Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik most kerültek oviba, beszélgessünk! fórum

Akik most kerültek oviba, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. febr. 4. 13:05
Elért ide a hó, reggel óta esik, olyan fura, hogy ekkora nagy hó van!!! :))
325. tündér74 (válaszként erre: 324. - Sajert)
2012. febr. 4. 11:44

Ez így tényleg probléma, ha az óvónők nem foglalkoznak azzal, hogy hogyan öltözködik fel a gyermek, valamint ha nem cserélik ki az izzadt ruháját:( Ebben az esetben én sem szeretném, hogy kivigyék őket az udvarra.


Nálunk sajnos még mindig nincs hó, pedig jó lett volna egyet szánkózni.:)

324. sajert (válaszként erre: 310. - Tündér74)
2012. febr. 3. 21:22

Nekem se a levegő ellen van kifogásom, hanem:

1) letojják, hogy a 4 éves gyerekem hogy veszi fel a ruhát, ha "kint van a bele" se érdekli őket

2) fut a gyerek, mélyebben veszi a levegőt, a hirtelen hideg levegő meg megszünteti szinte az ellenálló képességét, és már kész is a betegség

3) Kinti futkározásnál megizzad, aztán bent van az izzadt pólóban


Holnap pl. hiába van nagy mínusz - meg remélem hó is lesz, mert a gyerek nagyon készül rá :-)), kint leszünk délelőtt és szánkózunk, hógolyózunk, hóembert építünk.

323. sajert (válaszként erre: 320. - Kinni)
2012. febr. 3. 21:18
Szirup. Fincsi, a gyerekem szereti. Csak receptre lehet kapni.
2012. febr. 3. 19:54

Sziasztok!


Nálunk csak ma nem mentek ki az udvarra, a többi napokon igen, itt sincs még hó, de nagyon-nagyon-nagyon hideg van!!!! :(

321. kinni
2012. febr. 3. 18:48
Boti egész héten volt oviba, ma nem mentek ki az udvarra. Itt hó nem esett de nagyon hideg volt.
320. kinni (válaszként erre: 319. - Sajert)
2012. febr. 3. 18:47
Ez szirup vagy tea?
319. sajert (válaszként erre: 316. - Pettka)
2012. febr. 3. 18:42
A Naturlandos köptető vált be a fiamnál is. ÉS kimondottan olcsó.
318. tündér74 (válaszként erre: 317. - Kinni)
2012. febr. 1. 22:23
:) Az én fiam dettó olyan, mint a tiéd. Ő is minden gyógyszert beszed és még kérne:))
317. kinni (válaszként erre: 315. - Enikő27)
2012. febr. 1. 19:10

A stodal csömör édes szirup először felerősítheti a tüneteket, a homeos szereknél előfordul ilyen.

A sinecod gyógynövényes.

Az én fiam mindent megiszik még a rossz ízűt is. Én még ilyen gyereket nem láttam aki szereti a gyógyszereket. Neki nem büntetés hanem jutalom:-)Nem tudtam még olyat adni amit ne inna meg.

A stodal sz egyik kedvence, a terpinire szokta mondani, hogy az rossz ízű szirup, de abból is szokott kérni még:-)))

316. Pettka (válaszként erre: 315. - Enikő27)
2012. febr. 1. 17:24
Nekem meg csak a Robitussint issza meg:)Nekünk a Stodal rosszabbat tett,és mondtam a drnéninek.Azt mondta,már többen is mondták.Azt mondta a homeos szerekre sajnos nem mindenki jól reagál.Nálunk nem jött be,se Kittinek,se nekem:(Kittinek most legutoljára a Naturlandos köptető segített gyorsan(a drnéni írta fel).
2012. febr. 1. 17:02

Sziasztok!


24-ből 6 gyerek???? Az igen, nem semmi!


Tegnap büntiben volt a fiam és oda állították a fához ebben a hidegben :/ Nyáron még megértem, de ilyenkor....


A sinecodnak és stodalnak milyen íze van?

Azért kérdezősködök, (bocsi) mert vettem Robitussint és olyan rossz íze van!!!!!!! Sír ha adnám neki. Nagyon erős alkoholos az íze, borzalmas és egyrészt nem akarok ezer forintokat kiadni "próbálgatásra" másrészt meg hasson is.

314. tündér74 (válaszként erre: 313. - Pettka)
2012. febr. 1. 14:07
Jézusom, nagyon kevesen vannak.:(
313. Pettka
2012. febr. 1. 12:54
Megjöttünk.Csoportlétszám ma 24-ből 6 gyerek!
312. tündér74 (válaszként erre: 311. - Pettka)
2012. febr. 1. 10:05
Ez tényleg baj, nálatok nagyon sokat vannak kint a gyerekek. Nálunk csak negyed órát vannak kint ilyen hidegben és ha valaki ki is izzad, akkor átcserélik neki a ruháját.
311. Pettka (válaszként erre: 310. - Tündér74)
2012. febr. 1. 09:40
Itt sem a hideggel van a baj.Hanem azzal.hogy a hidegben rohangálnak kinn fél 10-től fél 12-ig,kapkodják be a hideg levegőt,a hátuk le van izzadva,utána mennek be a melegre.Nálunk reggel újabb 3 gyerek dőlt ki mandulagyulladással,köhögéssel-úgyhogy ,én holnaptól nem viszem a lányomat,nem kockáztatok.
2012. febr. 1. 09:22

Sziasztok! Mondjuk én örülök, hogy kiviszik őket egy picit hidegben is az óvónők a gyerkőcöket. Otthon is ki szoktam vinni Álmost nagyon hidegben is és lekopogom, de nem sűrűn beteg. A gyermekorvosunk is mondta, hogy nem a hidegtől lesznek betegek a gyerekek, hanem a baciktól, vírusoktól, ami ugye jól terjed egy zárt térben.

Arra persze vigyázni kell, hogy mindig megfelelő ruházat legyen rajtuk.


Nekünk száraz köhögésre segített pl. a Stodal szirup.

309. kinni (válaszként erre: 308. - Enikő27)
2012. febr. 1. 08:51
Nekünk a doki sinecod szirupot írt ki száraz köhögésre
2012. jan. 31. 23:00
Ti mit szoktatok adni száraz köhögésre? Mi vált be???
307. sajert
2012. jan. 31. 20:53

Jobbulást a beteg aprónépeknek.


A fiamékat nem vitték ki az udvarra se tegnap, se ma. A héten ki se viszik őket, megkérdeztem. Csütörtökön itthon marad, mivel az oviban áramszünet lesz 9-13-ig, nem lesz fűtés. Apja úgyis itthon van, kifelé jön az influenzából. Addigra összekapja magát. Ma a Mama lázasodott, taknyosodott be. Agyrém. A gyerek még tartja magát, kap virágporos mézet, meg minden nap Pro-Kid-et. A broncho múlt héten fogyott el neki. Remélem betegség nélkül túléljük a hetet. Pénteken farsangja van, tavaly a bölcsibe pont farsangra betegedett le.

306. Pettka (válaszként erre: 305. - Enikő27)
2012. jan. 31. 18:05
Hát,ez az...
2012. jan. 31. 18:02

Sziasztok!



Hát kárnak vittem ma be oviba. :(

Kimentek ebben a hidegben és a kisfiam egyfolytában szipog és köhög. :(

Nagyon mérges vagyok hogy kimentek ma is, épp hogy meggyógyult.

2012. jan. 31. 13:34

Sziasztok

Én nem tudom mi van a lányaimmal, de idén még egy napot sem hiányoztak, ötödik hete járunk egyfolytában.Nem akarom elkiabálni,remélem marad ez a helyzet.Itt a városban hallani skarlát-járványról is...Olyan még én sem voltam...

303. tündér74 (válaszként erre: 302. - Pettka)
2012. jan. 31. 13:27
Nálunk nem olyan vészes a helyzet, csak 3 gyerek hiányzott a csoportból.
302. Pettka
2012. jan. 31. 13:13
Megjöttünk.Sok a beteg az oviban:(((Kittiék csak 12-en voltak a 24-ből.Az egész oviban pedig 158 gyerekből 66-an voltak ma.
301. kinni
2012. jan. 31. 11:15

Itt decemberbe volt a hányós vírus, előtte Boti folyamatosan náthavírust szedett össze.

Most jár és semmi baja, én vagyok beteg vagyis már kifele lábalok belőle. Valószínűleg infuenza volt mert hát fej és izületi fájdalmaim is voltak plusz a torkom is nagyon fájt. Most már "csak" köhögök de azt még elég csúnyán.

Csodálkoztam, hogy a gyerekek nem kapták el, Botit valószínűleg a broncho vaxom védte meg abba van legyengített infuenza vírus, Arinát meg gondolom az anyatej.

300. Pettka
2012. jan. 31. 10:39
Sziasztok!Nálunk már csak összevont csoportok vannak,mert a gyerekek több,mint a fele hiányzik.Két vírus van:a hányás-hasmenés,és a torokgyulladás-köhögés.Egyik ismerősöm most jött el az ovi előtt,az egész csapat ott rohangál kinn az udvaron.Most ebédig kinn lesznek,jól leizzadnak,aztán iszzák a hideg vizet,és már helyen is leszünk holnapra,szerintem mi is...Ááááá!!!
2012. jan. 30. 18:56

Nálunk is sok a hányós hasmenős... Én adok a lányomnak egy héten egyszer egy tasak probiotikumot a doktornéni javaslatára. Eddig még megúsztuk, pedig már szinte mindenki kidőlt mellőlünk. ;-)

Hosszú még a tél nagyon...

A betegeknek jobbulást!

298. Pettka (válaszként erre: 297. - Tündér74)
2012. jan. 30. 13:01
Haza értünk,túl az első napon:)Már ennek is örülni kell!!!Sok a beteg,délelőtt is haza ment pár gyerkőc,mert rosszul voltak,hányingerük volt:(
297. tündér74 (válaszként erre: 296. - Pettka)
2012. jan. 30. 11:17

:( Remélem nem kaptok el semmit.

Talán ez a hideg gyorsan elpusztítja a vírusokat.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook