Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az idősek hogy tudnak "célok" nélkül, csak úgy élni? fórum

Az idősek hogy tudnak "célok" nélkül, csak úgy élni? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
554. forrest2010 (válaszként erre: 553. - Mezei Virág)
2017. dec. 4. 12:59
akkor nem kéne olyannak adni , aki sose tett bele 1 vasat se !!!
553. Mezei Virág (válaszként erre: 552. - Forrest2010)
2017. dec. 4. 12:56

Már most is munkaerőhiány van...

Ki fizetné ki a sok nyugdíjat? Ha többen mennének el, még kevesebb lenne a nyugdíjak összege, mert csak azt lehet szétosztani, ami befolyik!

Ha mindenki csak kivenni akar, betenni meg senki, mi lesz?

Rossz a rendszerünk. Úgy, ahogy van...

552. forrest2010 (válaszként erre: 548. - Mezei Virág)
2017. dec. 4. 12:49
?????? hova küldtek el 200 ezer nőt ?! nyugdíjba !!!! azokat elengedték nyd-ba akiknek volt 40-1-2-3- évük !!! / én a pasikat is elengedném ennyi ledolgozott munkával !!!! főleg úgy , h rengetegen kapnak sokkal kevesebbért is sok sok éve nyd-at ! v akármilyen juttatást !
551. Bözsi néni (válaszként erre: 542. - 1c2bf7d42c)
2017. dec. 4. 12:24

Persze. De a takarítónő is megérdemli, hogy megbecsüljék a munkáját, merz arra is szükség van.


És hogy bejelentsék, és annyi bért kapjon, hogy emberhez méltó módon tudjon élni. Meg a törvény által előírtakat megkapja - pl.fizetett szabadság.


Ebben ugye egyetértünk?

550. Channa* (válaszként erre: 545. - Gribedli***)
2017. dec. 4. 12:24

Nem, nem! Nem ebben akartam egyenlőséget vonni, hanem abban, hogy nálatok a bankcsőd máshogy zajlik, nálunk igazából nincs bankcsőd, csak egyszerűen azt mondják a pénzintézetre, hogy kevés a szavatolótőke, veszteségesek az ügyletek, nem megfelelő a hitel-betét arány, sok a bedőlt hitel, stb., ezért felszámoljuk, összevonjuk másik pénzintézettel, azaz nincs igazi bankcsőd mint nálatok.


A vállalkozások egy teljesen más téma. Itt is vannak normális vállalkozók. Én még nem találkoztam ilyennel. Az, hogy egy vállalkozó nem képes normálisan beszélni a munkavállalóval, az az ő IQ hiánya, és szerintem az is, ha képtelen felmérni, hogy hogyan és mennyi munkavállalót kell alkalmaznia, hogy senki ne járjon rosszul. Ez jellemzően képzettség, tapasztalat hiánya, illetve az emberi gyarlóság is benne van.


Itt nálunk egy albán pék is azt hiszi, hogy ő az atya úr isten, ahogy nagyon sok idetelepedett magyar szórványhoz tartozó is. Idejönnek, mert otthon képtelenek megélni, mindegy miért, majd itt zsarnokoskodnak, szidják az országot, az embereket, és jellemzően k.anyáznak a dolgozóval, ha véletlenül visszaszól nekik valaki, akkor ők vannak megsértődve, hogy bántjuk őt, mert nem itt született és idegen gyűlölök vagyunk. Személyes tapasztalatom is van ilyenben. A férjemnek pl. egy Erdélyből idejött bunkó olyan cifrákat mondott, hogy a férjem egy csöppet dühös lett és ha nem zárkózik be az a barom, akkor tuti kapott volna. Mert neki nem volt elég, hogy azt mondta a férjem, hogy vegyél vissza! Hanem ettől jobban cifrázta. Mit képzel az ilyen magáról? Hogy jön ő ahhoz, hogy bárkivel is így beszéljen? Hogy kerül az ilyen vezető/tulajdonos pozícióban, amikor ezeknek a szénlapátolás sem való, hanem csak egy dolog, de azt most nem írom le.


Érted a problémát? A legtöbb vállalkozó nem tud viselkedni! Mocskos szájú bunkók. És az pl. egy dolog, hogy egy megtermett férfival szembe megengedi magának és az helyreteszi, de egy nő! vagy egy fiatal pályakezdő! csak sérül ettől. Ha nálunk lenne jogalapja egy ilyen zaklatási ügynek, akkor biztos sokan fordulnának bíróságra.

És ez csak a viselkedés, az fizetés mértékét nem is taglalom....

549. Mezei Virág (válaszként erre: 548. - Mezei Virág)
2017. dec. 4. 10:58
nem 200, hanem 200ezer.
2017. dec. 4. 10:58

Na és már a nyögdíjasok dolgozhatnak is!

Elküldtek 200 nőt, most meg nincs aki dolgozzon.

Így kell ezt csinálni! :(

Szóval a nyögdíjasoknak adnak célt.

Már csak az aktívaknak hiányzik sok helyen.

547. Mezei Virág (válaszként erre: 546. - Ab61752c45)
2017. dec. 4. 10:55

:(

Sok ilyen eset van, sajnos!

De az ukránok élvezhetik ezt a pénzt...

546. ab61752c45 (válaszként erre: 543. - Mezei Virág)
2017. dec. 4. 09:49
ja,most halt meg egy ismerősöm,61 éves volt.nem sok nyugdíjat élvezett.
545. gribedli*** (válaszként erre: 533. - Channa*)
2017. dec. 4. 09:37
Na látod, ha nálunk kezd becsődökni az ország is, akkor ugye nem azt akarod mondani, hogy ha itt a vállalkozók tudnak emberi módon bánni a dolgozókkal, akkor otthon nem?
544. gribedli*** (válaszként erre: 530. - Globus)
2017. dec. 4. 09:35
:DDDD
543. Mezei Virág (válaszként erre: 541. - Syria)
2017. dec. 4. 09:23

...

A remény hal meg utoljára!

Bár, ha körbenézek...

542. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 381. - Bözsi néni)
2017. dec. 4. 09:07
Azert az termeszetes, hogy a takaritono, az aruhazi penztaros meg az iskolaigazgato vagy a foorvos jovedelme kozott van arnyalatnyi kulonbseg.
541. syria (válaszként erre: 383. - Mezei Virág)
2017. dec. 4. 09:01
Pihenjünk bele: a hacsak jó ideig elmarad. :(
2017. dec. 4. 07:58
Ma nincs cel. Hideg van, ki sem teszem a lábam itthonról.
539. Mária 54 (válaszként erre: 526. - Gribedli***)
2017. dec. 4. 05:30

Teljes mértékben egyetértek veled. A férjem is vállalkozó évtizedek óta. Nagyon sokat kellett befizetni, míg nyugdíjas nem lett. Így nem minimál nyugdíjat kapott a 46 évi munkája után. De az sem közelíti meg azoknak a nyugdíját, akik éppen csak annyit dolgoztak, hogy meglegyen az idejük hozzá. Van olyan ismerős, többet volt kocsmában, mint munkahelyen és bizony magasabb a nyugdíja.

A lányom fodrásznak tanult, de nagyon örültem, hogy nem akart vállalkozni, inkább ment tovább főiskolára. Fodrászként 8 órában nem tudna annyit keresni, mint irodában. A menyem fodrász. Nem Budapesten lakunk, tehát nem horribilis összegeket kér a munkájáért. 8 óránál többet dolgozik naponta, mert az anyag, a rezsi, az eszközök pótlása és az adó a bevétel nagy részét elviszi. Ez vonatkozik minden kisvállalkozóra.

538. forrest2010 (válaszként erre: 537. - Cimpi)
2017. dec. 4. 01:29
:) pedig erre járt 3.-án is :)
537. cimpi
2017. dec. 3. 21:43
A fóruminditó csajci hogy eltünt...
536. Bözsi néni (válaszként erre: 533. - Channa*)
2017. dec. 3. 18:19
Így igaz.
535. Bözsi néni (válaszként erre: 534. - Bözsi néni)
2017. dec. 3. 18:18
számítják
534. Bözsi néni (válaszként erre: 529. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 18:18
Pedig az egyszem dolgozónak a Pityipaljó átal bejelentett szolgálati idő és járulékalap alapján számmitják ki, állapitják meg és folyósítják a nyugdíjat.
533. Channa* (válaszként erre: 529. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 17:59

Lehet rosszul emlékszek, de nálatok nem csak a bankok csődölnek be, hanem lassan az ország is, nem?

Azért ott más a helyzet. Nálunk van biztosítás, illetve, ha üzletkötői hiba történik, akkor a bank kártalanítja az ügyfelet. Ez tapasztalat, nem egy ilyenbe vettem részt.

A saját vagyonával annyiban felel egy banki alkalmazott, hogy megvonják a prémiumot, jutalékot, fizetés emelést, vagy kirúgják, ha olyat tett, akkor rendőrségi eljárást indítanak és leültetik, pénzbüntetést szabnak ki, stb.. A bankvezető ha megússza, akkor az azért van, mert valakinek a valakije, azaz nem felel a saját vagyonával, de azért, ha nem egy jó ismerős, akkor meghurcolják és a vagyonát is elszedik tőle. A Q. eset egy megrendezett csőd volt. Ezt abból is láthatjuk, hogy fura mód az egyik minisztérium kivette a pénzét a csőd bejelentése előtt....Tuti, hogy az eset előtt jó barátság volt a nagyok között, de a nagyobb megsértődött valamiért és bebuktatta a kisebbet.


Amiről beszéltem bankcsőd sem volt igazi csőd, az azért történt, mert a pénzintézet nem akart benne lenni az integrációs elképzelésben, és ha valamelyik nem akar benne lenni, akkor fura módon hamarosan becsődöl.....

532. Bözsi néni (válaszként erre: 526. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 17:58

De nem értem, miért vetted magatokra, én a nagy magyar valóságról írtam.


Gyere ide alkalmazottnak, majd meglátod. Pedig csak dolgozni akar, végezni a munkáját, nem mindenki td vállalkozni, nem mindenkinek való.


Kár megbántódnod, közelről látom itt, hogy mit művelnek a vállalkozók a kiszolgáltatott melósokkal.

531. ab61752c45 (válaszként erre: 530. - Globus)
2017. dec. 3. 17:49
mikor bevezették a gázt én is,de az már régen volt,a kisebb szereléshez helyi szerelőt hívok,aki kipiszkálja a konvektort,10 perc 1000 ft. villanyszereléshez szintén.tavasszal festeni kéne,a festő olyan,hogy mikor dolgoztam ,nekem kellett a számláját kiállítani,mert nem tudta.az asztalos az ajtójavításért 6000.-ft,szintén számla nélkül.az autószerelő,a kőműves,szóval mindenki.
530. globus (válaszként erre: 527. - Ab61752c45)
2017. dec. 3. 17:19
Kapaszkodj meg, gázbekötésről áfás! számlát kaptam :D
529. gribedli*** (válaszként erre: 524. - Channa*)
2017. dec. 3. 17:18

Ez a befektetésekre nem vonatkozik. A dolgozók mindig megkapják a pénzüket, a befektetők nem. De a befektető lehet olyan kisember is, aki csak nyugdíjkiegészítésre tett félre és azt fektette be a bank dolgozója aki ezeket a műveleteket felügyeli. Nem felel saját vagyonával a rossz döntésekèrt viszont a befektetéseket nem szokás állami pénzekből kártèríteni, leginkább sehogy sem szokás kártèríteni. Legalábbis minden ilyen kàrtèrítèsre az Eu-tól kell engedélyt kèrni. Az említett 4 bank esetében nem adta meg.


Egyébként engem nem èrint mert mi nem azon a részen élünk, ahol ezeknek a bankoknak a fiókjai vannak, de nyilvánvaló, hogy akik felelősek azèrt, ami történt, nem veszítettek semmit. Viszont a többmilliárdos (eurós) lyukat úgy tudták csak betapasztani, hogy máshonnan veszik el a pénzt, lásd nyugdíjak vagy eü vagy oktatás, ezért közvetetten igenis számít a bankcsőd egy ország gazdasági helyzetében, nagyon is. Nagyon is jobban függ ettől mintsem attól, hogy Pityipalkó bejelentette-e az egyszem dolgozóját.

528. Channa* (válaszként erre: 526. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 17:09
Azért ne felejtsük el, hogy te a te országodról írsz, mi meg a mi országunkról. Nálatok úgy megy, nálunk így. Ez van.
527. ab61752c45 (válaszként erre: 525. - Channa*)
2017. dec. 3. 17:09
én még fodrásztól,szerelőtől,árustól nyugtát nem kaptam.volt egy munkatársam,biciklijavítást vállalt volna,egy hét után bezártak.számlára,drágábban senki nem vitte oda javítani a járgányt.amíg fenn példát nem mutatnak,vagyis csak rossz példát,úgy vagyok vele,mindenki boldoguljon ahogy tud.
526. gribedli*** (válaszként erre: 519. - Bözsi néni)
2017. dec. 3. 17:03

Nem, nem vagyok pék,a férjem vállalkozó igen, soha senkivel nem bántak így, amiket itt leírtok. És nem is kicsi vállalkozásról van szó. A pénzt nem loptuk és nem kizsákmányolás eredménye, ezért miután minden ki van fizetve, hadd ne legyen lelkiismeretfurdalásom az életszínvonalam miatt, tisztán szereztük és pont. Nem is tartozom magyarázattal. Azonban azt is látom, hogy hogy megy az egyszemélyes vállakozóknak,kisboltoknak és sajnálom. Pl a fodrászom minden évben be akar zárni aztán mégse teszi, húzza tovább, lehet, hogy többet keresne, ha elmenne más fodrászatba csicskázni "kiszopolyozva", így viszont a maga ura. Szóval èrdekes, hogy mi van a fejekben a vállalkozókról, mintha csupa adócsaló, kizsákmânyoló lenne. Hát nem.


Viszont mint írtam, egy vállalkozó mindenével felel, míg egy pénzintézet vezetői nem, ezért jogos, hogy ne vegyük egy kalap alá.


Ahogy nagyon hülye ötletnek találtam azt is, hogy aki sokat keres, annak legyen alacsonyabb nyugdíja. Nem. Annak legyen alacsonyabb nyugdíja, aki kevesebbet dolgozott. Aki sokat dolgozott sok éven át és jól keresett, megèrdemelt a magasabb nyugdíj.


Aki meg sokat dolgozott sokáig de kicsi a nyugdíja, az legyenek szívesek kipótolni azokéból,akik csak pár èvet dolgoztak,semmit nem tettek be és magas nyugdíjuk van. Érdem szerint.

525. Channa* (válaszként erre: 519. - Bözsi néni)
2017. dec. 3. 16:53

Pontosan!

Ezt csak az érti, aki itt él és tudja, hogy itt mi folyik.

Bankcsőd nálunk nem gyakori, de a simlis vállalkozó annál több. Én nem lettem jó pénzügyi vállalkozó, mert én nem vágom át az ügyfeleket, ahogy sokan megteszik a magasabb jutalék reményében. Sok-sok pénzügyi szakembert végig hallgattam és nagy részüknek csak az számít, hogy jó sok jutalékot felmarkoljanak és egy kis lelkiismeret furdalásuk sincs amiatt, hogy az ügyfél rosszul járt, hanem örül, hogy szuper kocsiba teszi be fenekét és meg van arról győződve, hogy ő a legjobb a világon. Pont ilyen sok vállalkozó is. Egy kicsit sem érdekli, hogy mi van a munkavállalóval, ha beteg és a bejelentett 2-4 órás minimálbéres táppénzből kell megélnie, vagy fizetés nélküli szabadságon tölti a TV előtt a szabadidejét, csak az a lényeg, hogy neki csilivili háza legyen, utazgasson, és tele legyen a bankszámlája. Na, persze sokan örülnek annak a munkának is, mert nincs más, de álljon már meg a menet! Ha mindenki megtehetné, hogy nem vállal el ilyen munkát, akkor megtudnák ezek a vállalkozónak nem nevezhető senkik, hogy milyen pénz nélkül élni...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook