Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek mennyire reális, hogy valaki súlyos beteg, és mégis a 3.gyerekét várja? fórum

Szerintetek mennyire reális, hogy valaki súlyos beteg, és mégis a 3.gyerekét várja? (beszélgetős fórum)


jan. 22. 14:55
Erre az ügyre nem a reális szó illik.
jan. 22. 14:09

A mamája mondta ezt.

Autoimmun beteg állítólag.

jan. 22. 07:58
mi az hogy beteg a vere?
25. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 31. 00:01
Azt szeretnéd tőlünk hallani, hogy felelőtlen?
24. jooeva (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 30. 20:46

Ha valamit nem tudsz pontosan, ne találgass...

Ez a "hallottam ezt + azt, aztán továbbadom, hozzáteszek, elveszek" és kialakul egy nagy butaság.

Ha kíváncsi vagy kérdezd meg tőle!

Azért felháborító ez, mert átéltem, részese voltam, majdhogynem szóról-szóra annak, amit itt felhoztál.

És engem sem kérdeztek, a szüleimet sem, csak ment a találgatás, pletykák....én is végén már "aids-es" voltam a hülye falusiak miatt...sőt, azt is kitalálták, hogy fertőző vagyok, átmentek az utca másik oldalára...hirtelen eltüntek a "barátaim" is.


És igen, autoimmun beteg lettem 14 évesen, ITP-es, azaz idiopátiás trombocitopénia purpura. Magyarul vérzékenység, nem alvad a vérem, egy bizonyos szám alatt bármikor belső vérzésem lehet akár egy kis ütéstől is, tüdőben, agyban, szívben, gyomorban...bárhol.

Az orvosok alig 1 hónapot adtak nekem.

Ez 1991-ben történt, azaz 32 éve és itt vagyok.

Gondos orvosi felügyelet mellett szültem 2 egészséges gyereket természetes úton, teljes életet élek és nem holmi burokban létezem.

És képzeld, iszom és dolgozom, sőt még rá is gyújtok!

Mindig van kockázat, ha élsz.


Egy szó, mint száz...ne kombinálj, ne gyárts fantazmagóriákat, hanem kérdezd meg őt.

23. globus (válaszként erre: 18. - Timycat)
dec. 30. 20:41
Én hibernáltatni szeretnék és 500 év múlva felébredni. Vagyis 20 éve lett volna jó meglépni ezt.
22. timycat (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 30. 20:31

Persze, totál egyén- és betegségfüggő.


Van akinek a terhesség, szülés javít az állapotán, van akinél igazából nem történikbsemmit, és sajnos van amikor a terhesség hozza ki a betegséget.

Az autoimmun betegségekről, okokról, kezelések rövid- és hosszútávú hatásairól iszonyú kevés az ismeret, sok kezelés kísérleti fázisban van.

Az a bogyó amit én szedek 60 éve engedélyezett gyógyszer de a mai napig nem tudják a hatásmechanizmusát, csak azt hogy általában javít a helyzeten és azért 60 év elég volt hogy kitapasztalják a mellékhatásait.


Ja és mielőtt felmerül a kérdés, 2,5 éve nincs diagnózisom, csak találgatás, bízzak benne hogy elmúlik.


Szóval a rokonodnál is tényleg lehet bármi és az ellenkezője is. Reméljük nála minden rendben lesz.

21. Channa* (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 30. 20:29

Semmit nem tudsz.

Beteg a vére.

Van valami súlyos betegsége.

Autoimmun beteg vagy mi.


Egyébként dolgozik, iszik, dohányzik, stb., csak ha terhes, akkor beteg.


Mit akarsz hallani?


Azt, hogy meg sem érdemli a gyerekeit? Felelőtlen HP!

Köpködjük együtt? Vagy mit szeretnél?


Ha Te nem tudsz semmit, csak hülyeségeket irkálni, akkor mi honnan tudnánk, hogy van e baja vagy nincs. Létezik e ilyen vagy sem?


Járj utána pontosan, hogy mi a gond és majd annak tudtában oszd meg velünk az információkat.

Persze, akkor is csak fecsegünk max. róla, mert nem vagyunk sem orvosok, sem bírók, azaz nem értünk a betegségekhez, diagnosztizálni nem tudunk és max. pálcát törhetünk bárki felett, de ismeretlenül még azt sem;)

dec. 30. 20:19
Ezt arra írtam, hogy ezek szerint vannak változatai.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Timycat)
dec. 30. 20:17

Jesszus, sajnálom. :(



Egy kolléganőmnek az autoimmun betegség miatt dagad a lába, meg néha kiütéses lesz. Le is százalékolták, csak 6 órában dolgozhat.

18. timycat (válaszként erre: 9. - Globus)
dec. 30. 20:13

Közeli tapasztalatból mondom, hogy csak szerencse kérdése, totál vakon vannak az orvosok, kísérletezgetnek és csak küldözgetik egyik helyről a másikra az embert, hogy a felelősség megosztható legyen ha beüt a car.


Nekem "lehetséges gyógymódként" ajánlották a terhességet, csak hál Istennek nem voltam olyan idióta hogy halgassak rájuk. Barátom felesége nem differenciált autoimmun nyavalyával vállalta a szülést, biztattàk hogy jó lesz. Leálltak minden szerrel a terhesség érdekében. Aztán a szülést követő 2 hónappal egyik pillanatról a másikra fél év időtartamra teljesen magatehetetlenné vált, bár tény a terhesség természetes immunmoduláló tulajdonsága alatt javult az állapota, de utána sokkal rosszabb lett és azóta sem jött helyre csak annyira hogy nem ágyban fekvő beteg, de teljesen a férjére, családjára van utalva. Az orvosok széttárják a kezüket, hogy pech.

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Timycat)
dec. 30. 20:10

Ezért tartom furcsának, hogy a rokonom természetes úton szül.

3-4 évig szoptat, gyógyszert nem szed.


Nyilván van több fajta betegség típus.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Globus)
dec. 30. 20:06
Jó az orvosa, meg vigyáznak rá nagyon.
15. Csillagszem38 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 30. 20:05

Miért zavar ez téged?

Ettől még mehet igen, csak felelotlenseg.

14. timycat (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 30. 20:05

Nyilván nem optimális és betegség függő, vannak olyan gyógyszerek, terápiák ami mellett "tilos" a terhesség és sokszor mérlegelés tárgya hogy mivel ártanak többet.


Asszisztensemnek van autoimmun betegsége, neki mondták hogy szüljön minél előbb, a terhesség alatt javult is az állapota, de szülés után fellángolt a betegség, még szoptat, de mihelyt abbahagyja olyan terápiát kezdenek nála, ami mellett tilos a terhesség, mert a szer amit kapni fog fejlődési rendellenességet okoz.

Még így is alig talált olyan orvost, aki vállalta a terhesgondizást és csak találgattak, hogy milyen lesz a lefolyás. A természetes úton való szülés pedig helyből kizárt volt, inkább a biztonságra mentek.

Pedig az ő betegsége még nem is a potenciálisan életveszélyes állapot, inkább "csak" életminőséget rontó helyzet.

13. globus (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 30. 20:02
Könnyű szülést és jó egészséget kívánok nekik!
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Globus)
dec. 30. 20:02
Jogos! Meg szerencsés, mert mindig rögtön teherbe esik 4 évente.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Globus)
dec. 30. 20:00
Rokon. Karácsonykor találkozunk, egyébként meg naponta helyzet jelentést ad róla az anyukája.
dec. 30. 19:59
Betegen gyermeket vállalni nem éppen jó döntés!
9. globus (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 30. 19:58
Ez csak azt bizonyítja, hogy a terhesgondozás kiemelkedő 🙂
dec. 30. 19:57
Ha olyan súlyos beteg ahogy mondják, attól még simán mehet a babavárás ezek szerint?
7. globus (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 30. 19:56
Kid ő neked, hogy zavar?
dec. 30. 19:55
*már
dec. 30. 19:54
És?
dec. 30. 19:54

Régen a tesója azt mondta autoimmun beteg.

De amikor nem várandós, akkor sosem emlegetik a betegségét. Olyankor bulizik, iszik, dohányzik, dolgozik.

Ha meg várandós, akkor más súlyos betegként kezelik.

3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 30. 19:52

Mit értesz reális alatt?

Az, hogy teherbe tudott esni, nem rendkívüli. Kívülálló vagy eü. személyzet csak javasolhat, de mindenkinek joga van szülni, ha szeretne.

dec. 30. 19:49

Mi az, hogy beteg a vère?


Aki ilyen állapotban gyereket vállal, az felelőtlen. Nekem is van ilyen ismerősöm.

dec. 30. 19:39
Van egy rokonom, akiről mindig ezt hallottam amíg az első két gyerekét várta: súlyos beteg, csoda ha teherbe bír esni, beteg a vére, a szülésnél élet-halál közt lebegett, veszélyeztett.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook