Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik most kerültek oviba, beszélgessünk! fórum

Akik most kerültek oviba, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. aug. 22. 10:23

Sziasztok!



tündér74: Újra keresek munkát, mert én voltam vele itthon a 2 hónapos szünetben... úgyhogy nem sokáig volt munkahelyem. :(


wanita77: minden nap sír? szegényke... mi lehet az oka?

415. tündér74 (válaszként erre: 414. - Wanita77)
2012. aug. 22. 10:09

Szegényke?:(

Minden nap sírt? Óvónénik hozzáállása milyen?

Beszélgettek az oviról már?

414. wanita77 (válaszként erre: 413. - Tündér74)
2012. aug. 21. 22:14
Én is vagyok. Én félek az ovitól, tavaly szinte minden nap sírva ment be és ott sem érezte jól magát. :( Remélem idén már jobb lesz a helyzet.
2012. aug. 21. 22:12
Többiek? Hol vagytok?:)
412. tündér74 (válaszként erre: 411. - Enikő27)
2012. aug. 21. 22:10

Szia!

Na, milyen az új munkahely?


Nemsokára kezdődik az ovi, éppen néztem kisfiam ruháit és megállapítottam, hogy elég sok mindent kellene venni, nagyot nőtt a nyáron:))

411. Enikő27 (válaszként erre: 410. - Tündér74)
2012. jún. 25. 13:33

szia, köszi :)


Fura lesz újra dolgozni egy teljesen új helyen stb.... remélem minden rendben lesz.


Sajnos nálunk nagyszülő nincs ami nagyon rossz, bár nem csak a "vigyázás" miatt... :/

410. tündér74 (válaszként erre: 409. - Enikő27)
2012. jún. 25. 11:55

Szia!:) Én vagyok, csak most egész nyáron szünet van az oviban, így ovival kapcsolatosan most nem tudok mit írni.:)

Örülök, hogy sikerült munkát találnod, sok sikert hozzá!

Nálunk a nagyszülők vigyáznak a kisfiamra, amíg dolgozunk, de már nagyon várjuk a nyári szabadságot!:))

2012. jún. 25. 10:31

Sziasztok!


Van itt még valaki??? :)



Sikerült elhelyezkednem, végre!!! :D


Húzós lesz az az 5 hét nyári szünet az oviban, de csak a párom tud vele itthon maradni.... mondjuk nem megyek minden nap dolgozni, sajnos másképp nem tudjuk megoldani.

408. Enikő27 (válaszként erre: 405. - Wanita77)
2012. jún. 20. 10:49
Hajmosás tojással, tisztítószernek jó az ecet stb... ezekről már én is hallottam. :) Csak a naptejről nem, hogy nem is "egészséges"
407. Enikő27 (válaszként erre: 406. - Wanita77)
2012. jún. 20. 10:46
köszi!!! :)
2012. jún. 20. 07:47

Itt van pl. egy naptej készítő videó:


[link]


Ez az oldal amúgy jó, érdemes körülnézni.

2012. jún. 20. 07:43

Én már mostam hajat tojással, csináltam házilag fogkrémet is. :)

Tisztítószernek pedig nagyon jó az ecet, szódabikarbóna, citromsav, mosni a mosódió, mosószóda, ecetes öblítés pici illóolajjal. Sokkal puhábbak lesznek a ruhák és az ecet fertőtlenít is.

Naptejet is lehet sheavajból csinálni, azt hiszem.

404. wanita77 (válaszként erre: 402. - Enikő27)
2012. jún. 20. 07:40

Igen, ezt én már régóta tudom. Én csak természetes alapanyagú dolgokat használok, ha lehet mindenből: mosópor, öblítő, tusfürdő, sampon, felmosó, mosgatószer, minden.

Vannak bio oldalak, ott érdemes körülnézni, a sheavaj, kakaóvaj pl. nagyon jó sok mindenre.

403. sajert (válaszként erre: 402. - Enikő27)
2012. jún. 19. 19:26

Nem olvastam el, mert most arra nincs időm, de a naptejben rengeteg káros összetevő van!


Én csak szombaton vettem eleve idénre naptejet, csak akkor használom, ha nagyon muszáj. Inkább sapka meg árnyék... - mármint a gyerekre kenem, nem magamra, már írni se tudok :-)

2012. jún. 19. 11:18

Nem tudom, hogy ide be lehet e más oldalról linkelni, de megpróbálom.



[link]


Olvassátok el... érdemes!!!


Mérgező rúzsok, körömlakkok, samponok és arckrémek? És a naptej?

2012. jún. 19. 08:55

Sziasztok!



Hogy bírjátok ezt a meleget??? :/

Nálunk a panelban rettenetes! Nagyon meleg van!


Ma az oviban fognak fürödni a medencében, de jó lesz nekik :)

2012. jún. 15. 08:15

Nálunk 433 forint 1 napra a 3-szori étkezés, bár én kértem az önkormányzattól a támogatást.


Ma megyek fogászatra. :( izgulok!!! Remélem ma délelőttös a doki és nincs szabin vagy valami.

399. sajert
2012. jún. 14. 22:43

Sziasztok!


A fiam ma ment utoljára oviba, megkezdődött Neki a 6 hét szünet.

Mama, Apa, Sógornő, Én leszek vele itthon. Én csak egy hetet, de majd egy hétre pluszban elmegyünk Lillafüredre nyaralni. Már alig várom, pedig több mint egy hónap múlva lesz. Július utolsó napjaiban meg újra kezdi az ovit. Összevont csoportok lesznek, de nagyon kevesen járatják ilyenkor a gyereket.

398. kinni (válaszként erre: 397. - Enikő27)
2012. jún. 13. 09:50

Nálunk 580-/nap. Úgy tudom ez drágább mint máshol de jó minőségű változatos kaja van.


Mi is nehezen viseljük ezt az időt, mindkét gyerek taknyos és ez a bezártság kikészít.


Neked is szerencséd van, hogy mehet oviba a kisfiad, itt Kecskeméten munkáltatói igazolás nélkül 5 éves kor alatt csak protekcióval lehet bekerülni oviba.

2012. jún. 13. 09:13

Sziasztok!


Errefelé még esik... elég hüvi van, de hétvégén meg már 30 fokos nyarat mond! :( nehezen bírom ezt a "hirtelen" váltakozást!


Úgy néz ki, hogy továbbra is mehet oviba a Tibike, hiába nem dolgozom.


Nálatok mennyibe kerül 1 napra az ebéd?


kinni: igen az nagy szerencse, hogy nagyi is van meg anyós is, aki tud vigyázni a gyerkőcre :)

396. kinni
2012. jún. 11. 13:19

Sziasztok!


Nálunk most van az utolsó hét de Boti úgy gondolta már elkezdi a szünetet, betaknyosodott így nem vittem. Jó hosszú lesz ám így a nyár, hogy én itthon vagyok a kicsivel és az összevont csoportba nem megy, majd csak szeptember 3-án kezd neki az ovi.


Nyaralást még nem tudjuk, talán Balatonra megyünk pár napra de a férjemnek tavasszal nyáron van a fő szezon és nem szeretnénk hosszú kiesést a munkából, én meg elsődlegesen azt szeretném ha végre teljesen kész lenne az udvarunk inkább erre szánom a pénzt mert ezt hosszabb távon élvezhetjük. Itt helyben a strandra viszont gyakran kijárunk majd ha az idő engedi.


Nekem szerencsém van mert anyukám és anyósom is bármikor segít, anyuék a szomszédba laknak, ráadásul ha vészhelyzet van még apósom és az élettársa is tudna vigyázni a gyerekekre.

2012. jún. 11. 09:14

Sziasztok!


Ma van az utolsó hét az oviban, legalábbis nálunk.

Sajnos nem jött össze az a múltkori munka, de azóta 4 helyre is jelentkeztem.


Olyan jó, hogy nálatok van "nagyi"... azért az nagy segítség szerintem.


Itt szakad az eső, folytatódik inkább, mert tegnap is esett és nagyon fullasztó a levegő, nem szeretem!!! :/

394. Krisztina3 (válaszként erre: 391. - Enikő27)
2012. jún. 9. 12:26
a nyaralást most a pillanatra fogom bizni,eddig minden évben mindent előre elterveztem,most kipróbáljuk így milyen lesz.Ma délután strandot tervezek.
2012. jún. 9. 12:24

sziasztok!Nálunk már összevont csoport van az oviba.szerencsére a jelenlegi óvónénink és a leendő óvónénink van,mivel Rebeka marad kiscsoportba,

Júliusban bezár az ovi.akkor két hétig mama segít utánna eljövök szabira és ha minden összejön akkor csak aug. 20-a után menne oviba.

392. tündér74 (válaszként erre: 391. - Enikő27)
2012. jún. 9. 11:41

Szia!:)

Álmos a nyári szünetben a nagyiéknál lesz (anyukáméknál). Persze pár hetet mi is szabin leszünk, és akkor a Balatonra szeretnénk elmenni. (céges üdülő)

REmélem sikerül elhelyezkedned. Egyébként meg sem kérdezhetné a munkáltató, hogy van-e gyerkőc, semmi köze hozzá, de persze tudom, hogy sajnos megkérdezik.

2012. jún. 9. 10:12

Sziasztok!


Pettka köszönöm, hogy beengedtél a "naplódba"! Nagyon szép a Kristóf, jó egészséget neki és persze nektek is! :) Naplódat követem ;)


Na már csak jövőhéten van ovi, sajna nem hívtak vissza munkaügyben, de ha rákérdeznek, hogy van e gyerek, akkor nem fogom letagadni.


Ki hova megy "nyaralni" és a hosszú nyári szünetben hol lesz a gyermek???

2012. jún. 8. 13:30

Sziasztok!


Pettka: gratulálok!!! :)

Én szívesen olvasnám a naplódat, majd beengedsz? :)

389. Pettka
2012. jún. 7. 14:19
Sziasztok,lányok!Bocsi,de pörgős napjaink vannak:)Naplómba próbálok mindent írni folyamatosan...jelentkezzetek,beengedlek szívesen az olvasásra.Igen,már itt alszik épp mellettem a nagy fiú:)Április 2-án született,4050 grammal,57 centivel!!!!És sima szülésem volt,2 óra alatt megérkezett.Jól vagyunk,Kittivel imádják egymást:)Tejcsi van bőven,szépen fejlődik,már majdnem 6 kiló és 61 cm.Teljesen más,mint Kitti volt.Kitti sokkal nyugisabb volt,Kristóf sokkal jobban igényli a közelségemet.Már sikongat,vigyorog,gagyog.Kittivel a legkommunikatívabb.Naplómban vannak képek is.Igyekszem ide is jönni néha,és olvasni,hogy mi újság veletek!!!Sok puszi!
2012. jún. 6. 14:39

Sziasztok!:)

Nálunk is június 15-éig van ovi és aznap lesz az évzáró, vagyis búcsúztatják a nagyokat, akik iskolába mennek.

Márciustól már nem nagyon voltunk betegek, de szerencsére úgy egész évben nem hiányzott sokat Álmos. Nyáron nálunk sem lesz ovi.


Pettka! Tényleg írjál légyszíves!:)) Kíváncsi vagyok én is, hogy mi van veletek, hogy vagytok!

387. tündér74 (válaszként erre: 385. - Mazsinka)
2012. jún. 6. 14:35
:))
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook