Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kismamák védelmében fórum

A kismamák védelmében (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
166. csikil4ny (válaszként erre: 164. - 915e4d9553)
2017. jan. 24. 08:54

Én továbbra is állítom, hogy egészséges lelkületű ember, ha úgy érzi valami sok neki, akkor átszervez, segítséget kér. És nem esik kétségbe attól, hogyha valamit nem tud percre pontosan megcsinálni.


Miért érzed ezt a kérdést problémának, úgy hogy nincs gyermeked, nem tudod, hogy valójában okozna-e neked gondot vagy sem?

165. gribedli*** (válaszként erre: 164. - 915e4d9553)
2017. jan. 24. 08:47

Jézusom, mitől vagy úgy oda? Végtelenül szemellenzős vagy. Az elejétől kezdve írtunk tippeket, és továbbra is arra vagy ráállva, hogy csak az a vélemény életszerű, amelyikben panaszkodâs volt.


Mindenkinek az lesz az életszerű,amilyenre alakítja ő maga a saját szituját. Amíg nincs gyereked, csak összevissza általánosítasz. 90%a az itt íróknak nem, nem hagyta ott azt a szennyest és nem hagyott kupit. Ez neked nem életszerű, jó, neked nem az. Másoknak meg igen, mert így csinálták és pont.


Eléggé meg vagy zavarodva szerintem, annyira fújod ezt az egészet. Csupa anyuka válaszolt, tapasztalatból.

2017. jan. 24. 08:06

Örülök, hogy kezdenek közelíteni a vélemények, és már nincs kisarkítva végletekre a dolog.

Nekem továbbra is sokkal életszerűbb, amikor valaki azt írja, hogy nála bizony nem minden fér bele.


Akkor most jöjjön megint az én véleményem: az anyaság 24 órás szolgálat. És ez bizony iszonyúan fárasztó.

Mivel nem igénytelen, magára és a környezetére mit sem adó kismamák a jellemzőek (nem vitatom, hogy van ilyen is, de nem kell ahhoz kismamának lenni), nem is a lelki sérültek – eszemben sem volt ilyen típusúakról fórumtémát nyitni.

Továbbra is az a véleményem, hogy a babának az anyukájára van a legnagyobb szüksége. Azzal, hogy megszületett, megváltozott minden. Az ő részéről és az anyuja részéről is. A bébi ismerkedik a külső világgal. Minden más, mint a pocakban volt. Az anyuka – legyen bármilyen felkészült is, szembesül azzal, hogy úrsiten! hisz még csak most szopizott, és máris itt az újabb szopizás. Vagy jé! mintha most kevertem volna ki az előző adag tápszert, hogy elrepült az idő! Máris itt a következő etetés.

Tudom, hogy újszülött korban sokat alszanak a babák. Persze, hogy be lehet pakolni a gépbe a szennyest. Vagy odarakni főni az ebédet. De semmi nem történik, ha elmarad a mosás, vagy nem lesz éppen aznap főtt étel. Mert a baba, lehet akár újszülött, akár már nagyobbacska, pár hónapos, nem gépezet, nem óramű pontossággal fog aludni. Nincs olyan, hogy most alvásidő van, akkor tuti aludni is fog. Lehet, hogy felsír. Lehet, hogy csak átmenetileg, de lehet, hogy hosszantartóan. És akkor ha felveszi az anyukája, mert a babának arra van a legnagyobb szüksége, hogy az anyuja átölelje, magához szorítsa, ringassa, akkor bizony ez valamelyik elvégzendő feladat rovására megy. És mi van akkor? A baba nem azt fogja érezni, hogy aznap nem lesz vacsora, vagy éppen anya nem képes kivasalni egy adag ruhát (nyilván ott van a szekrényben a többi mosott és vasalt ruha), hanem azt fogja érezni, hogy anyának fontos vagyok, mert ős is fontos nekem. Anya felvett, vigasztalt, jól érzem magam.

Anyuka meg ne azon izguljon, hogy istenem, de ügyetlen vagyok, semmire nem haladtam. A mosás, a vasalás, a portörlés, és minden egyéb megvárja. A babája nyugalma, az hogy a kicsi érezze, hogy anya ott van, amikor szüksége van rá (nem akkor, amikor ideje lesz majd rá, miután elvégezte a dolgát, amit kitűzött aznapi feladatnak). – ez a legfontosabb.

Az a baba, akit nem hagynak órákig sírni az első időben, amikor még olyan furcsa neki ez a kinti világ – később bőven „meghálálja’ a törődést. Később kiegyensúlyozott, boldog baba lesz. Az anyuka meg pont ettől lesz nyugodt, boldog és kiegyensúlyozott. Nem egy ideges, feszült, lestrapált fiatal nő, aki nem tudott megfelelni az elvárásoknak.


Legyetek boldogok, kismamák és babáik! :)

163. gribedli*** (válaszként erre: 160. - M0ncsa)
2017. jan. 24. 07:57
Körbekeríteni nem szeretnénk mert akkor kisebb hely maradna nekik játszani, így maradnak a cserepes dolgok: eper, csípős paprika, citrusfák (mert azt is cserépben kell tartani). És van fűszernövényes sarok, ebben ki is merül a "veteményes":DDD
2017. jan. 24. 07:56

Akkor most már öntsünk tiszta vizet a pohárba!

Miután kiderült, hogy nem én vagyok a „tuggyukki ő”; igen ő az” (vagyis egy másik hoxás) - nagyon is elképzelhetőnek tartom, hogy többen közületek, akik alaptalanul „beazonosítottak’ egy másik felhasználóval egész másként álltatok volna a témához.

Tisztán lejött, hogy néhányan azért támadtatok, mert azt hittétek, hogy ugyanaz vagyok, akivel (gőzöm sincs miért, hiszen az előzményeket és okokat nem ismerem) valamikor egy másik fórumban nézeteltérésetek volt. Na! Ezért nem kell minden alapot nélkülöző elméleteket gyártani, gyanúsítgatni!


A pohárban tiszta a víz, egészségetekre!

161. 915e4d9553 (válaszként erre: 148. - Hoxa)
2017. jan. 23. 20:41
Köszönöm Hoxa. :)
160. M0ncsa (válaszként erre: 149. - Gribedli***)
2017. jan. 23. 20:16

Grib :)))


Vetemenyest nekunk is korul kellett keriteni, nem (csak) a kutyak, hanem elsosorban a tyukok miatt. Ugyhogy megoldhato, ha akarod.


Allatok temaja - nem is a szor, hanem a kutya ugye puli... osszeszed minden letezo szaraz levelet, fuvet, port... amit aztan, mikor fut bent egy kort - mert amugy napkozben jobbara kint van -, szetszor kb. 30 masodperc alatt a lepcson, folyoson, nappaliban, konyhaban, furdoszobaban. Es ha nem takaritom ossze azonnal (es jellemzoen nem), akkor a gyerekek megjobban szethordjak.

Na mindegy.


Nalunk amugy relative istenes a helyzet, 1 ev a szulesi szabi (most akarjak csokkenteni 11 honapra), ami szerintem nagyjabol eleg is. Ferj persze segit, de neki is annyi dolga van a standard haztartason felul, hogy ritkan jut hozza. Nekem mar az is nagy segitseg, ha elviszi a bandat setalni, amig en nyugodtan felporszivozok.


Gyerekeket persze tanitom segiteni a maguk szintjen, de effektiv segitseghez meg kicsik.

Amit tudnak: megteritenek, elrakjak maguk utan a szennyest (szinek szerint valogatva), ha olyan passzban van, a nagyobbik meg popec rendet is tud rakni a gyerekszobaban. Hangsuly a "ha olyan passzban van"-on :) Segit elpakolni az osszehajtott ruhat is pl. meg a mosogatogepbol az tanyert, edenyt, evoeszkozt.

A kicsi, ha kiont valamit, feltorli maga utan.


Hat kb. ennyi... tul sokat nem varhatok el toluk, mert meg a legtobb polcot, fiokot fel sem erik. De igyekszem oket jatekosan raszoktatni a munkara, hogy kesobb ne essen nehezukre. Meg ugy is, ha most meg sokkal hamarabb meglennek a "segitseg" nelkul :)

159. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 158. - Channa*)
2017. jan. 23. 20:01
Pedig ez van :) Nem vagyunk egyformák.
158. Channa* (válaszként erre: 156. - Pengő Gyöngyi)
2017. jan. 23. 19:36
Én már nem merek ilyet írni:D
157. 3d787b167a (válaszként erre: 156. - Pengő Gyöngyi)
2017. jan. 23. 17:44
Így van. Aki igénytelen, az gyerek nélkül is az, meg gyerekkel is.
156. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 155. - Channa*)
2017. jan. 23. 17:33

Szerintem aki baba előtt kupis, az utána is az lesz, és aki rendszerető, baba mellett is arra törekszik, hogy csinos, kellemes, rendezett legyen a környezete. Ha minden nap csak fél órát szán a kismama a lakás/ház rendben tartására, nem gyűlik fel a házimunka.

Én voltam olyan anyukánál előre bejelentett babalátogatáson, hogy legszívesebben s.eggel fordultam volna kifelé. Nem babaillat fogadott, hanem piszokszag. Egy csomó ruha az ágyon, a mosogató tele koszos edényekkel, a baba ruhája lebüfizve, a wc koszos. Ezeket nem lehet nem észrevenni.

Azóta még egy gyereke van, sokszor látjuk, hogy a ruhájuk nem tiszta. A férje otthon van, nagyszülők mindkét részről segítenek.

Eleg gáz, nem? :)

155. Channa* (válaszként erre: 143. - M0ncsa)
2017. jan. 23. 16:19

Azt hiszem pont itt írtam, hogy nekem "csak" egy lakásom van, nincs kertem, állataim, azaz volt egy cicánk, de ő is benti volt. Nekünk más dolgunk van, mint egy családiházas családnak, illetve még azt is írtam, hogy a lakásunk sem nagy és 3-an vagyunk.


Hogy ne lehetne így elvégezni mindent?


Ja, én sem porszívózok sűrűn. Szombatonként szoktam csak. Ugye mi a lépcsőházból megyünk be a lakásba, a cipőt rögtön az ajtóba letesszük, a szobákba papucs nélkül megyünk be, így nem tudunk nagy felfordulást csinálni, csak a konyhába és a fürdőbe, amit néhány perc alatt elrendezek.


Nincs ebben semmi ördöngösség, és nem azt jelenti az általam leírt, hogy én vagyok a tökéletes...

154. Channa* (válaszként erre: 148. - Hoxa)
2017. jan. 23. 16:12
Köszi!
153. gribedli*** (válaszként erre: 152. - Csikil4ny)
2017. jan. 23. 09:56
:D
152. csikil4ny (válaszként erre: 151. - Gribedli***)
2017. jan. 23. 09:40
Az sem az én problémám. :)
151. gribedli*** (válaszként erre: 146. - Csikil4ny)
2017. jan. 23. 09:31
Ez igaz, de látod ott vannak azok is, akik otthon vannak, semmit se csinálnak, este pedig a férj kezébe nyomják a gyereket, hogy tessék, most a te turnusod. Ha az rákérdez, hogy bocs, kaja nincs,kupi van,egész nap mit csináltál, még meg is sértődnek.
150. gribedli*** (válaszként erre: 145. - M0ncsa)
2017. jan. 23. 09:28
Mert az vagy:D
149. gribedli*** (válaszként erre: 143. - M0ncsa)
2017. jan. 23. 09:23

Szerintem te jól csinálod. Akár én is lehetnék a szomszédasszony (úgyis aszomszédban vagyok:DDD), mert nekünk is nagy kertes ház, nagy kerttel. De a mienk az díszkert (kicsit több mint 500nm) és ezzel csak hétvégén szoktunk foglalkozni, ketten, vagy mindenki, és így könnyebb, mint mondjuk egy veteményes. Noha nekem nagyon tetszene a veteményes is, csak a kutyàk miatt nem lehet, mert belemásznának, feltúrnák.


Azt is elhiszem, hogy a kutya, macska extra szőr, szóval nálunk is csak azért tisztább, mert napközben kint vannak,este pedig mielőtt bejönnek, letakarom a díványt, hogy ne arra szőrözzenek. Reggel a porszívó robot meg összeszedi a szőrt. Szőnyegek nincsenek.


Szerintem egész más az, hogy valaki úgy van otthon kicsikkel, hogy közben állatok meg veteményes. Szóval otthon van, de termel rendesen, aminek van anyagi vonzata is,ez már munkaszámba megy.


Nálunk meg nincs gyes, hanem 3 hónap szülési szabi, utána tipli vissza a melóba. Ha valaki mégis otthon marad, az saját pénzből finanszírozza. Így mivel mindkét szülő dolgozik, jogos, hogy egyszerre vagyunk otthon, a tennivalókat az csinálja, aki éppen ott van, és pont akkor. De ha az anya van otthon többet,jogos, hogy az fog többet csinálni napközben, ezt minden csalàd maga dönti el.


Amikor otthon voltam a kicsikkel, napközven adódó feladatokat én csináltam meg, nem vàrtam meg a férjemet azzal, hogy együtt csinálhassuk, hanem mindent, amit meg lehetett csinálni napközben, ha már otthon voltam, megcsináltam, így estére patent volt, de vacsora utáni teendőknél már ő is ott volt és segített. Pl szeret főzni is, egy csomószor szívesen főzött (ami nála az utána való elrámolást is tartalmazza!) amíg én szoptattam vagy fürdettem. De mivel én is szeretek főzni, ez pont az a része, amit fél kézzel is megcsinálok, viszont jólesett, jól esik a mai napig, apróságok:))))

148. Hoxa (válaszként erre: 142. - Channa*)
2017. jan. 23. 09:04

Már többször figyelmeztettem embereket, hogy ne jelentsék ki tényként, hogy két felhasználó azonos! Meg lehet engem is kérdezni, ha ilyen gyanútok van pl. egy kitiltott felhasználóval kapcsolatban, mielőtt nagy okosan olyat írok, amit nem tudtok alátámasztani.

Megnéztem, Serenity nem regisztrált újra. Ebben 99%-ig biztos vagyok. Úgyhogy aki ilyeneken agyal szabadidejében, az most megnyugodhat.

2017. jan. 23. 08:55
Kispolgári fapinaság sokat foglalkozni a háztartással. Millió érdekesebb dolgot lehet csinálni.
146. csikil4ny (válaszként erre: 145. - M0ncsa)
2017. jan. 23. 07:41

Én úgy vagyok vele, hogy nem az én dolgom láttamozni a tisztaság mértékét, ha valakihez megyek.


A kismamák esetében az a legnagyobb baj, hogy túlvállalják magukat vagy mert nincs aki segítsen, vagy mert szégyellnek segítséget kérni. Aztán egyszer csak az emberben megszakad valami és kibillen az egyensúlyából. Inkább ezt kellene észrevenni és segíteni, nem azt, hogy aznap volt-e nála por törölve, vagy sem.

145. M0ncsa (válaszként erre: 144. - Csikil4ny)
2017. jan. 23. 07:33

Igy van... Szomszedasszonyt azert hoztam fel peldanak, mert remekul mutatja, hogy meg a kertes hazban elok eletstilusa is mennyire kulonbozo lehet.

Ami a legviccesebb, hogy a szomszed mindig mondogatja, hogy bezzeg mi milyen szorgalmas csalad vagyunk :)))

Ugyhogy szerintem (se) az aktualis por merteke mindig a mervado.

144. csikil4ny (válaszként erre: 143. - M0ncsa)
2017. jan. 23. 07:23
Ez az. Nem hasonlíthatod össze a te háztartásodat egy panelben lakó háromfős családéval. Egy lelkileg stabil ember nem is teszi, de aki mindenkinek meg akar felelni az kudarcra van ítélve. Nagyon sok ember nem a saját elvárásai szerint él, hanem mindenkinek megfelelni akarásból kinlódik. Szerintem itt van a baj.
143. M0ncsa (válaszként erre: 128. - 915e4d9553)
2017. jan. 23. 06:40

A jesszusomozas ennek az egesz kialakult tyukviadalnak szolt, beleertve a sertodeseket, szemelyeskedeseket...


Ha valaki azt allitja, hogy kicsi gyerek mellett is rendet tartott, en elhiszem neki. Van egy szomszedasszonyom, nagy haz, barmikor beesek, rend es tisztasag van. DE! O nem kerteszkedik, nincs haziallatuk, es vacsorara kenyeret esznek feltettel.


Ez mar onmagaban egy hatalmas konnyebbseg, mert nalunk pl. a gyerekek mellett a kutya meg a macska a legnagyobb koszolok. Foleg a kutya :)

Tovabba kenyeret nem eszunk, mert a fiam glutenerzekeny, igy reggel, delben, este fott etel van. Hetvegen ugy erzem, mast se csinalok, csak fozok egesz nap, es nagyon utalom.

Amig picik voltak, moshato pelenkat hasznaltunk, hiaba a mosogep, hetente 5x mosni kellett, szaritani vagy teregetni, elpakolni. Oke, hogy ez alkalmankent csak 1x vagy 2x 20 perc, de be kellett suriteni a napirendbe a sok masik 20 perces tennivalo melle. Es mert nyaron-osszel be kellett takaritani a termest, lekvart, befottet, savanyusagot kesziteni, paradicsomlevet, lecsot dunsztolni.... rengeteg ido. Meg mert a mi hazi krumplink, hagymank, fokhagymank stb. gyakran apro, es neha fel ora megtisztitani egy ebedrevalot. Meg mert nem mirelit zoldseget eszunk nyaron, hanem egy zoldbabfozelek azzal kezdodik, hogy kiballagok a kertbe...


Tovabba, ha valasztanom kell, hogy a rendelkezesemre allo 1-2 oraban takaritok (mert kellene), vagy kigyomlalom a hagymat (mert azt is kellene), akkor gyomlalni fogok, mert egy kis kosztol nem lesz bajunk, de a gyom megfojtja a termest, es nem lesz hagymank, ha nem csinalom meg.

Masok a prioritasok. Ennyi.


Van, aki azt mondja (nem itt, mashol), hogy ketnaponta felporszivoz. En nem fogok, mert egy porszivozas (rumli merteketol fuggoen) 1,5-2 ora. Nem fogok ennyi idot toltei ketnaponta porszivozassal, nincs az az isten.


Viszont barmilyen is volt a helyzet, fott etel volt az asztalon, es tiszta ruha a szekrenyben.


Szoval a kulonbozo eletstilusokat NEM LEHET osszehasonlitani. Kar is erre pazarolni a szot, plane hulyeseg megsertodni. Van, akinek az a fontos, hogy mindig el legyen mosogatva, sehol egy morzsa a foldon... lelke rajta. En tisztelem bennuk ezt.

Nekem meg fontosabb a kert, meg a hazikoszt.


Az egesz sztorihoz meg csak annyit tennek hozza, hogy emlitett patyolattiszta szomszedasszony volt, hogy ugy jott at hozzank, hogy szaladt a lakas. De mindig kedves volt, es soha egy szoval nem mondta (se nekunk, se masnak), hogy koszosak lennenk (pedig hozza kepest azok vagyunk). Es szerintem azert nem, mert nyaranta, amikor ok a gyerekekkel a medenceben lubickolnak, mi akkor is a kertben asunk, kapalunk, gyomlalunk, gyerekek korulottunk matatnak. Neha integetunk egymasnak. Szerintem tudja, hogy az aktualis kupi nem lustasag, hanem akkut idohiany eredmenye.

142. Channa* (válaszként erre: 126. - Igazság hol vagy?)
2017. jan. 23. 04:49
Persze, hogy ő az...
2017. jan. 22. 22:00
Jó éjszakát! :)
140. 915e4d9553 (válaszként erre: 138. - Csikil4ny)
2017. jan. 22. 21:59
Én ilyet soha nem mondtam, nem is gondoltam.
139. 850bb2a149 (válaszként erre: 137. - 915e4d9553)
2017. jan. 22. 21:57
Igen, a férjem a csillagokat lehozná az égről :) Nem is aggódom a szülést követő időszak miatt.
138. csikil4ny (válaszként erre: 137. - 915e4d9553)
2017. jan. 22. 21:56
Egy valamit nem értek: miért gondolod azt, hogy ha valaki a kisbabája mellett ellátja a háztartást elhanyagolja a gyermekét?
137. 915e4d9553 (válaszként erre: 129. - 850bb2a149)
2017. jan. 22. 21:50

Szia! :)


Ha már most így van nálatok, akkor a pici megérkezése után is segíteni fog a férjed. Az együtt töltött időnél kevés fontosabb van. Így lesz akkor is, ha megszületik a babád. Neki szüksége lesz rád, mindennél jobban.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook