Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 22 hós fiú nem beszél még! Szerintetek ez gond vagy fiúknál normális? fórum

22 hós fiú nem beszél még! Szerintetek ez gond vagy fiúknál normális? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2011. febr. 15. 13:35

Sziasztok!

Sógornőm pici fia 4 éves koráig nem szólalt meg.Teljesen oda voltunk.Vizsgálatokon kiderült,hogy teljesen egészséges,szellemileg és szervileg is.Nem tudtak mit tenni és amikor már feladták a gyermek megszólalt és folyékonyan,mondatokban beszélni kezdett.Lusta volt addig beszélni,mert megkapott mindent mutogatás és hiszti árán.

Azóta 18 éves gimnazista!Fel a fejjel!:)

71. banita32 (válaszként erre: 68. - 864c5534c9)
2011. febr. 14. 19:00

Én azért ezt nem játszanám meg hiába szakember ajánlotta. Tuti hogy nálunk agresszió lenne belőle.

Bár most nagyon beindult a gyerek szinte minden nap van egy-két új szó amit mond.


Viszont fejlesztésnek én az aprómozgásokat ajánlanám. Csipesszel szedjetek össze kis dolgokat, vagy tüskeberakó ilyesmi. Nekem a gyógypedesek azt mondták hogy ez nagyon jól fejleszti a beszédet.

2011. febr. 14. 16:30

Sziasztok!


Az én kisfiam novemberben töltötte be a 2,5évet.

December közepéig csak a saját nyelvén beszélt,és mutogatott.Nagyon kétségbe voltam már esve,hiszen minden vele egykorú gyerek már beszélt a környezetünkben.

Karácsony óta rengeteg mondókát olvasok neki,addig is olvastam,de csak ez idő tájt kezdte érdekelni.

Kifogott magának egy mondókás könyvet és azt egy nap 10szer is végig kellett olvasni neki.

Aztán úgy egy hónapja,öltözködés közben elkezdte tisztán mondani,hogy "boci-boci tarka,se füle se..".

Azóta meg szinte kimond már,a mondatokkal még akad gondja,de már szépen haladunk.

Igaz,hogy selypít,de ezen lehet segíteni.


Azt még hozzá kell tennem,hogy nagyon korán elindult,11hónaposan már egyedül ment.

A gyerekorvosunk szerint ő nagyobb figyelmet fordított a mozgására,és a beszédje lehet,hogy ezért is fejlődött lassabban.

69. b-zs (válaszként erre: 68. - 864c5534c9)
2011. febr. 11. 15:46

Majd megered a nyelve, ne aggódj! Úgy látszik ez a fiúkra jellemző, hogy később kezdenek el beszélni.

Az agresszióról annyit, hogy a lányom azóta nem olyan hisztis, amióta -lévén, hogy lassan 4 éves lesz- jobban ki tudja magát fejezni. Ez biztosan igaz, hogy agresszívabb, ha nem tudja magát megértetni, nem tudja megmagyarázni mit szeretne, vagy mi a problémája, mit érez.

2011. febr. 11. 14:21

Ma volt a Bababvilágban erről szó.

Soha nem nézem, de ma bekapcsoltam a tv-t, s láss csodát, ez ment...


Nemtom ki látta, de leírnám tömören a lényeget.

Úgy van meghatározva, hogy 2 éves korig cirka 50 szót beszéljen a gyerek, de persze ez gyerekenként változhat.

Nem baj az sem, ha nem beszél.

Viszont ha 2,5 éves korig még nem mond érthető szavakat, tehát nem beszél, akkor ajánlott elvinni logopédushoz.


Elősegíthetjük úgy, hogy beszéljen, hogy sokat visszük olyan társaságba, ahol nem értik meg 1-1 betűből, hogy mit akar mondani (mert ugyebár anyuka megérti otthon), így rákényszerül, hogy elkezdje mondani a dolgokat, hogy a többiek is megértsék amit akar...

De viszont ez átcsaphat agresszióba is...Mármint ha nem értik meg, mit szeretne..

Na, erre aztán megoldás nem lett mondva...


Hát, kíváncsi vagyok, a fiamnál hogy alakul ez...

Lehet, nekem sem kellene mindent így megértenem, s akkor tán mondaná, hogy mit akar, de nem akarom feldühíteni sem a kisfiam...

Á, majdcsak lesz vhogy.

Azt már nagyon mondja, ha kell vmi, hogy "eszt", s mutatja...

67. b-zs (válaszként erre: 62. - Martin3)
2011. febr. 11. 08:04

Az én fiam ugyan ezt csinálja. Olyant kimond, hogy mégegyszer, piros, giliszta, számol: egy, kettő, háom, négy

De az innivaló az iszi-iszi, a cica az iám, pipi, vauvau stb..

Igazából én sem értem, nehéz és hosszú szavakat tisztán kimond, visszamondani semmit sem akar, csak néha-néha "elszólja" magát. De már kérdez, a mi ez? és rámutat a tárgyra. Ez már jóideje menő nála, szerintem ért ő mindent és elraktározza a kis buksijában, csak megszólalni nem akar még.

66. Mandula71 (válaszként erre: 62. - Martin3)
2011. febr. 11. 00:41

A fiam nővérét Krisztinek hívják. Nem éppen a legkönnyebb kimondani, és bár nem ejti tisztán, az első szavak között volt.

Azt szerintem mi sosem fogjuk megfejteni, hogy ha kimondanak egy-egy új szót, akkor azt éppen miért teszik. Valamiért nekik az tetszik és akkor hajlandók használni:)

Különben mi voltunk tavaly márciusban (akkor volt 26 hónapos) egy képességfelmérésen vele. A beszéd hiányán kívül mindent rendben találtak. Akkor a beszédre annyit mondtak, hogy ha nyár végéig nem kezd el beszélni, akkor már érdemes foglalkozni a dologgal jobban. Tehát én úgy gondolom, hogy ha 2 éves kora körül nem beszél, akkor azért érdemes megmutatni szakembernek. Ha van korai fejlesztés a közelben (nálunk ez a lehetőség lett volna, ingyenesen, csak éppen nem tudtam bevállalni 2 gyerekkel heti rendszerességgel az oda-vissza minimum 1-1 1/2 órás buszozást, átszállást, stb), akkor azzal pláne nem veszítesz semmit.

65. banita32 (válaszként erre: 62. - Martin3)
2011. febr. 10. 21:46

Na ezt én is szeretném tudni. Az én fiam is ilyen. Busz, fika ilyenek mennek de hogy maci vagy kutya...

Bár most nem panaszkodok mert szinte minden nap van egy-két új szó. Mai nap termése a buta és az autó. És próbálkozik kimondani a Kristófot a Roary-ból.

64. Macskanita (válaszként erre: 62. - Martin3)
2011. febr. 10. 21:42
Nálunk a kisgyerek első szavai között szerepelt az, hogy pajipa. ugye van a mondóka, hogy gyí paci paripa. Véletlenül sem paci... rögtön paripa. a nehezebb érdekesebb talán:-)
2011. febr. 10. 21:40

Nekem a gyerek közel 3 évesen kezdett el beszélni, addig az összes szókincse annyi volt, hogy busz, és hogy he.

Tavaly novembernen megeredt a nyelve, azóta próbálja mondani. december végén töltötte be a 3 évet. Viszont, ajánlották a hallásvizsgálatot, egy próbát megér... logopédiai fejlesztésre járok egyébként vele, mert kívülállóknak sokszor tolmács kell hozzá:-)

62. martin3 (válaszként erre: 24. - 2e0264df59)
2011. febr. 10. 21:30

az én kisfiam is szinte mindent csak mutogat, már elmúlt 2,5éves, amit a legjobban nem értek az az, hogy olyan szavakat mond teljesen tisztán, amiket alig hall(hatott), pl pár hete talált az utcán a földön egy pénzt, erre megszólalt, hogy pénz...teljesen tisztán(majdnem elájultam..), hazamentünk és ránézett a mézesüvegre és közölte: méz...na mondom hurrá beszélünk. Azóta csak annyi újat mondott, hogy állj! De pl amite ezerzser hall pl maci, kacsa, stb még véletlenül sem mondaná....ott tartunk, hogy brumm, háp...

ha pedig ilyen nehezebb szavakat meg mond, akkor a többször hallott, egyszerűbb szavakat miért nem?

61. andi-bebi (válaszként erre: 60. - 864c5534c9)
2011. febr. 10. 20:33

volt egy csöröspohara ha inni kért aztmondta abba

az apa bábu ,és én az anya lala voltam zeket a szavakat használta

60. 864c5534c9 (válaszként erre: 59. - Andi-bebi)
2011. febr. 10. 18:21

De amúgy gagyogott, meg betűket mondott?

Vagy egyáltalán nem mondott semmit?


Fiam egész nap "beszél", fogja a telefonkagylót, s válaszolgat, ha a mama a másik oldalon beszél hozzá, csak éppen nem érteni még.

Meg ha kérdezgetjük, makog rá vmit..;DDDD

2011. febr. 10. 16:24

Szia!

Én azért aggodnék a helyedben.Az én fiam majdnem 4 évesen szolalt meg.Mindent megértett amit mondtunk nekik.De egyszerüen nemakart beszéli.

Mi voltunk a korai fejlesztőközpontban,logopédushoz hordtuk,speciális tornát csináltunk vele.

Mostmár beszél ,most lesz 6 éves nemkell logopédus,gyönyörüen kiejti a szavakat,választékos a szókincse.

Én elvinném a helyedben egy olyan helyre ahol felmérik a gyerek állapotát ,és megmondanák,hogy kell -e beszédindittás nála!

58. Kék013 (válaszként erre: 57. - B-zs)
2011. febr. 9. 19:18

Mondtad a védőnőnek, hogy még soha egy szót se szólt hozzá senki?

Mit gondolnak egyesek ?

57. b-zs
2011. febr. 9. 17:05
Ma volt a védőnő nálunk, a középső 21 hós. Kérdezi nem beszél még?? Mondom még nem, sokmindent mond, de még nem beszél. Erre megkérdezi: De ugye beszéltek hozzá??:)
56. 864c5534c9 (válaszként erre: 51. - Zebracsikó)
2011. febr. 9. 16:04

Igen, ez fontos.

Ha nem is beszél, de érti-e a beszédet.

55. 864c5534c9 (válaszként erre: 52. - Kevian)
2011. febr. 9. 16:01

Nagyon jót nevettem most...:DDD

Köszi, én is kipróbálom, hogy milyen arcot vágnak. Pl. anyósom...

54. manianyu (válaszként erre: 52. - Kevian)
2011. febr. 9. 14:42
ez jó, én is ezt fogom mondani az állandóan érdeklődő "jóakaróknak"... :-)))
2011. febr. 9. 14:25
amikor a fiam 2évesen még nem beszélt anyám betegre aggódta magát hogy nem beszél. most bezzeg be nem áll a gyerek szája! azóta is ba..gatjuk érte, hogy nem beszél :)
52. kevian (válaszként erre: 49. - 864c5534c9)
2011. febr. 9. 14:20

Az én kisfiam is pont ilyen. No és nekem is akad egy két idegesítő rokon, aki "okos" kérdésekkel és tanácsokkal lát el.

A védőnőm mondta, hogy ezekre ennyit kell válaszolni..először a kérdést írom. :D

Még nem beszél? Dehogyisnem már szaval!

Még nem bilizik? Bilizne, de én jobban szeretem a pelust.

Úgy ledöbbenek ezen válaszok hallatán, hogy nem tudnak rá mit mondani. :D

2011. febr. 9. 14:18
2 évesen még nem nagy a gond,ha nem beszél, de azt fontos tudni, hogy érti-e megfelelően a beszédet.
50. 864c5534c9 (válaszként erre: 49. - 864c5534c9)
2011. febr. 9. 14:17
pontosítok előző bejegyzésemhez: "Vannak rokonok, akik idegesítenek, hogy miért NEM beszél még a gyerek!"
2011. febr. 9. 14:16

Nekem is ennyi idős most a fiam, s nem mond értelmes szavakat, csak eeeee, eszt, adda, jaaaaaj, stb...


Vannak a rokonok között, akik idegesítenek, hogy miért beszél még a gyerek!


Mindig mondom nekik, hogy beszél ő, csak még nem értjük.


Vannak, akik mondják, hogy nem baj, mert a fiúk később kezdenek el értelmes szavakat mondani.


Én nem idegeskedek.

Tudom, hogy ez így normális. Nincs gond.

Valamikor majd megszólal értelmesen, s elájulok majd a gyönyörűségtől..♥


Bilizéssel is pont ugyanez van.

Nem akar meztelen popsival ráülni, de vannak, akik már 1 éáves kora óta mondogatják nekem, hogy miiiii?!? Még pelus van rajta?

Hát, ez idegesít..

De vannak itt is a fiatalabb korosztályból, akik nyugtatnak, hogy előbb-utóbb minden gyerekről lekerül a pelus..

2011. febr. 9. 14:00
Nekem 2 fiam van. (Igaz már nagyok, de még jól emlékszem a kis korukra is) Az egyik 2,5 éves volt amikor elkezdett beszélni, tehát elég későn. De akkor 2 nap alatt mindent mondott, méghozzá tökéletesen tisztán. A másik már sokkal korábban beszélt, de olyan pöszén, hogy megértük logopédushoz hordani. Tehát nem egyforma. Szerintem ne ess kétségbe, de azért figyelj arra, hogy a gyermeket beszélő környezet vegye körül. Erőltetni nem kell, nem is lehet, de sokat beszéljetek hozzá, esetleg bábozzatok, az ő kezére is húzhatsz már bábot, hátha annak a "szerepében" már megszólal. Vagy mondogass neki ritmikus kis mondókákat, dalokat. Ha nem is mondja veled, azért hidd el elraktározza kis fejében az ilyesmit.
47. 2e0264df59 (válaszként erre: 40. - Mandula71)
2011. febr. 9. 12:33
azzal én sem értek egyet, hogy az megoldás lenne, hogy ne értsd meg. Ennyi erővel akkor járásra megoldás, hogy tedd le a földre és akkor majd jár egyedül, meg vedd le a pelenkáját és akkor majd szobatiszta lesz. Igen, ezek így is vannak, de kell hozzá bizonyos érettség. Szerintem ez így van a beszéddel is.
46. 2e0264df59 (válaszként erre: 43. - Banita32)
2011. febr. 9. 12:29

ugye, nálatok is jellemző

Az én lányom meg pont ellenkezőleg, beszédben jó mozgásban ügyetlenke (mostanra kezdi behozni a többieket, 3 éves múlt)

45. banita32 (válaszként erre: 37. - Bujuli)
2011. febr. 9. 09:59
Na a hablaty nálunk is megy ezerrel, egész nap löki a "dumát" a saját nyelvén. Csak nem érjük. Próbáljuk megfejteni, kérdezzük hogy ez vagy azt akarta e mondani.
44. banita32 (válaszként erre: 36. - Mandy)
2011. febr. 9. 09:58
Ez így ebben a formában nem igaz mert az én fiam 5 hetesen fordult, 4 hónaposan mászott és 9 hónaposan már szaladhattam utána. Viszont a beszéd még most se megy igazán. Elég sok szót mond most már és azokat mondatban is (az nagy kék busz, az kicsi kék busz.
43. banita32 (válaszként erre: 24. - 2e0264df59)
2011. febr. 9. 09:54
Én annyit beszélek neki hogy ideje sincs beszélni. Bár most már napi szinten jönnek az új szavak, de még így is "le van maradva". Bár én nem veszem így mert a mozgásfejlődésben meg baromira sietett.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook