Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 22 hós fiú nem beszél még! Szerintetek ez gond vagy fiúknál normális? fórum

22 hós fiú nem beszél még! Szerintetek ez gond vagy fiúknál normális? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
222. trapiti (válaszként erre: 220. - E16fe97baf)
2011. dec. 10. 22:00
Bizonyára sok olyan eset van, ahol nincs mögötte komolyabb probléma, de "szakemberként" semmiképpen nem szerencsés szerintem a szülőkben azt az érzést kelteni, hogy ezek az elmaradások nem érdemelnek figyelmet...
221. bnedora
2011. dec. 10. 21:56
Az én kisebbik unokám nemrég töltötte be a 3. évét, és most kezd mondatokat beszélni. Mindent megért, de látszik rajta, hogy csak akkor beszél, ha ő maga is akar.
2011. dec. 10. 21:53
nekem sok olyan ovisom volt aki nem beszélt egyáltalán vagy nagyon keveset, fiúk lányok vegyesen...aztán egyik napról a másikra mindent...hatalmas szókinccsel...egy kisfiú volt köztük akit enyhe autizmussal kezelnek de már ő is kommunikál...
219. zebracsikó (válaszként erre: 217. - Andibandi82)
2011. dec. 10. 21:49

többeknek van "szerencséje" mostanában is, de sokkal kevesebb gyereknek, mint ahányra rámondják, hogy "majd kinövi"


jobb, ha szakember dönti el.

218. trapiti (válaszként erre: 217. - Andibandi82)
2011. dec. 10. 21:42

Szerintem minden lehetőséget meg kell ragadni, és ha a legkisebb gyanú is felmerül h egy gyerek valamilyen problémával küzd, akkor utánajárni. Perzse lehet hogy magától is "kikupálódik" de nem tudhatot mire jutott volna, ha megkapja a megfelelő támogatást.


Nagyon sok múlik egy gyerek jövőjében azon, hogy a szülő hogyan áll hozzá a dolgokhoz, megkockáztatom, hogy talán több is mint pl. az öröklött adottságokon.

Egy olyan szülőnek aki szereti, és OKOSAN szereti a gyerekét kötelessége foglalkozni a hasonló problémákkal, még akkor is ha a szomszédasszony szerint nincs baj, vagy ha 50 éve másképp volt.

2011. dec. 10. 21:29
Mondjuk anyukám kicsi korában még másképp volt az "orvostudomány". Lehet, szerencséje volt.
216. zebracsikó (válaszként erre: 214. - Aniko.k)
2011. dec. 10. 21:23

ezek apozitív példák.


Én, mint logopédus, tudnám Neked vég nélkül sorolni saját tapasztalatból azokat a példákat, mikor már késő volt.....és inkább tűzoltás volt a terápia, mintsem megelőzés, korai prevenció..........

215. zebracsikó (válaszként erre: 210. - Mkjudit)
2011. dec. 10. 21:19

JAJ!!


Logopédus vagyok, talán ér valamit a véleményem.:)

Már rég logopédus "kezei között" kellen lennetek megkésett beszédfejlődés terápián!!


A TSMT- viszont ZSENIÁLIS terápia, mindenképp vidd el, járjatok, nagyon-nagyon hasznos!!!

214. aniko.k
2011. dec. 10. 21:17
Nalunk a noverem kisfia szinte egy szot sem szolt 3 eves koraig. A tesom elkezdte orvosokhoz cipelni , azok meg megnyugtattak hogy ne aggodjon jon majd a beszed. Jott is, a gyerek most vegzett a bolcseszkaron kommunikacio szakon.
2011. dec. 10. 21:03
szia! 3 és fél évesen, normális esetben, már jobban kellene beszélnie. Persze ez nem azt jelenti, hogy gond van vele. Ha aggódsz és bizonytalan vagy mindenképp keress fel szakembert. (ha bármi probléma van, a korai fejlesztés nagyon fontos)
2011. dec. 10. 21:00
A ne pipi...azt már úgy 3-4 évesen mondta.
2011. dec. 10. 20:59
Szia! Nekem a tornával kapcsolatban nincs tapasztalatom, de leírom röviden anyukám történetét. Amikor kicsi volt, 2-3 éves, senki nem értette a beszédét csak a bátyja. Mintha más nyelven beszélt volna.(így bszélt pl.: Ne pipi háp-háp= nem csirke, hanem kacsa) Ő is mindent megértett amit mondtak neki, mindent szépen megcsinált. Nagyszüleim elvitték, jó pár orvoshoz, de minden eredménye rendben volt. (hallásvizsgálat stb.)Nagyszüleimet megnyugtatta egy "híres" orvosnő, elég normálisan beszélnie mire iskolába megy. És úgy is lett. Anyukám ma teljesen normálisan beszél.
210. mkjudit
2011. dec. 10. 20:13

Sziasztok!

Már régen írtatok ide, de hátha valakinek van tapasztalata!

A kisfiam 3,5 éves és távirati stílusban beszél. Egymás után dobálja a szavakat ragok nélkül ,igekötős igéknél először az igét, aztán az igekötőt mondja. Pl.: én bolt be autó (megyek a boltba autóval). A felszólító mód viszont egész jól megy(engedj el, add ide, nyitsd ki, gyere ide ..stb). Mindent megért és minden szót ki is mond, de csak ilyen módon. Ajánlották a TSMT tornát. Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban? Mennyi idő míg eredményt lehet elérni?

Köszönöm

2011. ápr. 4. 23:40
a nagyobbik fiam 3 éves koráig nem beszélt,azóta...(Jézusom!!!).viccet félretéve,azt mondta egy szakember,hogy nagyon sok kisgyerek lustaságból nem beszél.például:ha Te akkor is adsz Neki teát,ha feléd dobja a cumisüveget(Nálunk így volt),és Te adsz Neki inni,akkor miért beszéljen....
208. sajert
2011. márc. 26. 12:59

Én azon a véleményen vagyok, hogy aki úgy érzi, hogy valami nem stimmel a gyerekével, azonnal korai fejlesztőbe el kell vinni felméretni. Én elég későn döbbentem rá, hogy tényleg valami nem kerek a gyerekkel. Majd két éves volt, mire nekiálltam mozgolódni a témában, mert hittem a családnak, ismerősnek, dokiknak stb..., hogy majd kinővi. NEM nővi ki. A fiamnak mozgáskoordinációs problémái voltak (már jóval kisebb mértékben van). 2 két kora óta fejlesztjük. Először itthoni torna volt neki, naponta, aztán október óta bölcsis, és ott kap megfelelő fejlesztést (logogépus, gyógypedagógus, konduktor). RENGETEGET fejlődött, minden téren. Értelmével nem volt gond, sőt okosabb a koránál (2,5 évesen kielemezték, hogy 38 hónaposnak felel meg az értelme), de a mozgása (1 évesnek felelt meg!), beszéde (1,5 évesnek felelt) nagyon el volt maradva. Már elmúlt három, és már tud ugrálni, lépcsőn jár, de elég bizonytalanul, rövid ideig már tud guggolni is, és nem esik-kel egyfolytában.


Ha lesz még egy gyerek, akkor tuti 1-1,5 hónapos korában elviszem felméretni a korai fejlesztőbe.

Nagyon sokára van mindig időpont, így ahogy betöltöm majd a félidőt, már hívom is őket :-D.


Én is ismerek olyan "Anyukát", aki tojik a gyereke fejére. Ovódába szóltak neki, hogy nem stimmel a gyereknél valami, és ő is átvitte másikba, hogy a gyereke nem hülye. Az enyém se az, de amíg én minden lehetőséget megadok a gyerekemnek, hogy sikeres boldog felnőtt legyen, addig majd a gyereke szív majd az iskolába, nem is keveset.


Bocsi, hogy hosszú lettem :-D.

207. Mandula71 (válaszként erre: 206. - Anduska80)
2011. márc. 25. 22:45

A Beszédvizsgáló Központban csak 3 éves kortól foglalkoznak gyerekekkel.

A Varázsfejlesztőről nem hallottam...

A GEKKO nem olcsó, talán 24 e Ft/hó, heti 1 alkalom.

A TSMT-ről eddig csak jót mondtak.

Első körben érdemes lenne az utóbbival próbálkozni, illetve még a Budapesti Korai Fejlesztőt felhívni és megérdeklődni tőlük, hogy mi a teendő. Na meg még esetleg a nevelési tanácsadóval lehetne beszélni.

Viszont azt tudnod kell, hogy az nem elég, hogy te azt mondod, hogy a hallásával nincs probléma. Hallásvizsgálatot minden szakember kérni fog.

2011. márc. 25. 21:24
Sziasztok!Az én kisfiam is 22hónapos és még nem beszél,egyáltalán nem beszél.Hallásával nincs probléma.Rengeteget böngésztem,de nem tudom hová vigyem.Fővárosi Beszédjavító Központ?Varázsceruza Fejlesztő Központ?TSMT?Gekko?
2011. márc. 25. 16:26

És ebben teljesen egyetértek ,egy szülő érzi tudja ha baj van ,és az olyan hülyeségek hogy ne figyeljünk rá meg hogy most újságíró meg miegymás meg kifejezetten felbosszantanak.

engem nem az érdekel hogy kinek mi most az ilyen olyan ismerőse,hanem hogy az én gyerek most ebben a pillanatban ,miért más mint a többi miért van elmaradva,kifejezetten lusta vagy tényleg okai vannak.


Nekem ő a 3. gyerek szóval van fogalmam ,mert a másik kettő nem csinálta ezt.

És annyira bosszantanak a tudatlan hozzászólások ,olyanoktól akik nem segíteni akarnak csak hozzászólnak itt minden fórumhoz ahol éppen van valaki ,függetlenül attól ,hogy égbekiáltó hülyeségeket mondanak.

204. Mandula71 (válaszként erre: 203. - 7f1efd4c7b)
2011. márc. 25. 15:59
Tudod az a vicc, hogy amikor 1 éve voltunk Norbival a felmérésen, akkor még neki sem volt gondja a nagymozgással.Annyira nem, hogy mindenre megkapta a maximális pontot. Úgyhogy én ebből annyit szűrtem le, hogy attól még, hogy egy adott pillanatban (korban) még minden rendben van, azért a későbbiekben csak kiderül, hogy magától nem tud tovább fejlődni, vagy nem olyan mértékben, mint amennyire kellene. Legalábbis a megkésett beszédfejlődésnél biztosan.
203. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 198. - Mandula71)
2011. márc. 25. 15:42

Már beszéltem még ma reggel oda mentem meg van itt korai fejlesztő is ,szerencsére tudnak fogadni mind a két helyen felírták a nevét és attól függően hogy mi lesz oda megyünk ahova tanácsolnak.

Volt nagy mozgás is ,igen csak kihagytam.


És furcsa mert ott meg minden rendben van...

Ezért is mondta hogy még ugorjunk neki egyszer mert csak az akaratossága miatt nem csináltam ,meg hogy nagyon mozgékony,nézni fogja a hiperaktivitást is...

202. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 197. - Veruska3)
2011. márc. 25. 15:38

Még dm sincs de a másik városban van és veszek neki!!:):)


Fa puzle meg találtam a neten ,meg debibe ha megyünk veszek neki a re.ioban..


Gyakorlunk és meglátjuk Ápr 5 én megyünk újra ,igaz akkor apa viszi mert a lányomat aznap műtik és én ott leszek..

201. 2e0264df59 (válaszként erre: 200. - Mandula71)
2011. márc. 25. 14:44

akkor gyakorolunk (persze úgy nehogy kényszernek érezze, csak játékosan) aztán nyár végén ha még mindig suta a drágám akkor szerintem felkeressük mi is a GEKKO-t.

Köszi! :-)

200. Mandula71 (válaszként erre: 199. - 2e0264df59)
2011. márc. 25. 14:29

Jó kérdéseket teszel fel:)Fogalmam sincs, de gyanítom, hogy azok a feladatok, amiket leírtam (napló!!!), ártani tuti nem fognak:)

A beszéd és a nagymozgás közötti összefüggésről nem tudok bővebbet, de azt gondolom abból, amit eddig hallottam, hogy a beszédfejlődés zavara MINDIG együtt jár a nagymozgás hiányosságaival. DE. Ebből azért nem következik a fordítottja is:)

199. 2e0264df59 (válaszként erre: 198. - Mandula71)
2011. márc. 25. 14:20
ezen most meglepődtem amit a beszéd és nagymozgás összefüggéséről írsz. Annánál pont a nagymozgás az amiben úgy látom kissé le van maradva (a feladatsor alapján ítéltem meg így amit írtál), a beszéddel meg semmi gond. Akkor mi a helyzet? Hogy tudom én fejleszteni nagymozgásban? Gyakorlással?
198. Mandula71 (válaszként erre: 196. - 7f1efd4c7b)
2011. márc. 25. 13:58

A leírtak alapján úgy látom, hogy nagyon hasonlóak a gyerekeink:)

A pszichológustól függetlenül én a helyedben azért beszélnék a nevelési tanácsadóval, hónapok is eltelhetnek, mire fogadnak.

Ami nekem feltűnt, hogy nem írtál nagymozgásos feladatokról. Ezt nem nézték vagy csak nem írtad? Ugyanis tudtommal a beszédfejlődés pont a nagymozgással van összefüggésben, úgyhogy elvileg ott is mutatkoznia kell a lemaradásnak (még akkor is, ha a szülőnek ez nem tűnik fel, mint a mi esetünkben).

Fejlesztő tornát szerintem mindenképpen kezdjetek, azzal semmi veszíteni valód nincs.

Javaslom, hogy jelentkezz a klubbba, beszélgessünk ott tovább:) Verus ez neked is szól!:D

197. veruska3 (válaszként erre: 196. - 7f1efd4c7b)
2011. márc. 25. 13:44

Azt a tornyot amit keresel Motessori toronynak hívják.Lehet kapni a dm-ben is és nem is drága.A fa puzzle meg nagyon sok féle van a Gulliverbe ha nálatok van akkor tudsz venni.

Hát remélem nem kell mennetek a nevelésibe.ha gyakoroltok akkor lehet hogy 3 évesen már sok mindent fog csinálni.Azért addig még van 5 hónap:)

2011. márc. 24. 20:17

Nos szóval a beszámoló!


Beértünk reggel a pszichológus ,különféle kérdéseket tett fel nekem ,evési szokásokról ,miket csinál miket nem ,hogy látom mi a gond mi az amit tud.


Aztán jöttek a feladatok:

-formabedobó

_zenedoboz felhúzása ha lejár.

-Toronyt épiteni kockából

-beletenni pohárba a kockákat

-Rajzolás utánozással.

-Képeket mutogatott neki megnevezni mi van rajta

-vagy ő mondta és a a gyereknek kellett mutatni melyik az a képen

-babának megmutatni a szemét meg a lábát a száját -majd kanállal etetni

egy lapon szines korongok voltak ,a gyereknek fakorongok a kezében és a megfelelő szinre kellett tennie

-Műanyag pálcikát kéket és sárgát,szétválogatni két félliteres üvegbe szin szerint.

-Fa puzle helyre illesztése.

-köszönés bármilyen módon

-megmondani hány éves


Hírtelen ennyi jut eszembe...

Nos kiértékelni nem tudta manót mert nem volt hajlandó teljesen együtt működni,mert mehetnék volt állandóan ,hisztizett elég sokat.


A formabedobó az ment neki,ha ő lapozta az albumot akkor nézte ha a pszichológus akkor nem ,de megnevezte a kutyát, a pohárra azt mondta tea,a cipőre meg papucs.

én még ezeket a szavakat nem is hallottam tőle csak a teát.

Megmutatta a repülőgépet is.

A szineket rátette de beidegesedett és vergődött elkezdte összevissza toszigálni.


A pálcikákból párat szétválogatott és aztán otthagyta.

A baba szemét megmutatta a lábát nem volt hajlandó ,megetetni meg mondta hogy kell baba hami:)

úgy volt vele mit adjon neki ha semmi nincs benne a tányérba meg a kanálon...


Köszönni nem volt hajlandó pedig mondja hogy heló..

A fa puzle nem érdekelte a 7 -ből 2-t a helyére rakott és otthagyta.

A zenedobozt állandóan felhúzta.

Nem monda hány éves mondjuk ezt nem is tudja.

Volt ilyen poharak egymásba téve mindig kisebbek azokat kellett egymásba tenni hoyg ne maradjon ki egy sem ,majd leforditva toronyt épiteni ugyanigy.

Na ez nem ment neki olyan jól.

A kis kockákat nem épitette toronynak hanem szépen sorba tette.hármat rakott egymásra de eldőlt és otthagyta.

A pohárba viszont beletette a kockákat.


Körülbelül ezek voltak ,lett volna még de már nem akaródzott neki semmi.


Ápr 5 én kell újra vinni addig kell itthon gyakorolni vele,hát próbálkozom de nem sok sikerrel a pálcikákkal nem hajlandó foglalkozni ,a szineket egymásra teszi annyit elértem ezt eddig is tudta csak ott valamiért nem csinálta.

Képeket ragasztottam neki rajzlapra azokat kérésre megmutatni vagy őneki megnevezni magától,ezzel is haladunk ,kicsit..


Egy olyan pohártorony nagyon jó lenne meg a fa puzle amin olyan kis fogók vannak ,majd nézek neki valahol...


Nem akar a pszichológus rossz értékelést írni mert azt mondta nem lett volna valós ,mert látja hogy tudja ,de olyan szinte akaratos öntörvényű ,hogy meg kell hogy egymást szokják és szerinte produkálni is fog akkor.


ha nem sikerül vele akkor nevelési tanácsadóba elküldi ,de még próbálkozik.

nyárára beszéd feljesztő tornát szeretne neki beiktatni ,és ha jól menne őszig ellennénk ,aztán itt helyben vagy nevelési tanácsadó 3 éves kortól mivel mi 3 évesek augusztusban leszünk aztán irnak szakvéleményt neki hogy vegyék be fejlesztésbe.


De ha nem tud vele boldogulni akkor nevelési tanácsadó debrecenbe és utána korai fejlesztő.

195. Mandula71 (válaszként erre: 194. - Zebracsikó)
2011. márc. 24. 16:03
Őszinte legyek? Örülök, hogy te válaszoltál, mert én már baromira unom, hogy nyugtatgatnak mindenféle pozitív példával. Közben nem csak hogy nem látták a gyereket, még csak nem is szakemberek.
194. zebracsikó (válaszként erre: 193. - C0275abe94)
2011. márc. 24. 15:59

5 és fél éves fiúgyermek, a gyerekorvos és védőnő tanácsára már 2,5 évesen el kellett volna menniük logopédiai vizsgálatra, mert a fiúcska csak vinnyogott, kiabált, sikítozott, de nem beszélt.

A szülők nem voltak hajlandók elvinni, mondván, majd beindul. 4 évesen óvodába került, az ottani logopédus jelezte a szülőnek a gondot (még mindig nem beszélt), s felajánlotta segítségét. A szülő otthagyott csapot-papot, mert "ne nézzék hülyének az ő gyerekét"s elvitte másik óvodába. A másik óvodában megüzente a logopédusnak, hogy a gyereke közelébe ne merjen menni.

5 és fél évesen (néhány szava van, mondatai max. kétszavasak és diszgrammatikusak) anyuka felvette a kapcsolatot az óvodai logopédussal......otthoni gyakorláshoz kér segítséget,könyvet, miegymást, nem kér terápiát, "az ő gyereke nem hülye ,nem fogyatékos".



A gyermek súlyos szenzomotoros diszfáziás, szenzoros túlsúllyal. Jövőre iskolába megy.



Ő nem megkésett beszédfejlődésű, mint a Te ismerősöd! Ő súlyos beszédfogyatékos.


Szerintem senki se nyugodjon meg csak azért, mert Neked van egy pozitív példád.


Nekem meg egy negatív példám van

(nem egy,persze,sorolhatnám....)

193. c0275abe94 (válaszként erre: 1. - Fanni_)
2011. márc. 24. 10:29
Unokatestvéremet pszichológushoz és logopédushoz is elvitték, mert 3 évesen nem beszélt, csak mutogatott. 4 évesen tökéletesen beszélt. 34 évesen pedig gyermekpszichológus :) Szóval, nyugodj meg szerintem. :-)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook