Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik nem akartak gyereket...és mégis lett nekik fórum

Akik nem akartak gyereket...és mégis lett nekik (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
159. Eszterkee (válaszként erre: 153. - Nimmy)
2014. máj. 6. 11:58
Szerintem itt senki nem kardoskodik az erőszakból/vérfertőzésből fogant magzatok megtartásáért, és azt az esetet sem ítélik el az abortusz ellenesek, ha veszélyezteti a magzat az anya életét és akkor kerül sor a terhesség megszakításra.
2014. máj. 4. 23:11

ha angolul tudtok,akkor nagyon sok, őszinte blog van ebben a témában is. MEghallgatják egymást, nagyon érdekes élettörténetek vannak. Senki nem ítéli el a másikat. Én ott szíveseben olvasgatok.

Ha kell link, szóljatok!!:)

157. nimmy (válaszként erre: 154. - Shneidera)
2014. máj. 3. 16:37
Számtalan olyan család, párkapcsolat van, ami kívülre szépnek látszik, valójában nem az, akik ki vannak szolgáltatva, sokszor nem mernek beszélni. És ha meghoznak esetleg egy ilyen döntést, másra fogják, mert a valóságot szégyellik, megítéli őket a társadalom egy része, csak mert nem tudják, mi van a háttérben valójában.
156. nimmy (válaszként erre: 154. - Shneidera)
2014. máj. 3. 16:35

Ha a te (leendő) gyereked kerülne olyan helyzetbe, hogy ezt az utat kell választania, és nem egészségügyi oka lenne, hanem a többi közül bármelyik, hogy éreznél, segítenéd, vagy kitagadnád? Ezeknél a döntés se könnyű, de eleve a körülmény baromi nehéz, amit egy átlagember el se tud képzelni.

Anyukámnak volt olyan diákja, akit testvéreivel együtt elvettek a szüleitől, mert az apjuk veszélyeztette az életüket. Ki tudja, miket tett, vagy próbált. Akárhogy próbálnánk elképzelni az ilyen nehéz helyzetbe került - valójában kiszolgáltatott - emberek életét, meg se közelíthetnénk a valóságot. De megpróbálhatjuk megérteni őket, és ha tudunk, segíteni, de a segítség nem az ítélkezés, és nem az, hogy rájuk erőltetünk még valamit.

155. nimmy (válaszként erre: 154. - Shneidera)
2014. máj. 3. 16:29

Az anya életét ezek a helyzetek veszélyeztethetik:

- a magzat maga egészségügyi kockázatával (de nem ez az egyetlen)

- ha az anya öngyilkos lenne, ha meg kell tartania a babát

- ha az anya gyilkossá válna, mert megölné a babát

- ha az anya pszichésen belerokkanna, mert olyat erőltetnének rá, amit nem akar

- az anya környezete (külső tényező, közeli család, az egész, amiben szocializálódott)

NINCS JOGOD megítélni senkit, aki ezt az utat választja, de lehetőséged van változtatni és esélyt adni arra, hogy jobb legyen, és ne kelljen ezt az utat választania az embereknek, kizárólag akkor, ha az első eset áll fenn. Jelen világunkban a többi eshetőség is fennáll, amíg azok nem szűnnek meg, nincs joga senkinek ítélkezni.

154. shneidera (válaszként erre: 153. - Nimmy)
2014. máj. 3. 10:34
Hányadik kört futjuk már!? Akkor leírom újra, bár egyszerűbb lett volna ha kicsit alább is olvasol. Amikor az anya életét veszélyezteti a terhesség egyértelmű, hogy az abortusz a megoldás. Hiszen kettő heyett így egy élet lesz oda. A veszteség mindenképp elkerülhetetlen. Én a többi abortuszt nem tudom elfogadni. De azt elfogadom hogy Te és még sokan másképp látjátok.
153. nimmy (válaszként erre: 149. - Shneidera)
2014. máj. 1. 23:23

Az abortusz nem gyilkosság.

Ha valakire ráerőltetsz egy gyereket, akit nem akar, annak sokkal nagyobb kockázata van:

- megölheti a babát

- öngyilkosságot követhet el

- elmehet illegális abortuszra, ahol nem sterilek a körülmények, fertőzést, vérmérgezést kaphat, és meghalhat

Később lehet, hogy képes lesz befogadni egy kis életet, és nagyon jó szülő válhat belőle, de csak akkor, ha esélyt adsz az ilyen nőknek választani, kritikus esetben élni...

Régebben azért volt sok gyerek egy családban, mert nem feltétlenül volt védekezési lehetőség, némely nők, akik megelégelték a "tenyészkanca" szerepet, a sokadik terhességnél már mindenre képesek voltak, még az öngyilkosságra is.

Kb. másfél éve egy nő meghalt, mert nem végezték el rajta az abortuszt, vérmérgezést kapott a magzattól, aki már életképtelen volt, az orvosai tiltották meg az egyetlen dolgot, ami megmenthette volna az életét.

Gyerekeket rontottak meg rokonaik, nem egyedi eset, de eltitkolják, az a 11 éves kislány évekkel ezelőtt azért volt kirívó, és azért kapta fel a média, mert szellemi fogyatékos volt.

Nem tudom gyilkosságnak tekinteni az abortuszt, a hülye bigott nézeteket vallók miatt emberek életét nyomorítják meg, vagy veszik el. Kik vagyunk mi, hogy megítéljünk valakit, aki ezt az utat választja? Mi éljük az életüket? Belelátunk az életükbe? Tudjuk, mit éreznek? Tudjuk, miben nőttek fel, miben szocializálódtak? Talán mi éltük át az ő gyerekkorukat, mi tanultuk el az ő normáikat? Nem.

Te se tudod, én se tudom.

Egy rokonomnak volt abortusza, mert a baba és ő is belehalt volna a terhességbe, az egyik legjobb ember volt, akit ismertem, nem gyilkos.

152. jozsi.38 (válaszként erre: 151. - Shneidera)
2014. máj. 1. 14:27
a külső behatás alatt én abortuszra gondoltam és nem a spontán vetélésre :)
151. shneidera (válaszként erre: 150. - Jozsi.38)
2014. máj. 1. 14:17
A külsó behatás nélkül azért más kategória. :-)
150. jozsi.38 (válaszként erre: 149. - Shneidera)
2014. máj. 1. 14:09
azzal egyetértek, hogy ilyesmin kár egymásnak ugrani. viszont az abortuszt nem tartom gyilkosságnak. a 12. hétig bármikor megszakadhat egy terhesség külső behatás nélkül is, illetve egy ilyen korú embrió még nem tartható életben méhen kívül. mindenkinek saját joga eldönteni, hogy egy esetleges nem kívánt terhességet fenn akar-e tartani vagy sem, csak az egyén prioritásai a mérvadóak ebben az esetben, ami mindenkinek más, ugyebár :)
149. shneidera (válaszként erre: 148. - Tavasz007)
2014. máj. 1. 12:26
Ebben egyetértek! Kár egymásnak ugrani (akinek nem inge ne vegye magára). Az abortusz mellett és ellene szólók soha nem fogják egymást meggyőzni. Meghallgatjuk egymás véleményét, de ne szóljuk le azt aki nem ért egyet! Én úgy gondolom,hogy az abortusz emberölés. Nem indok, hogy én nem akartam a gyereket arra, hogy elvegyem egy ember életét. De aki úgy gondolja, hogy az még nem is gyerek, az még nem élet úgysem fog velem egyetérteni. A világ sokszínű. Szerencsére...
2014. ápr. 30. 19:23

nem értem, hogy miért erőlteti rá néhány hozzászóló a véleményét másokra. Mindenkinek megvan a saját véleménye, mit kell itt kakaskodni??



Aki másokat akar meggyőzni, az tulajdonképpen magát győzködi..

Amúgy jó a téma!!!

147. selena78 (válaszként erre: 131. - Vivvv)
2014. ápr. 30. 15:14

Olyan is van, aki védekezik, aztán mégis becsúszik a gyerek. Aztán az mit tegyen? Szülje meg, mégha púpnak sem kell a hátára? Csak azért hogy a hozzád hasonlók ne gyilkosozzák le?


Amit a felelősségről írtál, az megint érdekes.

Ha valaki annyira felelőtlen, hogy nem védekezik, azt büntessük azzal, hogy szülje meg a gyerekét, ha akarja ha nem?


Nagyszerű! Felelőtlen emberekre bízni büntetésül egy kisgyereket.

2014. ápr. 30. 15:12
Még azt is el tudom képzelni, hogy az önző, szülést kitoló nők jobb anyák lesznek, mint az, aki 18 éves korában eldöntötte, hogy egy focicsapatnyi gyereket akar, és bele is vágott, nehogy lemaradjon. S az erre való érettség csak egy ok, ami miatt ezt állítom. Hiszem, hogy a gyereket nemcsak szeretni kell, hanem eltartani is. Ehhez pénz kell, de ami még ennél is fontosabb, az egyfajta érettség, élettapasztalat, ami átsegít a mindennapokon. Szerintem aki önző, az magánál jobban csak a gyerekét fogja szeretni, és amennyire előtte önző volt saját magával szemben, pont úgy fogja a gyereknek is kiharcolni mindezt a figyelmet, szeretetet, odafigyelést, maximumot, ami neki is járna alapesetben. Ezért a megfontolt nőket, akik nm ugranak fejest rögtön a gyerekvállalásba, nem kell kevesebbnek titulálni, vagy épp mondjuk önzőnek, mert nem adta bérbe a testét 18-25 évesen, hanem várt még erre az érzésre.
145. selena78 (válaszként erre: 105. - Vivvv)
2014. ápr. 30. 15:04

Hova kell annál nyomósabb ok, minthogy egy nő nem kíván gyereket?


Nem kívánja kihordani, megszülni, felnevelni. Ez sokkal nyomósabb ok, mint az esetleges egészségügyi problemák.

144. 4c1a787e8f (válaszként erre: 107. - M0ncsa)
2014. ápr. 30. 10:04

Iegn, így van ez. Nem kell valami csoda eufóriát várni, nem erről szól ez. Sokkal inkább a hosszú távról. De ettől még persze, előbb-utóbb jön az a nagy kötődés is. Mert ugye az lesz számodra fontos, azt fogod szeretni, amibe az energiát fekteted.


Ki van ez találva az embernél, nem kell ettől külön tartani. Az meg, hogy egy kicsit tartunk, az meg normális.


Szerintem meg az a jó időpont a szülésre, ami egy picit korábban van az általunk ideálisnak gondoltnál. Persze nem túl korán, de azért általában aki már nagyon eljut oda, hogy most jöhet, az hamar átfordul a "jönnie kell"-be és olyankor meg jön a sikertelenség, a görcs, a hőmérő, a kényszerlombik, meg mittoménmi. Talán jobb is egy kicsit, ha eddig nem jut el az ember, mert a gyereknek több esze van, nem hagyja...

143. nimmy (válaszként erre: 132. - Vivvv)
2014. ápr. 30. 09:18

Nem tudhatod, kinél mi áll a háttérben, nem ismered mindenkinek a körülményeit, a helyzetét. Van olyan is, hogy védekezés mellett esnek teherbe, van, akinek a családi háttere problémás.

Ilyen témánál eszembe szokott jutni az a szellemi fogyatékos kislány, talán 11 éves volt, akit a nagyapja ejtett teherbe, és megszülte a babát. Nem is biztos, hogy felfogott mindent. Mikor kutakodni kezdtem, azt találtam, hogy nem is annyira volt egyedi az eset, bizonyos embercsoportot nézve viszonylag gyakoriak a kirívó esetek. Nem tartom normálisnak, hogy ilyenek megtörténhetnek, úgy értem, tenni kéne, hogy ilyenek ne történjenek meg, mert ez beteg környezet, ahol ilyen esetek előfordulnak, mind a gyakori abortusz (főleg tizenévesen), mind a vérfertőző viszonyok, és ezekre a rétegekre jellemző a tucatnyi gyerek is, meggondolatlanul. Nem helyes, hogy gyerekek ilyen légkörben szocializálódnak, ezt a mintát veszik át, és adják tovább, pedig ez történik. Azt írod, nem sajnálod, abban az értelemben, ahogy érted, nem is kell, ugyanakkor más értelemben az így szocializálódó gyerekeket én sajnálom, mert beteg mintában nőnek fel, és nagyon kérdéses, hogy ebből mennyire tudnak kitörni.

142. Eszterkee (válaszként erre: 140. - Csgybzs)
2014. ápr. 30. 08:42
ezt én is tapasztaltam, nem voltam beleragadva a vattacukorba... :)
141. Eszterkee (válaszként erre: 138. - Griffanya)
2014. ápr. 30. 08:38

Bár nem rettegés és depresszió, de elés sok kétség töltött el a terhesség idején. 3 és fél év elteltével, őszintén mondhatom, hogy mostanra már minden borús gondolat teljesen szertefoszlott :)


Az első hozzászólásodban 20 év kényszert említettél. Ezt nem így kell felfogni, egy baba érkezése miatt még nem kell lehúzni rolót. Természetes megváltozik az egész életed, alkalmazkodni kell a baba "életviteléhez", de a sok áldozat, amit érte hozol, nagyon megéri! :)

140. csgybzs (válaszként erre: 138. - Griffanya)
2014. ápr. 30. 08:20
Nekem személyes tapasztalatom nincsen, de sok nő szült a környezetemben már úgy, hogy eredetileg nem akart, vagy később akart, vagy máshogy (kapcsolat minősége, lakás, stb) és végül az ösztön mindent felülír. Minden szülő szereti a gyerekét, legfeljebb akik eleve nem olvadtak a cukorszirupban, ők reálisabban várják, jobban tartanak tőle, mert tudják, hogy nem egy leányálom, főleg az elején.
139. M0ncsa (válaszként erre: 138. - Griffanya)
2014. ápr. 30. 08:17
Mar megtortent, csak vissza kellene lapozni.
2014. ápr. 30. 08:09
kicsit átcsúsztunk egy másik témába: jogos-e az abortusz. nekem még mindig nagy segítség lenne, ha saját történeteket írnátok, ahol rettegés és depresszió után boldog családi élet hepiendjének révébe jutottatok. :) köszi.
137. shneidera (válaszként erre: 136. - Csgybzs)
2014. ápr. 29. 19:03
Igen, biztos ez is igaz, de van pozitív példa is. Ismerősöm állami gondozott volt, most boldog négy gyermekes családapa, sőt már egyszeres nagypapa. És örül, hogy élhet. :-) Férjemet elhagyta az apja, azt sem tudják él-e még. Ő most mégis nagyszerű apukája a kisfiunknak. :-)
136. csgybzs (válaszként erre: 133. - Shneidera)
2014. ápr. 29. 18:20

Akik egész felnőtté válásukig rossz lelki-idegi körülmények között élnek otthon, sosem fognak boldog, elégedett felnőttek lenni a rengeteg frusztráció, sérelem, elfojtott érzelmek miatt.

Na persze a kiegyensúlyozott élet sem garancia, de azért összehasonlíthatatlan....

135. csgybzs (válaszként erre: 131. - Vivvv)
2014. ápr. 29. 18:18
És mi történik, ha valaki védekezés mellett lesz terhes? Ugyanis erre is volt már példa a történelemben. Mi van ha terhes lesz? Meg kell szülnie, hiába nem akarta?
134. M0ncsa (válaszként erre: 133. - Shneidera)
2014. ápr. 29. 17:38

Nem hiszem, hogy egyedul maradnal a velemenyeddel, hiszen sokaknak voltak normalis szulei, es keptelenek aterezni azt az allapotot, amikor a gyerek ugy erzi, jobb lett volna, ha meg sem szuletik. Mindazonaltal szamos lelek van, akinek ez nem adatott meg.

Adj halat a joistennek, hogy csodalatos edesanyad volt. Nem mindenki ilyen szerencses :)

133. shneidera (válaszként erre: 124. - M0ncsa)
2014. ápr. 29. 17:11
Valószínűleg egyedül maradok a véleményemmel, de szerintem még mindig jobb egy rossz anyával mint abortálva lenni, vagyis meg sem születni. Hiszen ha majd kirepül a szülői házból boldog teljes életet alakíthat ki magának és ÉL. Az élet csak jobb mint a halál! Persze én nem tudhatom, hiszen nekem csodálatos Édesanyám volt. A legfantasztikusabb anya a világon.
132. Vivvv (válaszként erre: 130. - Nimmy)
2014. ápr. 29. 15:49

Ebben igazad van, így belegondolva az én ismerőseim között is van erre példa.


Tényleg nem tudom sajnálni azokat, akik felelőtlenül, gyakran járnak abortuszra, de még sajnáltatják magukat. Én úgy gondolom, nem ők az igazi áldozatok ilyen esetben.


Nem tudom... Én gyakran úgy érzem, nincs is helyes nézőpont, egyszerűen csak különbözőek.

131. Vivvv (válaszként erre: 129. - 130454e42d)
2014. ápr. 29. 15:48

Ha valaki nem akar gyereket, védekezzen, ne abortuszra járjon.


Nem szándékoztam beleszólni semmibe. Ha figyelmesen olvasol, észreveheted, hogy nem is azt írtam hogy kivétel nélkül helytelenítem, hanem egyes emberek felelősségéről beszéltem. E kapcsán jöttek szóra a miért? - ek. Pusztán leírtam a véleményemet, ahogy sokan mások is. Nem mindenki ért velem egyet, de könyörgöm... Nem is lehet, túl sokan vagyunk ahhoz. Van, aki értelmes ember módjára tudja kezelni a véleménykülönbözést, meg van aki nem... Nyilván ebben sem vagyunk egyformák. :)


Kijavítalak: Lehet hogy te pofázni szoktál, de én véleményt írok és érvelek. :) Nálunk legalábbis így szokás... ;)

130. nimmy (válaszként erre: 128. - Vivvv)
2014. ápr. 29. 15:32

A mártírkodásnak is megvan a maga lelki háttere, problémája. Aki mártírkodik, az nincs rendben, az segítségért kiabál, még akkor is, ha nem ismeri el. Én ezt pontosan ismerem, mert a családomban is több ilyen "mártír" van, segíteni meg nehéz, de jobb, mint sz*rban hagyni.


És remélem, hogy te nem is leszel bigott és elvakult ebben a témában, valószínűleg ők se úgy indultak, akik olyanná váltak, és nem vették észre, hogy átestek a ló túloldalára. Erre jó odafigyelni, és ha a környezetedben akár csak egy esetet ismersz részletesen, már az is segíthet jobban elfogadni valamit, amit amúgy nehéz.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook