Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 22 hós fiú nem beszél még! Szerintetek ez gond vagy fiúknál normális? fórum

22 hós fiú nem beszél még! Szerintetek ez gond vagy fiúknál normális? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2011. márc. 24. 09:16
köszi! :)
191. Mandula71 (válaszként erre: 190. - Jozsi.38)
2011. márc. 24. 09:11
A feladatok nem a te babád korosztályának szólnak, bár nyilván van-lesz olyan, amit vele is meg lehet csinálni. Persze ettől még jöhetsz olvasni, csak ehhez neked kell jelentkezni:)Adatlap, interaktivitás fül, naplóm címére kattintva lehet jelentkezni.
2011. márc. 24. 07:18
én kíváncsi lennék rá a 17hónaposom miatt, mert ő koraszülött volt úgy látom hogy nem okozott nála gondot hogy előbb született, de ki tudja
189. Mandula71 (válaszként erre: 188. - 7f1efd4c7b)
2011. márc. 23. 21:44

Én is kíváncsian várom, hogy mi volt veletek:)

Hétfőn elkezdtük a TSMT tornát. Hát, nem egyszerű dolog a fiammal, pedig aztán tényleg semmi komplikáltat nem vártak tőle. Csak ő hisztis és nem tetszik neki, hogy figyelnie kell és feladatokat kell csinálni.

Nyitottam egy naplót, amiben leírtam az itthonra kapott feladatokat és majd írom, amiket az órán csináltunk (legalábbis addig, amíg be kell mennem vele és látom, hogy mit kell teljesítenie). Ha érdekel valakit, nagyon szívesen megadom a jogot az olvasáshoz, de előre szólok, a gyakorlatok nem képezhetik vita tárgyát, legalábbis a naplóban semmiképpen sem. Bár úgy látom, hogy a nem beszélő gyerekek szüleinél ez nem is okoz gondot.

188. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 186. - Veruska3)
2011. márc. 23. 21:22
megjártuk holnap elmondom mi is volt csináltunk itthon is fejlesztő lapokat!!
2011. márc. 23. 13:26
Szerintem próbáld meg nem megérteni,mit akar,fiúknál legtöbbször lustaság az oka,hogy nem beszélnek.
186. veruska3 (válaszként erre: 173. - 7f1efd4c7b)
2011. márc. 23. 13:18

szia

megjártátok már az orvost?mit mondtak?

185. 5e48d37001 (válaszként erre: 184. - Sylar01)
2011. márc. 23. 08:34
Amúgy sem adnak semmi használható tanácsot a védőnök,legalább ilyenkor dolgozhatnának egy kicsit.Tisztelet a kivételnek!
184. Sylar01 (válaszként erre: 183. - Veruska3)
2011. márc. 22. 09:01

Szia.


Annyit jelent, hogy mutogatással érteti meg magát, és csak "nyekereg", mint ha kb. egy éves lenne. Ami szavakat használ, az az ámmá - ha éhes, immi - ha szomjas, oppá - ha valami leesik, eje - az változó, vagy gyere, vagy anya, meg azt, hogy nem. Ennyi.

A szobatisztaság annyira nem alakult ki, hogy nem hajlandó a bugyit elviselni, nem szól, nem is jelez, ha "dolga van". Már akkor hisztigörcsöt kap, ha meghallja azt, hogy nem kap pelust. A védőnők végig szidtak minket, hogy csak túlzottan aggodalmaskodunk, most meg mossák kezeiket, hogy ők nem tehetnek semmiről. Egyébként nagyon sok orvosnak mutattuk, de addig nem történt semmi, míg nem vettük kézbe a dolgokat.

183. veruska3 (válaszként erre: 182. - Sylar01)
2011. márc. 21. 09:36

Szia!


Ez a nem tud beszélni,mit jelent?Egyáltalán nem mond semmit?A szobatisztaság pedig nem alakult ki nála?Nem ül rá se wc-re,se bilire?Mit mond a gyerekorvos és a védőnő?

182. Sylar01 (válaszként erre: 1. - Fanni_)
2011. márc. 21. 09:14

Szia!


Sajnos nem volt időm minden hozzászólást végigolvasni, ezért lehet, írok olyanokat, amit már megbeséltetek.

Sokan mondják azt, hogy nem kell aggódni, várjatok még, de sajnos saját tapasztalat, hogy ez nem helyes. Az én fiam ugyanilyen volt, tetézve azzal, hogy 20 hónaposan kezdett el járni. Azt mondták még két és fél éves korában is, hogy nem kell aggódni, mert sokan vannak így, meg hasonlók, ezt már biztos Te is ismered, és most ott vagyunk három és fél évesen, hogy nem tud beszélni, nem szobatiszta a legkisebb mértékben sem, és így már egy kicsit aggasztó a dolog. Szerintem mindenképpen keress fel egy szakembert, amíg még nem késő, és ha úgy látod, hogy valami komolyabb gond lehet, akkor ne engedj az igazadból. Ha bármi kérdésed van, keress nyugodtan privátban.

181. 5e48d37001 (válaszként erre: 179. - 5e48d37001)
2011. márc. 21. 07:24

Az igazsághoz az is hozzátartozik,hogy a férjem 3,5 fél éves koráig nem beszélt csak mutogatott.Mikor oviba iratták,akkor indult meg nála a beszéd.

Persze a szakemberek kikérdeztek,és mikor elmondtuk,és látták,hogy nahát..apuka jól felzárkózott mert elég jó a szókincse:D,szépen leráztak minket.

Igen ám,csak apuka 2 hónap alatt felzárkózott az és az ovi réme lett,amíg a kislányunkkal rengeteget kínlódunk,hogy végre már beszéljen úgy,hogy ő is kezdeményezzen párbeszédet.

Szóval itt szúrtuk el,nem kellett volna elárulni,hogy a családban volt hadonló eset,így tényleg nem akartak foglalkozni velünk úgy ahogy kellett volna.

180. tunci58
2011. márc. 20. 10:52

Az én fiam 24 hónaposan még minden szónak az elejét mondta pl.mentünk az utcán és egy bácsi kaszált a háza előtt, odanézett, és közölte bá ka.

Tehát bácsi kaszál. Azt mondták az a baj, hogy megértem, ő meg lusta. 27 hónapos volt mikor hazaköltöztünk a szüleimhez mert építkeztünk, és 2 hét múlva rendesen, bár kicsit selypítve beszélt. Azóta főiskolát végzett, okos értelmes férfi lett. Szóval szerintem nincs feltétlen baj.

Sok szerencsét!

179. 5e48d37001 (válaszként erre: 178. - Mandula71)
2011. márc. 20. 08:56

Ködzönöm szépen a gyors segítséget:-)

Igen,mi is oda megyünk.Már készítem fel,hogy lesznek vónénik,akikkel játszani fog,rajzolni,tornázni,mndókázni stb..

Köszi,hogy felraktad,milyen írányban nézik a gyereket,így én is feltudtam itthon egy picit mi a helyzet.


Tudom,hogy nem vagytok elkeseredve,nem jól fejeztem ki magam,csak azt akartam leírni,nálunk mennyit jelentett 1 év,mennyit fejlődöt.

És lehet a logopédus és orvos szerint nem vészes a helyzet,én tudom,hogy az iskola csak akkor lesz zökkenőmentes,ha felzárkózik beszédben.

És dühös vagyok,hogy csak azokkal a gyerekekkel,hajlandóak foglalkozni,akik esetleg egy mukkot sem szólnak,vagy nem szobatiszták,amúgy meg fejlesszük otthon.


Mindenképpen lerítom mi volt:-)Mégegyszer köszönöm.

178. Mandula71 (válaszként erre: 176. - 5e48d37001)
2011. márc. 19. 21:54

Hova mentek állapot felmérésre? A Gekko-ba? Ott végig a gyerek mellett lehetsz.Viszont azt javaslom, hogy lehetőleg ne szóljál közbe, hagyd, hogy a pedagógus mondja el a feladatokat, ő beszélgessen a kislányoddal.

Nem tudom, hogy a te gyereked milyen mentalitású, én elmondtam a fiamnak, hogy hova megyünk, hogy ott egy óvó néni fog vele játszani, feladatokat kell majd csinálnia.


Korai fejlesztésről már lekéstetek, az 3 éves korig van. Persze fejleszteni később is lehet, de az már nem korai fejlesztés.

A védőnő, gyógypedagógus, orvos saját véleményem szerint nem igazán kompetens a legtöbbször. Ha valaki úgy érzi, hogy a beszéddel van lemaradva a gyerek, sokkal érdemesebb a nevelési tanácsadóhoz, logopédushoz fordulni.


Szerintem itt a fórumon nem arról van szó, hogy el vagyunk keseredve:) Nem aggódom, hogy nem fog beszélni a gyerekem, csupán úgy látom jónak, hogy ezzel a területtel jobban kell foglalkozni és miután az itthoni foglalkozások, beszélgetések stb. nem hozták meg a kívánt eredményt, így szakembertől kértem segítséget. Mellesleg vicces például, hogy csütörtökön voltunk a felmérésen, erre az elmúlt 2 napban Norbi kb. 4-5 új szót (illetve a szavak első szótagját) kezdett el mondani...Utánunk ismételni továbbra sem hajlandó semmi újat, csak és kizárólag azokat a szavakat mondja, ami neki szimpatikus:)Ezzel szemben a 15 hónapos öccse folyamatosan próbál minden szót utánozni, ráadásul meglepően tisztán ejti. Úgyhogy én látom a különbséget a két gyerek között.

Majd írd meg, hogy mi lett a felmérés eredménye és hogy milyen fejlesztést javasolnak.Mi most a TSMT-t kezdjük el, erről eddig csak pozitívat hallottam.

177. 5e48d37001 (válaszként erre: 176. - 5e48d37001)
2011. márc. 19. 14:56
bocsi a hibákért,a gyerekem küzd a billentyűzetért:-)
176. 5e48d37001 (válaszként erre: 161. - Mandula71)
2011. márc. 19. 14:55

Szia!

Én azt szeretném kérdezni,hogy a szülő végig ott lehet a gyerek mellett?

Nekünk a közeljövőben lesz állapot felmérésünk 4. éves.

Megkésett beszédjejlődés gyanúja miatt.

Fogalmam sincs,hogyan működik ez,én ott lehetek vele? Mert ,ha nem akkor szegény lánykám semmit nem fog produkálni.


Egyébként meg,hogy írkak biztatót is,az én lányom tavaly,max.40 szót ha használt. Akkor volt 3 éves.Mindent megértett,de mondatokat nem volt képes alkotni,max. 2 szóból állót.

Elnagyoltan beszélt,a szóvégeket elhalapta,halandsza is bőven volt.

Sajnos mindenki lerázott,hogy majd,az ovi,a társaság bla-bla.Nincs ennek a gyereknek baja stb..

Mindenki!védőnő,gyógypedagógus,orvos.

Most,hogy ovis,kiscsoportos akkor láttam,nem volt alaptalan a gyanum.És bár rengeteget fejlődött,mindenféle fejlesztés nélkül,kb 1000 szót használ,többszörösen összetett mondatokban beszél,de sajnos nem társalgási szinten.


Észrevette,hogy a többi gyerek sokkal jobban beszél ,mint ő,és már csak azért sem kezdmeményez párbeszédet,mert tudja nem bírja kifejezni magát profin.

csak a 3 évesekkel játszik,mert a beszéde az ő szintükön van.


Mindegy..csak azt akartam írni,hogy 1 év alatt a 30-40 szavunk 1000 szóra gyarapodott,önerőből.

Ne legyen senki elkeseredve.

Mi most már a társalgási szintért küzdünk,remélem kapunk segítséget a korai fejlesztőben.

175. veruska3 (válaszként erre: 172. - 7f1efd4c7b)
2011. márc. 18. 21:16
Már kíváncsi vagyok hogy mit mondanak nektek.
174. veruska3 (válaszként erre: 170. - Mandula71)
2011. márc. 18. 21:16
én is köszönöm hogy ezt leírtad:)
173. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 171. - Mandula71)
2011. márc. 18. 21:03

Ez igy van!!

Sokat fejlődött ,na meg nem minden gyerek mozgékony ti inkább más téren fejlődtetek ,Mi meg a mozgásban a nagyban a 3-4 szintet is ütjük ,pedig 3-6 hónapig napi szinten rehabos tornára jártunk ferdenyak végtagmerevség miatt.

A finomak is elég jók..


De engem is a beszéd zavar...igaz most mondta ahogy esett ,hogy víz esik!!:):)

172. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 170. - Mandula71)
2011. márc. 18. 20:59

na ez már mindjárt más:):)

Ebből a szavakon kivéve talán minden menne...

tényleg mennyivel másabb ez,köszönöm!!!

Persze ebben is van ami nem megy a nagy mozgások az igen,A finomak is ,a beszéd van lemaradva.A szociáisból és a megismerőből 1-2 van ami nem megy..

De feltétlen írni fogok szerda estefele ,hogy mik voltak!!!

171. Mandula71 (válaszként erre: 169. - 7f1efd4c7b)
2011. márc. 18. 20:56

Most írtam be:)

Csak érdekességképpen az 1 évvel ezelőtti eredmény és a mostani, százalékban:

NAGYMOZGÁS 2 évesen 100%; 3 évesen 73%

FINOM/ALKALMAZKODÓ MOZGÁS 2 évesen 85%; 3 évesen 79%

HALLÁS- ÉS BESZÉDFEJLŐDÉS 2 évesen 0; 3 évesen 65%

SZOCIÁLIS ÉRETTSÉG 2 évesen 70%; 3 évesen 92%

MEGISMERŐ TEVÉKENYSÉG 2 évesen 50%; 3 évesen 76%


Ha így nézem, akkor a mozgásban nem fejlődött megfelelően, de úgy gondolom, hogy ez nagyrészt a mi hibánk, ilyen mozgásformákat nem is próbáltunk. Minden más téren fejlődés van, de a beszéd így is kevés. Viszont egyértelműen azt mondták, hogy a mozgáson simán tudunk javítani, azzal nincs különösebb gond, a többi lemaradás pedig a beszédfejlődés elmaradásával magyarázható, tehát ha az fejlődik, akkor hozza magával a többit is.

2011. márc. 18. 20:49

24-30 hónapos életkor állapotfelmérés


NAGYMOZGÁS


-önállóan fel-és lemegy a lépcsőn, egymás mellé lépve

-ügyesen szalad, ritkán esik el

-nagyobb labdába rúg

-tárgyat feje felől dob

-a lábát nézve simán megy

-ritmusosan fut, de az elindulás és megállás még nem zökkenőmentes

-guggolva játszik

-lábujjhegyen megtesz néhány lépést

-tolja a háromkerekű biciklit

-egy lábon áll


FINOM/ALKALMAZKODÓ MOZGÁS


-vonatot csinál a kockából, sorba rak 3 kockát

-6-8 kockából épít tornyot

-egyesével lapozza a könyvet

-ajtókilincset elforgat, kupakot lecsavar

-a formatábla elemeit próba-szerencse módon berakja

-a kanalat marokra fogja, megfordítás nélkül teszi a szájába,keveset önt ki belőle, villával eszik

-tárgyakat lök, tol, törékeny tárgyakat hordoz

-papírlapot megpróbál félbehajtani (utánzás után)

-vonalhúzást utánozni képes, függőleges vonalakat húz

-szívesen próbálgatja a firkálást,krétát megfelelően fog


HALLÁS- ÉS BESZÉDFEJLŐDÉS


-megnevezi a leggyakoribb mindennapi, szokványos tárgyakat

-rövid, nem teljes, de 2-3 szavas mondatokban beszél

-50 szava van

-kezdi használni a ragokat

-használ néhány névmást, de nem mindig helyesen

-elhagyja a gagyarászást

-ételt megnevezve kér

-egyszerű kérdéseket tesz fel

-személyes névmást bár helytelenül, de használ

-eleinte nevén, később névmással nevezi magát


SZOCIÁLIS ÉRETTSÉG


-éjjel száraz lehet

-egyszerűbb ruhadarabokat felvesz

-társsal együtt játszik

-fürdésnél segít, szeret kezet mosni és törölni, egyszerű házimunkában segít a felnőttnek

-étellel még játszik

-önállóan használ WC-t a fenéktörlést kivéve, kezét megmossa és megtörli segítség nélkül

-parancsolgat a körülötte lévőknek

-érzéseit,vágyait, kíváncsiságát kommunikálja

-szereti a cselekvéses játékszereket, de képes a tárgy által meghatározott mintha-játékra is

-azt képzeli, hogy a játékok élnek


MEGISMERŐ TEVÉKENYSÉG

-4 testrészét ismeri

-háromlépéses utasítást teljesít

-röviden (egy-két mondat) elmesél eseményeket a közelmúltból

-megérti azt, hogy egy és sok

-ismerős tárgyakat összeilleszt

-színek szerint tárgyakat egyeztet (2 félét)

-egyidőben foglalkozik két fő kategóriával (új példányokat a megfelelő kategóriába illesztve két csoportba szétválogat)

-az 1-et egyértelműen használja

-korát ujjfelmutatással jelzi

-éntudat kialakulása: saját magára hivatkozás a beszédben, tükörkép azonnali felismerése

169. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 168. - Mandula71)
2011. márc. 18. 20:49
Örülnék neki ha elküldenéd megnézném azt is köszi!!
168. Mandula71 (válaszként erre: 167. - 7f1efd4c7b)
2011. márc. 18. 20:24

Ha a saját gyerekemből indulok ki és az ismerősökéből, én nem tartom magas "követelménynek" a leírtakat. Persze feltételezve azt, hogy senki nem gondolja, hogy a gyerek mindenből 100%-osan tud teljesíteni. Például a rajzolásnál a fejen van szem, száj Norbinak még nem megy. De ismeri a pont-pont vesszőcskét, el is kezdi, így erre sem nulla pontot kapott:)Árnyaltabban kell ezt nézni, attól, hogy valami még nem tökéletes, nem nullázzák le, a próbálkozást is figyelembe veszik.

Neked mindjárt megkeresem a tavalyi felmérést, akkor a 24-30 hónaposat csinálták, neked inkább azt kellene nézni, mert azért a 2,5 éves kor még messze van a 3-4 évesektől elvárt teljesítménytől.

2011. márc. 18. 19:27
Igaz mi nem a G-ra megyünk,hanem a gyerekrehabra,de ott is kapunk szerintem valamilyen irásos dokumentációt ,de én ezt sokallom egy 3 éves gyereknek ,no meg mi 2.5 évesek vagyunk..
166. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 161. - Mandula71)
2011. márc. 18. 19:18

Hát mi szerdán megyünk kiváncsi leszek ,mert ez szeintem egy 6 évesnek való feladatsor ,szinte ebből csak a leugrást tudja 75 c-ről megcsinálni meg a lábujhegyen menést a fiam...

Csillagozom ami megy:):)


-5 mp-t áll egy lábon *

-kettőt ugrik egy lábon *

-lefelé is váltott lábbal, önállóan lépcsőzik *

-két lábon előre ugrál *

-segítséggel ötször szökdécsel *

-páros lábbal leugrik kb. 75 cm magasról *

-kb. 25 cm-t ugrik távol *

-rövid ideig egy lábn egyensúlyoz *

-járás közben nem nézi a lábát *

-kb. másfél méter tud lábujjhegyen menni *


FINOM/ALKALMAZKODÓ MOZGÁS



-négy mozaiklapból négyzetet rak össze utánzással *



-vizsgál, szétszerel, feldarabol *



HALLÁS- ÉS BESZÉDFEJLŐDÉS


-számos összetett mondatot megért *

10 szavunk van max



-kétlépcsős utasításokat követ *


-rengeteget kérdez, a legtöbb közvetlen környezetére vonatkozó kérdést megérti * mi ez? ennyit mond


SZOCIÁLIS ÉRETTSÉG


-kisebb házimunkában segít *


-mások előtt "produkálja" magát *



-szalvétát használ, ha valami kifolyik, letörli *


-zárt szájjal eszik, kiválasztja, kivel akar játszani, rövid időre odaadja a játékait *



MEGISMERŐ TEVÉKENYSÉG



-mechanikusan elszámlál 5-6-ig


-felismeri a kör-négyszög-háromszöget

165. veruska3 (válaszként erre: 163. - Mandula71)
2011. márc. 18. 17:56
ment az e-mail
2011. márc. 18. 17:49
ez szerintem is sok egy 3évesnek mint követelmény. az én 4évesemnek ez alapján van elmaradása a finom mozgással, az óvónők pedig meg vannak elégedve vele
163. Mandula71 (válaszként erre: 162. - Veruska3)
2011. márc. 18. 17:19

Nem tudom, hogy ez mennyire követelmény, de az tény, hogy a többit azért tényleg tudják. Lehet, hogy nem teljesen pontosan, de nyilván nem is ez a lényeg. Az én fiam még soha életében nem fűzött be cipőt, ott megmutattak neki egy műanyag macit, abba kellett belefűznie a fonalat. Gond nélkül megcsinálta. Illetve a gond az volt, hogy két-három "öltés" után feladta, úgy gondolta, hogy ennyi elég volt belőle, ő megmutatta, hogy tudja, nem érdekli, tehát hagyják békén:)

AZ, hogy 5 dolgot megrajzol 5 évesen, gondolom nem a fej-lábas rajzokat jelenti, hanem azt, hogy 5 féle tárgyat tud rajzolni. A kettő között azért van különbség.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook