Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik most kerültek oviba, beszélgessünk! fórum

Akik most kerültek oviba, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
26. Krisztina3 (válaszként erre: 23. - Ani58)
2011. okt. 27. 17:46
Oktatásban dolgozom,nálunk is sokszor van,hogy betegen jön a gyerek.Jobbik eset ha szól a szőlő mert sokan begyógyszerezik a gyereket otthon és nem szólnak róla.
2011. okt. 27. 17:12
Ovisok már tudnak írni??:)
24. Ani58 (válaszként erre: 10. - Csacsa)
2011. okt. 27. 16:51

Szia csacsa!Ezer éve........!

Remélem jól vagytok!

23. Ani58
2011. okt. 27. 16:50

A kisfiam szeptemberben kezdte az ovit és (kopp-kopp-kopp) még nem volt beteg.Pedig körülötte az összes gyerek beteg volt már,sőt,volt aki eddig egy hetet járt csak a két hónap alatt.Ő a bölcsiben viszont 3-5 hetente beteg volt.Ott is az volt a probléma,hogy vittek beteg gyerekeket,ők visszafertőzték a többit.Míg az egyik betartja,hogy nem viszi a beteg gyereket,tekintettel a másikra,úgy a másik nem foglalkozik vele.Bár van aki tényleg nem tud mit csinálni,ismerek egyedülálló két gyerekes anyukát,aki sehogy nem tudja megoldani az ilyesmit.Szóval egy ördögi kör.

Én is döbbenten álltam,amikor az anyuka hasmenésesen hozta a gyereket bölcsibe,ahogy Pettka is írt egy esetről.Szólt a nevelő,hogy nem hagyhatja ott a gyereket,mert megfertőzi a többit.Az anyuka felháborodva elkezdett kiabálni,hogy csak nem képzelik,hogy ő azért hazabuszozik a gyerekkel a szomszéd faluba és azzal leadta a gyerkőcöt.Szerintetek milyen "szájízzel" adtam be a fiamat?!Sajnálatos!Hisz annak a gyerkőcnek is kínszenvedés betegen bölcsiben lenni.:(


Azt pedig nem tudom biztosra,hogy használt-e,hogy már akkor túlestünk mindenféle betegségen,ezért most nehezebben kapja el.Van egy ilyen elmélet.

22. a1a5b8f69a (válaszként erre: 21. - A1a5b8f69a)
2011. okt. 27. 16:21
bocsi nem ide szántam! :)))
2011. okt. 27. 16:20
Hogy megy a bilizés a picilányodnak?
2011. okt. 27. 16:08

A lányom 3 éves múlt, szeptemberben kezdtük az ovit, egyszer lett beteg, 3 napos láz, azóta semmi, néha picit náthás, de az elmúlik magától. Szerencsére a kicsinek nem hozta még haza a bacikat, pedig egy szobában alszanak, nincsenek soha elkülönítve, de a 14 hós fiam még nem volt beteg soha.

Gondolom, a rengeteg extra minőségű vitamin, amit kapnak, valamit segít a dolgokon, a fiam még szopizik, őt az is védi, meg talán az sem mellékes, hogy az ovis csoportban 15-en vannak, talán kevesebb a baci is, mint 30 gyerek között...

2011. okt. 27. 16:03
csatlakoznék hozzátok.Rebekám most töltötte be a hármat,most kezdtük az ovit.Előtte bölcsis volt ill. családi napközis.Én béres cseppet adok neki,nem sokszor beteg szerencsére.
18. titati
2011. okt. 27. 15:56

Ja és idén télre C vitaminból raktároztunk be :-)))

Napi 500mg-ot adok a kicsiknek, ha takonykór van az oviban, vagy folyik az orruk, akkor meg 1000-1500mg lórugás dózisban... Idén még működik :-)

2hónapot már a hátunk mögött tudhatunk :-)


Most cserébe szétnyílt a lánykám álla, és emiatt van itthon egy hetet :-))) :-(

17. titati (válaszként erre: 16. - Ccdd0c711a)
2011. okt. 27. 15:54

Én szerencsés vagyok, mert a legkisebbel itthon vagyok. De tavaly télen tuti kirúgtak volna, ha annyit jelentettem volna beteget amennyit a középső csoportosom itthon volt. Kb 6 antibiotikum kúránk volt...ami ugye még gyengíti az immunrendszert. Pedig a dokink se híve az antibiotikumnak, de a mandulagyuszira, fülgyulladásra és tüdőgyulladásra nem lehet nem adni. Ezek mellé volt még néhány "kólás vírusunk is"....hozzáteszem 2évig szoptattam, és mégis.


A legnagyobbam is akkor gyógyult meg varázsütésszerűen amikor iskolába került :-)))

16. ccdd0c711a (válaszként erre: 12. - Titati)
2011. okt. 27. 15:49

Szia

Nagyon jól mondja a Dokid.Én csak tapasztalatból szólok hozzá:a kicsinek meg kell szokni az új "bacikat"párszor át fog esni,aztán edződik hozzá.

Azt meg nehogy elhidd,hogy az oviskor felét otthon töltöd:)Ez nevetséges....a kismamák félelme:)Nehogymár Te tedd magad felelőssé a gyerek immunrendszeréért:)

2011. okt. 27. 15:48
Én is nyomom a kisfiamba az immunerősitöket/Konkrétan az actival kids-et/de semmit nem ér..Szeptemberben kezdtük az ovit,de Ő is folyamatosan beteg.és ez eléggé rettenetes,1hét ovi,2 hét utána itthon,nem vagyol orvos,de ezt mondani hogy szüksége van erre az állandó vírus ill baktérium fertőzésekre,az immunrendszere erősitése érdekében,nos ez számomra fura..
14. titati (válaszként erre: 13. - Pettka)
2011. okt. 27. 15:47
pfffff....ez durva :-((
13. Pettka (válaszként erre: 11. - Pettka)
2011. okt. 27. 15:45
Azt még hozzáteszem,hogy a múltkor nálunk olyan is volt(amikor a hasmenéses járvány volt),hogy bejött reggel az anyuka a gyerekkel(saját magam hallottam),és közölte az óvónénivel:jó lenne,ha ma nagyon figyelné a gyereket,mert tegnap este óta folyamatosan ment a hasa.Most jól telenyomta smectával és széntablettával,de ha valami ziccer lenne,hozott neki 2 garnitúra váltó ruhát...Az óvónő ledöbbenve szóhoz nem jutott először,majd szépen(!!!!)kérte az anyukát,hogy vigye haza a gyereket.Az anya közölte:ne haragudjon,de ő dolgozik(most nyitott egy kis üzletet),és nem tudja hova tenni a gyereket...majd távozott.
12. titati
2011. okt. 27. 15:36

A mi gyerekorvosunk megmondta:

Az óvódás időszak az immunrendszer megererősödéséről szól, ami azzal jár, hogy abszurd esetben akár az óvódás időszak felét is otthon töltheti a gyerek, és ez így normális!


Pár hete a tv-ben is volt erről szó!

Ott is elmondta a gyerekorvos, hogy ez az óvodás időszak a sorozatos betegségek időszaka, és ez ellen nem lehet és nem is kell tenni semmit, mert a gyereknek át kell esnie többször is ezeken a betegségeken, hogy elég erős legyen az immunrendszerük.


sajnos ez van :-(


Én pl tavaly egész télen nyomtam a gyerekekbe az immunerősítőket, a középső csoportosom mégis szinte folyamatosan beteg volt.

11. Pettka
2011. okt. 27. 15:29
A mi csoportunk fele most is hiányzik...torokgyull.,köhögés,nátha.Az a baj,hogy van olyan anyuka,aki hurutos köhögéssel is elviszi a gyerekét!!!Ha az óvónő megjegyzi neki,még ő van megsértődve.Nem jól van ez így.Ha a gyerek beteg,nem szabad közösségbe vinni!!!Ugye ezzel egyetértünk???
10. csacsa (válaszként erre: 8. - Gabóca10)
2011. okt. 27. 15:19

Nalunk meg hiszti van meg az elvalasnal. De ez szerintem mar csak azert van mert ugye neha megy neha nem es persze hogy nem erti mit beszelnek hozza. De ez is csak ido kerdese :)

Igy nehez a bezoktatas :(

2011. okt. 27. 15:16
Szeptemberben kezdtük, akkor lett 3 éves. Voltunk bölcsisek, akkor volt ez, hogy egy hét böli, egy hét betegség. ez ment 5 hétig. Megszokta a szervezete. Az oviban még nem volt beteg, jól bírja! ez sajna elkerülhetetlen, mindenki így kezdi a közösséget.
8. Gabóca10 (válaszként erre: 4. - Csacsa)
2011. okt. 27. 15:16
Így bizony nehéz beszokni.Kislányom is olyan örömmel mesélte tegnap hogy ő volt a napos,mire legközelebb rákerül a sor elfelejti mit kell csinálni.
2011. okt. 27. 15:08

HÁt jobbulást mindenkinek.

Igen túl kell élni,de meddíg tart?ez őrület......

Azért az durva hogy vasárnap kapta az utolsó adag gyógyszert,és 3 nap múlva még betegebb.

Azt hittem utána még egy darabig véd az antibiotikum.Most ma kaptunk egy másikat,kezdjük előlről a gyógyulást.

2011. okt. 27. 15:02

Sziasztok!

Kisfiam 3 éves múlt most kezdte az ovit szeptemberben. Negyedszerre beteg, többet volt itthon mint oviban. Nálunk a nátha vírus "pusztít", 2 hete taknyosak vagyunk beleértve a 4 hónapos kislányom is.

Most úgy érzem semmit nem tehetek csak túl kell élni ezt az időszakot, hiába vitaminok, homeos bogyók, a doktornő által felírt szirupok, lassan gyógyulunk és a kisfiam mindig újra hazahozza.

2011. okt. 27. 15:01

Igen!Azért nem adtam be eddíg én sem,mondván hogy itthon vagyok,de már muszály volt.

Múlt héten beteg volt végig,elkapta a 18 hós fiam is.3 napot mentünk,ma már megint az orvosnál kötöttünk ki,azt mondta két hétig nem mehet.Csak félek hogy ez a sok gyógyszer sem tesz neki jót.Persze a pici sokkal betegebb volt,és nehezebben is gyógyúl.Folyamatosan visszafertőződnek,nem tudunk kikeveredni belőle.

Még én is beteg voltam,de soha nem kaptam eddíg el semmi nyavalyát.Most ledönti az egész családot.

2011. okt. 27. 15:00
Sziasztok :) A kisfiam szeptemberbe kezdte az ovit nov 9-en lesz 3 eves. Szoval szeptember elott egyszer volt beteg. Azota 2 het ovi egy het itthonlet eloszor torok gyulladas ep most ful es igy nagyon nehezen is szokik be. :(
3. R75
2011. okt. 27. 15:00
Az én lányom is most kezdte az ovit, előtte bölcsis volt.. szerencsére pár napot hiányzott csak összesen... nem volt beteg igazán...
2011. okt. 27. 14:57
Szia!Nekem a lányom 4 éves múlt júliusban,most kezdte az ovit.Most épp itthon vagyunk,mert torokgyulladása,légcsőhurutja van...Már másodszor beteg,mióta ovis:(Ez nekem most duplán nem jó,mert 18 hetes terhes vagyok,és nem a legszerencsésebb,hogy rám is hazahozza...
2011. okt. 27. 14:54
A kislányom most kezdte az ovit,bár 4,5 éves,állandóan beteg.A picinek hazahozza,úgyhogy szenvedünk.Aki hasonló cipőben jár,hogy bírja?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook