Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az idősek hogy tudnak "célok" nélkül, csak úgy élni? fórum

Az idősek hogy tudnak "célok" nélkül, csak úgy élni? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
494. ab61752c45 (válaszként erre: 491. - Bözsi néni)
2017. dec. 3. 11:49
nekünk nem hiszem,az örbánnak.őrködik felettünk.
493. gribedli*** (válaszként erre: 478. - Bözsi néni)
2017. dec. 3. 11:48

De ez nem igaz, hidd el, hogy csődeljáráskor viszik az utolsó lyukas alsógatyáját is, mindenével felel mindenki, aki vâllalkozik, legyen az pék, vagy egyéb. Egyedül a bankok igazgatói nem felelnek a saját vagyonukkal egy bank csődje esetén. Mert ők ott mint kinevezett ember vannak, tehát nem felelnek a saját vagyonukkal rossz döntésekèrt, ikyenkor eladjâk a bankot, lenullázzâk az emberek spórolt pénzét de a bankigazgató megtarthat mindent, amije van. Èletszínvonala megmarad. A péknek nem. A bankok csődjeit még állami pénzekből is kipótolják. A vállalkozók csődjét senki sem pótolja ki de a vállalkozó mindenével felel csőd esetén.


Tehát össze sem lehet hasonlítani a rizikót de még az általad említett életszínvonalat sem. Attól, hogy a bankigazgató öltönyben van, nincs nyilvános "kizsigerelés" a te pénzedet ugyanúgy el fogák venni, hogy arra költsék, hogy az ő életszínvoala megmaradhasson (mert tőle nem vehetik el a hiányzót, csakis az adókból és az emberek spórolt pénzéből), ez tényleg kizsigerelés csak észre sem veszed. Míg ha csak a pék megy csődbe, senki sem fog a te adódhoz hozzányúlni vagy más közös pénzekhez, senkinek a tulajdona nem sèrül csakis az övé.

492. Mezei Virág (válaszként erre: 491. - Bözsi néni)
2017. dec. 3. 11:47

:)

Nekem ugyan nem kell!

491. Bözsi néni (válaszként erre: 489. - Ab61752c45)
2017. dec. 3. 11:45
Hát ez az! Meg mi a fenének kell nekünk 105 államtitkár a teljes sleppjével?
490. Bözsi néni (válaszként erre: 487. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 11:44
Próbaidő alatt mindkét fél indoklás nélkül felmondhatja a munkaviszonyt.
489. ab61752c45 (válaszként erre: 485. - Mezei Virág)
2017. dec. 3. 11:43
mennyivel is fogják a képviselők emelni a fizetésüket?30-40 százalékkal?
488. ab61752c45 (válaszként erre: 470. - Channa*)
2017. dec. 3. 11:38
az exsógornőm állandó éjszakás egy pékségben.állandóan panaszkodik,hogy milyen keveset keres.de esze ágában sincs más után nézni.mondjuk egyszer odaégette a habcsókot,de vitték,mintha ingyen adták volna.azt mondja olyan finomat,mint az enyém még nem evett.pedig egyszerű,csak elaludni nem szabad.
487. gribedli*** (válaszként erre: 472. - Channa*)
2017. dec. 3. 11:34
Én a belinkelt cikkre írtam, mert ott a multi is szépen kirúgta próbaidő alatt az illetőt.
486. gribedli*** (válaszként erre: 470. - Channa*)
2017. dec. 3. 11:33

Ezt nem tudom, hogy csinálja, ha a maximum heti ledolgozható óraszám 70 (vagy nem tudom, hogy Magyarországon mennyi). Szóval a helyében akkor sem zárnék be, de nem dolgoztathat valakit 16 órában. Ha nem tud 4 embert felvenni, vegyen fel csak egyet, azt csak a maximum òraszámban foglalkoztathatja ès aztán az üzlet úgy megy,ahogy megy.


Általában akkor zárnak be egy vállalkozàst, ha nincs elég haszon, erre különböző formulák vannak, hogy mikor számít vesztesègesnek. Ha többet fizet a segítőnek vagy felvesz kettőt de az évvégi haszon nem lesz annyi, ami elvárt (nem elég az, hogy nullán legyen vagy veszteséges legyen, hanem az is veszteségnek számít, ha pl nincs 10% haszon, vagy az arra vonatkozó jogszabályban meghatárzott, ha pluszban van, de az a plusz kevés, akkor us be fogják zárni), akkor igen, be fogják zárni vagyis az utcára kerül az összes dolgozó. Ha egy embert foglalkoztatva ellébecol, és a munkaidő is be van tartva, akkor viszont semmit nem csinálnak vele.


És ha vannak is ilyenek, akik zsigerelik az embereket, nem mindenki ilyen.

485. Mezei Virág (válaszként erre: 479. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 11:32

Itt a minimálnyudíjért 20 évet kell dolgozni.

A p-ok meg megszavazzák maguknak a jövedelmet...

Igazságtalan a rendszer, ezért is mennek el az emberek.

Itt sokan tudnánk mesélni a vállalkozókról. Előfordulhat, hogy van tisztességes is, de...

484. forrest2010 (válaszként erre: 479. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 11:32
persze ! a politikusok bérét jogosan reklamálod ! a néhány évet dolgozókét is / nemcsak politikus van , aki néhány év munka után kapja a bármilyen juttatást , amíg él ! / én az emeléseket nem tartom igazságosnak ! mert attól fogva h valaki nyd-as nem dolgozik , nem adózik....... az mikor nyd-as lett magasabb nyd-al megy el , de onnantól nem adnék 5x annyi emelést neki se ! nem éri utól soaha kisnyugdíj a nagyot !
483. ab61752c45 (válaszként erre: 479. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 11:29
nyilvánvaló,hogy azért lesz vállalkozó,hogy jobban éljen,mint egy alkalmazott.de ott a temetési vállalkozó például,aki számlát sosem ad.meg a cigányok,akik minden vasárnap árulnak,azt sem tudják,mi az a nyugta.
482. Bözsi néni (válaszként erre: 479. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 11:28
Az a 70% erős túlzás.
481. ab61752c45 (válaszként erre: 473. - Channa*)
2017. dec. 3. 11:25
tudod,amikor egy csöpp empátia sincs az emberben az borzasztó.az előző főnököm néha leordította a fejünket.de az emberekért mindig kiált.és akiről beszéltem,minden hibáját rám kente,hogy az én fiókokomban voltak a kifizetetlen számlák.mikor még régen számláztunk a szárításért a régi főnököm mindig örült,hogy nekem volt igazam,ez meg csak húzkodta a száját,hogy az nem létezik. aztán kiderült,hogy az ügyfél egy-két adatot rosszul ütött be.
480. globus (válaszként erre: 477. - Channa*)
2017. dec. 3. 11:24
Ő nyugdíj előtt áll, 3 gyerek gyámja. Csak azért kapott az önkormányzattól egy fiktív munkaviszonyt, hogy meglegyen a hiányzó 1-2 éve. Ha táppénzre menne, csak tolódna. Pénzt alig kap, közterület-sepregetés a munkája. Gyakorlatilag önkormányzat fizeti a járulékait, tekintettel arra, hogy megakadályozta az unokák állami gondozásba adását, amikor az anyjuk lelépett.
479. gribedli*** (válaszként erre: 468. - Mezei Virág)
2017. dec. 3. 11:22

Én továbbra is tartom, hogy valaki ne kaphasson nyugdíjat 20 éven keresztül ha csak 5 èvet dolgozott, márpedig ez nem a vállalkozók hibája, hogy állami posztokon, pl egy képviselő 5 év munkaviszony után kaphasson 20 év nyugdíjat, ami tízszerese annak, amit az kap, aki 40 évig dolgozott.


De ha egy ügyvéd, vagy vállalkozó ugyanígy 40 évet dolgozott és jól keresett, ő ténylegesen berakta azt a járulékot, amire ő egy magasabb nyugdíjat kap, nem úgy mint a képviselő.


A pénzek be lettek fizetve, egy rèteg dönt az elosztásukról, nem a vállalkozó dönt arról, hogy a kisnyugdíjas kis nyugdíjat kapjon és a képviselő kvázi nulla befizetéssel milliós nyugdíjat. A vállalkozókon pl nálunk 70%os adózás terhe van. A dolgozókon 40% kb. Tehát az összegek mindenhol be vannak fizetve, erről a fináncok gyakori ellenőrzése országszerte szintén gondoskodik. Ezek után szerintem nem az a hibás, aki termel, és munkát ad. Hanem az, aki a befizetett pénzeket rosszul osztja el, igen. Inkább velük kellene rendezni. Mert attól, hogy egy vállalkozó jobban él,ő ki is termelte azt, amiből jobban él de a politikus mit termelt ki? Csak dönt arról, hogy a mások által kitermelt pénzeket hova lehetne költeni. A saját fizetésüket a gazdasági helyzettől függetlenül döntik el, ha jól megy, ha rosszul, ők jól keresnek. Ugyanezt egy vállalkozó krízishelyzetben nem teheti meg, hanem reálisan, a gazdasági helyzettől függően fogja alakítani a bèreket. Ettől máglyára való lenne? Szerintem nem. Nem más pénzét költi. Saját bőrèt viszi a vásárra..nagyobb kockázat nagyobb haszon, ha van. De semmiképp sem mások pénzét költi.

478. Bözsi néni (válaszként erre: 470. - Channa*)
2017. dec. 3. 11:18

Az ilyen vállalkozók általában hülyék hozzá, mármint egy vállalkozás működtetéséhez, menedzseléséhz, nem keres semmi más módot a jobb teljesítményhez, mint a munkavállallók kizsigerelését.


Persze a saját hasznához, életszínvonalához mindenáron ragaszkodik.

477. Channa* (válaszként erre: 475. - Globus)
2017. dec. 3. 11:17

Feketén dolgozik?

Nálunk azért ilyen nincs, ha nem megyek, akkor vagy szabi vagy táppénz.

476. forrest2010 (válaszként erre: 445. - Channa*)
2017. dec. 3. 11:17
akik szerint havi 47 ezerből meglehet élni azoknak napi 47 ezer v még több ! a jövedelmük , érdemtelenül !!!
475. globus (válaszként erre: 473. - Channa*)
2017. dec. 3. 11:14
Sógornőmnek éppen kórházban van az unokája. Hívták a munkahelyéről, hogy nyugodtan maradjon otthon, amennyit akar, elszámolják rendesen az időt :)
474. Mezei Virág (válaszként erre: 472. - Channa*)
2017. dec. 3. 11:12
Így igaz!
473. Channa* (válaszként erre: 469. - Ab61752c45)
2017. dec. 3. 11:11

Én szerencsés vagyok, mert az eddigi munkahelyeimen sosem volt ilyen gondom. Amikor gyógytornára jártam heteken át reggel 7-től 8-ig, akkor simán később járhattam dolgozni. A főnököm azt mondta, hogy nem érdekel, ha egész nap az asztalon fekszel és nem dolgozol, csak legyél itt:DDD

Ja, sem szabit, sem táppénzt nem kellett igénybe vennem emiatt.

472. Channa* (válaszként erre: 464. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 11:08

Én azt vettem észre, hogy jelenleg a multik a legjobbak, mert ugyan ott is elég kevés a fizetés, de több, pl. mint egy CBA-ba, de a teljes összegre bejelentik a dolgozót, van kafetéria, mehet táppénzre vagy szabira.

Persze itt is menő, hogy minden indok nélkül kiteszik a munkavállalót, de itt azt vettem észre, hogy ez a közvetlen ugyan azon a szinten dolgozó kollégák miatt történik, akik fizetésemelés vagy prémium reményében furkálódnak....Pedig egyik sem jár érte, csak annyira primitív, hogy erre nem jön rá....

471. Mezei Virág (válaszként erre: 467. - Channa*)
2017. dec. 3. 11:04

:( Szakértők mindenfelé...

A videóban csak annyi van, hogy sok ország biztosít lehetőséget alternatív jövedelemszerzésre.

Nálunk pedig betonfalak vannak, nehogy már boldogulni tudj valahogy!

470. Channa* (válaszként erre: 456. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 11:04

Akkor mondok egy példát. A közelben van egy pékség, ahol van egy pék, illetve 1 db segítő, akitől azt várják el, hogy napi 16 órát dolgozzon, napi 5 ezer Ft-ért. Azt gondolom, hogy ha pékségnek annyira nem megy, hogy 3 vagy 4 embert nem tud alkalmazni, hogy a munkavállalóknak ne keljen 2 műszakot lenyomnia a hét minden napján, akkor azt a vállalkozást nem érdemes működtetni! Ez kizsákmányolás magas fokon, mert szerintem 4 embert is tudna alkalmazni, csak akkor nem maradna neki, mint tulajdonosnak havi több száz ezer profit, csak a fele.

Tehát, az ilyenekkel van bajom, nem azokkal, akik pl. szakmunkás minimálbérrel (ez is nagyon kevés!) alkalmaz úgy munkavállalókat, hogy közben nem zsigereli ki őket.


Érthető vagyok? Lehet, hogy nem, akkor bocs!

469. ab61752c45 (válaszként erre: 464. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 11:03
mikor nekem kellett fizikoterápiára mennem,mondtam,a főnökömnek több mint fél napot dolgozom,akkor adjon két napra egy szabadságot.azt mondta a szabadság nem arra való,hanem,hogy nyaraljunk.ja,kösz.
468. Mezei Virág (válaszként erre: 464. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 11:01

Az arányokkal van a fő baj...

Meg az adó és járulékrendszerrel. :(

467. Channa* (válaszként erre: 455. - Mezei Virág)
2017. dec. 3. 10:59

Amikor munkanélküli lettem az önkormányzattól próbáltam egy kis segítséget kérni (természetesen nem kaptam), de kijöttek egy környezettanulmányra és a hölgy megállapította, hogy velem az a gond, hogy én nem is akarok dolgozni, mert ha akarnék, akkor találnék melót! Pont jókor mondott ilyet, mert aznap kaptam meg a levelet az önkormányzattól, hogy tök piti munkakörre nem felelek, így mást választottak. Így az orra alá dugtam, hogy ok, akkor tuti tud arra válaszolni, hogy egy amúgy érettségit igénylő munkakörre miért nem felel meg a közgazdász informatikus végzettségem? Csak hápogott majd közölte, hogy neki és nekem is vannak olyan ismerőseim, akik feketén dolgoztatnak, miért nem próbálkozok náluk? Mondtam neki, hogy nekem ugyan nincs ilyen ismeretségem, de ha már neki van, akkor adja meg az elérhetőségüket, hogy felvegyem velük a kapcsolatot. Természetesen nem adta meg. Aztán kényszervállalkozó lettem és az igazolvány kiváltásakor az ügyintéző közölte, hogy értékpapír adás-vétellel én nem foglalkozhatok! Miért? kérdeztem én. Mert nincs hozzá végzettsége. Na, persze, megint én voltam a bunkó ügyfél, mert mondtam neki, hogy ha nem megy neki a melójának az elvégzése, akkor nem értem miért ül ott? Hiszen, ha megnézi a papírjaimat, akkor látja, hogy ott van a tőzsdeszakvizsgám is, ami alapján ez a tevékenység folytatható...

És még ő volt megsértődve....


Ja, nem néztem meg a videót, csak a hogy kell jövedelemhez jutni ötleteket szerettem volna megosztani, ami egy-egy állami dolgozó fejéből pattant ki....

466. ab61752c45 (válaszként erre: 461. - Channa*)
2017. dec. 3. 10:58
mikor eltört a térdem,akkor is egyszer felmentem azon a húsz lépcsőn.mert jöttek értem,hogy valamit meg kell csinálni.de aztán mondtam,hogy az a kimutatás nem olyan fontos,majd ha megyek dolgozni,megcsinálom.a főkönyvelőnek azonnal kellett,jó mondom,akkor alig várom,hogy nyugdíjba menjek.
465. globus (válaszként erre: 461. - Channa*)
2017. dec. 3. 10:54

Utóbbi öreg hiba volt :)

Epeműtétre én is szabit vettem ki, 3 napot.

Két nap maradt az ideiből, és 15-én lenne egy három napos utazásom, éppen megoldást keresek...

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook