Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kismamák védelmében fórum

A kismamák védelmében (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2017. jan. 21. 07:54

Hmmm hat igen. Az van amit mar az elejen irtam a nem torolt hozzaszolasomban. Ez a forum 1 olyan tema ami megosztja az embereket es amint irtam,a 2 "tabor" sose fog megegyezni. Ezzel nem azt mondom h csak csillivilli meg igenytelen anyukak vannak. Van millio meg egy nezopont,mindegyik mas 1 kicsit. Ennek az egyetlen oka az,hogy ahany haz annyi szokas. Nem ertem mire ez a nagy harc.... Senkinek nem lesz se jobb se rosszabb attol h a masik no valamit mashogy csinal. Kit erdekel?

Ez az egesz addig mondhato intelligens beszelgetesnek mig csak velemenyt nyilvanit az ember lanya sertegetes nelkul. De az h ugrik mindenki a masik torkanak szamomra felfoghatatlan.

Kerdezo ne haragud,de szerintem is veled volt az alap problema (mondom ezt ugy,hogy innet senkit nem ismerek a forumrol). Gorcsosen mondod a magadet es ezzel kivaltottad masokbol is,hogy pontosan ugyan ezt tegyek.

Csak fogadjatok el h mindenki mashogy csinalja.

En is kulonvalogatom a ruhakat ruhanem szerint a szekrenyben (polo,triko,nadrag,stb), en is letorlom 3 naponta a port mindenhonnet!,en is fozok majdnem minden nap,amikor nem fozok olyankor van a tegnapibol,napi max 1 orat ha a neten ulok de azt is 5-10 perces adagokban es meg sorolhatnam (hozzateszem nincs gyerekem,majd elvalik akkor hogy birom a tempot). DE! teljesen hidegen hagy,ha mas nem igy csinalja. En azt is elfogadom.Mindenkinek mas az ertekrendje,az igenyei,a szokasai,a hozott dolgai es meg sorolhatnam. De ez igy van,igy volt,igy is lesz. Regen is megvolt ugyan ez a 2 szelsoseges tabor es megvoltak a 2 szelsoseg kozott levok is,csak akkor meg nem voltak forumok ahol egymas torkanak estek a dolog miatt,kipletykaltak magukbol az emberek h ejj ez a XY,megvolt a nagy egyetertes es mindenki ment a maga dolgara....

2017. jan. 21. 07:54

Gyülekezzetek nyugodtan. Forever Happy, Pengő Gyöngyi és a többiek.


Szép napot, kevesebb rosszindulatot!

74. 915e4d9553 (válaszként erre: 71. - Channa*)
2017. jan. 21. 07:52

Gondolkozz el te is magadon!

És ne próbálj rágalmazni. Ne gyanúsítgass alaptalanul! Nem vagyok régi felhasználó, aki - szerinted - ugyanezt csinálta itt.

Nem én akarok itt egymásnak ugrasztani embereket. Ti ugrottatok nekem, és pont ti vagytok (a többség), akik kiforgatjátok a szavaimat. Nem én találok ki magamnak dolgokat. Miféle célról beszélsz, amit el akarnék érni? Á, ez költői kérdés volt, nem kell válaszolnod.


Egyáltalán nem kell a továbbiakban írnod semmit.

Úgysem értesz engem. Én meg ezek után nem is kívánok többet értekezni veled. Bőven elég volt. Sok is.

73. 3d787b167a (válaszként erre: 72. - Pengő Gyöngyi)
2017. jan. 21. 07:52

Gondolom unatkozik, ez meg szórakoztatja.

A többieknek meg vannak barátaik.:)

72. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 69. - 915e4d9553)
2017. jan. 21. 07:48

Húú, ezt vehetem fenyegetésnek? :D

Minek indítasz fórumot, ha nem bìrod elviselni, hogy valakinek más a véleménye?

71. Channa* (válaszként erre: 65. - 915e4d9553)
2017. jan. 21. 07:24

Te vagy a sértő!

Mindenkire mutogatsz és jelzőket használsz, akik úgy csinálják, ahogy a legtöbb ember.

Takarít, főz, gyereket ellát, stb.


Még az is úgy csinálja, aki úgy kezdte, hogy megint kiderült, hogy nem vagyok ősanya.

Mert rend és tisztaság van nála, stb.

Lehet, hogy olyan dilije, hogy szín szerint teszi el a ruhákat, de attól még nála is rend és tisztaság van, és ellátja a gyerekét, ahogy itt legtöbben leírtunk. Azaz ősanya:DDDD


Te direkt kiélezed a témát, egymásnak akarsz ugrasztani embereket, olyan dolgokat ragadsz ki az írásokból, amiről azt képzeled, hogy na majd ez kiveri nála is a biztosítékot. Szerinted ez arra vall, hogy itt mindenki sértő, csak te nem?

Szerintem pont az ellenkezőjéről.

Gyűjtögeted a hozzászólásokat, citálsz másik fórumokból, kétségbe vonod azt amit leírunk, hogy bizonyítsd nem úgy kell csinálni, ahogy itt 99-en teszik, hanem úgy, ahogy az az 1 a 100-ból, azaz te. Te csinálod jól vagy rosszul? Mégis mit csinálsz jól, vagy rosszul? Olyan témában formálsz véleményt, amiről gőzöd sincs, csak azért, hogy egymásnak ugrassz itt embereket. Hogy ez miért jó neked? Fogalmam sincs....de elárulhatnád.

Azt hiszem te egy régebbi felhasználó vagy, aki ugyan ezt csinálta itt. Feldobott témákat, amiről fogalma sem volt, aztán megsértődött, ha a tapasztalat nem bizonyította az elméletét, mert mint kiderült, itt sem sikerült bizonyítanod azt, amit szerettél volna. Remélem észre vetted!

Már igazán jó lenne, ha értően olvasnál!

Mert ilyet ugye nem tudsz!? Mert ha tudnál, akkor értenéd, amit leírunk és nem ugrálnál egy-egy mondaton, amit te találsz ki magadnak, hogy elérd a célod. Csapatban vagyunk és egymást támogatjuk? Az eszedbe sem jutott, hogy nem erről van szó? Hanem csak arról, hogy az emberek többsége így csinálja, mert ez a normális? És ezek nem azt jelentik, hogy ősanyává váltunk? És egyébként az téged miért zavarna, ha a nők többsége egy ősanya lenne? Hát nem azért szüljük a gyerekünket, hogy őt ellássuk úgy, ahogy kell? Az a bajod, hogy a szülés után nem öltük meg a gyerekünket, hanem felneveltünk/felneveljük a legjobb tudásunk szerint? Szerinted egy anyának nem kell ellátnia a gyerekét? Szerint egy gyerek gondozása kimerül abban, hogy ringatom, mert sír? Mégis ki teszi tisztába, ki eteti, ki mossa ki a ruháját, ki takarítja ki a környezetét, ha nem az ősanya? Te csak végletekben tudsz gondolkodni, és el nem tudsz képzelni egy olyan esetet, amikor minden rendben van. Igen, fáradtak vagyunk, de akkor mi van? Attól még a dolgunkat elvégezzük, hiszen ezért választottuk ezt az életünket.


Légy szíves próbálj úgy olvasni, hogy értsd mit írunk, mert senki nem azt írta, hogy fontosabb a takarítás a gyereknél, pusztán azt, hogy az is fontos. felesleges a főtt ételen is ugrálni, mert mindenki úgy étkezik, ahogy jó neki. Miért fáj az neked, ha valaki képes gyakran, akár minden nap főzni? Azért mert te nem teszed és emiatt rosszul érzed magad? Ha te a főtt ételt igényled, akkor főzz és ne mást sértegess, mert megteszi.

Manapság sok-sok fiatal szeretné, ha az anyja csak félig lenne olyan ősanya, mint az itt megnyilvánulók, ahogy te is, de arról, hogy az ő anyjuk, nem olyan, mint mi, nem tehetünk. Nekünk a gyerekünk mindig fontos lesz, ahogy fontos volt csecsemőként, és elhiszem, hogy irigyelhető, de ez nem azt jelenti, hogy sértegetni kelljen őt és az anyját vagy apját.


Majd te úgy csinálod, ahogy neked jó, és nem úgy, ahogy mi, mert az úgy tűnik számodra ördögtől való:DDDD

70. 915e4d9553 (válaszként erre: 60. - Iapetus)
2017. jan. 20. 23:55

De jó, hogy nem vagy az! :)


Hallod! Ez tényleg gusztustalan! Micsoda példát mutattok a gyereknek! Pfúj!

Majdnem olyan gusztustalan, mint az én állásfoglalásom a témában. De csak majdnem.

Itt egyesek agyában az a kép van rólam, mintha én egy koszmári volnék.

Egyébként már kristálytiszta a kép előttem. Nem igaz, hogy nem értik a mondandómat. NEM AKARJÁK ÉRTENI.

Vérszagra gyűl az éji vad.


Üdv a NEM ŐSANYÁK KLUBJÁBAN!

69. 915e4d9553 (válaszként erre: 67. - Pengő Gyöngyi)
2017. jan. 20. 23:38

Ha nem voltam érthető, akkor te vagy a sajnálni való.

Én békében vagyok önmagammal. Nem játszom itt a tökéletest. Nem úgy, mint egyesek, meg a velük együtt bégetők.


Én is tudok ám utálatos lenni! Amilyen a mosdó, olyan a törölköző. Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

2017. jan. 20. 23:35

Kérés: mielőtt bárki újra az igényességgel és csupán szervezés kérdése szöveggel jön, szíveskedjék már elolvasni a témanyitó hozzászólást!

Nem olyan nehéz az!

A gyerek nem kifogás... hányan írtátok már.

Nem, nem kifogás. Csak értőn kellene tudni olvasni, nem keverni itt a trutyit, kiforgatni a szavaimat, és felelősségre vonni, hogy ugyan miért nyitottam én ilyen topikot, amiről semmit nem tudok.


Nem tudom, hogy mégis mit képzelnek magukról egyesek, akik sértő hozzászólásokat küldözgetnek. Ezzel önmagukat minősítik. Néhány hozzászólás törölve is lett. Nem véletlenül. Nem az enyémek voltak. :)

67. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 66. - 915e4d9553)
2017. jan. 20. 23:26
Neked valami bajod van saját magaddal. Sajnálom.
66. 915e4d9553 (válaszként erre: 64. - Pengő Gyöngyi)
2017. jan. 20. 23:18

Nahát! Miért nem csodálkozom? Megjelent egy újabb ganézó!


Mondd! Elolvastad te a témanyitó hozzászólást? Vagy egyszerűen csatlakoztál a klánhoz?

Szó sem volt ganéról és rendetlenségről! Olvasni és értelmezni tudni kell. De úgy látom, itt inkább egymást támogatjátok, ti szuperanyák.

No comment.

65. 915e4d9553 (válaszként erre: 48. - Channa*)
2017. jan. 20. 23:14

Édes Istenem!

Gondolod, hogy ha rám zúdítod ezt az ön-dicshimnuszt, akkor én most hasra esek attól, hogy micsoda nagy magyar szuperanya vagy? Mert te keverőtárcsás mosógéppel mostál, hú, még ki is vasaltál. Más is azt csinálta annak idején. Nem kell ezért fényeznie magát az embernek. Az, hogy a 27 éves fiadnak a mai napig is vasalod a boxereit is, a te dolgod.

Nem vettél bébiételt, hanem főztél. Na és? Ettől válik talán jó anyává valaki? A mostani kismamák is főznek, és ha bébiételt is kap a baba, semmi baja nem lesz.

A reggeleidet tusolással és fogmosással kezdted. Nahát! Ki hitte volna? Gondolod, hogy a mai kismamák nem ugyanezt teszik?

Szerinted a mostani kismamák "kinyúlt pizsiben ringatják egész nap a koszos ruhás" gyerekeiket? -


Nem igény kérdése csupán az, hogy mire van ideje az embernek. Az élet felülír bizonyos dolgokat.

Hidd el, a mai kismamák sem nyakig koszban élnek, van tiszta, vasalt ruhájuk.


Ez a tanácsod pedig: "Tehát ne nyiss fórumot olyanról, amiről semmit nem tudsz." hát, mit mondjak: csak téged minősít.Mint ahogy ez is: "Most is lehetne másodlagos minden, de miért lenne az jó? Koszban, mocsokban ülni a net előtt, hogy veled beszélgessek?" - sértő vagy. Nem kicsit.

2017. jan. 20. 22:52

Ganéban, rendetlenségben milyen nő érzi jól magát? Nem kifogás a gyerek, igényesség és szervezés kérdése, hogy minden rendben legyen otthon. Nekem volt egy kis hordozóm, mindig ott volt velem a gyerek, ahol éppen dolgom volt. Ha főztem, akkor a konyhában a pulton, ha vasaltam, akkor szintén mellettem, vagy ahol éppen takarítottam, akkor odavittem. Míg végeztem a munkám, énekelgettem, beszélgettem neki. Ha kertészkedtem, a babakocsibwn volt. Alvás időben pedig együtt szunyókáltunk.

Meg lehet oldani, de kifogásokat is lehet gyártani.

Én utálom a rendetlenséget, idegessé tesz. Ez így volt akkor is, amikor kisbabám volt, ma meg már simán besegít, ráadásul örömmel.

63. e8da813d29 (válaszként erre: 61. - Channa*)
2017. jan. 20. 21:15

A mi időnkben nem volt se internet, se teló, amit nyomkodhattunk volna :)

De nem hiszem, hogy ezért jutott időnk mindenre, bár nagyban közre játszhatott.

A mai fiatalok már ebben élnek.

Interneten tanulnak, ott jegyzik magukat elő vizsgára, ott tájékozódnak mindenről, amiről szeretnének, bevásárlást rendelhetnek meg, stb.

És sajnos könnyen el lehet veszni az információk tömkelegében, leülnek, hogy összevessék, hol olcsóbb a babának az ágynemű, gondolván, hogy így időt takarítanak meg azzal, hogy nem járkálnak boltra ... és hopp, azt veszik észre, eltelt egy óra ...

Mentséget én sem találok arra, ha valakinek nincs igénye a tisztaságra, és nem a gyermeke az első, pl ha buszon utaznak, és a gyerek kérdez. Vagy bármikor, bármilyen helyzetben.


Azt meg komolyan gondolod, hogy ha látsz itt a hoxán pár fórumot, amiben utálkoznak a nagyszülőkre, akkor az a "nők nagy része"????


Én ennél sokkal jobban becsülöm a mai fiatalokat.

Jó mintát kaptak, pont a mi generációnktól! ;)

Kivételek meg mindenhol mindenben vannak :)

62. Channa* (válaszként erre: 60. - Iapetus)
2017. jan. 20. 21:07

:DDD

Én vagyok az ősanya, mert a ruhákat szín szerint teszem a szekrénybe?:DDD


Nem tromfolok rá a barátokra és a férere, mert az enyém sem necctrikóban, sörrel a hasán fekszik a TV előtt:DDDD


És azért, mert a délelőttök elmentek házimunkára amikor a gyerek kicsi volt, ezen felül még volt röpke 8-10 óra, amit a gyerekkel töltöttünk az alváson kívül. A mi időnkben nem volt játszóház, de parkok már akkor is voltak játszóterekkel....

61. Channa* (válaszként erre: 58. - E8da813d29)
2017. jan. 20. 21:01

Pont erről van szó!

Időnként, és nem mindig. Ha időnként fordul elő, akkor meg miért gondolja, hogy ő rosszabbul csinál bármit bárkinél?


Te is a gyerekedért tetted, amit tettél, ahogy én is, és valahogy manapság nehezen értem meg a kismamákat, akiknek nincs idejük semmire, pedig eldobható pelenkát használnak, automata mosógépet használnak, van bébiszitterük, stb.


Bezzeg a gép előtt tudnak ülni órákat, ami helyett főzhetnének is vagy a gyerekkel sétálhatnának.

Ha figyelsz utazás közben, akkor azt látod a legtöbb esetben, hogy az anyuka nyomkodja a telóját a gyerek meg ha akar valamit mondani, akkor meg sem hallja, vagy közli vele, hogy most nem ér rá, stb.....


És pont itt a hoxán szembesültem azzal, hogy a nők nagy része utálja a férje szüleit és még a sajátját is, különböző okok miatt....


Lehet, hogy sarkosnak tűnik a véleményem, de én csak arról írok, amit látok...

2017. jan. 20. 20:55

Ismét kiderült, h nem vagyok ősanya 😁👍!


Első hat hónapunk egy merő ordítás volt.Fél-1 órát altattuk fêl óra alvásért. Éjjel-nappal. Nekem egy dilim van, hogy tisztaság legyen (nem csilivili rend, és színek szerint szétválogatott ruhák, hanem tisztaság). Ezt sikerült tartani. Kettőnknek!

Egyébként a párom köszöni remekül főz,mos,takarít. Eszébe nem jutott akár egy ügyeletes nap után is hazadögleni, és (el)várni a főtt ételt,vasalt inget.

Szabadidőben én bizony tanultam, és dolgozgattam/dolgozok. Mert nekem pedig eszem ágában nincs eltartatni magam, ha van erőm,kedvem, kapacitásom pénzt keresni. Így a gyerek apjának sem kell esetenként túlórába hajszolni magát, és sokat van velünk. Család vagyunk! A francos ruhák összehajtogatása helyett felkapjuk a kölyköt, és játszóházba, kirándulni, vagy ismerős gyerektársaságba megyünk.


Sőt, tuti sz@r anya vagyok (a mostani trendi mutterok között), mert nekem még évtizedes barátaim is vannak, akikkel szoktam programot szervezni. (Ahogy a párom is egyébként)


Borzasztó mintát mutatunk majd a gyereknek: olyan szülők, akik dolgoznak; akik főzés helyett előnyben részesítik a minőségi együtt töltött időt; ahol apuka porszívózik; tanulnak; és más emberekkel is kapcsolatot tartanak! Pfúj, gusztustalan!

59. michelle.r (válaszként erre: 53. - Channa*)
2017. jan. 20. 20:52
Az enyémet is. De fogalmam sincs hogy miért.
58. e8da813d29 (válaszként erre: 57. - Channa*)
2017. jan. 20. 20:48

Szerintem elég sarkosan gondolkodsz.

Az, hogy szerintem egyszer egyszer nem jut idő valamire (bezzeg neked!), vagy időnként nincs meleg étel (mondom időnként), az egyáltalán nem azt jelenti, hogy valaki igénytelen, mert azt tanulta.

Mondom, szerintem.


Én hivalkodónak érezném magam, ha leírnám, hogy s mint tettem ezelőtt 30 évvel, pedig még tárcsás mosógépem se volt hat hónapig, és félájultan teregettem éjjel egykor a napi pelenkákat, de úgy érzem, nincs miért hivalkodnom, tettem a dolgom, és boldog voltam tőle.

Nagyobb örömmel tölt el mindezért, hogy a diplomás lányom az etika vizsgáján engem állított példaképéül.


Az is elég sarkos, hogy ha két fiatal úgy dönt, hogy nem kér segítséget, mert ők ketten szeretnék megoldani a kezdeti nehézségeket is, kéz a kézben, egymásra támaszkodva, az szerinted már azt feltételezi, hogy nincsenek jóban a nagyszülőkkel.

Nézd, én azt is elfogadom, ha valaki olyan, mint te.

57. Channa* (válaszként erre: 47. - E8da813d29)
2017. jan. 20. 20:35

Épp ezért van az, hogy a szüleinkkel és a párunk szüleivel is jóban vagyunk, mert az elején kell a segítség. Aztán majd belejövünk és megcsináljuk egyedül is.



Egyébként az a véleményem, hogy mindenki azt csinálja, amire igénye van. Nekem arra van igényem, hogy a lakásom és a ruháim tiszták legyenek, illetve arra, hogy legyen mit enni. ebben nevelkedtem fel, ezt vittem tovább. Pont azt csinálom, amit az anyukám és a nőrokonaim csináltak/csinálnak. A hozott mintát alkalmazom.


szerintem, akiknek fut a lakásuk, nem adnak magukra, azok ilyen mintát hoztak magukkal, azaz az igényük pont annyi...

56. globus (válaszként erre: 53. - Channa*)
2017. jan. 20. 20:30
Huhh, egyet ma nekem is, muszáj meghúznom magam, mielőtt lapátra kerülök.
55. 3d787b167a (válaszként erre: 53. - Channa*)
2017. jan. 20. 20:24

Tudom. :)

Biztos nem volt ide való.

54. babyapocakban (válaszként erre: 48. - Channa*)
2017. jan. 20. 20:24
53. Channa* (válaszként erre: 50. - 3d787b167a)
2017. jan. 20. 20:23

Én is téged!:D

Kár, hogy törölték a hsz-edet:(

52. Channa* (válaszként erre: 24. - 915e4d9553)
2017. jan. 20. 20:23

De miért ne lehetne gyerek mellett is csilivili egy lakás? Ha egy lakást rendszeresen takarítunk (nem napi 4-5 órát, csak napi 1-1 órát), akkor ott nem lehet kosz, nem baj, ha kimarad egyik nap, azaz nem fér bele, mert tulajdonképpen belefér, hiszen a rend állandó.


És miért is gond az neked, ha én pl. szakítottam időt arra, hogy főzzek a gyerekemnek a gyerekem mellett? Miért baj az neked, hogy nem mekis kaján nőtt fel vagy száraz kaján, ropin és chipsen? Hanem úgy osztottam az időmet, hogy neki is és közben nekünk is friss, főtt ételünk legyen? Miért zavarja ez a te öntudatod?

Mind mondtam és nem szőrtelenítek órákon át, nem plázázok, nem ülök be moziba minden nap, így volt és van időm főzni. Persze csak akkor ha kedvem (ez már csak manapság van így és csak akkor ha rólam és a férjemről van szó), mert a ha a gyerek otthon van, akkor ő az első és megkérdezem mit enne és főzök neki, sőt! sütök is, ha arra van épp igénye:DDD


Nekem örökké ő lesz az első, bár lassan megkapom, hogy anyuci pici fia, de ez sem zavar, mert bár sokan ezt mondják, de nekem akkor is ő lesz az egyetlen pici fiam:D Még 60 éves korában is! Remélem megélem:DDD

51. globus (válaszként erre: 48. - Channa*)
2017. jan. 20. 20:20

Nagyon sok dologban egyetértek veled.

Ma már annyi elektronikus kütyü áll rendelkezésre, ami könnyíti a munkát, ha csak mosógépet, mosogatógépet, kuktát, mindenféle konyhai robotgépet nézzük, sokkal több szabadidő áll rendelkezésre, mint anno - világért sem akarnám kihegyezni a témát "bezzeg az én időmre", hiszen egy újszülött baba ma is ugyanannyi feladatot ad szüleinek. Kell, hogy jusson annyi szabadidő! az anyukáknak, hogy ne érezzék tehernek a babagondozást. Biztos vagyok benne, ha lelkileg kiegyensúlyozottak, nem pánikolnak, akkor szép sorjában mindent el tudnak látni. Örömmel!

50. 3d787b167a (válaszként erre: 48. - Channa*)
2017. jan. 20. 20:15

:)))

Én szeretlek!❤

49. Channa* (válaszként erre: 12. - 915e4d9553)
2017. jan. 20. 20:13
De ha megcsinálja, akkor, hogy lehet a gyerek az első?
48. Channa* (válaszként erre: 10. - 915e4d9553)
2017. jan. 20. 20:12

Igen, első a gyerek! És még egyszer: első a gyerek!

Épp ezért a gyerekemnek mindent megcsináltam/megcsinálok a mai napig (27 éves).

A gyerekem környezete mindig tiszta volt. A kiságyába nem volt pisis és kakis a matraca, még folt sem volt rajta sosem, mert ha esetleg úgy bepisilt, hogy minden pisis lett, akkor a matracot is kimostam.

A ruhája is mindig tiszta volt, mert kimostam. És nem ám automata mosógéppel! Hanem keverőtárcsás hajdúval és utána 5x öblítettem és még centriztem is. Ja, és nem is eldobható pelenkát használtam, hanem moshatót, mert akkor még szinte megfizethetetlen volt a libero pelus, olyat csak utazásra és orvoshoz használtam. A gyerekemet sosem hagytam a lehányt, összepisilt ruhákba, és mivel elég sűrűn előfordult ilyen, így elég sokat kellett mosnom. A keverőtárcsással! Ezt ne feledd! Ezzel a mosás egy félnapos program volt. Ja, ha megszáradt a pelus és a ruha, akkor még ki is vasaltam, mert mint tudjuk ez fertőtlenít még egyet. És, hogy csodálkozz:) A fiamnak a mai napig vasalom a boxereit is. Ez van. Van néhány háklim:)

És kaja: Én nem vettem bébiételt, hanem főztem neki. Amíg nem ehette azt, amit mi, addig minden nap főztem neki való főzelékeket, mert ha már a gyerek az első, akkor bizony nem tartósítószeres kaját adok neki és nem is állottat, hanem frissen főzöttet. És ha már neki főzök, akkor magunknak is összedobok valami kaját, bár nekünk azért megfelel a tegnapi is, de azért egyszer csak elfogy az is.


És akár hiszed, akár nem, a reggelemet egész életemben azzal kezdtem, hogy tusolok, vagy mosakszok, fogat mosok, megcsinálom a hajamat és még a szememet is kihúzom szemceruzával. Ez így együtt max. 30 perc. Otthon sem veszek fel kinyúlt és foltos, koszos macinacit, hanem csak olyat, ami kinéz valahogy, vagy egy sortot, ami szintén nem agyon használt és egy trikót, ami szintén rendben van. A saját ruháinkat is akkor mostam, amikor a gyerekét (keverőtárcsással), azaz volt tiszta ruhánk, vasalt ruhánk, mert a mienket is kivasaltam a gyerekével együtt. Mindig van itthon sampon, tusfürdő, hajszárító és fésű is, azaz minden feltétel meg van ahhoz, hogy ne egy kinyúlt pizsibe ringassam egész nap a koszos ruhás gyerekemet és várjam, hogy esetleg megszán valaki és hoz valami kaját a gyereknek.

Ja, a gyereknek a cumisüvegét, stb. minden nap kifőztem többször, mert azt úgy kell. Általában délelőtt meló volt, azaz takarítás, mosás, főzés, stb. A délután szabad volt, azaz egész délután tekereghettem a gyerekkel, vagy mehettem nyelvórára, vagy olvashattam.

Az én gyerekem nem volt túl problémás. Voltak rossz napjai, de általában nem volt sírós. Tudom! Szerencsés vagyok! De azt is tudom, hogy egy sírósabb gyerekkel is pont ezt csináltam volna, mert erre van igényünk, a gyerekem ebben nőtt fel. Sok nő sírva fakadna, ha meglátná, hogy a fiam, hogy takarít, hogy van elpakolva a ruhásszekrényében és, hogy néz ki az ágya, ha felkelt.

Leírom: a gyerekem rendszeres porszívózik, törölget. A ruháit szín szerint szépen egyformára hajtva teszi a szekrényébe, felkelés után vagy elrakja az ágyneműt, vagy összehajtogatja és letakarja egy ágytakaróval. Elmosogat maga után, kimossa a kádat is maga után és a mosdót is, sőt! még a wc-t is rendben hagyja.


Mindezt azért csinálja, mert így neveltem.


Tehát, ha másodlagos lett volna minden egyéb, akkor a gyerekem koszban, koszos ruhában halt volna éhen.


Érted!?


Tehát ne nyiss fórumot olyanról, amiről semmit nem tudsz.


Most is lehetne másodlagos minden, de miért lenne az jó? Koszban, mocsokban ülni a net előtt, hogy veled beszélgessek?


Na neee!

2017. jan. 20. 19:47

Amúgy, hogy a kismamák védelmében szóljak ...

Nem minden anyuka tudja hirtelen (hónapokig) jól kezelni az ölébe pottyant kis csomag körüli teendőket, összeegyeztetve a háztartással és minden mással. Holott előtte a munkahelyén sikeres volt, híres a szervezőkészségéről, precizitásáról, teherbírásáról. És ő van a legjobban kétségbe esve, hogy most meg időnként fut a lakás, nincs meleg étel ... aztán egyszercsak mindenki ráérez, hogy is mennek az ilyen dolgok flottul ... :)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook