyerekkel semennyit, magammal 1 hetet, mikor nem tudtam lábra állni :) Ha tudtam volna, bemegyek.
451. ab61752c45 (válaszként erre: 446. - Mezei Virág)
2017. dec. 3. 10:41
hát én biztosan.az apám 55 évesen ment nyugdíjba,mint körzeti megbízott.de már alig várta,szolgálatban kellett szinte mindig lenni,és amikor egy gyilkost kerestek,akkor meg pláne.a volt öcsém osztálytársa,most akkor 43 év körüli,azért ment nyomozónak,mert akkor hamar nyugdíjba mehet.bár kétlem,hogy valaha kinyomozott volna valamit.most szépen ül a másik irodában,és ez állítólag jár neki.mármint,hogy valamikor rendőr volt.
450. Channa* (válaszként erre: 438. - 1c2bf7d42c)
2017. dec. 3. 10:29

Jaja, és itt is a vállalkozó a probléma, mert a saját magas profitja miatt alul fizeti a dolgozóit.

Ezt pofátlanságnak tartom. Ha nem tudok vállalkozóként tisztességesen megfizetni 10 embert (ha ennyire van szükség), akkor ne működtesse a vállalkozását, szerintem, mert ez esetben veszteséges a cég, azaz csak 1 embert képes ellátni....

449. Mezei Virág (válaszként erre: 439. - Ab61752c45)
2017. dec. 3. 10:28

Meg az összes többit is.

C&r a foci, nem mennek ki az emberek.

A focisták fizetése, ha a látogatóktól függne, éhen is halnának!

448. Mezei Virág (válaszként erre: 433. - Syria)
2017. dec. 3. 10:26

Mert csak hozzánemértők kellenek!

Okosokra nincs szükség!

El is mennek.:(

447. Channa* (válaszként erre: 437. - Globus)
2017. dec. 3. 10:26

Igen, ez így van. Sajnos nálunk is előrelátható, hogy a férjemnek nem lesz túl magas a nyugdíja, mert sosem volt túl jó a bére, de tudjuk, mert a munkákat úgy vállalta, hogy tudomásul vettük a következményét. Én viszont hüppögnék, ha alacsony lenne a nyugdíjam, mert nekem meg átlag feletti mindig a jövedelmem, sok járulékot fizetek, és ha azért keveset kapnék mert 1 gyerek van és nem egy rakással, akkor igen megsértődnék, mivel ráadásul betegállományban is alig voltam a munkaviszonyom során, a gyerekkel talán 1 napig sem, magammal meg talán 40 munkanapot a kb. 30 év alatt.

Ja, gyesen voltam 3 évet, de előtte már dolgoztam vagy 4-5 évet....

446. Mezei Virág (válaszként erre: 429. - Channa*)
2017. dec. 3. 10:25

Mehessenek el bizonyos korban, de anno 38-42évesen mentek el sokan!

Ezt biztos helyekről tudom...

Ez így rendkívül igazságtalan dolog volt!

445. Channa* (válaszként erre: 435. - Bözsi néni)
2017. dec. 3. 10:22

ezt is szégyennek tartom! Hiszen a kereskedelmi dolgozók nélkül sehol nem lennénk. Igazságtalan, hogy ekkora bérkülönbségek vannak! Aki dolgozik annak járna egy tisztességes bér és nyugdíj (nem a 47 ezerre gondolok, amiből szerényen, de tisztességesen meglehet élni egyesek szerint), hanem egy olyanra, hogy ne kelljen aggódni a kifizetendők és megélhetés miatt.

És így a nyugdíjnál sem lenne gond.

444. Mezei Virág (válaszként erre: 427. - Channa*)
2017. dec. 3. 10:17

"mi van, ha beteg leszek? Akkor a minimálbér után kapnék táppénzt pl."


Ez így van. Sok vállalkozás most is él ezzel, túl sok...

443. Mezei Virág (válaszként erre: 426. - Channa*)
2017. dec. 3. 10:15

Az én ismerősöm ennél a bolt láncnál dolgozott, és de, zsebbe kapták a pénzt!

Valaki nyilvánosságra hozta ezt egyszer, és megcáfoltatták vele, de sokan tudtuk, hogy ez már régóta így van! :(

A fekete munka pedig a rossz adó és járulék rendszer miatt van és marad is.

442. Mezei Virág (válaszként erre: 424. - 1c2bf7d42c)
2017. dec. 3. 09:54

Nem tudom, ez maradhat-e de érdemes elolvasni. [link]


[link]

441. forrest2010 (válaszként erre: 439. - Ab61752c45)
2017. dec. 3. 07:01
mint a most elhunyt stadionépítőét :(
440. megi04 (válaszként erre: 371. - Channa*)
2017. dec. 2. 20:28
Nem nehéz.Csak érdekes,elgondolkodtató..:)
439. ab61752c45 (válaszként erre: 436. - Bözsi néni)
2017. dec. 2. 17:08
látnád a felcsúti stadiont tátva maradna a szád.én sem láttam,a volt sógornőm mesélte.lehet hogy pár év múlva a gaz veri föl.
438. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 435. - Bözsi néni)
2017. dec. 2. 17:04

Hiaba dolgozik mar 30 eve, nem 6 szamjegyu a fizetese...

a kenyerbolt meg reggel 5-tol este 6-ig van nyitva.

Az uzlet telen hideg, nyaron meleg...

Bizony nem szepsegszalon munkahely.

437. globus (válaszként erre: 426. - Channa*)
2017. dec. 2. 17:03

Megfigyelésem szerint ők azok, akik leghangosabban rínak, amikor kevés lesz a nyugdíjuk.

Akik eleve alacsony jövedelmet kaptak, tudomásul veszik és még szorosabbra fogják a nadrágszíjat.

436. Bözsi néni (válaszként erre: 431. - Ab61752c45)
2017. dec. 2. 17:02

Igen, a TAO (társasági adó) az bizony keményen közpénz, ami az ország jólétét, előrehaladását lenne hivatott elősegíteni.


Ehelyett a sportszervezeteken keresztül teljesen ellenőrizetlenül és ellenőrizhetetlenül egyszerűen eltűnik! Hogy kiknek a zsebébe??

435. Bözsi néni (válaszként erre: 426. - Channa*)
2017. dec. 2. 17:00

Persze, egyetértünk. De vannak sokan kiszolgáltatott helyzetben, pl. bolti dolgozó, már 50-52 éves nő, mit tud csinálni, ha mindenhol minimálbért kap és robotol?


Szóval egyetértünk, nem ragozom. Ezeket a fekete dolgokat kellene valahogyan felszámolni, csak se szándék, se jó ötlet nincs rá.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook