Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » "A lélek nyelve: betegség" fórum

"A lélek nyelve: betegség" (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
229. Zelma68
2012. szept. 14. 12:19

Amikor születtem, apám teljesen kiakadt, hogy nem fiú lettem...

A pasiknak sokkal könnyebb az élet, habár nekik meg más lelki hülyeség jut. Azzal együtt is könnyebb lehet. Biztosat ugye nem tudok :D

228. Mirandas (válaszként erre: 224. - 74f8c12b8e)
2012. szept. 14. 12:15
Az egyik unokahugom (egy nagyon szép lány egyébként, ma már felnõtt) picinek nagyon vadóc volt. Imádta a fiús vad játékokat, verekedett....ugyanakkor néptáncolt is... vagyis amolyan kis amazon volt. Mikor elérte azt, hogy menstruálni kezdett, iszonyúan utálta ezt a macerát... Õ mondta akkor egyik reggel az anyjának, hogy mi a francért nem lett õ inkább fiú, pellenkázgassa itt magát... Olyan jót nevettünk rajta. Hát tényleg macerásabb nõnek lenni.
227. Zelma68
2012. szept. 14. 12:08
Most más kérdésem lenne, hátha valakinek van jó ötlete. Mi a lelki oka a kéz zsibbadásának? Azt tudom, hogy a nyaki csigolyáknál kilépő seprőszerű ideg nyomódása okozza. Engem a lelki háttér érdekelne.
226. Zelma68 (válaszként erre: 225. - C8ec504c40)
2012. szept. 14. 11:57
Köszi :) Most olvastam végig, mit írtatok :)
225. c8ec504c40 (válaszként erre: 223. - C8ec504c40)
2012. szept. 14. 11:27
ZELMA GONDOLTAM EGYET ÉS ELINDÍTOTTAM A FÓRUMOT: "Hogyan éled meg a nőiességed?"- címmel. Lássuk, mire megyünk? Hátha jó ötletek születnek a témában és lesz, aki által te is újra önmagadra találsz :)
2012. szept. 14. 11:23

Ez a 'nőiesség megélése' szöget ütött a fejembe,sokat gondolkodam rajta,mióta itt felvetődött.

Én ugyan jól megvagyok vele most,de eszembe szokott néha jutni,hogy mennyivel jobb lenne néha nemtelennek lenni,és csak azoknak foglalkoznia nemiséggel,akik úgymond "használni" akarják:tehát gyereket szeretnének,vagy szexelni,nőként.A többieken a női lét esetleg csak felesleges nehézség,és sok macera,és talán többen így is élik meg

223. c8ec504c40 (válaszként erre: 208. - Zelma68)
2012. szept. 14. 11:17
Zelma, nem akarsz indítani egy fórumot arról, hogy mások hogyan élik meg a nőiességüket? Hátha valaki tud jó tanácsokat adni! Hátha több minden eszünkbe jut az ottani segítség kapcsán :) is.
222. c8ec504c40 (válaszként erre: 221. - D1eb7dd316)
2012. szept. 14. 09:07
Gratula és jó egészséget!
221. d1eb7dd316 (válaszként erre: 215. - C8ec504c40)
2012. szept. 14. 08:12
Most nagyon boldog vagyok, 3 hete újra férjhez mentem és babát tervezünk.
220. c8ec504c40 (válaszként erre: 203. - Zelma68)
2012. szept. 14. 08:07
Voltál már a gerinc panaszaiddal neurológusnál? Ha nem, első körben kérj időpontot a területileg illetékes Neurológiai szakrendelésre, ill. beutalót a háziorvosodtól.
219. c8ec504c40 (válaszként erre: 202. - D7ba7bf7ff)
2012. szept. 14. 08:06

Így van, rá kell jönni, hogy nem a világ vége, hogyha a környezetemről - csak mert felvállalom végre önmagam - kiderül, hogy nem is igazán barátok, vagy csak jó ismerősök.

S akkor sem dől össze a világ, ha hibázok, hiszen újrakezdhetem. Minden nap, minden óra egy újrakezdés, hogy több boldogabb percet éljünk át, ami dióhéjban segíti az immunrendszerünket is testi szinten, nem pedig gyengíti, aminek következménye a betegség.

218. c8ec504c40 (válaszként erre: 201. - Iodine)
2012. szept. 14. 08:03
A zumba vagy más sport közösségben azért jó, mert ott van a húzóerő... amikor otthon feladná, közösségben nem fogja megtenni. S persze lehet barátkozni is.
217. c8ec504c40 (válaszként erre: 199. - Iodine)
2012. szept. 14. 08:02
Igazad van neked is. Valóban törődnünk kell mind a lelkünkkel-mind a testünkkel. Persze semmi sem könnyű és van aki elbukik újra és újra. Amikor ez már "krónikussá" válik, akkor jön képbe a pszichoterápia, amivel felfedhetők az esetleges gyermekkori okok...
216. c8ec504c40 (válaszként erre: 198. - Iodine)
2012. szept. 14. 08:00
A box-zsák jó!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hacsak nem jársz el tae-bo-ra. A pszichiáterek is ajánlják, mert bizony sokat segít azoknak az embereknek, akik amúgy kerülik a konfliktusokat, inkább elfojtják, amit igenis ki kellene mondani, hogy ne gyülemljen fel. Nem egyszer, nem kétszer írom rá a betegek leletére, hogy box-zsák :) használata javasolt.
215. c8ec504c40 (válaszként erre: 197. - D1eb7dd316)
2012. szept. 14. 07:58

Hú, de tipikusan kijött akkor a párkapcsolati problémád!

A szakemberek még azt is mondják, hogy akiknek a gyermekükkel van "bajuk", azoknak meg emlőrákjuk lesz.

214. c8ec504c40 (válaszként erre: 193. - Zelma68)
2012. szept. 14. 07:57

Igen, ismerem, tulajdonképpen ez a könyve is pont erről szól, amiről most beszélgetünk :)


Zelma, megkérdeztem bent, s azt mondta a mélylélektanos pszichiáterem, hogy az arc véresre vakarása is olyan rossz szokás, mint pl. a körömrágás, tehát önmagad ellen fordított agresszió, amit a stresszes, szorongásos helyzetek csak felerősítenek. Te is elfojtó típus vagy inkább.

213. c8ec504c40 (válaszként erre: 195. - Zsanci79)
2012. szept. 14. 07:55
Az utolsó előtti mondatoddal - magamra nézve - nagyon egy állásponton vagyunk, előző énemhez képest már én is sokat fejlődtem. S ehhez az is kellett, hogy munkahelyet váltsak, az érsebészetről a pszichiátriára tértem át (kellenek ezek a váltások, hogy tisztábban láss!) és azóta sok mindent másképp látok.
2012. szept. 13. 23:38

A lelked éltet.

Tested nem élne a lelked nélkül.

Egyértelmű, hogy ki irányít.

211. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 210. - Iodine)
2012. szept. 13. 23:36

Igen, a szédülés mindig az egyensúly hiánya miatt van. Amikor az ember kibillen a középpontjából és elveszti az uralmát az élete felett, akkor kezd el szédülni. Ez már egyfajta ájulás előtti állapot amikor a test jelez, hogy nem sokáig bírja a testi-lelki terhelést. Valójában az illető arra vágyik, hogy végre körülötte forogjon a világ, és ezt meg is kapja, csak éppen más formában.


Ilyenkor kell megállni, abbahagyni a terhelést, bármi legyen is az. Ágynak esni, magunkra figyelni, vizet inni, befelé fordulni, levegőt szívni, megállni, pihenni.


Lelki szempontból nem elhagyni magunkat, hanem figyelni a szükségleteinket és megadni mindazt a törődést önmagunknak, amire vágyunk.


Az önmagunkhoz való hűség, a stabilitás szilárd talaja.


Ennek ellenkezője, bizonytalanságot, feszültséget, egyensúlyzavarokat fog okozni.

210. Iodine (válaszként erre: 207. - D7ba7bf7ff)
2012. szept. 13. 19:17

Pl nekem elmeletben egesz jo gondolataim szoktak lenni,nem mondom,hogy vitathatatlanok vagy,hogy mindig jo nyomon jarok,de altalaban veve kapizsgalom ezt a temat.A gyakorlatban megsem tudom alkalmazni.


Ram jellemzo az allando aggodas,stresszeles,ugy kb mindenen.Az anyagiakon,a szeretteim egeszsegen,a sajat hibaimon...meg az allando agyalas,a multon a jovon,mit hol rontottam el stb.Iszonyu faraszto neha a sajat agyam.

Aminek meg is lett az eredmenye,mert idonkent a semmibol elojon egy iszonyu eros forgo jelleggu szedules,amivel az orvosok nem tudnak mit kezdeni,nem talaltak meg az okat.Szerintem a belso bizonytalansagom a kivalto oka,de nem tudom hogy kene kezelni.

209. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 206. - Iodine)
2012. szept. 13. 19:10

Mindenféle dolog, ami az önismerettel és az öngyógyítással foglalkozik, az segít.


Pszichológus, kineziológus segítségével, ha egyedül nem megy.


Rengeteg önismereti könyv van manapság, de ebből is tudni kell választani.


Aki bátor, az önmaga indul el, egyedül az úton, ha változni akar. Önmagát fogja tökéletesíteni, önmaga által. Ez egy belső lelki munka. A cél a lelki egyensúly.

208. Zelma68 (válaszként erre: 207. - D7ba7bf7ff)
2012. szept. 13. 19:08
Ez így nagyon jól hangzik, de hogyan melegíti fel magát az ember, hogy nappá váljon? Hogyan tud a gödörből úgy kikeveredni, hogy másokat fel tudjon vidítani? Hogyan?
207. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 206. - Iodine)
2012. szept. 13. 19:06

Az önismereti előadásokon elhangzik, hogy a legtöbb ember attól fél, hogy elveszíti a környezete figyelmét, szeretetét, valamint attól, hogy önzőség ha önmagával foglalkozik.


De amíg nem kapcsolódik önmagához, addig másokhoz sem fog tudni kapcsolódni.


Tudom, ez elég abszurdnak és önzőnek hangzik, de ez a lényeg!


Ha belegondolsz, egy csődtömeg, aki folyton csak szenved, nem fog tudni kapcsolódni másokhoz, nem fog tudni vidámságot, örömöt sugározni, kerülni fogják az emberek, terhes lesz körülötte a légkör, és kudarcot-kudarcra halmoz.


Egy pozitív ember közelében jobban érzik magunkat az emberek, hasonlóan a nap sugarához, ahol jó melegedni.


De ahhoz az kell, hogy előbb nappá váljál, saját magadat melegítsd fel.

206. Iodine (válaszként erre: 202. - D7ba7bf7ff)
2012. szept. 13. 18:57

"...De ha elveszíti, akkor nem is szerették igazán olyannak amilyen. . . "


Talan ettol fel a legtobb ember,hogy kiderul nem is szerettek igazan,vagy hogy az igazi enje nem szeretheto.


"...Éppen ezért elsődleges hogy önmagának okozzon örömöt, szeretetet, szabadságot, és ne a környezetétől várja el azt..."


Ertem amiket irsz,jol osszefoglaltad nem is akarom szetdarabolni...csak ez alapjan a hozzaallas alapjan nagyon onzonek kell lenni,es szinte ertelmetlenne valik tarsas lenynek lenni.Nem tudom jobban megfogalmazni.


Meg ami engem foglalkoztat,hogy harminc akarhany evesen hogy kell az embernek atrendezni a fejeben a dolgokat?A gyakorlatban hogy mukodik ez?

Hogy kell valtozni,meg az addig "rosszul" megelt eveket,emberi kapcsolatokat hova tegye az ember magaban?

205. Zelma68 (válaszként erre: 204. - Iodine)
2012. szept. 13. 18:52
Köszi. Majd csak megoldom valahogy...
204. Iodine (válaszként erre: 203. - Zelma68)
2012. szept. 13. 18:47

Nem is felteteleztem rolad,hogy budos vagy apolatlan lennel!:)Ezt altalanossagban irtam,sulytol fuggetlenul,hogy egy gyors zuhany kis testapolo,fogmosas stb utan meg a kozerzete is jobb az embernek.-tehat a kulso is hat visszafele a lelekre.


A kerdesedre en sajnos nem tudok valaszolni.

203. Zelma68 (válaszként erre: 201. - Iodine)
2012. szept. 13. 18:43

Köszi a biztatást :)

Tudod, huszon évesen nem volt gond a mozgás. Egyedül voltam, volt rá időm. Most az a legkevesebb, az idő. A másik gondom: a derekam. Valószínűleg gerinc sérvem van, a lábam is zsibbad térdig. Elég egy rossz mozdulat és nem bírok megmozdulni. A gyaloglást nagyon rosszul viseli ez a fránya derekam. van lépcsőző gépem, meg más sporteszközök, de pár perc után mozdulni alig tudok, úgy fáj a derekam. Most még festés van nálunk, de utána szeretnék jógával kezdeni, majd valami gerinc kímélő torna. Amikor az már megy, akkor merek majd sétát vagy komolyabb tornát elkezdeni. Megvettem a DVD-t, ha rend lesz elkezdem.

Azért mert kövér vagyok, nem vagyok sem ápolatlan, sem büdös... Fodrászhoz is járok, másnaponta hajat mosok. Most sminkre, körömlakkozásra nincs energiám. Rengeteg bizsum van, egy részét magam készítettem. Most a ház rendbetétele és a család felemészti az erőmet, időmet.

Arra szeretnék választ kapni, hogyan kell úgy megélni a nőiességet, hogy a miómám ne rákosodjon el.

202. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 190. - Castellina)
2012. szept. 13. 18:36

Nagyon jól beszélsz.


Ezek a "jó emberek" akik beilleszkednek a társadalomba, jó asszony, jó férj, jó apa, stb.


De hol van a hitelesség??


Egy séma szerint élnek.


Úgy gondolják hogy a belső dolgok nem olyan fontosak, nyugodtan eltűrhetem a megaláztatást, a szenvedést, a rabságot, amit mások okoznak nekem, vagy én okozok saját magamnak.


Nyugodtan mutogathatom, lehazudhatom önmagam és mások előtt az életemet.


Ennek köze nincs az önbecsüléshez.


Mert az önbecsülés megbecsüli önmagát, tiszteli és felvállalja azt, ahogy ő VAN.


Egy önismereti előadáson hangzott el:


"MERD VÁLLALNI HOGY HOGY VAGY!"


A probléma ott van hogy nem állunk ki önmagunkért, nem merünk nemet mondani, nem merünk konfliktusba kerülni, nem merünk önmagunk lenni.


Az ilyen ember fél attól hogy elveszíti a környezete figyelmét és szeretetét.


De ha elveszíti, akkor nem is szerették igazán olyannak amilyen...


Ez a külvilágtól függő belső élet.


De aki tiszteli önmagát, az önmaga urává válik.

Éppen ezért elsődleges hogy önmagának okozzon örömöt, szeretetet, szabadságot, és ne a környezetétől várja el azt.


Egyik legismertebb SZERETETNYELVÜNK a BÁTORÍTÁS.


A bátorítás tartalmazza azokat a dicséreteket, elismerő szavakat, amikkel magunkhoz és másokhoz fordulhatunk.


És az önismereti munka közben azt is észrevehetjük, hogy mindig lesznek akik szeretnek vagy elutasítanak minket. Igazából senki elvárásának nem fogunk tudni 100%-osan megfelelni.


Pont ezért kell önmagunk fényében élni.

201. Iodine (válaszként erre: 165. - Zelma68)
2012. szept. 13. 17:56

Probald meg ugy felfogni a helyzeted,hogy legalabb mar volt fel ora az eletedben amikor jol erezted magad a borodben,tehat egyaltalan nem remenytelen a helyzeted!Ha kicsit dolgozol magadon,meg nagyon sok ilyen boldog felorad lehet.:)


A sport nem csak azert fontos,hogy a plusz kilok lemenjenek,az "csak" egy mellekes pozitivum.A sport,mozgas javitja a kozerzetet,noveli az allokepesseget,a kitartast.Alapbol ad egy tartast,es buszkeseggel tolt el amikor az az napra kituzott mennyiseget megcsinalod,igy noveli az onbizalmadat is,mert sikerelmenyt ad.

Nem kell nagy dolgozkban gondolkodni.Ahogy olvastam biciglizel,az is jo egynek,de melle meg tancolhatsz is otthon.Csak ugy a magad kedvere,beraksz valami ritmusos,neked tetszo zenet es razod ra:)ameddig kedved tartja.Akar zumba is van fent a neten,kezdesnek lehet nem rossz,ha nincs hova eljarnod.De akar baratnovel tollasozni az udvaron,vagy gyorsabb tempoban setalni a kornyekeden,esetleg turazni ha van ra lehetoseged.

Vagy beruhazni egy otthoni szobabiciglire,steperre.Ezeket sokszor meg lehet venni hasznaltan is,erdemes szetnezni a neten.


Ne a sikertelen 25 ev lebegjen a szemed elott,hanem ami meg elotted van az eletbol!Ha nem szeretnel boldogtalanul elni a borodben,akkor apro lepesekben valtoztass!Csak higgy magadban!:)

200. Antigonia (válaszként erre: 197. - D1eb7dd316)
2012. szept. 13. 16:45
Talán, ha tudatosabban élünk, megakadályozhatjuk, hogy ilyen betegségeket szerezzünk.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook