Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dajkák fóruma!Aki oviban dajkáskodik, gyertek beszélgessünk!:) fórum

Dajkák fóruma!Aki oviban dajkáskodik, gyertek beszélgessünk!:) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2020. máj. 4. 08:45
Sziasztok!óvodai dajka tanfolyamra járok valaki tudna segíteni elküldeni,nekem a kidolgozott tétteleket Előre is nagyon köszönöm email helga.gal@freemail.hu
2018. szept. 29. 14:05
szeretném én is elkérni a kidolgozott dajkatételeket ,email cimem ureschnevarga39@freemail.hu előre is köszönöm
2018. szept. 29. 14:04
Sziasztok!Valaki el tudnà nekem küldeni a Dajka képző kidolgozott tèteleit? nagyhancsi@gmail.com Köszönöm
2015. aug. 20. 14:15

Sziasztok! Szép napot! :) Barátnőm Dajka év eleje (március) óta munkát keresünk neki sajnos nem sok sikerrel.


Az életrajzát is kiküldtük a környező ovikba, nagyon sok helyről még válasz sem érkezik, úgy hogy úgy gondoltuk, teszünk egy próbát itt is.



OKJ-s dajka, és Csana vizsgával, gyakorlattal elhelyezkednék állami, vagy magánóvodába,családi napközikben, illetve magánszemélyeknél gyermekfelügyeletet vállalok, alkalmilag és rendszeresen akár pár órára is.


Megbízható,lelkiismeretes,kedves és empatikus ember vagyok.

Kérem ha szüksége van egy szakmáját és a gyermekeket szerető emberre akkor vegye fel a kapcsolatot velem.


Kérésre önéletrajzot küldök.

Keressen bizalommal.


Budapesten és 10 kilométeres körzetében.


Elérhető vagyok.


Email: zajonc@gmail.hu

Skype: zajonc07



Illetve: 20 242 17 57


Üdvözlettel, és Köszönettel: Tarr Alexandra

131. Cippora (válaszként erre: 130. - Cicakaktusz)
2013. nov. 30. 22:30
Ó,az még messze van.De legalább van időd 100%-an felkészülni :)
130. cicakaktusz (válaszként erre: 129. - Cippora)
2013. nov. 30. 16:02
Majd csak márciusban.
129. Cippora (válaszként erre: 128. - Cicakaktusz)
2013. nov. 30. 12:14

Köszi :)

Legyél is :)

te mikor vizsgázol?

128. cicakaktusz (válaszként erre: 126. - Cippora)
2013. nov. 30. 11:02

Gratulálok!


Nekem a naplómat osztályozták ötösre. Nem is értem, ilyen jó lennék? Azért büszke (és beképzelt) vagyok magamra!

127. 5712acd374 (válaszként erre: 126. - Cippora)
2013. nov. 30. 08:33

Szia!


Gratulálok, nagyon ügyes vagy!!!:-)

126. Cippora
2013. nov. 29. 16:04

Sziasztok!

Én ma levizsgáztam,5-öst kaptam,nagyon boldog vagyok :)

125. cicakaktusz (válaszként erre: 123. - 5712acd374)
2013. nov. 10. 11:33
Hetente kétszer. Gyakorlat heti egy nap volt. Arra elég volt, hogy beláttam az ovi életébe. Végülis, nem volt olyan rossz, csak nem föltétlenül erre számítottunk. Na meg arra is elég volt, hogy tudjam, tudnám ezt hivatásszerűen csinálni.
124. Zilon (válaszként erre: 112. - Cicakaktusz)
2013. nov. 10. 08:49
Sajnálom,hogy ilyen gyakorlati helyett kaptál.Nálunk a tanuló dajkáknak,nem kell helyiségeket takarítaniuk,hanem velünk együtt végzik a napi munkát,és rengeteget vannak a csoportban.
123. 5712acd374 (válaszként erre: 122. - Cicakaktusz)
2013. nov. 10. 07:39

Akkor biztosan nem lesz gond, az a lényeg, hogy le fogod adni.

Suliba hetente kell menned?

2013. nov. 9. 15:10
Igen! Hogy milyen hiányérzetem volt tegnap egész nap! Ugyanis nem nyomasztott tovább a tudat, hogy meg kell csinálni. Aztán mikor hazajöttem, az első amit megláttam, a kiürítési terv fénymásolata volt. Elfelejtettem beragasztani!! Pedig azt külön kérték... Mindegy, volt olyan, akinek meg nem volt kész, arra hivatkozott, hogy kevés időt adtak. Őszintén szólva, ha valakinek 10 hét kevés, annak 11 is kevés lett volna. Mivel kaptak jövő hét szerdáig haladékot, talán én is tudok profitálni, utólag betoldom a kiürítési tervet, vagy bemutatom, hogy van nekem is, oszt szevasz, majd lesz valami.
121. 5712acd374 (válaszként erre: 120. - Cicakaktusz)
2013. nov. 9. 13:26

Szia!


Leadtad? :-)

2013. nov. 7. 23:25
Na, most fejeztem be a naplót, amit holnap le kell adni. Elég kockaforma lett az ujjam, és aludni is kéne...
119. 5712acd374 (válaszként erre: 117. - Cicakaktusz)
2013. nov. 6. 15:12

Rendben van.....

Nem értem igazán, hogy érted, hogy nektek fizetnek??

118. cicakaktusz (válaszként erre: 117. - Cicakaktusz)
2013. nov. 5. 21:56
Mondjuk azért tetszik. Valószínűleg tudnám csinálni, mint munkát. Kár, hogy nem tudok majd ebben az oviban dolgozni, a környékbeli ovikban meg azért nem megy, mert a buszjárat igen silány.
117. cicakaktusz (válaszként erre: 116. - 5712acd374)
2013. nov. 5. 21:55

Köszi, de nem kell, mert fura lenne, ha olyan tételből írnék utalást, amit még nem vettünk. Lesznek még elméleti órák, mert február-márciusra van tervezve a vizsga. Ez a tanfolyam egy program része, szóval ezért olyan fura, hogy több csoport van, több tanárral, és ezért nem tisztázott a vizsga időpontja sem.

Nem olyan tanfolyam, hogy fizetek a tanulásért, még nekünk fizetnek érte! Kemény 15Ezer Forintot! Havonta!!

116. 5712acd374 (válaszként erre: 115. - Cicakaktusz)
2013. nov. 5. 20:45
A tételekben tudok segíteni ha gondolod....
115. cicakaktusz (válaszként erre: 113. - 5712acd374)
2013. nov. 5. 17:43
Várj, még van valami! A gyakorlat mellé kell írnunk utalást arról, hogy melyik modul hanyas tétele vonatkozik ahhoz az adott feladathoz, (pl. ebéd előkészítése) és a tételből ki kell emelni 1-2 mondatot. Oké. Az egyes modulból megvan eddig 5 tétel, a hármasból hiányzik 4, a kettesből meg nem sokat tudok hasznosítani. Szóval ez olyan, hogy csináljak vegyesvágot savanyúságot kétféle zöldségből. Meg lehet csinálni ugyan...
114. Cippora
2013. nov. 5. 14:15

Sziasztok!


Nekünk nem kell ilyen naplót csinálni... :O

Csak szóbeli meg gyakorlati vizsga lesz.


Én megkezdtem az ovis gyakorlatot,eddig tetszik,mindent csinálhatok,sokat voltam,játszottam a gyerekekkel is,de igen fárasztó,nem gondoltam,hogy ennyire.Itt az oviban pedig az udvart,konyhai dolgokat külön személyzet végzi...

113. 5712acd374 (válaszként erre: 112. - Cicakaktusz)
2013. nov. 5. 13:42

Hát ez így akkor nem igen egyszerű :-(

Lényegében akkor valamit ki kell találnod majd, amiket írsz, közben pedig nem is felelt meg a valóságnak:-(

Ha így állnak hozzá a tanárok, akkor az ő kedvük szerint kellene elkészítened.

Bárhogyan is, biztosan jó lesz a naplód!!

Itt a legfontosabb, hogy legyen elkészítve!

112. cicakaktusz (válaszként erre: 111. - 5712acd374)
2013. nov. 5. 13:11

És pont a rajzok azok, amiket ki kell hagynunk, mondván az egy óvónőnek fontos, a dajkának nem. És a vizsgabiztosok az alpján osztályozzák, ahogy a tanárok értékelik. És azt mondták a tanárok, legalább 3-4 oldalasnak kell lenni minden nap leírásának. Oké. Múlt héten szó szerint semmit nem csináltunk, nem volt gyerek sem, óvónő sem, csak néhány dajka. Arról is kell majd írnom. És lehetőleg ne azt, melyik társamnak milyen konyhabútora van...

A gyakorlat sem egyszerű, ugyanis nyűg vagyunk az ovinak, max. a dajkák örülnek, minden nagyobb munkát megcsináltatnak velünk, és csak nekünk gond, hogy alig vagyunk, vagy vannak olyan napok, mikor egyáltalán nem vagyunk gyerek közelében. Életemben még annyit nem gereblyéztem, pedig falun éltem mindig, mint itt az ovi udvarát! Na meg profik vagyunk a helységek takarításában, de még egyszer sem dajkáltunk síró gyereket például... A naplóba viszont azt is bele kell írni, amit elméletileg kellett volna csinálni, gyakorlatilag esély nem volt rá, de azért bele kell írni.

Ááááá, már lenne péntek délután, akkor már legalább túl lennék a napló leadásán, sőt mi több, a megírásán!

111. 5712acd374 (válaszként erre: 110. - Cicakaktusz)
2013. nov. 5. 10:46

Huhhh, hát ez így nem annyira egyszerű, sőt!

De a lényeg szerintem az, hogy úgy készítsd el, ahogyan megélted a gyakorlati időd, és ahogyan ott részt vettél.

Nekünk azt mondták, hogy legyen tömör, lényegre törő.

Legyen vidám, színes, nyugodtan ragaszthatunk bele rajzokat, melyeket a gyerekektől kaptunk.

A vizsgán nem lesz idejük elolvasni a vizsgabiztosoknak, ők csak átlapozzák majd.

110. cicakaktusz (válaszként erre: 109. - 5712acd374)
2013. nov. 5. 09:49
Semmit nem kaptunk. Épp csak a mi csoportunk tanára annyit mondott, hogy szabad kezet ad... A másik csoport tanára meg még diktálja is az írnivalót, vagyis megfogalmazza helyettük. Szóval sötétség van a fejünkben, pedig pénteken le kell adni. Nagyjából elmondták, hogy mit tartalmazzon, de a három tanár háromféle képpen. És nem a saját csoportjáét ellenőrzik, hanem egymáséit, vagyis ebben van egy akkora csavar, ha belegondolsz! Én csinálom úgy, ahogy a tanárom szerint gondolom, de az nem olyan, mint ahogy X kéri a csoportjától, ráadásul az egyik csoportnak nem a saját gondolatai-szavai lesznek minősítve, hanem a tanáráé... Fúú, bocsi, hogy ennyire zavaros vagyok!
109. 5712acd374 (válaszként erre: 108. - Cicakaktusz)
2013. nov. 5. 09:39

Szia!


Nem kaptál egy szempontrendszert a terepnapló elkészítéséhez?

Abban fel vannak vázolva, hogy nagyjából miket tartalmazzon.

Ha esetleg nem kaptál, és gondolod átküldöm neked E-mailben.

2013. nov. 4. 21:37

Sziasztok! A dajka.tanfolyam kellős közepében járok, fura módon szerdán lesz az utolsó gyakorlati napom. Csak azt szeretném megkérdezni, hogy csak nekem jelent problémát a gyakorlati napló? Kicsit zűrös, mert 3 tanárunk van, három csoportra vagyunk osztva, és a három tanár még véletlenül sem egyformán mondta, hogy hogyan kell megírni. Mindennek a tetejébe annak a csoportnak a tanára, amiben vagyok, még soha nem oktatott dajka-tanoncokat, fogalma sincs, hogy kell csinálni.

Na, ha zavaros voltam, akkor bocsánat, de ez az egész helyzet zavaros.

2013. nov. 3. 15:36

Szerintem pont ez az a munka amit a legjobban össze lehet egyeztetni a családdal.Pl.:én egész őszinszünetben 2 napot dolgoztam a többit itthon voltam.Be vihettem a gyerekeket az ovimba nem volt belőle gond,még ebédet is kaptak.

Persze ehhez is kell egy társ aki ha reggeles vagy akkor viszi a gyereket az oviba,ha meg délutános akkor meg érte megy.De ez Nálunk nem volt kérdés.APa tudta hogy ha dolgoznom kell akkor Neki is kell venni a részét.

106. Cippora
2013. nov. 3. 14:09
Lenne még ami érdekelne: hogy lehet a dajka munkát össze egyeztetni a családdal,gyerekneveléssel ??? kinek hogy megy?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook