Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


1211. asakbir (válaszként erre: 1210. - F758a7200f)
2011. jan. 12. 12:40

Csatlakozom HVikihez, az oliva olaj csak nyersen jó, salátára kiváló.

Tojást, csirkemellet, egyéb baromfit libazsíron sütök, sertés- és marhahúshoz mangalicazsírt használok.

Nem kell szalonnát enned, ha nem szereted. Én is ritkán eszem, de néha tényleg jólesik a reggeli tojáshoz egy kis kisütött kolozsvári szalonna, vagy egy megmelegített jó húsos császárszalonna.


Én is sokkal kevesebb zsiradékot használok, mint korábban. Kisütöttem egy kiló libahájat 2 hónapja, és 1/3-át ha elhasználtam.

1210. f758a7200f (válaszként erre: 1209. - HViki)
2011. jan. 12. 12:24

Csak hidegen sajtolt, extra szűz olívaolajat használok (rokontól kapom), és nem használom sütésre, sőt, nálunk rántott hús, meg ilyenek elő sem nagyon fordulnak, mert büdös lenne a lakás, szóval olajat nem melegítek egyáltalán, csak annyit, hogy mittudomén egy teáskanálnyit a tojás alá, és nem forróra


Hát igen, sk vágja ismerős nincs...A többiben nem bízom, de amúgy is, a friss és gyors dolgok híve vagyok, szelet husi, egy tk olaj, rádobom, megfordítom, kész (véresen szoktam enni amit lehet, ragadozó vérem...):DDDDD

1209. HViki (válaszként erre: 1208. - F758a7200f)
2011. jan. 12. 12:12

Hát, ha nincs ismerős aki sk. vágja és készíti tényleg nehéz. :)

Az olivaolajjal is az a baj, hogy csak nyersen jó. Hevítés során abból is transzzsír lesz. Viszont a kókuszzsír remek lehetőség. Igaz én még sokszor használok házi liba-, ill. kacsazsírt is. Egyébként azt vettem észre, hogy mióta paleózunk sokkal kevesebb zsiradékot használok. Annakidején sokkal több olajat használtam, mint amennyit most használok a zsírokból. :)

2011. jan. 12. 11:39
Jó persze, hidrogénezett olaj, ismeretlen eredetű olaj, margarin stb. nem, de pl míg az olívaolajjal vagy a zsírosabb tengeri halakkal nem szoktam spórolni, én szalonnát egyáltalán nem...Vannak receptjeimben de szinte mindig kihagyom, én úgy vagyok vele, hogy olyan szalonnát még nem találtam amiben nincs semmi adalékanyag
1207. HViki (válaszként erre: 1205. - F758a7200f)
2011. jan. 12. 10:28

Nem kell parázni az állati zsírtól. :)

A hidrogénezett olajoknál és margarinnál nincs ártalmasabb zsiradék.

A többire meg megkaptad már a választ.

Egyébként a paleóban bár nem tiltott a szalonna, meg a kolbász, de kolbászból inkább a házi készítésű, tartósítószer és adalék mentes a nyerő és ez igaz a szalonnára is, hiszen az előrecsomagoltakban mindig van cukor a tartósítás miatt.

De azért nagyon sokat tudnak dobni még egy egyszerű tojásrántottán is. :)

1206. asakbir (válaszként erre: 1205. - F758a7200f)
2011. jan. 12. 09:32

Csak a kizsigerelt, lebőrözött őzcomb sovány.

Az egész elejtett állat, a hasi zsírral, bőr alatti zsírral, zsigerekkel igencsak tartalmaz zsiradékot.

Gondolom, ha elejtettek egy állatot ,minden ehetőt megettek. Ez még ma is így van, hát még régen.

2011. jan. 12. 09:21

Lenne egy kérdésem: a paleoban miért nem tiltott a szalonna, kolbász?


Ha abból indulok ki, hogy pl az ősember vadászgatott, abban az időben zsíros husikat nemigen evett, nem? Szóval sertés ahogy ma van, akkoriban nem volt, a vadhúsok még ma is elég soványak.


Lehet, hogy azért tűnt fel mert eleve ilyen állatizsír-parám van:)


Valaki meg tudná magyarázni?

1204. asakbir (válaszként erre: 1200. - Borcsok1)
2011. jan. 12. 08:13

Elég elbizakodott vagy, ha azt hiszed, hogy néhány nap "kísérletezés" után rátaláltál a bölcsek kövére.

Szeretem az ilyen instant megváltókat.


Nekünk is van "szakirodalmunk", amit átolvastunk. Itt a többség már nem a tudományos, vagy élettani elméleti ismereteit akarja bővíteni, hanem a gyakorlati alkalmazás során felmerült kérdéseit megvitatni. Netán örömeit, bánatait megosztani.

Te kilógsz a képből rendesen, de nem baj ilyen is kell.

Én el szoktam olvasni az írásaidat, de nem tetszik amit írsz, és ahogy írsz. Tudományos(kodó) elméletekkel dobálózol, van egy "bibliád" amire állandóan hivatkozol. Te nem meggyőzni akarsz minket, hanem kifárasztani, legázolni, két vállra fektetni.

1203. Tücke (válaszként erre: 1200. - Borcsok1)
2011. jan. 12. 06:21
és most bizonyítottad megint hogy az vagy minden eddig elmondott /leírt hsz-edben a nyers zöldet és gyümölcsöt istenítetted ha olyan mértékig érdekelne a téma és betudnád tartani a dolgot amit ekkora meggyőződéssel állítasz akkor nem ettél volna meg egy tábla csokit ami ugyebár 1szer szemét kaja 2szor hőkezelt vagyis temperált.... és azértmegnézném a te orvosi leleteidet vércukor, koleszterin stb stb az enyémhez képest vagy bárkimáséhoz képest aki paleozik akár csak 6 hónapja is
1202. HViki (válaszként erre: 1198. - Szikati)
2011. jan. 11. 23:15

Nincs. :)

A paleó nem fogyókúra, ha éhes vagy egyél. Nem kell degeszre falni magad és ha átáll a szervezeted észre fogod venni, hogy kevesebbet leszel éhes.

Mint már sokszor említettem én is ettem mindig, ha éhes voltam, csak betartottam a paleós elveket. Minden eddigi gondom (amikről nem is tudtam, hogy gondok) elmúltak és mellette még fogytam is, méghozzá sokkal látványosabban, mint eddig bármilyen szenvedős kúra alatt.

Ha még nem írtam neked, akkor most, javasom nézz be a paleó-ihlet oldalra. Nagyon sok recept és egyéb jó ötlet olvasható benne. Nagy segítség kezdő és haladó paleósoknak is. :)

1201. borcsok1 (válaszként erre: 1194. - E974230abd)
2011. jan. 11. 22:58
Kívánom nekd hogy tizedét olvasd el annak amit Én másr most elovastam:)nem két könyvet vettem hidd el,nem prédikálok csak leírok dolgokat,ez még mindig többet tesz hozzá( még akkor is ha nem értesz vele egyet) mint ma nem tudtam megállni és befaltam egy tábla csokit,de majd holnap folytatom tovább kezdetű beírások:) leírtam mi a különbség a növényi és állati fehérjék között leírtam miért nem jó főtt étel,és sok más dolgot is szakmai jellegű cáfolat vagy vita,megbeszélés helyett a nyűszités jött,de ezzel sincs semmi baj végtére is ez egy női fórum:)
1200. borcsok1
2011. jan. 11. 22:53
Kedves Tücke amit írtam vállalom mint látható a dátumokból,és jeleztem is próbálgattam,próbálgatom a testemet kerestem keresem az úgymond tökéletes táplálkozást,közbe tanul fejlődik az ember ezáltal.Mivel nekem nem kell fogynom( ha kellett akkor ezt megoldottam simán)nem erre hegyeztem ki a dolgot,és azt is tudvalevő hogy a megfelelő táplálkozással beáll az ideális súly is.ezen pár hónap alatt sok kisérletett csináltam amit ugye nem írtam be ide,volt hogy 5 napig csak almát ettem,vagy nagyon sok tojást stb stb,figyeltem a testem reakcióit.Igaz a mérés még rövid de akár 2 hónap megfigyelése is lehet relevánsabb mint az egysíkú törvényként elfogadott paleo.Én azért tettem ezt azt hogy tisztábban lássak emellett sokat olvastam is,tehát zanzásítva nem érzem hiteltelennek abszolut magamat.
1199. szikati (válaszként erre: 1197. - Tücke)
2011. jan. 11. 22:17
Ok. :))))
1198. szikati (válaszként erre: 1196. - HViki)
2011. jan. 11. 22:16
Olyan sincs, hogy meddig lehet enni valamit? Ha este 9-kor megeszem egyx almát, az baj? Tudom, 6 után lehetőleg semmi, de ez olyan jól esik.
1197. Tücke (válaszként erre: 1195. - Szikati)
2011. jan. 11. 22:06
nem baj ne is foglalkozz vele idéztem én eleget :DDDDDDDDDDD
1196. HViki (válaszként erre: 1186. - Szikati)
2011. jan. 11. 22:04

Szia!

A paleóban nincs mennyiségi korlátozás. Ehetsz nyugodtan annyit, amennyit kívánsz. :)

1195. szikati (válaszként erre: 1185. - Borcsok1)
2011. jan. 11. 22:04

Próbálkozni szabad, az se baj, ha változik az ember véleménye. De ez nem ok arra, hogy valaki kinyilatkoztasson, egyedüli igazságként igét hirdessen. Te meg vagy győződva valamiről, rendben van, de ne erőszakold senkire az összeollózott ismereteidet.

Annyiféle felfogás van táplálkozással kapcsolatosan, hogy hihetetlen, egymással szögesen ellentétesek is. Mindenkinem szuverén joga, hogy kipróbálja, megtapasztalja a neki tetszőt.

Minél erőszakosabban nyomulsz, annál kevésbé fogadják el azt, amit hirdetsz. (Én pl. kifordulok aból a boltból, ahol nem hagyják, hogy körülnézzek, válogassak, hanem erőszakosan rámtelepednek az eladók.)

Egyébként nem idéztem, hanem utaltam.

2011. jan. 11. 21:55

Kedves Borcsok1

Szerintem ezt nehéz lesz kimagyarázni ,a csak kísérleteztem elég szánalmas volt..Próbáld újra...

/Szerintem két könyvet vettél egyszerre ,és nem tudtad melyik úton indulj...apaleoval kezdted,majd a 80/10/10 fogott meg jobban ,de egyiket se gyakorlod életszerűen csak pár napos fellángolási periódusokban,majd jön a zaba...Ez nem baj,emberek vagyunk,és utat keresünk,csak ne prédikálj úgy mint ennek az életmódnak a matuzsáleme ,mert ugyanebben a fórumban záros határidőn belül magadra cáfoltál párszor...hiteltelen vagy..ennyi/

1193. Tücke
2011. jan. 11. 21:51
és még1 de neked nem kell fogyni mert elég egenlőre ennyi...... sztem ne nézzük egymást madárnak
1192. Tücke
2011. jan. 11. 21:50

551. borcsok1 2010-09-08 12:05


Hurrá Én csináltam egy magántesztet 92 kg indultam az első héten minden reggel rántottát ettem kolbásszal hagymával( 4 tojásból) kenéyr nélkül gabona nélkül tej nélkül , csak gyümi zöldségés, hús 4 kg ment le az első héten a másodikon nem ettem nagyon húst megnéztem hogy gyümi zöldség meg néha sajt( kicsit hasonlított a 80/10/10-hez) de már csak 2, 5 kg ment le, igaz az is jó meg nekem elég is ennyi egyelőre:) tehát sztem simán lehet húst hússal enni ha salit eszel mellé, muffint is ettem mákosat de mivel nem vagyok kenyér függő elhagytam most. Azért bármiylen muffint is csinálsz abba azért kell olyan összetevő is ami nem teljesen jó, még a zabpehely zabliszt sem tökéletes csak kevésbé rossz vgay semleges, a más is iylen magas a ch-ja, de hát nem lehet mindent elhagyni:) amúgy este 18 óra után nem kéne semmit sem enni de semmit annál nincs jobb dolog, délelőtt csak gyümit és fél de inkább 1 óráig utána meg előtte se semmit mert megakad az emésztési folyamat és megerjed a gyümölcs mert útjába kerülnek más étkek. Erőteljesebb gyaloglás pl kicsit felfelé a legjobban fogyaszt a világon, nem kell futni mint az őrült csak gyalogolj lendületesen fél órát naponta szinte bátmit ehetsz mellé fogyni fogsz, ezt is leteszteltem magamom fullra zabáltam de tényleg de átgyalogoltam a XXII. kerből Őrmezőre a XI-be két dombon át ennyi fogytam vagy 3 kg egy hét alatt. Nem kell cukor, gabona és tészta ha ezt elhagyod bármit csinálhatsz szerintem:)

1191. Tücke
2011. jan. 11. 21:46
4hsz amiben saját magadat cáfolod meg
1190. Tücke
2011. jan. 11. 21:45
nem mondanám hogy a hitelesség mintapéldája vagy
1189. Tücke
2011. jan. 11. 21:45

453. borcsok1 2010-08-23 14:48


Utánanéztem, ma akkor pont telibe találtam:)



Három tojás 1, 8 g-nyi, azaz a 2 dkg-t sem elérô zsírtartalma (és csak 225 kalóriája!) közel 100 %-os, azaz tökéletes epehólyag-ürülést eredményez.


A tojásételek legnagyobb elônye, hogy ételeink közül a legjobban muködtetik a gyomor-bél rendszer emésztésért és az anyagcseréért döntôen felelôs szakaszát, ráadásul könnyen fogyasztható mennyiségben. Más ételekbôl hasonló mértéku hatáshoz meglehetôsen nagy adagok szükségesek

1188. Tücke
2011. jan. 11. 21:44

1072. borcsok1 2011-01-05 19:12


15 dkg / banán persze nem kell megenni ennyit Én kipróbáltam mennyi esik jól, de min 2000 kcal kell az embernek egy nap de inkább 2500 de nekem nem kell mindenáron fogyózni, és mozgok is teljesen jó ez így ubi is jó valóban 20 dkg ha meghámozos alig marad valami kislányom megeszik annyit pedig 18 hónapos:) majd írok a banánról el se hiszitek milyan bombasztikus gyümölcs így télen kötelező!!!! folyt köv:)

1187. Tücke (válaszként erre: 1184. - Borcsok1)
2011. jan. 11. 21:41
igazából 1 dolgot nem értek miért nem veszed észre magad és azt hogy pl 5 ember hajtott már el a forumról hogy nyiss sajátot és ne itt ténferegjél
1186. szikati
2011. jan. 11. 21:40

Sziasztok!

Nekem még keveés tapasztalatom van a paleoban, egy hete kezdtem élesben, addig csak próbálgattam 1-1 napon, barátkoztam a dologgal, meg hát kivártam az ünnepek végét.

Eddig 2 kg ment le, szerintem ez elég jó. Még 6-7 kg-ot szeretnék ledobni, persze nem ez a fő cél. Egy természetgyógyász javasolta, hogy próbáljam ki, nem mondanám, hogy beteg vagyok, de több olyan problémám van, amire gyógyszereket kéne szednem. Ezt pedig inkább kihagynám. Remélem, a paleo megoldást jelent. Eddig tetszik, és egyáltalán nem kívánok édességet, csokit (pedig itt állnak a fáról leszedett szaloncukrok hegyekben).

Lehet, hogy sok gyümölcsöt eszem. Ebben van korlátozás?

1185. borcsok1 (válaszként erre: 1181. - Szikati)
2011. jan. 11. 21:39
idézni vagy pontosan vagy?..... igen ahogy akkor írtam az egy teszt volt próbáltam ezt azt az azóta eltelt idő elég sok dolgot megmutatott,és ugye a chatelgetés mellett ugye olvastam tájékozódtam tapasztaltam is,ha gondolod írok erről az időszakról de gondolom nem lenne itt betssseler:)
1184. borcsok1 (válaszként erre: 1125. - Tücke)
2011. jan. 11. 21:34
Tisztelettel kérdezem esetleg olvastad a Dr. Ralph Bircher által írt - Szigorúan bizalmas könyvet? talán érdemes lenne forgatni sok okos eltitkolt dolog van benne,a bicikli tologatás mellett ez is hasznos volna ha gondolod zanzásítva írok róla:)
2011. jan. 11. 21:33
Fú itt aztán zajlik az élet:DD
1182. Tücke (válaszként erre: 1181. - Szikati)
2011. jan. 11. 21:29
még 1 értelmes emberi lény él ezen a kicsiny földön aki nem szereti a térírést:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook