Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik most kerültek oviba, beszélgessünk! fórum

Akik most kerültek oviba, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
296. Pettka
2012. jan. 30. 10:54
Sziasztok!ma mentünk már oviba...nagyszerű hírrel fogadott az óvónéni:összevont csoportok vannak,mert kevés a gyerek a hányás-hasmenés járvány miatt...
295. Pettka
2012. jan. 29. 20:50
Én biztos vagyok benne,hogy kiviszik őket...
294. sajert
2012. jan. 29. 20:34
Én nem bánnám, ha nem vinnék ki őket a héten.
293. sajert
2012. jan. 29. 20:34
A fiam óvodájában nincs tornaterem, egy "zsibongó" van, ami akkora mint a nappalink. Ott tornáznak csoportonként, oda gyűlnek reggel/délután a gyerekek.
292. tündér74 (válaszként erre: 289. - Kinni)
2012. jan. 29. 18:01
Nálunk kiviszik őket nagyon hidegben is, de ilyenkor nem 1 órát vannak kint, csak 10-15 percet. Ennyi szerintem nem árt, a bacik is gyorsabban pusztulnak ilyen hidegben.:)
291. Enikő27 (válaszként erre: 289. - Kinni)
2012. jan. 29. 17:52

ÁÁÁ, csak nem viszik ki, én elgondolkodtam azon egyébként, hogy egész héten nem viszem be őt e miatt.

Nálunk is tornaterem, de mindig az udvarra mennek ki, hiába esett az eső, vagy hidegebb van.

Akkor mennek tornatereembe, ha torna van vagyis 1 héten egyszer csütörtökön.

290. Pettka (válaszként erre: 288. - Kinni)
2012. jan. 29. 16:38
Túljelentkezés van az oviban,és emiatt van,hogy szerintük így ne foglalja feleslegesen a helyet...
289. kinni (válaszként erre: 287. - Enikő27)
2012. jan. 29. 14:33
Kíváncsi vagyok olyan hidegbe is kiviszik-e őket. Remélem nem. Botiéknál van tornaterem, úgy volt, ha rossz idő van oda mennek udvar helyett, de eddig amikor volt oviba mindig kivitték őket esőbe hóba fagyba.
288. kinni (válaszként erre: 286. - Pettka)
2012. jan. 29. 14:30
Ilyet még nem hallottam, hogy a sok hiányzás miatt kiírják. Nem is értem, és ha elutaztok vagy bármi lehet. nagycsoportba mikor már az iskolaelőkészítés megy akkor tényleg fontos, hogy járjon de amíg kicsi, hát, fura.
2012. jan. 29. 10:57

Sziasztok!


Kisfiam még holnap nem megy oviba, a köhögés nem akar elmúlni teljesen, igaz ritkán köhög, de akkor még "csúnyán". Amúgy is járványok vannak az ovikban.


Tényleg jön a "sarkvidéki" hideg a jövőhéttől, nagyon durva szerintem.

286. Pettka (válaszként erre: 285. - Kinni)
2012. jan. 28. 21:17
Hát,igen.csak az a baj,most nem volt 2 hétig,ha meg már huzamosabb ideig nem viszem úgy,hogy nem beteg,kiírják a létszámból...ami nem is lenne baj,de szeptemberben másik csoportba teszik be.Most akkor megint újak közé beszokni,amikor már itt a kis barátnője.Így se jó ,meg úgy se...
285. kinni (válaszként erre: 284. - Pettka)
2012. jan. 28. 20:49

Hát, én lehet, hogy nem vinném 1-2 hétig.

Nagyon hideget jósolnak a jövő hétre az elméletileg pusztítja a vírusokat.


Nálunk a változatosság kedvéért most én vagyok taknyos, a gyerekeke jól vannak.


Képzeljétek a kislányom nem kapta el a bárányhimlőt, megvédte a szoptatás!

284. Pettka
2012. jan. 28. 16:18
Sziasztok!Elvileg,mi hétfőn már mehetünk oviba.Viszont ma mondja az egyik anyuka,hogy felütötte fejét a kaliczi -vírus...most ha ezt kapja el,és haza hozza rám is...már csak ez hiányzik így a 8.hónap elején...
283. sári3
2012. jan. 28. 12:15

Kedves Mindenki!


Pszichológus hallgató vagyok, és a szakdolgozatomhoz szeretnék segítséget kérni.


Olyan anyukák jelentkezését várom, akik teljes családban élnek (apuka, anyuka és közös gyerekek) és legkisebb gyermekük még óvodás korú (3 - 6-7 éves).


A kérdőívben, melynek kitöltése kb. 30-45 percet vesz igénybe szeretném alaposabban megismerni, hogyan alakulnakgyermekes családoknál az életkörülmények, a munkavállalás és a családi élet, illetve hogy a párok hogyan éreznek és mit gondolnak erről, milyen változásokat és esetleges nehézségeket élnek meg kapcsolatukban.


A kérdőív linkje a következő:

[link]


Előre is köszönöm a segítséget!:)

282. sajert
2012. jan. 26. 14:01

Jobbulást a betegeknek.

Ahogy reggel láttam, a fiam csoportjából is sokan kidőltek a hétvégére :-((. Tegnap délután írták ki megint, hogy skarlát-járvány van az oviba, fokozottabban figyeljünk a gyerekre.

281. kinni
2012. jan. 26. 12:36

Sziasztok!

Jobbulást a betegeknek!

Boti most jár oviba, de nagyon kevesen vannak, a gyerekeke többsége beteg.

280. Nyuszika 33 (válaszként erre: 278. - Enikő27)
2012. jan. 26. 11:36
Látom nem csak mi szenvedünk a láztól az én fiam (Patrick) is vasárnap este óta lázas,,,Jobbulást nektek..:-)
279. Nyuszika 33 (válaszként erre: 276. - Enikő27)
2012. jan. 26. 11:34
Szia!Nem nem jártunk,,,és azt mondják az ovó nénik hogy csak pár percig szokott sírni,,,és van mikor nap közben is sír..
2012. jan. 25. 18:00

Éjjel 39,1 fok volt a láza, alig akart lemenni, ma már jobban van, kiváncsi leszek az estére-éjjelre.

Remélem azért mehet már hétfőn oviba.

277. tündér74 (válaszként erre: 275. - Enikő27)
2012. jan. 24. 08:49

Jobbulást a kisfiadnak!


Régebben én is a vegyes csoport ellen voltam, de közben rájöttem, hogy bármilyen összetételű is a csoport, az óvónőktől függ, hogy jól fog-e működni. Kisfiam vegyes csop-ba jár, náluk azért is működik jól, mert kevesen vannak egy csoportban és kettő óvónő van velük egész nap. Viszont ahol 30-as a létszám, ott szerintem egyik fajta csoportösszetétel sem működik.

276. Enikő27 (válaszként erre: 267. - Nyuszika 33)
2012. jan. 23. 22:14

Járt bölcsibe elötte?

Az én kisfiam a bölcsibe sírt az elején, oviba már nem. De van olyan kisfiú nálunk az oviba, aki a mai napig sír, pedig már lassan fél éve hogy elkezdődött az ovi. Valaki nehezen szokja meg, főleg, ha nem járt bölcsibe.

2012. jan. 23. 22:11

Sziasztok!


Kisfiam beteg lett :( Köhög, és folyik az orra, ma még volt oviba.


Nem értem hogy miért vannak ezek a vegyes csoportok, szegény kicsik...

274. Pettka (válaszként erre: 273. - Tündér74)
2012. jan. 22. 13:09
Fiú:)
273. tündér74 (válaszként erre: 266. - Pettka)
2012. jan. 22. 12:41

Köszi jól vagyunk, még mindig "csak" nátha van.:)

Nem lehet könnyű Neked nagy pocival, egyébként kisfiú lesz vagy kislány? Tudjátok már

272. wanita77 (válaszként erre: 268. - Sajert)
2012. jan. 22. 12:10

Nálunk is vegyes csoport van, de szerencsére csak egy gyerek készül iskolába, a többi kicsi. Az én fiam is igényli a foglalkozásokat, mondókákat és sajnos ott is ritkán vannak ilyenek, ők is Mikulásra tanultak csak 1-2 verset. Van egy dadus a másik csoportban, ő szokott átjönni direkt Bencéhez és minden nap megtanít neki pár verset, mondókát, mert annyira igényli.

Ezért nekünk itthon kell többet foglalkozni vele, veszünk neki foglalkoztató füzeteket, 3 évesen már 5 éveseknek való feladatokat old meg. :) Az Auchanban és Tesco-ban felvásároltuk az összes ilyen foglalkoztató füzetet lassan. :)

271. wanita77 (válaszként erre: 267. - Nyuszika 33)
2012. jan. 22. 12:04
Az én fiam októberben kezdte és még minden reggel sír. :( Nekem azt mondták, akár fél évig is eltarthat ez. Eddig napközben egész nap az óvónőn lógott, semmibe nem kapcsolódott bele, csak ült az óvónő ölében és követte mindenhova. Most jutott el odáig, hogy már játszik egyedül és csak reggel sír pár percet, míg el nem megyek. Nektek is kitartást, el fog múlni, csak türelem!
270. Pettka (válaszként erre: 267. - Nyuszika 33)
2012. jan. 22. 11:05
Szerencsére,nekem az első napon jól érezte magát.Másnap elvittem,azt mondta,szerintem,te menj is haza:)De nálunk is voltak még egy hónap után is sírós gyerekek...
269. Pettka (válaszként erre: 268. - Sajert)
2012. jan. 22. 11:03
Nálunk ugyanilyen csoport van,és nálunk se nagyon foglalkoznak a kicsikkel,csak az iskolába készülőkkel.A lányom 4 és fél éves,korához képest érettebb,érdekelnék ezek a foglalkozások,amiket a nagyok csinálnak.De nem adnak neki feladatlapot-mondván,az még nem neki való...-addig a 6 kicsi félrevonul játszani.
268. sajert
2012. jan. 22. 10:45

Visszaolvastam egy pár hozzászólást. Én ne szóljak semmit az ovinkra ezek után. Kimenni tényleg csak akkor mennek ki, amikor jó idő van, és nem a sárban fetrengenek. Amikor nagyon fúj a szél, akkor se mennek ki. Lekopogom eddig a fiam csak egyszer, december elején volt beteg. Igaz, ő már bölcsiss is volt.


Nálunk rendszeresen másik csoportban alszanak. Vegyes csoportba jár (én ezt nem díjazzom), hárman vannak kicsik, a többi mind iskolába készül. Ez szerintem gáz, mondókákat pl nem is tanul az oviba, eddig egy éneket tanult meg a Mikulás- Karácsonyi alapokon kívül. Jövőre meg megint szívunk, mivel akkor meg jönnek a törpék, és a fiamat - nagyon félek tőle - vissza fogja majd értelmileg, fejlődésileg.

2012. jan. 22. 10:28
Sziasztok!Mi két hete kezdtük az ovit..és minden nem és reggel sír,,nehezen marad az oviban nélkülem...Nektek is volt ilyen problémátok?Mit tudok tenni hogy jobb legyen neki?Szép napot nektek..:-)
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook