Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik nem akartak gyereket...és mégis lett nekik fórum

Akik nem akartak gyereket...és mégis lett nekik (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
129. 130454e42d (válaszként erre: 118. - Vivvv)
2014. ápr. 29. 15:19
Az, hogy valaki nem akar gyereket épp elég ok az abortuszra. Senkinek semmi köze hozzá, miért döntött így. Szerencsére neked sincs lehetőséged belepofázni más életébe.
128. Vivvv (válaszként erre: 123. - Nimmy)
2014. ápr. 29. 15:11

Jajj, ez majdnem kimaradt, pedig mindenképp le szerettem volna írni:


Hidd el, közülük nagyon sokan mártírkodnak. Itt a Hoxán is van ilyen. Ez a legrosszabb. Az ilyen emberek ne mártírkodjanak, hanem csendben szégyelljék magukat, erre ezt szoktam mondani.

127. Vivvv (válaszként erre: 124. - M0ncsa)
2014. ápr. 29. 15:09
Sajnos igen, jócskán vannak ilyen példák... Én is nagyon sajnálom őket.
126. Vivvv (válaszként erre: 125. - Nimmy)
2014. ápr. 29. 15:07
Én viszont nem ők vagyok. :) Ezt nem velem kell megbeszélned. :)
125. nimmy (válaszként erre: 120. - Vivvv)
2014. ápr. 29. 14:47
Van köze hozzá, gondold át, lehet, hogy te nem tekinted úgy, de sok bigott abortusz-ellenes miatt ez a megközelítés is lényeges, akik ugyanott kezdték a véleményükkel, mint ahol te most tartasz, de elvakulttá váltak.
124. M0ncsa (válaszként erre: 122. - Vivvv)
2014. ápr. 29. 14:45
Persze, nem akartam altalanositani, vannak ellenpeldak innen is, onnan is (tehat: akik fiatalon es nagyon akartak, es remek erzekkel nevelnek, valamint akik nem nagyon akartak, aztan megis lett, is kritikan aluli banasmodban reszesulnek a gyerekek). Csak sajnos a kozvetlen-kozvetett kornyezetemben jobbara azt tapasztalom, amit leirtam. Sajnos. En ilyenkor mindig szegeny gyerekeket sajnalom, es arra gondolok, hogy jobban jartak volna, ha abortaljak oket, barmilyen kegyetlenul is hangzik ez.
123. nimmy (válaszként erre: 118. - Vivvv)
2014. ápr. 29. 14:45
Szerintem ők nem is várják a vigasztalást, de belőlük van kevesebb.
122. Vivvv (válaszként erre: 121. - M0ncsa)
2014. ápr. 29. 14:41

Ebben látok valami igazságot, csak én egy kicsit másképp. Nem merem pontosan ezt kijelenteni, mert nem tudom hogy a legtöbb idegbeteg szülő honnan kerül ki, de tény: Sokaknak van az anyaságról egy rosszul kialakult képük és amikor jön a rideg valóság, nem tudnak vele megbirkózni. Egyébként ez nem csak az anyaságra, hanem más élethelyzetekre is igaz.


Az én családomban van olyan személy, aki nagyon - nagyon sok évig küzdött azért hogy gyereke legyen. Én nagyon sokat voltak velük, jó tanuló voltam, jó gyerek, szerettek velem lenni. Kényelmes életet éltek. Gondolom ez még adott a gyerek iránti vágyuknak egy löketet. Aztán amikor megérkezett a gyermekáldás, rövidesen elvesztették az addigi lendületüket, most pedig úgy élnek hogy arra szavak nincsenek... Persze a gyerekek is inkább az "állat" kategória voltak mindig viselkedésre. Sokszor a rózsaszín köd valóban rombolóbb.

121. M0ncsa (válaszként erre: 116. - Nimmy)
2014. ápr. 29. 14:35

Tovabbgongyolitve a temat: a legtobb idegbeteg szulo pont azok kozul kerul ki, akik nagyonis akartak gyereket, pontosabban azt a rozsaszin vattacukrot, amit osszeolvastak a kulonbozo noi forumokon. Aztan amikor megerkezett a ded, hamar kiderult a rideg, nemalvos, kakiszagu valosag, de visszacsinalni mar nem lehet, ugyebar. Bevallani, hogy hulyeseg volt, meg hott ciki, ugyhogy a kozonsegnek megy a musor a deszeretemagyerekemet-rol, mikozben otthon a 4 fal kozott a fizikai es/vagy lelki terrorizalasa eletuk megrontojanak.


Oszinten szolva jobban hiszek azoknak a noknek, akikben felmerul ketseg elotte, kozben es utana, mint akikben nem. Mert elobbieken legalabb latom, hogy tobbe-kevesbe jozanul gondolkodnak...

120. Vivvv (válaszként erre: 117. - Nimmy)
2014. ápr. 29. 14:29

Te teljesen másról beszélsz. Szerintem olvasd el újra a hozzászólásomat, mert ennek köze nincs ahhoz amit én leírtam.


Ja, és amit az előző hsz - ben írtam nem egyedi példa, elég sok ilyet olvasni / hallani sajnos...

119. M0ncsa (válaszként erre: 115. - Shneidera)
2014. ápr. 29. 14:26

Jol teszed.

Egyebkent belolem nem valtasz ki ellenerzest, TE konkretan csak egy nicknev vagy a virtualis terben, nem egy szemely, akit ismerek, es ily modon szimpatikus vagy ellenszenves lehet.


Maga a gyerektelenek lesajnalasanak TENYE a szomoru, vannak csomoan, akik igy gondolkodnak, amivel csak sajat magukrol allitanak ki szegenysegi bizonyitvanyt.

Egyebkent a "szanakozva nezni" es a "nem tudni azonosulni" kb. annyira van messze egymastol, mint ide Mekka...

118. Vivvv (válaszként erre: 116. - Nimmy)
2014. ápr. 29. 14:24
En ilyet nem is allitottam. Ugy gondolom, hogy aki a puszta felelotlensege miatt megy abortuszra, az nem erdemel megertest. Meg lehet erte kovezni, de nem fog valtozni a velemenyem. Igen, sok esetben valoban jobb a GYEREKNEK ha nem tartja meg az edesanya, de az az anya nem erdemel vigasztalast. Gondolok itt arra, hogy egyes nok egeszsegugyi vagy egyeb nyomos indokbol kenyszerulnek abortuszra, ami valoban nagy lelki teher es minden tamogatast meg kell adni, hogy szamukra elviselhetobb legyen a dolog. Van viszont a h.e p.a fajta, aki teherbe esik, es mindenfele mondvacsinalt indokkal elveteti a babat. Ezt a csoportot en szemely szerint megvetem. (Es persze meg is tehetem, ugyanugy, ahogyan mas - sajnalatos modon - tamogatja.) Ergo kb. a fogamzasgatlassal teszik egy lapra. Egyszer anyukamnak be kellett fekudnie a korhazba. Egy 16 eves lannyal kerult egy szobaba, akinek az volt a 3. (!!!) abortusza es nyugodtan tanult masnapra, mintha mi sem tortent volna. Mintha csak a kozmetikushoz ulne be. Na erre nekem senki se mondja, hogy tamogatast vagy megertest erdemel. Igen, valoszinuleg az abortusz volt a legjobb, amit az a 16 eves kislany valaszthatott, de ez nem jelenti azt, hogy o ugyanabba a kategoriaba tartozik, mint azok, akik nyomos indokkal es nem a sajat hulyeseguk miatt vannak ott. Nekik nem jar simi es hatveregetes. Ezt probaltam meg leirni az elobb.
117. nimmy (válaszként erre: 105. - Vivvv)
2014. ápr. 29. 14:19

Mondok még valamit. Ha valakinek megtiltják, hogy legálisan elvégeztesse az abortuszt, de ő ragaszkodik hozzá, minden lehetőséget megragad, hogy mégis megcsinálják valahol, ha kell, illegálisan, és ezek többsége nem higiénikus. Azokban az országokban, ahol tiltják, illetve azokban a korokban, ahol nem volt lehetőség, számtalan ilyen példával lehet találkozni. A nem steril környezetben elvégzett abortusz pedig a nő halálához vezethet az esetek nagy többségében (ha nem minden esetben). Nos, tegyük fel, hogy valakinek most épp nem alkalmas az élete befogadni egy gyereket, vagy erőszakból lett terhes, vagy bármi, vegyük azt az esetet, hogy megtiltjuk, itt két eshetőség van, vállalja mégis, vagy nem, ha vállalja, vagy megjönnek az érzések, és akkor jó szülő lehet belőle, vagy soha nem jönnek meg az érzések, és vagy elhagyja a babát - aki talán soha nem fogja érteni, mi történt, intézetbe kerül, jó esetben nevelőszülőkhöz -, vagy megöli a szülés után (ilyenre is volt példa) - gyilkost teremtettünk -, vagy csapnivaló szülő lesz, mert a gyerek folyton kudarcra, csalódásra fogja emlékeztetni - még egy elrontott, stresszes/neveletlen gyerek lett a világban, aki ki tudja, milyen felnőtté válik. Ha nem vállalja, de nem végeztetheti el legálisan, elintézi illegálisan, ennek következtében nem biztos, hogy megkapja a steril körülményeket, fertőzést, vérmérgezést kap, meghal. Megöltünk két embert, egy születendőt, és az anyát. Ha legálisan elvégeztetheti, utána később még alakulhat úgy az élete, hogy befogadóképes lesz egy (vagy több) gyerekre, esélyt adtunk.

Melyik a jobb?

116. nimmy (válaszként erre: 105. - Vivvv)
2014. ápr. 29. 14:05
Lehet, hogy itt névtelenül sokkal könnyebb kiadni az embernek a lelkét, de nem hiszem, hogy akár így is mindenbe belelátunk. Szerinted ha valaki semmi esetre se akarja vállalni a megfogant magzatot, az milyen anya lenne később, ha nem alakul ki benne az érzés? Pedagógus anyukámon keresztül számtalan olyan esetet látok, ahol a szülőknek nem kellett volna gyereket vállalni, és a gyerek issza ennek a levét, vagy mások, jobb szülők gyereke. Nekünk, embereknek nincs jogunk eldönteni, ki vállalhat gyereket és ki nem, és nincs jogunk senkire se ráerőltetni. Talán a gyereknek jobb, ha az ilyen szülőnek nem való szülők még a születése előtt ráébrednek, hogy ők ezt nem akarják, nem valók erre az útra. A lélek, aki meg akar születni, úgyis megszületik előbb-utóbb, azt nem tudjuk elpusztítani, csak a testet.
115. shneidera (válaszként erre: 112. - M0ncsa)
2014. ápr. 29. 13:58
Tisztában voltam vele, hogy ellenérzéseket váltok majd ki sokakból, de pont lecarom.
2014. ápr. 29. 13:57
Ja, Mazsinka, ezt Neked válaszoltam, csak nem válasz erre gombbal csináltam. :-)
2014. ápr. 29. 13:56
Sajnálom, hogy indulatokat váltottam ki belőled, én kedvelem a hozzászólásaidat, általában egyetértek Veled, de nyilván nem vagyunk egyformák. :-) Én is későn vállaltam gyereket, sokáig nem is akartam, ezért is írtam le, hogy mennyire megváltozik az ember. Nem azt írtam, hogy az élet egyetlen értelme. Az egyik ok amiért érdemes élni. Számomra a hitem és a családom többi része ad még értelmet a mindennapoknak. És igen, vállalom, hogy nem tudok azonosulni (már) a gyermektelen párokkal, csupán elfogadni és békénhagyni őket. A gyermekvállalás megváltoztatott mindenben. Voltam valaki előtte és most vagyok egy másik valaki. Fanatikus anyatigris vagyok. :-)
112. M0ncsa (válaszként erre: 109. - Shneidera)
2014. ápr. 29. 13:48
Nekem meg van gyerekem, de egyetertek Mazsinkaval. Elhiszem, hogy te ugy erzel, ahogy leirtad, de szamomra (es meg sokak szamara) eros tulzasnak tunhet. A szanakozos reszet illetoleg meg tenyleg inkabb fordulj kicsit magadba gondolkodni.
111. Mazsinka (válaszként erre: 109. - Shneidera)
2014. ápr. 29. 13:43
Nekem nincs gyerekem, de majd szeretnék. Viszont nem gondolom, hogy majd szánakozva nézem azokat, akiknek nincs, vagy akik kutyát sétáltatnak. Manapság nagy divat a gyereket az élet értelmeként aposztrofálni. Nos, szerintem mindenkinek mást jelent ez a kifejezés. Engedtessék meg, hogy ne mindenki a gyerekben lássa ezt. Biztos sokan vannak, akik nem akarnak, s ha majd lesz, minden átértékelődik, és rádöbbenek, hogy valóban a gyerek mindennek az értelme, de azt leírni, hogy szánakozva nézed, akinek nincs: egy kicsit beteges! Ne adjuk más ember szájába ilyen szinten a szavakat. El lehet azt is képzelni, hogy nem mindenki van erre a témára ilyen szinten ráremegve. Aki már 16 éves korában majd megveszik, hogy anya legyen, az soha nem fogja megérteni azokat, akik még várnak erre az érzésre. Szerintem nagy bunkóság lenézni a gyermekteleneket, vagy azokat, akik később vállalnak babát. S hidd el, azok is, akik még harminc körül, után bőven bulizgatnak, nyaralgatnak, élik világukat, és élvezik egymás önfeledt társaságát, néha ők is szánakozva nézik azokat a nőket, akiken 3 gyerek csüng, és arra sincs idejük, hogy megmossák a hajukat, nem hogy kirándulni menjenek valahová. Az éremnek két oldala van.
110. Vivvv (válaszként erre: 106. - 82d45dcd14)
2014. ápr. 29. 13:34
Dehogynem. :) Hogy az én szememben mi a gyilkosság, azt én döntöm el. :) Még jó. :D
109. shneidera (válaszként erre: 87. - Griffanya)
2014. ápr. 29. 13:04
Ne félj semmitől! Életed szebbik fele kezdődik most! A terhesség alatti rosszullétek elmúlnak (nekem nem is volt). Amikor elkezded érezni a baba mozgását, az csodálatos élmény lesz, onnantól alakul majd ki köztetek a kötődés. Amikor pedig már a kezedben lesz, úgy fogod szeretni őt mint még soha senkit. Olyan szeretettel, amit most még el sem tudsz képzelni. Szinte beteges, rajongó szeretettel. És ez jó érzés lesz. És nem fogod érteni, hogy miért nem akartál gyereket. Szánakozva nézel majd a gyermektelen párokra akik inkább egy kutyát vagy macskát "nevelnek". Mert neked a gyerek lesz az életed értelme, a te saját csodád.
108. shneidera (válaszként erre: 100. - Nimmy)
2014. ápr. 29. 12:53
Ha a magzat veszélyezteti bármi okból az anya életét, természetesen az abortusz a megoldás. Hiszen így egy ember hal meg a kettő helyett. Szerintem ebben mindenki egyetért veled.
107. M0ncsa (válaszként erre: 87. - Griffanya)
2014. ápr. 29. 12:17

Szia!


Szurikata jokat irt, en is nagyokat vigyorgok rajta :)

Hadd tegyem hozza a sajat tapasztalataimat: hasonlo ketsegekkel vagtam bele az anyasagba, bar tervezett gyerek volt.

Hosszu evek nehezsegei utan vegre sinen volt az eletem, gondoltam; elveztem az eletemet a ferjemmel, talan eletemben eloszor felhotlenul boldogan, tokeletesnek ereztem ezt az allapotot. Minek ebbe gyerek? Csak ronthat a helyzeten, kezdodik a taposomalom elorol. A hatam kozepere kivantam kb.


Aztan jott, megmaradt, megszuletett. Az oly sokak altal emlegetett elso naptol tarto feltetlen imadat sehol (szoval ezt a reszet ne vedd be, mert nincs ra garancia), ott volt viszont a felelossegtudat: ezt a vakarcsot mi hoztuk a vilagra, akkor illik el is latni az eletbentartas feladatat becsulettel :))

Az eleje dogunalmas rutin: etetes, ringatas, pelenkazas vegtelen ciklusokban, nemalvassal fuszerezve. Ha ordit, igyekszik az ember megszuntetni az orditas okat, mar csak sajat jol megfontolt erdekeben is (dobhartyak es idegek epsege). Aztan eltelik par honap, elkezd a kolok egyre interaktivabb lenni. Mar mosolyog, fog, hadonaszik... majd ujabb fel ev, es mar arra kell hirtelen odafigyelni, hogy ra ne lepj a kezere, mert pillanatok alatt lab ala maszik... kozben egyre viccesebb, humora van, huncutkodik, alkalomadtan pusztultok a rohogestol a zemborrel.

Persze vannak nehez idoszakok, amikor egy ido (par ora, par nap?) utan legszivesebben kihajitanad a nyavalyas dedet a csukott ablakon, de vegul nem teszed, egyreszt buntetik, masreszt nagy valoszinuseggel eleg hamar megbannad. Mindazonaltal gyakrabban jopofa meg cuki, mint kibirhatatlan, kar lenne erte. Persze ilyen helyzetekre van ott a kedves papa, akinek, leven kevesebb idot tolt a gyerekkel, mint te, talan kicsit jobb allapotban vannak az idegei, es atveszi a gyereket egy idore, teged meg elkuld setalni. Vagy akarhova, csak el.

Ja, es mellesleg nem is tudni, mikor, de valahogy az eltelt ido soran nagyon megszeretted, nahat. Igazi szerelem ez, mondjon ki mit akar, csak mas, mint amit a ferjed irant erzel ;)


Naszoval, szerintem boldogtalansagtol meg attol, hogy nem fogod szeretni a gyereket, szerintem ne tarts. Nem azert fogod szeretni, mert a "te vered" (egy ujabb hulye kozhely), hanem mert nem lehet nem szeretni ezeket a budos kolkoket, ha a nap 24 orajaban veled vannak, rad vannak utalva joban-rosszban. Mindegy, hogy sajat, vagy orokbefogadott. Mondom ezt en, aki amugy eleg nehezen viselem a kolkoket :)


Szules, hat... en sosem feltem tole, csaszaroztak, nem volt borzaszto. A terhesseg szarabb volt, pont azert, mert sokaig tart, a szulesen meg jobbara par ora alatt tul vagy, a regeneralodasi fazison par het alatt, oszt' csokolom.

Ha teheted, kerj epiduralt, tobbek elmondasa szerint kb. annyi fajdalmuk volt szuleskor, mint amiokr a nagydolgukat vegzik. Persze vannak rossz tapasztalatok is (nem sikerult beadni, nem hatott, felig hatott stb.), de ebbol van kevesebb.


Kenyszer? No igen, az is lesz, sok. Nem akkor eszel, alszol, mesz WC-re, amikor kell, hanem amikor tudsz. Egy ideig legalabbis. De szerintem megoldod, ha ugy erzed, mar nagyon sok a kolokbol (en kb. 8 honapos korara jutottam el ebbe a fazisba), keresni kell egy nagyit, bebiszittert, baratnot, stb., aki vigyaz ra par oraig, kesobb akar egesz nap, amig te mast csinalsz. Meg a szellemi munka is pihenteto tud lenni a tobbhonapos gyerekezes utan :) Ha ugy erzed, az a jobb nektek, add bolcsibe 1-1,5-2 evesen, es menj vissza dolgozni.


Naszoval, mindent osszevetve, sztem ne stresszelj, jo lesz ez ;)

106. 82d45dcd14 (válaszként erre: 105. - Vivvv)
2014. ápr. 29. 11:17
Még az a szerencse,hogy nem te döntöd el,hogy mi aaaa gyilkosság!
105. Vivvv (válaszként erre: 100. - Nimmy)
2014. ápr. 29. 11:08

Szerintem teljesen más az erős indokkal történő abortusz. Én abortuszellenes vagyok, így mondom ezt. Van itt egy topic "Babácska..." címmel, ott pont egy olyan nő tervezi épp elvetetni a babáját, akinek nincs rá nyomós indoka, csak mondvacsináltak. Merőben más. Na AZ a gyilkosság.


Aztán lehet hogy csak én különítem el a kettőt.

104. 4c1a787e8f (válaszként erre: 98. - Griffanya)
2014. ápr. 29. 10:51

Alapvetően én is így érzem.


De valahogy ezt úgy fogalmaznám már pár sorsot, esetet látva, sőt megélve, de nem itélkezve, hogy "jóval több életnek lehetne esélyt adni a mostaninál némileg egészségesebb világlátással, kapcsolatok rendezésével, emberibb élettel, egészségesebb ambíciókkal, több felvilágosítással, nagyobb bátorsággal, egymás támogatásával".


Egyébként nekem volt abortuszom. Pont ezért nem akartam még egyszer. Utólag arról is kiderült, hogy azért talán meg lehetett volna oldani. Csak akkor olyan szűken lát az ember. Ma már tudom, hogy ő is felnőtt volna, és nem hiszem, hogy rosszabb helyzetben lennénk úgy általában..

103. jozsi.38 (válaszként erre: 98. - Griffanya)
2014. ápr. 29. 10:43
oké rendben, de az előző hozzászólásod nem tükrözte az utólag olvasottakat. kényszer meg ilyesmi :)
102. nimmy (válaszként erre: 101. - Griffanya)
2014. ápr. 29. 09:38
Kösz. Tudod, emiatt a rokonom miatt különösen zavar, ha nagyon bigott módon állnak hozzá egyesek ehhez a témához. Neki soha nem lehetett gyereke, a betegségét hihetetlenül példaértékűen élte meg, soha panaszt nem hallottam tőle, pedig biztos voltak fájdalmai, saját gyerek helyett mi voltunk a kis családja, anyuval úgy bánt, mint ha a saját lánya lett volna, nekem mint ha lett volna még egy nagymamám, hiányzik. Sokan, akik teljesen elutasítják az abortuszt, és gyilkosnak kiáltják ki a nőket, akik mégis ezt választják, arra nem gondolnak, hogy van, akinek az életét mentenék meg ezzel, van, akinek nincs választása. Ez a rokonom az egyik legjobb ember volt, akit ismertem.
101. griffanya (válaszként erre: 100. - Nimmy)
2014. ápr. 29. 09:30

teljesen igazad van, nem ultrakonzervatív vagyok, a saját esetemről beszéltem: egészség, biztos munka, biztos párkapcsolat és lelkiismereti kérdés.

egyébként nem ítélném el, aki az én helyzetemben is az abortuszt választaná. csak nekem nem megy most.

100. nimmy (válaszként erre: 98. - Griffanya)
2014. ápr. 29. 09:23
Bocs, hogy közbeszólok, az abortusz szerintem ennél jóval árnyaltabb megítélést kíván. Anyukám egyik nagynénje lyukas szívvel született, végül gépeken halt meg, én még ismerhettem. Egyszer teherbe esett, de a szíve miatt ki se tudta volna hordani a magzatot, mindketten meghaltak volna még a terhesség alatt, ha nem végzik el nála akkor az abortuszt. Pár éve egy nő vérmérgezésben meghalt, de ha az abortuszt elvégzik (a baba már nem volt életképes), még lehet, hogy most is élhetne. Nem hiszem, hogy egyértelműen szigorúan kellene hozzáállni az abortusz témához. Nehéz döntés, de pillanatnyi ismereteinket figyelembe véve van, amikor nincs jobb döntés.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook