Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 22 hós fiú nem beszél még! Szerintetek ez gond vagy fiúknál normális? fórum

22 hós fiú nem beszél még! Szerintetek ez gond vagy fiúknál normális? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
42. Danica16 (válaszként erre: 6. - Mandula71)
2011. febr. 9. 09:52

Leginkább ilyen négykézláb mászkálós feladatok voltak, mostanában már általában a figyelemfejlesztésre összpontosítanak. Nehéz ezt így leírni, főleg így utólag... A naplómban valahol le van írva, hogy miket csináltak egy éve, mikor kezdtük, de mostmár kb fél éve nem megyek be vele a foglalkozásokra, mert akkor jobban figyel a foglalkozás vezetőre.


Mindjárt megnézem melyik napló hsz-emben van leírva, hogy miket csináltak. :)

2011. febr. 9. 09:26

Szia!


A "gyógypedagógia szerint" akkor beszélünk megkésett beszédfejlődésről, ha 3 éves koráig nem beszél. Utána érdemes szakembert felkeresni.

Szóval ez a tankönyv. Nektek addig van még idő.

A gyakorlati része: a barátnőm nagyobbik fia is majdnem 3 éves volt mikor elkezdett beszélni, de azt aztán olyan szinten, hogy mindenkinek leesett az álla. Egyből mondatokat mondott. Azt mondta, hogy "nem ég a fény a risztónál, úgyhogy nincs bekapcsolva" Mert arról beszélgettek, hogy működik e... És hozzáteszem beszélt vagy 3 hete. Szóval nem vagytok elkésve.

40. Mandula71 (válaszként erre: 38. - 2e0264df59)
2011. febr. 9. 09:19

Ez nálunk mind így történt/történik Norbival:)

Én bevallom, attól kapok sikítófrászt, amikor azt mondják nekem, hogy ne értsem meg a mutogatást, majd akkor megtanulja. Kaptam én már olyan tanácsot is, hogy ne adjak neki például inni, ha nem szavakkal kéri...Nem írom le erről bővebben a véleményemet, mert valószínűleg kitiltana Hoxa.

2011. febr. 9. 08:53

Tényleg nem kell aggódni egy cseppet sem.

Nekem 15-én lesz 2 éves a kisfiam, és csak annyit mond: mama, papa, apa, NEM (ezt jó sokszor), hol?, oda. Én nem aggódok. Mondjuk ő már a harmadik gyerek.

A 6 éves nagyfiam is csak 2 és fél éves korában kezdett beszélni, de most gazdag szókinccsel rendelkezik. 5 éves lányom viszont másfél éves korában rövid mondatokat mondott.

A kicsinek nincs motivációja... pedg rengeteget beszélünk hozzá, énekelünk, mondókázunk...stb. Ez van, nem aggódom. Majd elkezdi egyszer a "mi ez?"-eket és a "miért"-eket - aztán nem is lehet leállítani...

2011. febr. 9. 08:52
különben én is az éneklésre, mondókázásra esküdtem lányomnál (az első évét gyakorlatilag végigénekeltem) és hamar szépen kezdett beszélni. Kisfiamat viszont felbosszantotta ha énekeltem neki :-) úgyhogy nála ez kimaradt mégis szinte ugyanazon a szinten van mint nővére ennyi idősen. Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy akinek nem beszél a gyereke akkor amikor már a nagy átlag, nehogy azt gondolja, hogy valamit elrontott vagy nem foglalkozik vele eleget. Egyszerűen másban jó. De figyelni kell a gyereket (mi az amit figyel, ami felkeltette az érdeklődését, amit épp megfog, stb..) és beszélni kell "helyette". Először elég szavakat, mikor már mond ezt azt (pl: papa) akkor ki lehet egészíteni mondattá az adott szituációban (pl: itt a papa vagy papa megy haza pápá) Nem okoskodni akarok, csak leírom én hogyan csinálom, hátha tudok valakinek ezzel segíteni. :-)
37. bujuli (válaszként erre: 7. - Esallay)
2011. febr. 9. 08:49
Az én fiam 7 hónapos kora óta beszélt, de csak 3 éves kora után kezdtük érteni, mit akar, teljesen normális sztem nincs miért aggódni.
36. mandy
2011. febr. 9. 08:47

Szerintem ez normális. A fiúk később kezdenek el csinálni mindent. Nem nagyon hittem ebben, de most hogy a fiam után van egy kislányom is, abszolút így látom.

Lili 23 hónapos és már elég szépen beszél, Bálint ennyi idősen még alig egy-egy szót mondott :)

35. Móriczka (válaszként erre: 1. - Fanni_)
2011. febr. 9. 08:46

Nem olvastam a többi hsz. ezért ne haragudj ha esetleg olyat írok amit már írtak .


Szóval az én kisfiam is két és fél éves volt mire beszélt ,tudod ilyenkor jön az ez ezt mond ,az azt mond okosságok :-)és sajnos sokszor adtam is rá

PEDIG NEM KELL !!!!

Volt a családban egy ugyan olyan korú kislány mint a mi fiunk és ő rá azt mondták a szülei és ezt direkt így írom hogy a szülei mondták mert nekem nem volt meggyőződésem szóval ,hogy a kislány 14 hónaposan beszélt......

de hogy úgy hogy hatttta rattta tattatat ta.... szerintük ez beszéd volt senki más nem értette csak ők,ezért állandóan tolmácsolni kellet .

Ezzel szemben az én kis drágám egy kukkot nem mondott.

Az a kislány is már 5 éves de még mindég raccsol ,pöszít meg amit lehet .

Az én kisfiam pedig ,meg merem kockáztatni hogy az óvodai csoportban a fiúk közül a legszebben beszél ,nem hadar ,nem dadog nem pöszít stb.

Akkoriban mikor nekem aggályaim voltak a gyerekem beszédével kapcsolatban , valaki azt mondta hogy ne aggódjak lehet hogy később tanul meg beszélni de akkor normálisan nem ilyen héberül :-))

És igaza lett :-)))Nincsenek is nagyon emlékeink hogy ezt így mondta azt úgy mondta mert hiszen mikor elkezdett beszélni normálisan beszél alig 1-2 szót ejtett érdekesen .


És végül még annyit állítólag van össze függés a járás és a beszéd között , de az én kisfiam 10hónaposan indult el .

34. jozsi.38 (válaszként erre: 24. - 2e0264df59)
2011. febr. 9. 08:44
igen elmondtam neki, és kommentáltam hogy akkor adok inni. vagyis amit ő szeretne és amit én csinálok
2011. febr. 9. 08:43
mivel mutogatással eléri a célját, nincs erős motiváció, hogy beszéljen. majd ha már olyat is akar közölni, ami mutogatással nem megy, elkezd beszélni ;)
32. Bogyó és Babóca (válaszként erre: 24. - 2e0264df59)
2011. febr. 9. 08:42
Nekem a bátyám volt mutogatós és szerintem mondani kell.A lányom már elég jól beszél(24 hós lesz most ),de van a környezetemben olyan aki nála sokkal jobban és van aki idősebb és semmit.Nincs gáz szerintem!Beszélj hozzá sokat és énekeljetek is. Nálunk pl.a dalos mondókás dvd megtanított egy csomó szót !Annyira tetszett neki,hogy folyton énekelni próbálta ,mi meg fetrengtünk a nevetéstől! :)))
31. Kata75 (válaszként erre: 24. - 2e0264df59)
2011. febr. 9. 08:39

Sziasztok!


Én így tettem az ikreimmel, mindig rengeteget beszéltem hozzájuk (- Most felvesszük a zoknid, látod milyen szép kék színe van? stb.stb), mégis elég későn kezdtek beszélni, inkább mutogattak:)


De tény, hogy sokat számít a kombinált kommunikáció.

30. Tündi7 (válaszként erre: 24. - 2e0264df59)
2011. febr. 9. 08:39

Nálunk is a mutogatós téma megy :)

például ha inni kér akkor az valami ciii vagy ilyesmit mond.

Én rákérdek inni kérsz erre bológat és mondom neki hogy hozok vizet de nem mindig jó akkor utánnam szol hogy tea:)))

Jó mi kis rafkós a drágám:)

2011. febr. 9. 08:36
ha megvizsgálják, az tényleg nem árt, de ne görcsölj ezen, mert azzal rosszat tennél az egész szitunak.
2011. febr. 9. 08:35
Az én unokám 2,5 éves lesz, de a NEM, ÁLLJ! HEBN szavakon kívül nem mond semmit, de mindent megért, figyelmes, okos.
2011. febr. 9. 08:34
amúgy szerintem sem kell aggódni, ez a készség nagyon eltérő a gyerekeknél. Van aki ügyesebben mozog, van aki hamarabb beszél. Ritka az aki mindkettőt hamar elsajátítja. Végül utolérik egymást
2011. febr. 9. 08:32

Szioka

szerintem nyugodj meg.az én fiam 35 hónapos ma holnap 3 éves és még mindig csak minimális szavakat mond pl apa cica papa.

de olyat hogy kérek inni vagy valami azt még véletlen se :(Engem is idegesít mi voltunk dokinál és azt mondta hogy csak lusta látszik rajta hogy mindent megért csak nem akar beszélni:))

Megnézték a nyelve sincs letapadva igy az én fiam csak lusta pedig már én is várom hogy beszéljen.mindenki azt mondta adjam be a bölcsibe ott ugy is meg fog eredni a nyelve:)de mivel itthon vagyok én nem akarom majd összel kezdjük az ovit:))

25. karika5 (válaszként erre: 1. - Fanni_)
2011. febr. 9. 08:31
Kedves Fanni!Szerintem ne aggódj a Tesóm kisfia 2 éves elmúlt ő se beszél csak mutogat,ahogy írtad eléri a célját.....szerintem valaki így valaki úgy...fognak Ők még beszélni meg is unjuk:)))))))))))))))))))
2011. febr. 9. 08:31
Az elmutogatós gyerekek anyukáitól kérdezném: amikor valamit mutogatnak akkor csak reagáltok rá (inni adtok stb..) vagy elmondjátok azt is amit ő szeretne közölni?
2011. febr. 9. 08:28
Szerintem ne aggódj.Nincs 2 egyforma gyerkőc.Ez nem jelenti azt hogy valami "gond" lenne vele,egyszerűen csak lustább.Az én kisfiam elmúlt 2,mikor elkezdte a bölcsit.Egyszer csak arra lettem figyelmes,hogy mikor mentem érte egyre többet beszélt.Ma meg már be sem áll a szája.Nektek is eljön majd az idő mikor azt mondod,csak egy kicsit hallgassál már.
2011. febr. 9. 08:28
Albert Einstein 6 éves korában kezdett beszélni :P
21. b-zs (válaszként erre: 1. - Fanni_)
2011. febr. 9. 08:23
A fiam 21 hós, még nem beszél, de kommunikál a maga nyelvén. A lányom 18 hósan már szinte mondatokban beszélt, ilyen különbségek vannak gyerekek között. Én nem izgulok, mert a barátainknál egy évvel idősebb a kisfiúk, mint az én lányom, a lányom már f..-a a szót, amikor ez az egy évvel idősebb kisfiú elkezdett beszélni, de a kisfiú a maga korának megfelelően értelmesebben, összeszedettebben beszélt, mint akkor az én lányom. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy attól,hogy még nem beszél, fejlődik a kis buksija. Én várok türelemmel. Vannak szavak, amiket tisztán kimond, mint pl mégegyszer, piros, giliszta.. Szerintem tudna beszélni, csak még nem akar, de nagyon aranyos a maga kis halandzsanyelvével.
20. zümmi (válaszként erre: 1. - Fanni_)
2011. febr. 9. 08:22
Ne értsd meg mit mutogat.Nekem a lányomnál bevált.Szép lassan elkezdett beszélni.
19. solmyr
2011. febr. 9. 08:22

Az én kisfiam 2 évesen már mondatokban beszélt.


A barátnőm kisfia már elmúlt 2,5 éves, de csak pár szót mond ( de ettől függetlenül teljesen meg tudja magát értetni) viszont már szobatiszta elég rég óta!


A két fiú között csak 1 hónap van.

2011. febr. 9. 08:21
Osztom Grácia véleményét.Nálunk is volt olyan az oviban aki még akkor sem beszélt,pedig elmúlt 3 éves....most már a második évet tapossák és teljesen jól beszél a kisfiú...
2011. febr. 9. 08:19

Szia!Az én fiam 2évesen kezdte a bölcsit és ott kezdett el beszélni.Előtte csak annyit mondott kb hogy anya meg apa...

Már 2 éves elmúlt mire beszélni kezdett(kb.26-27 hónaposan)és azóta be nem áll a szája!mindegy mit mond csak mondjon valamit,le sem lehet "lőni" :D

Igaz már 4és fél éves.....

2011. febr. 9. 08:16

az en fiam 24 hosan 3 szot mondott, nem, anya apa....

28 hos koraban mar szinte mondatokban beszelt, annyira megindult.

2011. febr. 9. 08:15
Mi most pénteken kezdjük a fejlesztést igaz nem beszéd miatt hanem mer hyperaktív a fiatalúr.
14. sünöcske (válaszként erre: 1. - Fanni_)
2011. febr. 9. 08:12

Fanni mindenképpen járjál utána, ne várj azt mondom. Az én kisfiam sem kezdet el beszélni hallás vizsgálat...stb. 3,5 éves volt mire kiderült, hogy autista. Mindenhol azt mondták, hogy ja, hát fiú. Nem. Kezdjetek el járni TSMT tornára ez amellett, hogy jó játék neki és ügyesedik, de beszédet is megindíthatja. A HRG úszás is nagyon jó.

Ha most kezdeném újra a keresgélést a Korai fejlesztő központtal kezdeném. Kérj időpontot, mert mindenhol k... sok a várakozás.

Kívánom, hogy csak tényleg lusti legyen, de a fejlesztések neki akkor is csak játék lenne!:)

2011. febr. 9. 08:11
Az én fiam 2 éves múlt ő se beszél valami sokat. Én nem izgulok. Keresztfiam 3 éves koráig alig mondott pár szót akkor meg 1 hónap alatt elkezdett folyékonyan beszélni.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook