Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kismamák védelmében fórum

A kismamák védelmében (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
106. 4c1a787e8f (válaszként erre: 89. - Pengő Gyöngyi)
2017. jan. 22. 13:35

Bocs, de ti magyarázzátok félre.


Teljesen világos, hogy nem egy nyakig koszos idióta nő.


Ő most jött vélhetően rá az első gyereknél, hogy azért az élet nem olyan tökéletes, mint a reklám, és hogy ez bizony nehéz kenyér ez a gyeses, néha kicsit tingli-tanlinak látszó időszak.


Miért, a hsz., amire reagált nem életszerű? Teljesen. Igen, ő ezt akarta hallani, hogy azért máshol se olyan tökéletes a helyzet.


Teljesen normális, hogy ezt akarja hallani. Még kevés tapasztalata van, hogy ezt úgy belülről is tudja, vagy függetlenítse magát a véleményektől.


10 év múlva nem kell majd neki ehhez hoxa.


Anno én a bölcsibe vivéssel voltam így, és hasonlóan küzdöttem egy fórumon, ma már csak mosolygok ezen..

2017. jan. 22. 12:55

Linett 96 - azért nem előzményedre hivatkozom, mert több hozzászólásod volt, és nem akarok mindegyikre külön reagálni.


Volt itt szó két táborról, egymás torkának ugrásról, meg tulajdonképpen felesleges ez a topik, stb...

Ilyen alapon teljesen felesleges bárkinek is bármilyen témában fórumtémát nyitni.

Szerinted is én okozom itt a feszültséget. Szerintem meg nem.

Itt van Channa* esete: megírtam neki - itt az utolsó hozzá írt háeszemben, hogy tovább nem kívánok vele értekezni, bőven elég volt. Erre mit csinál? Megint reagál a hozzászólásomra. De azért én provokálok,ugye?!

Mi az, hogy felesleges topik?! Akinek nem tetszik, mit keres itt? Nekem nem az a fontos, hogy gyűljenek a hozzászólások!


Van itt olyan, akiknek egy érdemleges hozzászólása még nem volt, csak beszólogatni jár ide. Vajon mikért teszi? Nyilván merő jóindulatból.


Bízom abban, hogy jönnek majd még olyan hozzászólók, akik nem üres hozzászólásokat írnak.

Mint ahogy már néhányan meg is tették.

Igen, örülök neki, hogy jöttek. És érdekes! Ők el tudják képzelni, amit a nyitó témában írtam.

104. l.luiselotte (válaszként erre: 99. - 9c485f67e8)
2017. jan. 22. 12:17

A kismamákat azzal lehet és kellene megvédeni, hogy nem tárgyalják ki,és főleg nem szabják meg, hogy otthonlétük alatt mivel mennyit foglalkoz(za)nak. Ez nagyszüleink dédszüleink idejében sem volt téma, mégis értékes emberek nőttek fel, amiben azért az otthonuknak nagy szerepe volt.

Mindenkire rá kell bizni hogy képessége, ereje lehetőségei szerint a legpozitivabban, legoptimálisabban ossza be az idejét. Az egyes napok nem, de a 3 év nagyon gyorsan elszáll, ezt kellene kihasználni nemcsak minden anyának, hanem minden hozzátartozónak hasznosan és tartalmasan, nem pedig elveszve egyes részfeladatokban.

Egy bizonyos határon belül- a saját és közeli ismerőseim megitélése szerint - teljesen mindegy hogy ki mit főz vagy honnan szerzi a kaját - ez családfüggő- a lakás és a kert rendjével együtt. A nők pedig nem is lennének nők, ha külsejükre nem figyeltek volna minden korban.


De persze írja le mindenki a saját tapasztalatát, vagy receptjét,hátha van mit tanulni egymástól a leendő anyukáknak.

103. Arón1 (válaszként erre: 101. - Channa*)
2017. jan. 22. 12:04
Szerintem sincs gyereke, de amikor megkérdeztem tőle, hogy van-e és, hogy esetleg nehezen boldogul-e, arra nem válaszolt. Lehet nem akarta összeugrasztani a társaságot, csak szerette volna szidni azokat az anyukákat, akiknek könnyebb vagy ügyesebben megoldják a problémáikat. Sőt olyan mintha el sem akarná hinni, hogy létezik olyan. Én kívánom neki, hogy amikor majd neki is lesz gyereke, könnyedén lássa el a feladatait vagy ne szégyellje megkérdezni, hogy más hogy csinálja.
102. Linett96 (válaszként erre: 101. - Channa*)
2017. jan. 22. 12:02
De ti meg miért ugrotok bele a dologba? Oké h össze akar ugrasztani titeket,de ti meg egymásnak ugrotok rögtön. Félreértés ne essen,nem akarok ezzel senki mellé sem állni és bántani sem senkit. Csak az önérzet teljesen elragadta ezt a beszélgetést. Valamelyikőtöknek tudni kellene figyelmen kívül hagyni (vagy elfogadni vagy akármi) a másik véleményét és pont. :)
101. Channa* (válaszként erre: 99. - 9c485f67e8)
2017. jan. 22. 11:46

A fórum indítója tuti nem.

1.) Nem volt még kismama (ha jól veszem le az írásaiból)

2.) A célja az, hogy kibeszéljen néhány embert,

3.) A legfontosabb célja: összeugrasztani itt mindenkit.

100. Linett96 (válaszként erre: 99. - 9c485f67e8)
2017. jan. 22. 09:59
Senki.... Fujja mindenki a magaet esz nelkul.... Valaki igy csinalja valaki ugy. Legyen mindenkinek a sajat es a csaladja gondja ha vmi nem jol megy. Ha meg nekik jo igy ahogy van,akkor masnak mi faj a dologban?
2017. jan. 22. 09:38
Ki védi itt a kismamákat??
98. gribedli*** (válaszként erre: 92. - Channa*)
2017. jan. 22. 09:38
Én is szeretek főzni. Nem kell mindig többfogásban gondolkodni. Amikor picik voltak a gyerekeim, már a szülés előtti hetekben telefőztem a fagyóba, lasagne, pasta al forno, meg csupa olyan cucc, amit csak bevágtam a sütőbe és kész lett, a végén meg csak kidobtam a dobozát, el se kellett mosogatni. Ehhez nem hiszem, hogy akkora tudomány kell, inkább egy kicsit előre tervezni, de nem lehetetlen.
97. csikil4ny (válaszként erre: 86. - HDiana90)
2017. jan. 22. 09:37

De mi az, hogy elitélendő? Kinek van joga a másik felett pálcát törni? És egyáltalán miért fontos, hogy mások mit mondanak a te életedről?


Más ha azzal vannak viták erről a kérdésről, akivel együtt élsz, de hogy idegen emberek mit mondanak....

96. gribedli*** (válaszként erre: 89. - Pengő Gyöngyi)
2017. jan. 22. 09:31

Persze, mert neki csak az èletszagú, ha valaki panaszkodik. Aki igyekszik ès boldogul és esetleg tud még mosolyogni is, az neki csak önfényező, vagy hazudik:)


Szemellenzős felfogás az ilyen.

95. 3d787b167a (válaszként erre: 91. - Channa*)
2017. jan. 22. 08:15

:DDD


Lehet, van aki erre gyerek nélkül se képes.....

94. 915e4d9553 (válaszként erre: 89. - Pengő Gyöngyi)
2017. jan. 22. 08:15

Nem kell gúnyolódnod. Szükségtelen.

Hiába van ott a mosoly jel. Az előzmények és a te korábbi véleményed után, miszerint nem kifogás a gyerek, igényesség és szervezés kérdése minden - semmi jóindulat nincs a mosolyod mögött, sokkal inkább az ellenkezője.


Tudod, nem önigazolásról van itt szó. Egyszerűen arról, hogy nekem sokkal életszerűbb az, ha nem attól harsog a fórum, hogy egyszerűbb mindent a gyerekre fogni; hogy az ilyen téma akkor kerül előtérbe, amikor az anyuka mindent a gyerekre fog; nem érti valaki, hogy a gyeses anyukának miért nincs ideje, amikor egész nap otthon van; felszólít, hogy ne nyissak fórumot arról, amit nem értek, és hasonló hozzászólások. Mindezeket pedig úgy olvasni, hogy a "mintaanyák" ugyanazt többször elmondják. Ugyanakkor engem azért bírálnak, hogy én is többedszer mondom el a véleményemet. Igen. Többedszer. Mert itt többen egyáltalán nem akarják megérteni, miért is indult ez a fórumtéma.

Egy biztos: nem önigazolásért.

93. e8da813d29 (válaszként erre: 92. - Channa*)
2017. jan. 22. 07:41
A főzés alkotás, kreativitás, remekmű készítése, és emellett legnagyobb öröm a család elégedettsége. :)
92. Channa* (válaszként erre: 90. - L.luiselotte)
2017. jan. 22. 07:34

Most megint az lesz, hogy játszom a tökéletest:D


Én tudok annyi félét főzni, hogy az változatos legyen, azaz a legtöbb kaját elkészítem, amit pl. az éttermekben főznek és ráadásként tudom, hogy milyen körülmények között (tiszta konyha és edények, tiszta kéz, megfelelő, friss alapanyag, és ráadásul nem is köpködök bele, ha épp pipa vagyok valakire).


Az összes étel elkészíthető otthon is, megkapható hozzá minden alapanyag. Az otthoni menü a fantázián és az elkészítés hajlandóságon múlik.

Van aki hajlandó többféle ételt elkészíteni, van aki nem.


Ha elkészítjük, akkor elég változatos lesz a házikoszt is....


A házikoszt sem csak sültkrumpliból és rántotthúsból áll....

91. Channa* (válaszként erre: 88. - 915e4d9553)
2017. jan. 22. 07:28

Persze, neked az az életszagú, amikor valaki leírja, hogy nem ment neki bármilyen okból (hasfájós sírós gyerek, nem segítő férj, család, stb.), és szerinted olyan nincs, hogy nem fáj a gyerek hasa, nem sírós, nem lesz hisztis, segít a férj, a nagyszülők, és ezért megy minden.


A hitetleneknek annyit, hogy van olyan, hogy a gyerek nem sírós, hogy a gyerek, pl. a délelőttöt szinte végig alussza, hogy a nagymama átugrik és foglalkozik a gyerekkel, hogy a férj, nem csak a TV előtt heverészik, azaz van idő arra, hogy elvégezze a dolgát és maradjon másra is.


És bár lehet, hogy szerinted, csak az olyanoknak van remek anyukája, akik kaját rendeltek, de nyugodtan elhiheted, hogy az én gyerekem teljesen elégedett velem és az apjával is, azaz szerinte a világ legjobb anyukája és apukája vagyunk, annak ellenére, hogy tiszta volt a lakás és a ruhák, főtt étel volt az asztalon, és még foglalkoztunk is vele.


Tehát ne hidd, hogy azért, mert valaki nem húzza magát le a kedvedért rossz szülő. Neked, ezt kellene megértened és nem ugrálnod tovább, hogy tudd oltani itt az embereket.


A másik fórumon kérték, hogy írjuk le, hogyan csináltuk/csináljuk. Leírtuk. Arról nem tehetünk, hogy neked ez csípi a szemedet és azon nyomban nyitsz egy fórumot, ahol köpködtetni akarod az ott hozzászólókat.


Tehát, mi nem az orrotok alá akartuk dörgölni és bezzegezni azzal, hogy megcsináltuk/megcsináljuk, hanem egyszerűen leírtuk. És tényleg nem tehetünk arról, ha ez bárkit frusztrál.

90. l.luiselotte (válaszként erre: 86. - HDiana90)
2017. jan. 22. 05:59

Teljesen mindegy, hogy valaki otthon főz, vagy veszi, hordatja a kaját. Az a beteg, aki ebben beleszól.

A hordott kaja sokkal változatosabb, mint az otthon főzött.

2017. jan. 21. 22:58
Végre önigazolást nyertél :)
88. 915e4d9553 (válaszként erre: 86. - HDiana90)
2017. jan. 21. 20:49

Örülök. Íme egy újabb életszagú hozzászólás.:)


Nekem bizony az ilyen, és ehhez hasonló vélemény az életszerű.

A tapasztalatod remek példa. Csak gratulálni tudok a felismeréshez, hogy másként is lehet.

A babáknak nem agyonhajszolt, fáradt, feszült anyukákra van szükségük. Jól csináltad. A kisfiadnak remek anyukája van.

87. 915e4d9553 (válaszként erre: 85. - 4c1a787e8f)
2017. jan. 21. 20:33

Igen, jó.:)

Talán egyre többen lesznek, akik értik.

2017. jan. 21. 19:53
Hát nem tudom, vannak könnyebb-nehezebb időszakok, emlékszem mikor 9 hónapos volt a kisfiam, javában benne a fogzás és szeparációs szorongás időszakban de én azért akartam jó anya lenni, hogy én bizony saját kezűleg főzök neki és meg is csinálok mindent a lakásban. Az eredmény egy nyafogós hisztis elégedetlen gyerek volt, én feszült voltam, mert nem tudtam haladni semmivel, állandóan a lábamba kapaszkodott. Akkor én egyszer azt mondtam na ezt nem fogom tovább csinálni, inkább megveszem a bolti ebédet, felnőtt kaja meg lesz amikor a férjem hazaér, de nagyon sokszor rendeltem ebédet és kész. Tudom, ez itt és sok más helyen elítélendő, de annyival voltam elfoglalva, hogy a lakás nagyjából rendben maradjon, a gyerek ne nyafogjon egész nap, a többi meg lesz ahogy lesz. Nemsokkal később a gyerek elengedte a lábam és elkezdett a fiókban, szekrényben pakolni amíg én el voltam foglalva. A helyzetet kihasználva már volt időm főzni, meg úgy majdnem mindent megcsinálni mire a férjem hazaér. De az első 7 hónapról is tudnék mesélni, hasfájós 7 hónap volt, azóta se nőtte ki a tejallergiát sajnos. :(
85. 4c1a787e8f (válaszként erre: 83. - Feliz)
2017. jan. 21. 19:21

Jó, hogy legalább Te érted...


Nincs két egyforma élet, és nagyon apróságok is számítanak, ami a másiknál azért még se egészen úgy volt... Igen, az is számíthat, hogy apuka egy órával előbb, vagy később jár haza, vagy az, hogy valaki egy faluban él, vagy egy nagyvárosban.


Ez egy hosszú távú verseny, úgy 30-40 évre szól.

84. 915e4d9553 (válaszként erre: 83. - Feliz)
2017. jan. 21. 15:04

Kedves Feliz!


Köszönöm a hozzászólásodat. Kristálytiszta, minden sallangtól mentes gondolatsor.

Én sem akarok senkinek megfelelni, különösen nem az itt ellenem ágálóknak.


Kívánok Neked kellemes babavárást, jó egészséget! :) <3

83. Feliz (válaszként erre: 1. - 915e4d9553)
2017. jan. 21. 11:29

Kicsit olyan mintha teljesen elbeszélnétek egymás mellett... de gyakorlatilag mindenki ugyanazt mondja, nem is értem, hogy miért van ez a sárdobálás, valljuk be, hogy mindkét részről. A legelejétől olvastam a másik fórumot is, én nem akarok és nem is fogok senki mellett állást foglalni, mindenkinek megvan a maga igaza, annyira különbözőek vagyunk, és ez így jó! :)


Kedves Kisfanka! Most itt a fórumozó tagoktól eltekintve, úgy nagy általánosságban, személyeskedés nélkül írom, hogy mindig is voltak, és lesznek is megmondó emberek, akik mindig mindent mindenkinél jobban tudnak és csinálnak, és ennek még hangot is adnak. Könnyű ítélkezni, és sokan meg is teszik, jobb esetben arra hivatkozva, hogy ugyanabban a helyzetben vannak, ami mégsem lehet azonos, és itt idézhetném Szurikáta 23. hozzászólását. Van akinek egy gyerkőc is nagyon sok, van aki hármat nevel... Annyi mindent lehetne felhozni. Nem értjük egymást, mert nem egyformák vagyunk, és akkor jobb inkább megszólni, szurkálni a másikat, pedig csak tudomásul kéne venni, hogy ő ilyen, én meg emilyen, nem leszek én ezáltal kevesebb.

Én már egy jó ideje eljutottam arra a szintre, hogy semmilyen külső elvárásnak nem akarok megfelelni, egyedül csak magamnak, és hogy témánál maradjak, a gyermekemnek.

Amiket felsoroltál itt, azokkal nincsen semmi gond, velem is biztosan így lesz, ahogy megszületik a kismanóm, nem is igazán görcsölök erre rá, arra meg aztán végképp nem, hogy más ehhez mit szól, milyennek tart. Van egy maroknyi ember, akinek igenis adok a véleményére, a "többiekkel" pedig a saját lelki épségem érdekében nem tudok foglalkozni.

Még a másik fórumban írtad, hogy Neked ez így teljesen jó ahogy csinálod, jól érzed magad! Ez az egy a lényeg! A többivel meg nem kell foglalkozni! Én is élem a magam kis tökéletlen életét, a tökéletest pedig meghagyom másoknak. :)


Szép napot Nektek! :)

82. gribedli*** (válaszként erre: 64. - Pengő Gyöngyi)
2017. jan. 21. 08:42

Ennyi. Szerintem ezt rengetegen így csinálják, mert adja magát.


Aztán hogy az anyukáról is beszéljünk, rengeteg baba-mama torna is van, amik egyáltalán nem nehezek, de jót tesznek testnek léleknek. Boldog anyuka=boldog gyerek:)

81. Channa* (válaszként erre: 75. - 915e4d9553)
2017. jan. 21. 08:15

Neked is szép napot!

Tőled is kevesebb rosszindulatot, bár még akkor is marad bőven:DDDD

2017. jan. 21. 08:10
Telejesn mindegy miert indult. Ezert hasznaltam az ALAPproblema kifejezest. Teny h a forumindito elkezdett feszkot csinalni,de jo par ember vakon beleugrott es balhe lett a vege. Nem ertem mire ez az egesz felhajtas,minek igy tul magyarazni. Ilyen is van,olyan is van. Ez van.
2017. jan. 21. 08:07

Szerintem ez a fórum provokációból indult. Méghogy kismamák védelmében! Mi is voltunk kismamák. Egytől egyig akik hozzászóltunk tapasztalatból, voltunk kismamàk. Szóval inkább szándékos becsmérlése azoknak a kismamáknak, akik valahol túllátnak azon, hogy a gyereknevelés nem egyenlő azzal, hogy felveszem, ha sír, hanem teszek is azért, hogy a környezet is a babának megfelelô legyen.


Apropó ősanya, ezt a szót inkább azokra szokták használni, akik nem oltatják be a gyerekeiket meg mindenféle alternatív dolgot keresnek minden helyett, otthonszülés a vesszőparipájuk.

78. 915e4d9553 (válaszként erre: 76. - Linett96)
2017. jan. 21. 08:05

A rengeteg hozzászólás között egy emberi hang. :)


Emberi. Azért milyen érdekes! Te is azt írod, hogy szerinted is velem van az alap probléma. De mennyire más ez, mint azok véleménye, akik nekem ugrottak, osztják a pofonokat, és folyamatosan gyakorolják a sárdobálást.


Elfogadom a véleményedet, mert nem felsőbbrendű, nem kioktató. Mert így is lehet.

77. 3d787b167a (válaszként erre: 75. - 915e4d9553)
2017. jan. 21. 07:59

Állj a rükör elé, és beszéld meg magaddal.


Neked van problémád mindenkivel.:)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook