Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kismamák védelmében fórum

A kismamák védelmében (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
136. 850bb2a149 (válaszként erre: 132. - Igazság hol vagy?)
2017. jan. 22. 21:43
Írtam én ilyet, hogy te írtad? :D
135. igazság hol vagy? (válaszként erre: 130. - 915e4d9553)
2017. jan. 22. 21:42
Tudod a stílus maga az ember!Én azt az elvet követem"ha megdobnak kővel,dobj vissza kenyérrel"Megmarad az önérzet,igazságérzet is.
134. 850bb2a149 (válaszként erre: 131. - 915e4d9553)
2017. jan. 22. 21:41
Én már rájöttem, hogy nincs igazság :)
133. 3d787b167a (válaszként erre: 119. - Igazság hol vagy?)
2017. jan. 22. 21:41
Igen, a tuggyuki.:D
132. igazság hol vagy? (válaszként erre: 127. - 850bb2a149)
2017. jan. 22. 21:39
Bocs,mikor írtam ilyent rólad?Te vagy nevetséges,ehhez aztán nagy ész kell!-csak téged idéztelek-.
131. 915e4d9553 (válaszként erre: 127. - 850bb2a149)
2017. jan. 22. 21:38

Huh! Nahát! :) Szóval akkor Te vagy én, én vagyok Te. :D


Nem fogok magyarázkodni. Idáig sem magyarázkodni akartam, inkább szerettem volna megmagyarázni sok mindent.

130. 915e4d9553 (válaszként erre: 126. - Igazság hol vagy?)
2017. jan. 22. 21:36

Hány, meg hány hasonló stílus van.


Veszekedni én sem szeretek, sajnos mégis belefutottam. Miért? Mert van önérzetem, igazságérzetem, és nem szeretem a felsőbbrendű megnyilvánulásokat, a szavaim kiforgatását, a vetítést. De már nem megyek bele több ilyen szituba. Elég volt.

2017. jan. 22. 21:35
Bár a picink még a hasamban van, tehát tapasztalatom nincs, de szerintem a lakás van értünk. Nem fogom eldobni az agyam, ha nem jut idő valamire, és a férjem is így gondolja. Hiszen mi hárman vagyunk a legfontosabbak, minden időt kihasználunk, hogy együtt tudjunk lenni. A teendőket pedig ketten csináljuk, így hamar megvan minden.
128. 915e4d9553 (válaszként erre: 112. - M0ncsa)
2017. jan. 22. 21:31

Szia Moncsa!


Gondolom a "Jesszus. Már megint." - felkiáltásod annak szól, amilyen "szép" hozzászólásokat olvastál.


Csak remélni tudom, hogy végre eltűnnek az ilyenek, és jönnek helyükbe azok, amiért tulajdonképpen ez a téma indult.


Írsz egyfajta végletről. Biztos van ilyen is, aki mást sem csinál, mint naponta naphosszat nyafog, miközben csinálhatna mást is.

Itt ilyennel nem találkozhattál, ez biztos.

Nyugodtan megírhatod, ha esetleg rám gondoltál, bár kétlem. Én tuti nem veszem magamra több okból sem. :)


Annak kifejezetten örülök, hogy a személyes tapasztalatodat megosztottad. Tetszik. Mert ez is sokkal természetesebb számomra, mint amikor valakinél mindég minden klappol. Mint a mesében.:)

127. 850bb2a149 (válaszként erre: 125. - 915e4d9553)
2017. jan. 22. 21:26

Szia,


ne magyarázkodj. Eddig én voltam a "sejtelmes Se..." :D Most már te vagy?

Ehhez aztán nagy ész kell xD

126. igazság hol vagy? (válaszként erre: 125. - 915e4d9553)
2017. jan. 22. 21:23
Nem tudom!Hasonló a stílusod!Ennyi.Nem szeretek vitatkozni,veszekedni.csak leírtam az észrevételemet.
125. 915e4d9553 (válaszként erre: 119. - Igazság hol vagy?)
2017. jan. 22. 21:18

Te már a 2. vagy, aki ezt feltételezi rólam.

Neked is leírom: nem, nem egy régebbi Hoxa tag vagyok, aki új néven regisztrált.

Tehát nem csak neked tűnik úgy.


Nézd! Nem vagyok itt régen tag. Nyilván nem minden topikról tudok, amit megnyitottak. Nemhogy nem mindegyikről, de szerintem csak elenyésző részéről. Úgyhogy gőzöm sincs, hogy szerinted és a másik feltételező szerint melyik topikot/topikokat nyitottam, gőzöm sincs, hogy ki az s sejtelmes Se... de nem is érdekel.


Kérdezem: igazság hol vagy?

124. 915e4d9553 (válaszként erre: 104. - L.luiselotte)
2017. jan. 22. 21:08

Szia l.luiselotte!


Tetszik, amit írsz. Kiragadnám ezt a gondolatodat (nem szó szerint): mindenki a lehetősége szerint legoptimálisabban ossza be az idejét. Számomra ez a lényeg: lehetősége szerint.


Amit utoljára írtál, az elég nehezen megy, tekintve, hogy alig volt olyan hozzászólás, amely pozitívan állt volna hozzá a témához.

Nekik most is köszönöm a kedves, megnyugtató, higgadt szavakat, ami megerősít abban, hogy van jogosultsága ennek a topiknak.

Sajnálom, hogy nem talált ide több, a témában érdekelt kismama.

Nemrég írt ide egy kismama, aki saját példáján mutatott be egy nagyon is életszerű dolgot. Örültem neki, és azért bízom benne, hogy lesz még több ilyen, vagy hasonló hozzászólás.


Szép estét, jó éjszakát!

123. Linett96 (válaszként erre: 121. - Channa*)
2017. jan. 22. 17:12
Pontosan. :) Tudod okos enged.... :) Csak zárjátok már le a vitát. Valamelyikőtöknek legyen annyi "esze,hogy ráhagyja a másikra :D
122. Linett96 (válaszként erre: 120. - Channa*)
2017. jan. 22. 17:11

Semmi. Én nem mondtam,hogy van,és azt sem,hogy hazudtál bármiben is. Nekem nem fura igazából,én is pörgök,megyek,csinálom. Bármikor beállíthat bárki,nem fogok szégyenkezni,hogy ott áll a mosatlan,stb. Én csak azt nem értem,miért szívtad mellre ennyire azt,hogy valaki ezt túlzásnak vagy hamisnak érzi?

Ha nektek így jó,te tudod,hogy valóban így van,akkor nem számít más véleménye. Semmin nem változtat. :)

121. Channa* (válaszként erre: 118. - Linett96)
2017. jan. 22. 17:11

Értelek!

És sokszor valóban úgy tűnik, csak valahogy az ember kényszert érez rá (én biztosan), hogy elmagyarázza a másiknak, mert úgy érzi, hogy az nem érti. Persze aztán rájövünk, hogy nem nem érti, hanem nem akarja megérteni, hogy miről van szó, így megy az adok-kapok....:D

120. Channa* (válaszként erre: 114. - Linett96)
2017. jan. 22. 17:08

Lehet, hogy én is álszent vagyok, és lehet, hogy sokak szerint túlzott az általam állított életem. Ez van. Ebbe ne menjünk bele, mert felesleges.


Ha hazudnék, akkor valószínű, hogy rajtakapnátok, hiszen nem tudnék mindig ugyan úgy írni a dolgaimról.


Nem állítottam, hogy tökéletes vagyok, csak leírtam, hogy én, hogy csinálom. Ez történt a másik fórumban is. Semmi több. Arról, hogy ez valakinek nem tetszik, nem tehetek. Sokan úgy élnek, ahogy én semmi extra nincs az életemben.

Nincs kertem, 100 nm-es lakásom, csak akkora, amekkorára szükségünk van. Nem vállalom túl magam, csak annyit csinálok, amire igényem/igényünk van. Nem értem, hogy mi ebben a fura?


Persze, én is vehettem volna egy több száz négyszögöles telken álló 300 nm-es lakást és szülhettem volna 3-4-6 gyereket, és hozzá mehettem volna egy alkoholista, nemtörődöm palihoz, és akkor tuti, hogy nem tudnám elvégezni azt, amit most igen. De én nem ezt az életet választottam, hanem egy normális férjet, aki nem szolgaként tekint rám, 1 gyereket szültem, és nincs túl nagy lakásunk.

Mi a probléma ezzel?

2017. jan. 22. 17:06
Csak nem egy régebbi hoxa tag regisztrált új névvel?Nagyon hasonlít az írása(Se..)-i írásaihoz.Lehet csak nekem tűnik így,de minden fórum kiírása így végződött mint ez.
2017. jan. 22. 17:05
Egyébként azt még hozzátenném,hogy próbálom mindkét oldal véleményét átérezni,de ez nekem olyan,mint mikor 2 gyerek összemajrézik,és próbálom úgy megoldani a dolgot,hogy mindketten érezzék,hogy egyikük ellen sem vagyok,de mindkettőjük viselkedésében van kivetnivaló. Persze mindezt nagyon finoman,rávezetve. Lehet ebből adódik nálam a dolog? :))
117. Linett96 (válaszként erre: 116. - Channa*)
2017. jan. 22. 17:00

Tudod,én mindig próbálok pozitívan,kedvesen hozzáállni mindenkihez. Ez talán félreérthető lehet. De célravezetőbb,könnyebb higgadtnak maradni. Persze,ezt leírtam korábban,hogy alapvetően ő kezdte el ezt az egészet,de valljuk be,sokan beszálltak. Nincs joga senkinek megszólni senki életét,ez oda-vissza igaz. De ha meg is teszik,fölösleges túlságosan mellre szívni. Ha ő úgy gondolja,hát gondolja. :)


Tudod,nagyon-nagyon,őszintén örülnék,ha a napi programom 3-4 órás szőrtelenítésből állna. De sajnos nem. Azonban az én életem már nem ide tartozik. :)

116. Channa* (válaszként erre: 113. - Linett96)
2017. jan. 22. 16:55

Nem, nem azért, hanem azért, mert írásaidból úgy érzem, hogy inkább a fórumindítót támogatod, bár lehet rosszul gondolom és inkább csak simized a buksiját, (hogy ne pattanjon el benne valami?:)).


Többször inkább őt erősíted (akaratod ellenére?), mint mást. Nem engem! Sosem volt szükségem senki támogatására, és csapatban sem szoktam senkit piszkálni, ahogy a fórumindító itt többször is utalt rá. Ez nem az én stílusom....


Felőlem is mindenki azt csinál, amit akar, de nehogy már olyan, mint a fórumindító mondja azt, hogy ez nem jó! Hogy veszi a bátorságot arra, hogy ilyet mondjon olyanokra, akik évtizedek óta vezetnek háztartást, felneveltek x számú gyereket?

Hogy mer ő megkérdőjelezni itt bárkit és rásütni bizonyos bélyegeket?

Persze, tudom nem számít, hogy ki mit gondol. Nem is érdekel, de senki ne mondja azt, hogy nem életszerű az életem, mert én így csinálom, vagy más élet, mert ő meg úgy. Nehogy már kötelező legyen mindenkinek elúsznia, mert ő pl. elúszik és szerinte ez az életszerű. Érted?


Nem írom le megint, amit már leírtam, de úgy gondolom, hogy egy ilyen témában csak az foglalhat állást, aki már csinálja/csinálta, akinek a programja még kimerül a 3-4 órás szőrtelenítésben az nem tudja még, hogy mi miről beszélünk....

115. Linett96 (válaszként erre: 114. - Linett96)
2017. jan. 22. 16:49
*Ja,azt lehagytam,hogy ezek a napok,amik elúsznak,gyerek nélkül is elúsznak,nem kifogás az,hogy mert a gyerek....
114. Linett96 (válaszként erre: 111. - Channa*)
2017. jan. 22. 16:47

Tudod (és talán most ugrok bele fölöslegesen valamibe) én a te hozzászólásaidat érzem álszentnek valamilyen szinten,holott (érdekes) sok pontjával egyet értek. Tudod te is túlzottan állítod,hogy nálatok mindig minden tökéletes,mind a rend,mind a kapcsolatotok terén,és elég erősen hangsúlyozod,hogy hát igen,te aztán jól megmondod mindenkinek,de hát te már csak ilyen vagy.

Egyrészt észrevettük,hogy ilyen vagy,és mindenki mást is,aki ilyen. Másrészt nincs 100%-os precizitás,max 95. :) Ugyanis van,hogy beteg az ember,van,hogy ez-az-amaz nem jön össze,van,hogy reggel elindul az ember,és este 8kor ér haza akár egymás után 2 nap is. Ez van. Nem kell túlzottan büszkének lenni arra,amit megcsinál az ember. Nincs értelme. Ha valaki bírja a tempót örüljön neki (én is örülök neki),ha valaki nem,az meg nem az én bajom.

113. Linett96 (válaszként erre: 111. - Channa*)
2017. jan. 22. 16:42
Miért is álltam bárki mellé? Azért,mert nem azt mondtam,hogy igen,a te precizitásod (ami egyébként nálunk kb ugyan így működik) a helyes? Ezzel együtt azt sem mondtam,hogy hát igen,a gyerek kifogás lehet erre meg arra. Szimplán csak nem érdekel,ki,mit,hogyan csinál,és fölöslegesnek tartom erről a vitát. Persze én vagyok a hülye,hogy érdekel ennek az egésznek a kimenetele,de kíváncsi ember vagyok :)
112. M0ncsa
2017. jan. 22. 15:19

Jesszus. Mar megint.


Najo. Mindenki higgadjon le :D


Meg egy gyereken belul is lehetnek/vannak olyan idoszakok, amikor bizony szalad a lakas. Meg a lakasok is kulonbozoek, egy szoba-konyhat konnyebb rendben tartani, mint egy ketszintes hazat kerttel, haziallattal.


Mindamellett, hogy szanalmasnak talalom azt a vegletet, amikor anyuka folyamatosan (ertsd: naponta) azon nyafog forumokon, hogy nincs ideje a gyerek(ek) mellett a haztartasra, igenis vannak, lehetnek olyan idoszakok, amikor ez tenyleg igy van (de akkor szabadidoben a t. kismami nem forumozik, hanem inkabb elajul es alszik, vagy igyekszik hamar megenni par falatot).


Nalunk is volt ilyen is, olyan is.


Tovabba a szemelyes tapasztalatom az, hogy amikor beindul a munka-bolcsi-ovoda kombo, a tisztasag nagyobb, mint amikor egesz nap itthon evett veluk a fene. Espedig azert, mert bar takaritani alig van ido, tizedannyit sem is koszolunk. Egy-egy otthagyott tanyer az asztalon is legfeljebb a pokokat zavarja. Hetvegente kimosok, felporszivozok, es mellette amire meg ido jut, es ennyi eleg is. Korabban folyamatosan foztunk, allandoan koszos volt a pult, a fozolap, minden, pedig gyakran 2x is letoroltem . Most csak este, utana letoroljuk, szevasz... Por, haj, mindenfele egyeb kosz is kevesebb van.

Ugyhogy nekem rohadtul nem hianyzik az itthonleves, amikor kvazi mindenre van ido...

111. Channa* (válaszként erre: 102. - Linett96)
2017. jan. 22. 15:00

Nem ugrottunk egymásnak. Pont ez a lényeg!

A célját nem érte el, csak annyit, hogy 1-2 ember azt hiszi, hogy az ő, azaz a fórumindító álláspontja a megfelelő, ahogy te is.

Mert ugyan azt mondod nem állsz senki mellé, de bőven megtetted, amivel nincs semmi baj, csak akkor ne mond, hogy nem tetted meg.


Lehet minket hülyének nézni, azt mondani ránk, hogy nem vagyunk intelligensek, beleugrunk meddő vitákba, stb., de ti ugyan ezt teszitek. A fórumindító (aki természetesen provokál), és te is, aki játsza a józanészt:D


Persze, tudom, most megint én nem ugrottam át egy hozzászólást, amit át kellett volna, de én már csak ilyen vagyok. Az álszentséget sem kedvelem:)

110. Linett96 (válaszként erre: 109. - Linett96)
2017. jan. 22. 13:44
*egyre kevésbé mondható intelligens beszélgetésnek
109. Linett96 (válaszként erre: 105. - 915e4d9553)
2017. jan. 22. 13:42

Na,hogy világos legyen amit írtam:

Nem állítottam,hogy csakis a te hibád az,hogy vita van. Egy vitához 2 ember kell. Még mindig tartom azt,hogy ez egyre inkább mondható intelligens beszélgetésnek.

Másrészt,én értem azt is,amit a kérdésedben leírtál,reagáltam is rá még az első kommentemben,és maradok a véleményemnél. Valakinek így jó,valakinek úgy. ahány ház annyi szokás. Ez mindig is így volt és így is lesz,ezen fölösleges vitázni. Nem kell itt sem a szuperanyut játszani,sem a szegény áldozatot.


Amíg nem úszik a koszban-mocsokban minden és mindenki az adott házban és a gyermek fejlődését semmi nem akadályozza,teljesen hidegen hagy,hogy ki rendeli a kaját és ki nem,vagy ki vasal minden este és ki nem. A lényeg,hogy a baba megfelelően fejlődjön,a lelkivilága kiegyensúlyozott legyen,és egy szeretetteljes légkörben nőhessen fel. Meglehet ám beszélni,hogy ki,mit,hogyan csinál,vagy nekik mi a jó,de azt már nem értem,miért kell a másik torkának ugrani,ha valamit ő másképp csinál vagy másképp lát.... Még mindig maradok annál a meglátásomnál,hogy itt már csak ész nélkül tukmálja rá mindenki a másikra az ő prioritás-rendszerét....

108. 4c1a787e8f (válaszként erre: 104. - L.luiselotte)
2017. jan. 22. 13:39

Te egy úrihölgy vagy.

Így van, téma lezárva. :-)

Menjünk főzni, mert nem lesz kaja...

107. 4c1a787e8f (válaszként erre: 94. - 915e4d9553)
2017. jan. 22. 13:37

Te meg nyugodj meg, és ne kapcsold be 3 napig a számítógépet..

Néha nagyon jót tud tenni...

Teljesen felesleges tovább küzdened ezen.

Ezekről a dolgokról nem a fórumtársakat kell győzködni, hanem élni kell az életet, és az az érdekes, akik körülötted élnek.

A saját egyéniségünket nem lehet írásban annyira átadni, és csak sérülünk mások sérültségétől.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook