Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kismamák védelmében fórum

A kismamák védelmében (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
16. gribedli*** (válaszként erre: 13. - Barbus0501)
2017. jan. 20. 16:46
Kívánom:D
2017. jan. 20. 16:44
A masik amit meg gondolok, hogy azok az anyukak lelkileg nincsenek total rendben, akik a gyerekuk minden pupilla osszehuzodasat figyelik. Es ha kicsit megnyekken a gyerek, mar futnak.
14. 915e4d9553 (válaszként erre: 8. - Barbus0501)
2017. jan. 20. 16:43

Nagyon nem megy itt senkinek az értő olvasás. Szomorú.

Nem arról beszéltem, hogy a gyerek miatt nem jut idő erre vagy arra.

Édes Istenem! Nem tudom, sírjak vagy nevessek?

13. barbus0501 (válaszként erre: 11. - Gribedli***)
2017. jan. 20. 16:42
Es tudod mit? En nagyon orulok annak, hogy ez a munkam. Iszonyat sokat tanulok gyerekneveles teren. Es igen. Ossze egyeztetheto minden. En mar rutinos anyuka leszek :)
12. 915e4d9553 (válaszként erre: 6. - Sziszi0528)
2017. jan. 20. 16:41

Nem igénytelen anyukákról van szó. Tökéletesen leírtam a kezdő hozzászólásban.

Nem disznóólban, mocsokban élő kismamákról beszélek.

11. gribedli*** (válaszként erre: 8. - Barbus0501)
2017. jan. 20. 16:37
Pontosan erre gondoltam. Nem szabad mindent a gyerkőcre fogni és nem sír egész nap. Jó, akkor látom, aki foglalkozik gyerekekkel, annak lejött:)
2017. jan. 20. 16:37

Nem a megnevezettel van bajom, nem is ismerem, miért lenne vele bajom? :) A gondolatával nem értek egyet. Attól, hogy ő olyan, akinek minden ment, amikor gyeses anyuka volt, egyáltalán nem biztos, hogy ez mindenkinek ilyen egyszerű.


Nem. Nem addig, míg el nem költözik. Gyeses kismamákról van szó. Vagy kórházból éppen hazaérkezett, vagy cseden, gyeden lévő anyukákról. És igenis: első a gyerek. A főzés, mosás, vasalás, minden egyéb másodlagos.

9. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 915e4d9553)
2017. jan. 20. 16:32

Mondd, miről beszélsz?


Első a gyerek. Oké. A gyereknek szüksége van tiszta környezetre. A szoptatós anyának meg tápláló ételekre. Nem elvárás, hogy főzzön,ha van társ, aki főz rá, vagy nagyszülő, aki segít (ellenben ha anyós utálás van, akkor ugye ettől az értèkes segítségtől el is esett).


Aztán bocs, ha üvölt a gyerek, szerintem akkor sem teszi be az anyuka a koszos kádba fürdetni mert nem volt idő takarítani mert üvöltött a gyerek, ezért ahol nincs bejárónő, férj, nagyi, ott àltalában anyuka ezt megcsinálja. Nem tart órákig.


És igen, lehet mosogatni, teregetni ùgy, hogya gyerek a kenguruban van. De nem azért mert elvárás, hanem tiszta ruha, tiszta otthon kell a babáknak.


Az, hogy első a gyerek, ezt is jelenti, hogy figyelsz a környezetére. És azért nem értem, hogy gyeses anyukának miért nincs erre ideje, mert egész nap otthon van és más dolga nincs, összekapni a kérót nem igényel órákat. Ezt mégis sokan kifogásnak tartják. Én egyszem gyerekesekre céloztam (mert ha már idézel, akkor idézz jól), és nem múzeumi tisztaságra, hanem amikor mindenhol kupi van meg kosz és a gyerekkel takaróznak.


Pedig gyereked sincs, nem tudom, miért veszed magadra. Nekem van hàrom, és tudom, hogy ennyi mellett is lehet rendet tartani, ezért írtam, hogy nem értem, hogy akinek csak 1 van, hogyhogy nincs rá ideje. Ja, és én sem hagytam sírni őket mindig, hanem ahogy sok itteni anyuka is írta már, karban tartani, kenguruban tartani a babát és a másik kéz dolgozik. Ennyi. Ha nem inged, miért veszed magadra?

2017. jan. 20. 16:30
Szerintem ez a tema akkor kerul eloterbe, amikor egy anyuka mindent a gyerekre fog, es ebbol adodoan megerositesre van szuksege, hogy igen is a gyerek miatt nem jut erre, vagy arra ido. Miert olyan nagy baj, ha a gyerek sir egy kicsit? Nyilvan ha tiszta, nem ehes, es egyeb dolgok mellett? En babysitter vagyok es takaritok is. 4 fos csaladra takaritok, mosok. Kiveve a fozest. Es bevasarlast. Ha valaki latott mar hisztis gyereket, ez az. Verekszik, es amit meg el lehet kepzelni. Szival nem egyszeru. Meg is van ido jatszani, es kitakaritani is mellette. Meg etetni, es furdeti. Kozbe mosni, agyazni, porszivozni. Ha sir, es tudom hogy csak hiszti, akkor had hisztizzen. Majd rajon, hogy a hisztivel senkit se hat meg. Sok helyen olvastam meg az altatast. Ringatom a kicsit egy egesz ejszakan at, ha neki az jo. Hat nem tudom. Nekem errol is mas a velemenyem. Szerintem amiota itt van a facebook, meg az egyeb divatozas meg gyerek teren is, sokkal tobb a majom szeretettel nevelo szulo. Meg is lehet nezni a mai 6-14 eveseket......
7. Linett96 (válaszként erre: 6. - Sziszi0528)
2017. jan. 20. 16:20
Pontosan. Ez folosleges vitakeltes igazabol most. Szerintem.
2017. jan. 20. 16:10
Értem linett és teljesen igazad van, mert attól, hogy itt ütköznek a vélemények, az igénytelen anyukából nem lesznek igényesek és aki ad a családra, gyerekre, háztartásra, az meg ugyanúgy csinálja tovább, ahogy eddig is!
5. Linett96 (válaszként erre: 4. - Sziszi0528)
2017. jan. 20. 16:02

Ezzel teljesen egyetértek,de mindettől teljesen függetlenül,(durvan fogalmazva) nekünk mi közünk van ahhoz,ha valaki nem igy csinalja? Megéri majd itt vitazni,ismeretlenul,egy fórumon? Semmi ertelme ennek az egesznek. Mar annyi helyen lattam ezt es az ehhez hasonlo temakat,de igazabol nem lesz tole senkinek sem jobb. Ez nekem annyira "fszmeregetes" (bocsanat a kifejezesert) h ki a jobb anyuka vagy háziasszony vagy akarmi.


(Felreertes ne essek,mindezt nem bantasnak irtam)

2017. jan. 20. 15:53

Én egy másik megközelítésből ecsetelném a dolgot: vannak az örök-nyafogó anyukák, akiknél soha nincs elmosogatva, rendesen kitakarítva, vagy egyik nap felmos, de már főzni nem tud, egyik nap kitakarítja a wc-t de már a vasalásra nem maradt idő, el van hízva, stb... Igen, vannak napok, mikor nagyon hisztis a gyerkőc, főleg első gyereknél azt sem tudod mit kezdj vele... Nekem is volt olyan, hogy végigüvöltötte az egész napot szinte, járkáltam vele fel-alá, ölemben volt, sírtam vele én is mert már nem tudtam mit kezdeni vele és maradt vetetlen az ágy, ott állt a mosogatnivaló, nem volt felmosva. DE! Ilyen egyszer-egyszer, vagy kinél többször előfordul, de egy gyerek nem mentség az állandó rendetlenségre és az igénytelenségre! Mert nekem ne mondja senki, hogy egy újszülött vagy egy csecsemő éjjel-nappal fent van, mert nem igaz. Alszanak napközben, amikor is meg lehet csinálni a teendőket. Persze mondom vannak gázosabb napok, de azért egy kisbaba elég sokat alszik napközben.


Másik: nekem most van a legtöbb időm, úgy érzem! Olyan az időbeosztásom, amilyennek én akarom, nem tartozom senkinek elszámolással, nem kell rohanni sehova (max ha az embernek van esetleg nagyobb gyereke és őt elvinni oviba/suliba). Akkor megyek le a boltba, amikor akarok, akkor takarítok, amikor akarok, akkor rakom be a mosást, amikor akarom. Ha dolgozni fogok, ez csak rosszabb lesz, mert minden nap be kell érjek a munkahelyemre pontosan, nem jöhetek el hamarabb és minimum 8 óra (de utazással még több) kiesik a napomból, amivel nem én rendelkezem, amikor nem tudom ezeket a teendőket rugalmasan beosztani és megcsinálni. Kérdem én: aki már most nem tudja beosztani az idejét úgy, hogy otthon van, azzal mi lesz, ha dolgozni kell majd??? Ez csak rosszabb lesz, most lehet kialakítani úgy a rutinokat, hogy később is gördülékenyen menjen egy sokkal nehezebb helyzetben!

2017. jan. 20. 15:51

Fölösleges megszolni egymast. En is szeretek mindig mindent tokeletesen tisztan tartani es minden napra fott kajat biztositani. De azert mert nekem/nekunk ez a jo,ezt szoktuk meg. De ha valakinek nem igy jo az legyen az o dolguk,akkor csinaljak ugy h nekik jo legyen.

Emberek,nem kell itt mindig egymast marni minden miatt. Csinalja mindenki ugy h neki es a csaladjanak jo legyen.

2. Linett96 (válaszként erre: 1. - 915e4d9553)
2017. jan. 20. 15:48

Bár még nincs gyermekem (sajnos),véleményem van. Szerintem ez a téma túl van lihegve. Mindenki felé vannak alap elvárások (pl. a baba ne ússzon a kakiban,ne legyen éheztetve,stb),az viszont,hogy mennyire van épp kinyalva a ház vagy van-e ma főtt kaja és tegnap volt-e teljesen család függő. Ha megtehetem,hogy ma nem főzök,inkább a gyerekkel megyek a parkba,megteszem. Ha a férjem hozzá van szokva a mindennapi főtt kajahoz,és el is várja,hogy legyen,akkor beszoritom a főzést,max vmi gyorsan összedobhatót csinálok.

Megcsinálni meglehet,pici gyerek mellett is,hogy mindig minden tökéletes legyen,de ha a családnak jó,ha néha nem tökély minden,akkor nem kell mindig toppon lenni.

Lényege a dolognak,mindig azokhoz kell igazodni,akik fontosak es akikkel együtt élünk. Mások véleménye nem igazán tesz hozzá vagy vesz el a dologból. Lenyeg a nyugodt,kiegyensulyozott csaladi elet,a harmonia.

2017. jan. 20. 15:36

A kismamák védelmében 



Egy másik topikban felmerült egy dolog, amire ott nem reagáltam, de megragadott a téma.

Valaki azt írta (direkt nem nevesítem és nem szó szerint idézem), hogy nem érti, hogy gyesen lévő anyuka hogyhogy nem tud alapvető dolgokra időt szánni.

Egy másik hozzászóló rákontrázott. A lényege az volt, hogy ezt ő sem tudja elhinni, hiszen amikor ő volt gyeses anyuka, akkor mindig csilivili volt a lakása, mindig frissen főtt étel volt. Közben tanult, nyelvórákra járt, stb.


Ezzel szemben az én véleményem az, hogy igenis el tudom képzelni, hogy a kismama - akár újszülött, akár nagyobb baba mellett bizonyos dolgokra nem tud időt szánni.


Miért is akkora katasztrófa, ha nincs egy nap főtt étel? A felnőtt ki fogja bírni. Eszik valami hideget, és kész. Vagy miért egetverő probléma, ha esetleg nincs elmosogatva azonnal?

Első a gyerek. Minden más várhat. A mosogatás, a felmosás, a portörlés, minden.

Talán jobb lenne hagyni sírni a babát? Csak azért, mert valakinek az a természetes, hogy legyen patyolat tisztaság, rend, gőzölgő étel az asztalon?

Miért elvárás ez? Miért? Mert a kismama úgyis otthon van? Az nem lehet, hogy azért nem fér bele bizonyos teendő az idejébe, mert mindennél fontosabb a babája? Nem az a fontos, hogy a gyerek kiegyensúlyozott legyen? Az, hogyha sír, felvegye az anyukája?

Nekem ez a természetes.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook