Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


1361. HViki
2011. jan. 19. 10:26

Igen én is így voltam. Folyton a gép előtt ültem. Én visszaolvastam Szendi paleóblogját az elejétől.

Jó sokat tanultam a többiek kezdeti próbálkozásaiból, mert ugye bennük is ugyanazok ak érdések merültek fel az elején, mint mindenkiben, aki belefog.

Főleg, mert alapjaiban kell megváltoztatni a szokásokat és a mindennapokhoz jól jön a segítség az elején. Ebben meg csak az olvasás segít. :)

Szóval megértelek. Az egyetemen mindig azt mondták a nap 24 órából áll plussz az éjszaka. Én e szerint éltem az elején. (éjjel-nappal olvastam)

1360. d82f1e2683 (válaszként erre: 1359. - HViki)
2011. jan. 19. 09:40
Olyan ciki, de semmi kedvem dolgozni, legszívesebben kivennék egy pár nap szabit és csak olvasnék, informálódnék, okosodnék a témában. :))
1359. HViki (válaszként erre: 1358. - D82f1e2683)
2011. jan. 19. 09:15
Örülök, hogy máris van sikerélményed! :) És ez még egyre jobb lesz! :)
1358. d82f1e2683 (válaszként erre: 1346. - HViki)
2011. jan. 19. 08:59

Sziasztok, jó reggelt! :)


Nos, igyekszem én is mielőbb átállni, mert az eredmények rövid idő után megmutatkoznak. Máris energikusabb vagyok, és a súlyom is megindult lefelé, még ha ez csak salakanyag és víz, akkor is. :)

1357. globus (válaszként erre: 1356. - HViki)
2011. jan. 18. 22:25

Semmi különös... e hónap végére tervezett valamit, az utolsó levelében nem írt rosszkedvűen.

Azt reméltem, hogy valamelyikőtök esetleg ismeri, hiszen itt is szokott társalogni.

Bízom benne, hogy hamarosan előkerül, és eltűnésének csak banális oka van.

1356. HViki (válaszként erre: 1354. - Globus)
2011. jan. 18. 19:45
Sajnos, akkor több ötletem nincs. Nem volt jó hangulatban?
1355. szikati (válaszként erre: 1348. - Rebeka2011)
2011. jan. 18. 18:06
Ne túlozz, ő nem írkál, csak másolgat innen onnan. Hasonlítsd össze a saját 2-3 soros bejegyzéseit a beollózottakkal. Csak nem tudom, miért gondolja, hogy el is olvassuk ez az agymenést.
1354. globus (válaszként erre: 1343. - HViki)
2011. jan. 18. 18:04
Igen, többet is írtam. December 22-én lépett be utoljára. Azelőtt naponta beszélgettünk. Aggódom érte.
1353. HViki (válaszként erre: 1352. - Rebeka2011)
2011. jan. 18. 16:43
:)
1352. Rebeka2011 (válaszként erre: 1349. - HViki)
2011. jan. 18. 16:18
Igen, feliratkoztam rá. Ki is nyomtattam a cikket a 2-es cukorbetegekről.
1351. HViki
2011. jan. 18. 14:23

De Neki pont erre van szüksége. Már javasoltuk páran, hogy nyisson saját fórumot, de Ő minket szeret. :)

Úgyhogy nálam marad a görgetés, és olvasom azokat, akik paleó témában írnak a paleó fórumba. :)

1350. f60ebb6099 (válaszként erre: 1348. - Rebeka2011)
2011. jan. 18. 14:21
Nem értem én sem, miért nem nyit egy külön topic-ot a nyers táplálkozásról. Akit érdekel, az úgyis írni fog odaés látogatja azt a témát. Így nem lenne szükség erre a "térítésre", amit itt csinál.
1349. HViki (válaszként erre: 1348. - Rebeka2011)
2011. jan. 18. 14:21

Mert mi olyan szeretnivalóak vagyunk, hogy ragaszkodik hozzánk. :)


Remélem ízleni fog a brownie a férjednek! Most írt Gábor az I-es és II-es típusú cukorbetegek étrendjéről a hírlevelében. Jár nektek?

2011. jan. 18. 14:10

HViki, ez a paleo brownie nagyon királynak tűnik, most ki is próbálom. Páromnak lesz a szülinapja, és azon filóztam, milyen tortát süssek neki, mivel 2-es típusú cukorbeteg lett. Egyébként miatta is kezdtem a paleoba.


Szerintetek borcsok1 miért ragaszkodik ahhoz, hogy ide irkáljon? Annyi fórum van a hoxán...

1347. f60ebb6099 (válaszként erre: 1336. - Borcsok1)
2011. jan. 18. 11:56
Igen, írtam már pár személyes tapasztalatot az ecetről, és mivel 100 %-ig természetes, nem is értem miből gondolod, hogy méreg, hisz nem töményen isszuk ;)
1346. HViki
2011. jan. 18. 08:56

Jó reggelt Neked is! :)

Én július közepe táján kezdtem el de kb. augusztustól mondhatom magam paleónak. :)

1345. d82f1e2683 (válaszként erre: 1344. - HViki)
2011. jan. 18. 08:35

Sziasztok, jó reggelt! :)


Viki, régóta eszel már eszerint?

1344. HViki (válaszként erre: 1333. - Cicus65)
2011. jan. 18. 07:23
Igen, ez mindenhol változó. Ezért macerás az elején, mire mindent megtalál az ember. De aztán már megy minden rutinszerűen. :)
1343. HViki (válaszként erre: 1332. - Globus)
2011. jan. 18. 07:22
Én nem tudok róla semmit. Próbáltál már neki írni? Ha felnéz, így tudni fogja, hogy keresed.
1342. borcsok1
2011. jan. 18. 00:27

Vajon miért van az, ha egy nyersekre átszokott, helyesen étkező test hőkezeltekkel félrelép, AKKOR EGÉSZSÉGÜGYI TÜNETEKET KAP. Igen , tapasztaljuk ezt meg majd elől az úton a kitartó nyersezés után, nem esik jól a főtt, vagy ha jól is esik, mert vétkezéses elcsábulás az átmenet elején, akkor is kibukik a csalárd hatása, mert érezzük, hogy nyersekkel tisztítani kell utána, testünket elnehezíti(mérgezéses becsapás), és emésztési diszkomfortot okoz, a testem már nem olyan fitt, a reggeli ébredés más, érzem a leukocitózist, belobban a régi bajom hatására stb. Ezek mind bizonyítékok. Ha kitartó nyersező vagyok már, akkor a főtt jó érzése is csak átmeneti és az emésztésével járó nyavalyák kibuktatják a testben történő káros voltát. Ezt minden esetben átélik a kitartó nyersevők. Érzik még átmeneti szakaszban is, hogy a főtt nem az igazi, kilóg a lóláb.

A nyers, tiszta és helyes testbiológiai étkezésnél jobb életminőség és érzés nem létezik. Aki egyszer tartósan megtapasztalja, az már nehezen mond le erről és önkéntelenül is ezt az érzést fogja keresni újra és újra. Ha itt még vétkezünk, és visszalépünk, nem baj, de eljutunk majd oda, hogy a tiszta nyersben megmaradunk tartósan és vétkezéseink ritkuljanak. És amikor végleg leszámolunk a főttekkel és testidegen ételekkel, egészségünkben óriási lépést teszünk, a vibrantság kapujába érhetünk ekkor, és kitartásunkat bebocsájtás övezi a vibrant édenkert mámorító világába, az állandó topszint és magnetikus lét világába.

1341. borcsok1
2011. jan. 18. 00:27

A testidegen és hőkezelteket evő ember egyedül gyakorolja rossz táplálkozási szokását a milliónyi állatfaj közül. Az állatfajok egyenlő társaink a föld nevű bolygón, ugyanazok a jogaik és kiváltságaik, mégis sokkal okosabbak nálunk. Igen az emberek között csak 1 okos lehet a vibrant létet választó ember, aki a sok millió állatfaj társához hasonlóan a természet törvényeit betartva helyesen táplálkozik.

Vajona f elsőbbrendűnek képzelő ember kiváltsága lenne a hőkezelt és testidegen ételek evése, vajon miért? Neki más a testműködése, neki befogadja a főttet és a testidegent? Vajon hogy lehet ez? Sehogy! Mert nem lehet!!!

Meg is kapja a jutalmát az emberke, jönnek is szép számmal a degeneratív betegségek. Vajon a többi, helyes utat választó lény miért nem szenved degeneratív betegségekben?


Nem baj emberek, jól is van ez így. Menjünk csak a buta tömeggel az elrontott ízlelőbimbóink és a degenerációnk útján.

1340. borcsok1
2011. jan. 18. 00:26

Étel, az teljesen lényegtelen, mert nem ez a kérdés, mert az is biztos, hogy több energiát is von el a megemésztése, így a nettó energiamérlege már a testben belül működve rosszabb.

És vajon miért nem vizsgálták az egyéb hatásait, megint csak azért, mert hagyományos orvosi szemszögből azt akarták bemutatni, hogy a hőkezelt lét egy evolúciós folyamat, melynek van létjogosultsága, ahhoz a test alkalmazkodott az evolúció folyamán. Igen alkalmazkodott szerencsétlen, mert nem volt más választása, hogy életben maradjon, csakhogy ennek meglett a súlyos ára a degeneratív betegségek képében.

Milyen édesen mutogatja szeretett ételeinket, ínycsiklandozó képeken beállítva, hogy szintén

Csak önigazolásában tetszelegjen, hogy a hókezeltekre csábítson, undorító megközelítés.

Szánalmas elvakultság a számomra.

És a fától az ember megint nem látja az erdőt.

Ha valaki nem látja át ennek a filmnek a téves mondanivalóját, beveszi ezeket a magyarázatokat és elfogadja a hőkezelt lét létjogosultságát, az óriásit téved.

De megint csak azt mondom, hallgassunk a szívünkre. Vajon nem az ember téved a sokmilliónyi lényközül, és vajon miért csak az embernél vannak az étkezési diszkomfortok és degeneratív betegségek.

Nem nem, a dolog kibukik, a hőkezelt és testidegen cucc az nem lehet az ember étele, ez egészen biztos.


Több ezer ellenpélda igazolja, hogy egy nyers evő sokkal, de sokkal egészségesebb.

És ha a főtt olyan egészséges lenne, akkor miért a nyers ételek, zöldség gyümölcsöket tartja a hagyományos társadalom a legegészségesebb ételcsoportoknak? A helyzet az, hogy gyengék elismerni a gyengeségüket, és nem képesek elfogadni egy teljesen nyers testbiológiai táplálkozás kizárólagosságát, mert nem is ismerik annak legjobb útját, ami a 811. Ez kiderül a nyers kísérletből is, ahol nem a gyümölcs a fő ételfajta. Gőzük sincs, hogy kell a nyers étkezést magas szinten csinálni.

Aki a 811-el tartósan megtapasztalja az IGAZI, HELYESEN GYAKOROLT nyers evést, az rádöbben már ezekre afals megközelítésekre a saját gyakorlati példája fogja igazolni, hogy a 811 étkezésnél csak rosszabb utak vannak, mivel amikor mással próbálkozik egyszerűen megérzi a helyes útról való letérést testi tünetekben, és belátja, hogy mégiscsak a 811 a legjobb, a legmagsabb testi működés.

1339. borcsok1
2011. jan. 18. 00:25

Az emberek legközelebbi állati rokonai bonobó majom, csimpánz, gorilla, orángután. A mai ember ezektől származik. Az ember az előző kettőtől 4-6 mill. éve a gorillától 7 mill. éve, az orángutántól 14 mill. éve szétvált, felegyenesedett és lejött a fák koronájából a földre. A paleolit v. kő korban ie.2,5 mill. év-3000- ig gyűjtögető, halászó, vadászó életet folytatott. A tüzet kb. 500 ezer éve fedezte fel az előember, de ekkor még nem alkalmazta tömegesen. A földön eddig 4 nagy jégkorszak volt. Az első három az emberi életre nem releváns, mert időben borzasztó rég volt, az első 2,7 milliárd éve, a második 600-800 mill. éve, majd 40 mill. éve, s végül az emberiséget érintő utolsó 10 ezer éve ért véget (a paleolit ember életét negatívan befolyásolta, élelemhiány, kevés gyümölcs). Az emberi életminőségre negatív, valós változást a tűz felfedezésével a hőkezelt étel belépése az étrendbe, és a legutolsó jégkorszak adott, és a 10 ezer éve megjelenő magtermesztés és magevés és mellé az állati tejek és készítményeik elterjedése.

A valós paradicsomi elágazása az embernek az emberré váláskor az emberi emancipálódáskor volt, amikor lejöttünk a fákról 4-14 mill.(fajtól függő eltérésben) évvel ezelőtt. Innen fejlődőt ki és terjedtek szét a földön a sok 10 ezer népcsoportok a pápuáktól és eszkimóktól kezdve a növény és mind a mai napig a dzsungelekben zömmel gyümölcsevő fajtákig. Sok százezer éven át, így a paleolit korban is az emberek nagy csoportjai ették a húst nyersen, és vele együtt elrontattak. Egészségüket tekintve a döntő negatív hatást mégis a legutolsó nagy behatás adta 10 ezer éve a jégkorszak, táplálékhiány és gabonafüvek tömeges termesztésbe vétele, az állati tejek fogyasztása, és a tűz tömeges használata (TÖMEGES HŐKEZELÉS) 12 ezer éve. Ilyen módon a legnagyobb negatív behatás az emberi életminőségbe 10-12 ezer éve történt. Innen számítódnak a degeneratív betegségek korszaka.


Ha azt vesszük alapul, hogy a legközelebbi állati rokonaink zömmel növényevő, elsősorban gyümölcsevőek,) bonobó és csimpánz időnként NYERS ! húst rabol, termeszt eszik rossz, állati szokásból, és ősi vadász ösztönből vezérelve, de a gorilla szinte csak gyümölcsöt és/vagy zsenge leveleket eszik, az oráng meg főként fügéket, és kedvence a durian), akkor mivel ők a legközelebbi rokonaink, mégis csak az ő táplálkozásuk a minta, és nem pl. a paleolit emberé, aki már elrontott táplálkozási szokásokat követ. És a dolog lényege, hogy állati elődeinknél az az 1-2 % húshányad teljesen szükségtelen, mivel annak anyaga nem oldja meg az éves táplálkozási mérlegét, abból származó tápanyagok mind megtalálhatóak az elsődleges növényi alaptáplálékukban.

Nem azt kell alapul venni tehát, hogy már egy félig elrontott paleolit előember táplálkozási szokásait mintázzuk le, hanem a romlatlan állati emberelődeinket. Az emberi habitussal, lelkülettel összeegyeztethetetlen a húsevés még nyersen sem, azt mind a kényszer és a környezeti hatások váltották ki és alakították ki rossz szokásként a félig állatias előemberekben. Nem az ő táplálkozásuk a gyümölcs, zöldség és húsok nyersen v. hőkezelve a minta, Szendi úr itt hibázik az elméletében, hanem az emberi biológiájához alkalmazkodó táplálék követése , amit az állati emberelődeink követnek mind a mai napig jelenkori utódaikkal.

Szendi úr egyszer nem említi a nyers hús evését, pedig semelyik élőlény számára semelyik hőkezelt étel nemcsak hogy nem jó, hanem mérgező. Vagy úgy gondolja, ehetjük büntetlenül tovább a nyers gyümi meg zöldség mellé a főtt husikánkat, és akkor helyesen táplálkozunk? Kétlem. A nyers hús pedig általános volt a paleolit kor döntő részére, mivel a tüzet csak kb. 10 ezer éve alkalmazza az ember tömegesen, vagy adaptáljuk akkor egy az egybe a paleolit ősember nyers mamuthúsait a mai étrendbe? Hát nem tudom, kinek van kedve behozni a tyúkólból egy kis véres csirkecombot, vagy belektől bűzös húscafatot, vagy belsőséget. Talán inkább a kutyusunknak volna az kedvére való, de nálam nem vált ki nyálelválasztást, csak undort.


Mindamellett Szendi úr nagyon helyesen megfogalmaz a könyvében kiváló dolgokat, melyekkel csak egyet lehet érteni, mert helytállóak, így a magok és tejtermékek szükségtelensége az emberi étrendben.


Azon kívül azt kell meglátni, hogy a hús a táplálékláncban másodlagos táplálékforrás, a növényekből jön minden elsődleges tápanyagforrás, még az oroszlán is a növényekből táplálkozik áttételesen. Ami tehát nincs meg az elsődleges forrásban az nem lehet meg a köztes másodlagosban sem, mert az anyag nem vész el, csak átalakul.


Persze ehetünk húst, tejet, tojást, ehetünk bármit, nyersen, vagy hőkezelve, és kikiálthatjuk magunkat kulináris mindenevőknek,de attól még nem táplálkozunk helyesen. Ennek legfőbb bizonyítéka az emésztési diszkomfortok és a korai degenerative betegségek sora. Vagy gondoljuk az emésztési diszkomfot és a degenerative betegségeknek valami más oka van, mint egyedül a rossz táplálkozás?

Mi az hogy szorulás, mi az hogy szellentések, csak kettő az emésztési diszkomfortok közül, még sem ismert vibrant szinten, a hagyományos étkezőknél meg mindennapos, főleg az arra hajlamosaknál. Akkor talán kinek van igaza, mert ugye ezek tények, ott van a hagyományos étkezők életében, mégha csak időlegesen is a szerencsésebbeknél. Vajon mitől van, csak nem a káoszos testkémiától és az azt kiváltó ételtől?


Hogy hőkezeltet is kell enni, mert az ember 10 ezer éve rendszeresen eszik, az meg szintén nem állja meg a helyét, mivel a földön nem lehet csak az ember “kiváltsága” ez a sokmillió állat közül, túl kicsi a valószínűsége, 1 a millióhoz, hogy igaza van ebben az embernek, talán inkább fordítva , a többségnek van igaza az ember felett, amikor valamennyi természeti állat a öldön helyesen cselekedve saját természeti

közegében egybehangzóan a nyers ételeket választják.


Túl sok az ellentmondás a hagyományos étkezőknél,

és 0 a meg nem magyarázható tény ami nem a 811 javára fordítaná számomra a mércét.


Az evolúcióval magyarázni az emberi hülyeséget, és keresni benne az önigazolásunk helytelen táplálkozásunk megmagyarázására, sajna rossz kiinduláspont.

És az is biztos, hogy nem fejlődhetett ki egy olyan embertipus sem, mely a főtteken és testidegen ételeken mutatja a vibrant egészségi szintet, mivel az ilyen hagyományos élet eredője a degenerált és beteges test ma még. Minden hagyományosan, ilyen módon étkező embernek ez a látható sorsa, napi szinten látjuk a sokezer példát ezekre.


Szerintem a legkellemesebb út, ha követjük azon elődeink példáját, akik a természet ösvényét járták, annál is inkább mert genetikailag szinte egy faj vagyunk, mégha szét is váltunk tőlük a fejlődés útján. Sajnos a hagyományos élet igazolását remélőket ki kell ábrándítani, hogy még a hosszú évmilliók alatt sem lett hőkezelteket , és testidegen ételeket is emésztő testünk, bármennyire is szeretné az ember ezt.


És a fentiek fényében mindenki hallgasson a szívére és az eszére, és döntse el maga hol az igazság, nekem valahogy sántít a hőkezelteket és testidegen ételeket fogyasztás önigazolása.

Annál is inkább mert soha életemben nem éreztem magam ilyen egészségesnek mint a 811-ben.

Korábbi, mindenevő és hőkezelteket evő énem egészségi szintje csak árnyéka a mostaninak.

És nem hiszem, hogy csak nálam működik ez a földön, mivel minden ember egy azonos emberi faj, teljesen azonos fajta jellem tulajdonságokkal bír.

1338. borcsok1
2011. jan. 18. 00:24

Ha a testbe, a kis szájnyíláson ételnek nevezett, vagy bármely jogcímen (gyógyszer, egészségvédelmi mesterséges, nem természetes táplálék formájú) bekerült anyag, testidegen, hőkezelt, azaz nem élő nyers, testbiológiai anyag, akkor az a testben nem az eredendő funkcióinak megfelelően fog működni. Étel az alma, a banán, a spenót, a karalábé stb., olyan formában elfogyasztva, abban a nyers állapotában, ahogyan a természet számunkra előállítja, azaz se nem kivonatos, se nem porított, megsütött, mással agyonkevert forma. Minden más, ami nem a természet által teremtett, és nem ”A” nekünk rendelt szerves anyag vagy más szervetlen anyag az már NEM ÉTEL AZ EMBERNEK.


Amilyen az INPUT minősége, milyensége és állapota, olyan lesz a testi működés is és az outpot minősége, milyensége és állapota. És végső soron ettől függ a testek egészségi szintje.


A lények legmagasabb, un. vibrant, magnetikus egészségi szintje akkor áll be, ha az adott faj csak és kizárólag a rá jellemző, testbiológiájának megfelelő egyedi táplálékait fogyasztja. Ebben az esetben az INPUT ideális és a folytatás is ideális lesz, megvalósul a legmagasabb rendű kémiai testműködése az adott fajnak, amelyre teremtve lett, a test a tökéletes programja szerint fog működni. Ennek következtében a működése hatékony lesz, tartósan és betegségeket nem ismerve élhet e magasságokban és öregedése lényegesen kitolódik.


Az embert is mint minden más lényt si egyedül a természeti teste képes meggyógyítani abban az esetben, ha életmódjával okot ad a gyógyításra. Vibrant magasságban a testben nincsenk , nem képződnek defektek, és betegségek, a gyógyítás nem jön elő.


A gyógyításnak az emberi társadalomban a fizikális behetásokra történt károsodások gyógyítására kellene egyedül szorítkoznia, ha mindenki vibrant magasságban élne, mivel nem lennének degeneratív betegségek.


A hagyományos orvosi, vagy természetgyógyászati kezelések tüneti kezelések, a már táplálkozásukban elrontott testeknél, a meglévő tüneteket próbálják megoldani, s sok esetben a kezelendő szer újabb tüneteket ad, mégha a régit meg is szünteti. Ez a megközelítés soha sem lehet véglegesen eredményes, mert a betegségek valódi, oki oldala, a betegségek okozója elsődlegesen és döntően a helytelen étkezés, mivel ez elrontja a testek helyes kémiai és biológiai működését, megakadályozza az eredendő helyes testbiológiai program lefutását.


Ilyen módon a gyógyításban a teljes szemléletváltásra és megelőzésre kellene a hangsúlyt helyezni, és egy teljesen más, lényegesen jobb és magasabb egészségi szint érhető el a táplálkozás teljes megreformálásával, mely teljes életmód váltást feltételez.


Majd ha az embereknek végre leesik a tantusz, majd ha egyszer felnyitják a szemüket, hogy az az oki út a betegségeik végleges eltüntetésére, mely út ugyan göröngyös, érthetetlen, és az eleje sokszor még kellemetlen lemondásokkal teli is, s ráadásul nem ad látványos eredményt azonnal, és kellő önuralmat, megértést, sok gyakorlást igényel, akkor majd megnyílik a tömegek számára is egy olyan életminőség átélésének az esélye, mint amilyen magasságban valamennyi természeti lény egzisztál a földön.


Azért nehéz még ezt megérteni, mert túl régóta, vagyunk a helytelen ösvényen, túl mélyek a gyökerek a jelenlegi szokásainkhoz, és nem látható, legalább is középkorig a kettő közötti lényegi eltérés külsőleg. Egy vadonban élő farkas és egy fiatal házi kutya egymás mellé téve nem mutat látható egészségbeli különbséget, azonban ha belsőleg is megvizsgálnánk vibrant mércével természetesen, és nem a hagyományos orvosi szemszögből, akkor láthatóak lennének a különbségek a vadonélő farkas javára, mely kizárólag a nyers testbiológiai ételét eszi szemben a szerencsétlen kutyával, mely kapja a manipulatív és megsütött ételeket és tápokat, és ugyanolyan degeneratív betegségeket fog majd kénytelen elkönyvelni idősebb korára mint az emberek.


ÉTEL az, ami nyers szerves növényi, vagy állati anyag, abban az állapotban elfogyasztva, ahogyan a természet adja nekünk. A megsütött, s nem az adott fajra jellemző testbiológia szerves anyag, vagy ember által kreált szervetlen, és szerves kivonat az NEM ÉTEL kategória.


A hagyományos testek akkor esznek ÉTELT, mint emberek, amikor nyers testbiológiájának megfelelő gyümölcsöket, zöldeket és legfeljebb zöldségeket, olajos magokat, és csírákat esznek, amikor meg ettől eltérőt esznek, VAGY AZ ELŐBBIEK MEGSÜTÖTT FORMÁIT, akkor NEM ÉTELT ESZNEK, mégis mindketten táplálkoznak.

Óriási a különbség, óriási az okozott testre gyakorolt hatása a kettőnek.


A grapfruit étel, savas gyümölcs kategória, ilyen módon nem mennyiségben kell enni. Indítónak reggel a leve, vagy pár darab jó, de semmiképp nem alkalmas az ember testi igényeit kielégíteni többkilónyi mennyiségben fogyasztva. De ÉTEL az őket befogadó testbiológiai testeknek!!!


Minden testbiológiának megfelelő étel másként viselkedik egy hagyományos, elrontott testben, és másként egy vibrant testben. Az előbbiben próbál ételként viselkedni, csak sajna nem megy neki, mert az a test már nem az ételek befogadására lett felépítve, testkémiája elrontott, és nem a saját biológiai ételére lett felépítve. Működése rossz, hatékonytalan, pazarló, és ezen az igazi testbiológiai étele, a gyümölcs nem képes javítani, mivel nem csak az szerepel az étlapon csak és kizárólag, a testkémia rendbe tétele ilyenmódon lehetetlen a gyümölcs képére formált működés megteremtésével. A gyümölcs hatását érvényét veszi, sőt felkavaró próbálkozása és tisztító hatása a gyümölcsnek az ilyen testeknek bűn és kikiáltják ezért kerülendő mételynek tévesen gondolkodva. A vibrant testekben meg ugyanez a testbiológiai étel betölti tökéletes étel funkcióit, úgy viselkedik, ahogyan viselkednie kell eredendően. Tisztít, táplál, étkezési kielégülést ad, úgy és olyan fokon ahogyan azt tennie kell, és ahogyan a legideálisabb.

1337. borcsok1
2011. jan. 18. 00:23

[link]


valami a régiből:)

1336. borcsok1 (válaszként erre: 1334. - F60ebb6099)
2011. jan. 18. 00:16
Művésznő ismerünk az ecetet is nyomatad mint a messiást pedig ugye azt tudjuk hogy méreg :(
1335. borcsok1
2011. jan. 18. 00:15
GYEREEK ne csináljatok semit nyomjátok a gyümit meg a zöldet beáll a súlyotok úgy hogy észere sem veszitek ami kell a testnek elveszi nem kell flikk-flakk. csak nem gondoljátk hogy az a sok szenny a természetes amit Gabi bá nyom,ejnye ejnye:(
1334. f60ebb6099 (válaszként erre: 1316. - Wencus)
2011. jan. 17. 23:26

A szója vagy szója alapú tápszert mindenképp tanácsos lenne lecserélni rizstejre, vagy zabtejre. A zabtej egyébként is nagyon tápláló és segíti a picúr fejlődését, rengeteg ásványi anyag található benne.


Viszont nem akarlak megijeszteni, de a szója és a belőlük készült táplálékok, tápszerek ösztrogén tartalma is elég nagy. (gondolj csak arra, hogy pl. klimax problémás hölgyeknek is a szóját tanácsolják, mert női nemi hormont tartalmaz.

egy kisfiú szójával való táplálása ezért sem túl jó. Természetesen ezek a mellékhatások nem most fognak kijönni, hanem majd évek múlva mutatkozhatnak meg.

Egyes számítások szerint az egy nap alatt fogyasztott szójatáp ösztrogéntartalma öt (!) fogamzásgátló tabletta ösztrogéntartalmának felel meg.

A szója fitáttartalma a kalcium és egyes feltétlenül szükséges nyomelemek (magnézium, réz, vas, és különösen a cink) felvételét gátolja.


Ha van időd és lehetőséged írd be gugliba a szója káros hatásai keresőszót. Rengeteg cikket és tanulmányt találsz róla.

1333. cicus65 (válaszként erre: 1302. - Nessa)
2011. jan. 17. 23:24

Szia Nessa!

Én DM-ben vettem a xilitet. Úgy tapasztaltam, hogy nálunk a Dm-olcsóbb, mint a gyógynövénybolt.

1332. globus
2011. jan. 17. 23:16

Jó estét, lányok!

Valaki tudna információt adni, hogy mi lehet Ina4 fórumtárssal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook