Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1500. rettego (válaszként erre: 1491. - Gabie)
2013. okt. 25. 21:48
Nahh ezek szerint mégsem ördögtől való a "lakás úszik" állapot, hisz mások máshol is csinálják, nem csak "én irtóim". Így maradjon, ne legyen soha többé :)nálad
1499. reddish
2013. okt. 25. 19:40
Barátom, te sem tudsz olvasni? :)))))
1498. reddish (válaszként erre: 1489. - Rettego)
2013. okt. 25. 19:39

1488. reddish 2013-10-24 21:04


Keress olyan irtót, aki nem lakásáztatással foglalkozik, pl. nálam semmi nem úszott és mindent befújtak. Igaz, én kértem mellé a füstölős kiűzést, hogy tuti legyen.


(válasz rettego 1486. hozzászólására)


Mindent befújtak, nem ázott semmi, és kértem mellé füstölést. Leírhatom újra, ha szükséges...

1497. Lüke
2013. okt. 25. 18:40
Persze nálam már nincsenek, és még katicáim sincsenek :-)
1496. gabie (válaszként erre: 1495. - Lüke)
2013. okt. 25. 11:17
Én házi megoldáson nem is gondolkodtam.Egyből szakembert hívtam,s hál istennek a legjobbat.Bár előtte beszéltem másokkal is,de kóklernek bizonyultak.20 perc alatt végezni akartak egy szobával.Aki kinn volt,1 órán át permetezett.nálam bevált,így ezt tudom tanácsolni. Nálad is eltűntek ezek a vérszívó nyavalyások? Nálam most a Harlequin katicák jelentek meg. nincs elegem kicsit sem..ááááááá :D
1495. Lüke
2013. okt. 25. 08:36

Gondolom hogy nagyon örülsz neki :-)) Hát engem is kikészítettek egy pillanat alatt. Egyből elkezdtem tanulmányozni ezeket a kis dögöket, és a fórumokat. Talán itt a sok negatív tapasztalat az irtások miatt döntöttem a házi megoldás mellett. Kreativitással nincs baj csak meg kellett találnom

a hatásos védelmet.

1494. gabie (válaszként erre: 1493. - Lüke)
2013. okt. 25. 08:27
Persze,ki mire esküszik.én az írtókra! te másra! DE én el is követtem mindent,h. megszabaduljak tőlük.mostam,mint az állat,gőzöltem mint valami eszelős.S tudod hol voltak elbújva? az aljzat beton repedéseibe. no,azt is betömtem.ááá,iszonyú időszak volt.DE túl vagyok rajta!! s nagyon örülök neki :)
1493. Lüke (válaszként erre: 1491. - Gabie)
2013. okt. 25. 08:12
Szia én teljesen házilag vegyszermentesen is meg tudtam tőlük szabadulni. Nem lehetetlen ha jó taktikát választasz.
1492. Lüke
2013. okt. 25. 08:09
kooperálni helyesen :-))
1491. gabie
2013. okt. 25. 08:09
Sziasztok. Régi tag vagyok,de néha fel fel nézegetek.Jelzem,elég nagy volt a fertőzöttség,mert későn azonosítottam be,hogy mivel van dolgunk.200 csípés volt a páromon,akkor gondolhatjátok.már azon agyaltam,h. felakasztom magam.Hívtam egy szakembert,de nem hittem benne,mert annyit olvastam negatív tapasztalatokról,h. nem hittem benne. Jött az írtó.körbe fújt mindent. ázott a trutyiba az egész szoba (nagyon alaposan dolgozott)utána volt még élő példány,és CSÍPTEK is.2 hétig vártam,bizakodtam,hogy hátha. 2 hét után megint hívtam az írtót,akkor más fajta mérget használt.utána egy két vánszorgó példányt találtam,de NEM CSÍPTEK!!! ez volt áprilisban.Persze rengeteg munka kell ahhoz,h. végleg megszabaduljatok tőlük,de nem lehetetlen.én az írtóra esküszök,mert nagyon lelkiismeretes és alapos munkát végzett!! 6 hónapja semmi,és teljesen megnyugodtam.Aki Heves megyéből van esetleg,annak tudok tel.-ot adni,ha szuper szakembert keres!!! Kitartást kívánok mindenkinek!!! máshogy nem lehet sajna :(
1490. Lüke
2013. okt. 25. 07:53

Barátnőm :-)))

rettegő irtás után az ágyba talált két élő példányt

azért az elég durva, nem hiszem hogy ezekkel az irtókkal kéne kóperálni a továbbiakban is.

1489. rettego (válaszként erre: 1488. - Reddish)
2013. okt. 25. 05:53
természetesen nem gondoltam, hogy bárki is jókedvében tenné.... Nekem nincs gőzölőm, ez kihúzva a mit tudok tenni listáról. Én arra értettem, hogy ha a teljes lakás minden pontjáról össze kellene pakolnom az teljes napi elfoglaltság mellett is hét / több hét lenne, ráadásul pl. a bezsákolt holmikat nem is tudnám hová tenni :(. A netem mindenhol azt olvastam, hogy panelben ritkábban használnak füstölést, de az nem is igazán magában az irtásban játszik szerepet, annak mindössze annnyi (persze nem elhanyagolható) szempontja van, hogy kiűzi a poloskákat a relytekhelyükről, amik ezzok a mellé alkalmazott tartós méregmezős permetezésbe már nagyobb valószínűséggel belemasíroznak. Csak füstölés semmire nem elég, az csak kiűzi. Én ezt olvastam mindenhol.
1488. reddish (válaszként erre: 1486. - Rettego)
2013. okt. 24. 21:04

Szerinted akik ezt mind végigcsinálták munka mellett, azok jókedvükben és unalmukban tették?

Amikor napi 2-3 órát aludtak, mert gőzöltek és vasaltak fél éjszaka napokig (hetekig)?

Sajnos, ha nem tartod be a szabályokat akkor felfalnak, ez evvel jár.

Keress olyan irtót, aki nem lakásáztatással foglalkozik, pl. nálam semmi nem úszott és mindent befújtak. Igaz, én kértem mellé a füstölős kiűzést, hogy tuti legyen.

Ha megfogadsz egy tanácsot akkor nem hagyod annyiban, mert szaporodnak, mint a fene, a peték kikelési ideje 20-25 nap, nehogy kihagyd a 2. irtás, mert akkor jajj neked.

vagy beszéld meg ezzel az irtóval, hogy használjon másféle szert.

1487. Lüke (válaszként erre: 1486. - Rettego)
2013. okt. 24. 08:29
Ne add fel jó taktikával lehet harcolni sikeresen ellenük
1486. rettego (válaszként erre: 1484. - Moonlight13)
2013. okt. 24. 05:41
na akkor biztos inkább a hajléktalan létet választom az utcán 6 hónapig, vagy a dögök nyírnak ki engem, nem mi őket :(,mert minden más helyiségben nem tudok elpakolni, hogy hozzáférjenek a résekhez, mindenhez, s azt sem tudom megtenni, hogy mindenem irtószeres legyen. Nekem a ruhák nem a hálóban vannak (helyhiány), hanem attól a legtávolabbi szobában, na azokat vagy elzsákolni, vagy kimosni annyi idő lenne, hogy..... dolgozni kell, nem érek rá napokat, heteket itthon lenni emiatt :(
1485. rettego (válaszként erre: 1483. - Reddish)
2013. okt. 24. 05:38
Csak az irtás után egy hétig voltam a másikban, már lassan 2 hete a hálóban az ágyamban tettem ezt. Csípést ma reggelre sem tapasztaltam eddig, de ez még változhat :(, mint tudjuk.
1484. moonlight13 (válaszként erre: 1483. - Reddish)
2013. okt. 23. 21:37
Szerintem az összes helyiséget be kellene fújni. A többi cég mind azt ajánlja.
1483. reddish (válaszként erre: 1478. - Rettego)
2013. okt. 23. 21:35

A 2. irtáskor fújasd be azt a szobát is ahol eddig aludtál.

Nem tudom milyen szert használ, hogy eláztatja a lakást, de ha lehet, kérd a füstölést kiűzésre, akkor talán nem lesz uszoda a lakásodból.

1482. Lüke
2013. okt. 23. 21:18
Javaslatom az ágyad teljes hőkezelése az a petéket is hazavágja
1481. Lüke (válaszként erre: 1478. - Rettego)
2013. okt. 23. 21:15
Ha az ágyban találtad az elég baj mert a ragacs csak az ágyba befelé tartó nyaffancoktol tud megvédeni. Ami az ágyba van attól nem
1480. Lüke (válaszként erre: 1478. - Rettego)
2013. okt. 23. 21:07
Tudod én nem hívtam irtókat én magam rendeztem le a dolgot. Ha az irtás után is marad akkor azt mondom hívhatod őket számtalanszor,hosszú küzdelem előtt vagy. zárójelben hozzáteszem én azért is nem hívtam irtókat mert nem hiszek benne, hogy bármilyen vegyszeres szarral is az alaposan elbujt nyaffancot két vállra lehetne fektetni. Az én taktikám teljesen más volt. Gyere enni vazze és akkor döglesz meg.
1479. rettego (válaszként erre: 1478. - Rettego)
2013. okt. 23. 21:00
a "hóban" helyett persze azt szerettem volna írni, hogy hálóban, csak.....
1478. rettego
2013. okt. 23. 20:54
az elmólt 5 percben egy kisebb világ omlott össze bennem :( és megint elfogott a csalódás. Megszokásból arra járván a hóban csak "úgy" felkapcsoltam a villanyt hirtelen "körbenézés" gyanánt. Ránéztem az ágyra és láttam rajta valami fekete pöttöt a lepedőn. Már mániákusan minden zokniszöszt is mindenhol megvizsgálok, így ezt is közelebbről megnéztem. A háló gyenge világításában nem láttam pontosan mi, így 2 ujjam közé csippentve gondoltam kihozom (de nem olyan kis kemény, porszemre hasonlító akármi volt, mint korábban, erre ettől kb. 10 cm-re valami világos "koszszerű" valamit is megláttam, ez is össze akartam szedni, erre megindult!!!!!!!!!!!!!!! Kellett nekem egy órája már lelkesedni, hűtha :'(. Hát nem, ez már megint polos...!!! csak a kezembe akadt példány még éhes, lapos és még nem is kapott belőlem, mert átlátszó volt (azt olvastam ezek az első vérszívás után feketednek, barnulnak be. Jajjjjjjj. Na ez van, küzdelem tovább, akkor holnap az irtósoktól nem tanácsot, hanem 2. irtást kell, hogy kérjek :(
1477. Lüke (válaszként erre: 1474. - Rettego)
2013. okt. 23. 20:45
Nekem is már lassan 2 hónapja nem fogtak semmit de azért otthagyom őket. Megnyugvást ad az a tudat ha netán mégis van nem tud megtámadni.
1476. Lüke (válaszként erre: 1474. - Rettego)
2013. okt. 23. 20:41
Ha nincs rajta semmi az nagyon jó, nem azt jelenti hogy megléptek, hanem azt hogy nincsenek. De azért a biztonság és megnyugvásod miatt a ragacsokat hagyd a lábak alatt. Így ellenőrizni is tudod hogy egyáltalán volt próbálkozás vagy sem.
1475. Lüke (válaszként erre: 1474. - Rettego)
2013. okt. 23. 20:37

Ha kockákra vágod az simán elég. Én eleinte 3 naponta cseréltem de most már úgy 3 hetente bőven elég.

Ha az ágy lábától lelóg 2 centit az már bőven elég ugyanis ahogy rálép már el is kapta. Nálam a leg terminátorab nyaffanc is csak kb EGY centit tudott haladni rajta utána végállomás volt

1474. rettego (válaszként erre: 1473. - Lüke)
2013. okt. 23. 19:52
igen láttam a "nyaffaclikvidáló" megoldásod, ezért is. De ami fura, hogy nekem nincs rajta kb. 2 hét után semmi, létezhet, hogy nálam egy irtás elég volt? (nem én voltam itthon irtáskor, de állítólag az irtó is azt mondta, hogy szerinte 1 elég lesz, nem tudom, hogy ő mire alapozta akkor, lehet tapasztalat? :) ), húúú, de nagyon nem bánnám, áldanám kis keze munkáját :). Azt nem tudom, hogy milyen időközönként kell majd ezeket cserélnem (most ha hozzáérek 1,5-2 hét után még alig bírom a kezemről is levakarni. Jelenleg még nagy felületen hagytam az ágyláb alatt, később gondolom kisebbre is hagyhatom majd, kb. mennyivel nagyobb legyen szerinted nagyobb mint az ágyláb átmérője? Remélem, hogy ha az ágylábi csapdánál nem látok, akkor az ágyban sincs (legalábbis most azt mondanám, hogy azóta nem csíptek, de mint leírtam már semmire nem merek mérget venni :)
1473. Lüke (válaszként erre: 1472. - Rettego)
2013. okt. 23. 18:56

A légypapír meg fogja védeni az ágyadat az holt biztos tipp.

Ha nincs az ágyadba, a légypapíron tuti nem tud keresztül menni (gondolom láttad a képet amit feltöltöttem a légypapír nyaffancelfogó képességéről)

1472. rettego
2013. okt. 23. 18:31
Sziasztok! Én még mindig nem tudom, hogy mi a helyzet, közben olvasgatlak benneteket, eddig nem volt miről beszámolnom várok :)19 napja volt az első irtás kizárólag a hálóban, egy hét nem ottalvás után, már 12 napja izgulok minden éjjel. Ágy lába légycsapdában, ágy körbe 2oldaló (bár mint mondtam ez korábban sem vált be :) ) és ha jól érzem semmi. Nem "találkoztam" élővel (bár a napi ezer csípéskor is mindössze 5-tel., a légypapírokon semmit nem látok és mintha csípésem sem lenne azóta. Bár korábban pszichésen annyira megzakkantam :), hogy most már magam sem tudom, minden egyes pattanást és viszkető szőrbenövést is csípésnek gondolok, de talán mégsem, ezek nem dudorodnak be mint a korábbiak és mintha nem is lenne olyan piros közepük, mint szokott. A 2 hónappal ezelőtti csípésnyomok foltjai még mindig látszanak rajtam :(. Tehát magam sem tudom, hogy mázlim van és elsőre megszabadultam, vagy már csak immunis lettem és nem látom, hogy a frissen fejlődött "kicsik" csípnek, arra már nem reagálok. Nem tudom mitévő legyek. fel fogom hívni az irtókat, hogy mit tanácsolnak, mindenképp kell a második irtás, vagy egyenlőre nyugi és csak akkor ha neadjaég mégis a jövőben ismét tapasztalnék igazi, biztos csípéseket. Nem mindha örülnék a 2. irtásnak nemcsak anyagilag, hanem, hogy másodszor is ússzon mindenem a tapétától, matracon, padlószőnyegen, konnektoron át mindenből vagy egy hétig :(, de ... olyan bizonytalan vagyok, vagy mégsem :). Majd meglátom
1471. Lüke (válaszként erre: 1470. - Laser60)
2013. okt. 22. 14:18

Akkor a villanyoltást visszavonom :-)))

Csak az ajtó zárást kell megcsinálni, és a kulcsot a lábtörlő alá :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook