Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 22 hós fiú nem beszél még! Szerintetek ez gond vagy fiúknál normális? fórum

22 hós fiú nem beszél még! Szerintetek ez gond vagy fiúknál normális? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2011. febr. 9. 08:03
Az én fiam is 22 honapos....Pár szót mond...Nem vagytok elkésve.Szerintem:)
2011. febr. 9. 08:03

24 hónapos a lányom és még ő is csak pár szót mond, viszont mindent megért (amit akar)...

Szerintem, és a védőnőnk szerint sincs még elkésve semmiről.

Sokat "halandzsázik", állandóan jár a szája, csak legyen aki megérti...

Ha pár hónap múlva sem beszél, akkor kezdek utána járni, addig nem izgulok, szerintem Te se tedd... :-)

10. Grácia (válaszként erre: 1. - Fanni_)
2011. febr. 9. 08:02

Nálunk volt olyan az oviban aki még ott sem beszélt, de mára megeredt a nyelve....

Állítólag a férjem is 4 évesen kezdett beszélni, addig semmi... De akkor már mondatokban.

2011. febr. 9. 08:01
a nagyfiam 2éves kora után kezdett el beszélni, de akkor folyamatosan mondta a magáét. sokat mutogatott, a tárgyak neveit majd a színeket így tanulta meg. a kisebbem 16hónapos és ő sem beszél csak mutogat, ne aggódj, ha 3évesen nem beszél akkor tényleg meg kell mutatni a nevelési tanácsadóban
8. 859d58d4d8 (válaszként erre: 1. - Fanni_)
2011. febr. 9. 07:57
A fiúkra ez a jellemző általában, hogy később kezdenek el beszélni! Nekem a nagy fiam 28 hónaposan kezdett el beszélni, a kicsik pedig 3 évesen és 2 hónap alatt belejöttek! Igaz Én is 3 évesen kezdtem el beszélni, de Én lusta voltam, mert ahogy megszólaltam egész mondatot mondtam, addig meg elmutogattam mindent! Ne aggódj! Szép napot!
2011. febr. 9. 07:57

Nem gond!

Két éves korban még nem kóros, ha nem beszél, ha szervi oka nincs. Két év után szokták fejlesztésre küldeni a gyerekeket. Ismerek olyan kisfiút, aki 26 hónapos koráig egy szót sem szólt, aztán két hónap alatt meg már mondatokban beszél. Nem egyformán érnek.

6. Mandula71 (válaszként erre: 3. - Danica16)
2011. febr. 9. 07:56
Elmesélnéd nekem, hogy milyen feladatokat csináltattak a kisfiaddal? Mint írtam, mi most fogunk menni, de nekem pillanatnyilag fogalmam sincs, hogy mit fognak csinálni?
2011. febr. 9. 07:55
Az én kisfiam 24 hónapos, mégsem izgulok. Majd elkezdi, ha úgy érzi itt az idő.
4. Mandula71 (válaszként erre: 1. - Fanni_)
2011. febr. 9. 07:54

Elvileg lehet teljesen normális is. A megnyugtató az lenne, ha telefonon beszélnél a területileg illetékes nevelési tanácsadóval és elmondanád a problémád. Ott majd segítenek, megmondják, hogy várhatsz még egy kicsit, vagy adnak időpontot logopédushoz, aki felméri a kisfiad állapotát és az alapján döntenek.

Az én fiam 3 éves, még mindig nem beszél, én 2 hete hívtam fel a nevelési tanácsadót, most várjuk, hogy a logopédus visszahívjon időpont egyeztetésre.

2011. febr. 9. 07:53

Nálunk kb ilyen idősen szólt a védőnő, hogy keressünk fel szakembert, bár én nem éreztem, hogy késésben lenne. Nekem úgy tűnt, hogy ugye mutogatva, halandzsázva elérte amit akart, csak a sok ugrabugrától, szaladgálástól nem volt ideje beszélni :)

És kb tényleg így is volt, azóta járunk fejlesztésre, mozgásterápiával fejlesztik a beszédét. Kb lassan egy éve járunk, azóta hatalmas ugrás állt be a beszédében, egy fél év alatt kb utolérte a többieket. Nem egyértelmű egyébként a terápia hatása, mert közben elkezdte az ovit is a fiam, meg jártunk manótornára is, ahol hasonló feladatokat csináltak mint a logopédussal.

Lényeg a lényeg, hogy nem biztos, hogy el van késve 22 hónaposan. :)

Ha a hallásával minden rendben, és egyébként megérteti magát.

2011. febr. 9. 07:53
Az én kisfiam 32 hónapos és kb 30 szót mond,de inkább 2-4 betűseket. Én is várom már,hogy mikor ered el a nyelve,de nem idegeskedek rajta...még!
2011. febr. 9. 07:48
22 hós fiú nem beszél még! Szerintetek ez gond vagy fiúknál normális? Van aki azt mondja h igen, de nem tudom. Mutogat eléri a célját.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook