Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 22 hós fiú nem beszél még! Szerintetek ez gond vagy fiúknál normális? fórum

22 hós fiú nem beszél még! Szerintetek ez gond vagy fiúknál normális? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2011. márc. 10. 17:45
nem megérteni az egyéb kommunikációját butaság! meg fog szólalni csak idő kérdése, a 17 hónaposom sem beszél de tökéletesen elmutogatja mit akar és mindig újabb hangokat vesz fel a szótárába. majd beszél ha eljön az ideje, a bátyja sem beszélt 2éves koráig utána beindult a beszélőkéje és bár kissé selypesen de érthetően beszél
2011. márc. 10. 13:52
nem vagyok arról meggyőződve, hogy lustaságból nem beszél egy gyerek. Ez készség, kinél hamarabb kinél később fejlődik. Az én lányom szerintem nem lustaságból nem tudott még 2 évesen sem kismotorzni. De hamar beszélt...
2011. márc. 10. 13:41
Minden gyerek máshogy fejlődik, beszédben, járásban, mindenben. Ha nagyon zavar, h még nem akar beszélni, akkor tanítsd! És javaslom, ha valamit szeretne, faggasd, próbáld rábírni a beszédre, legyél te a "buta", hogy mutogatással nem tudod mit akar.. Nehezebben fog beszélni, ha elég elmutatnia azt amit szeretne, és te már egyből ugrassz is érte, mert megérted. :)
129. 2e0264df59 (válaszként erre: 127. - Niggagirl)
2011. márc. 10. 13:33
persze, hogy semmit nem jelent. Attól még nem lesz mindenben okos és ügyes, hogy korán beszél, minden gyereknek más a fejlődési üteme.
2011. márc. 10. 13:22
Voltam suliba megint és rákérdeztem a tanártól a beszédre.Megkésett beszédről akkor beszélünk ha a gyerek 3 éves korig egy szót sem mond.Akkor kell orvoshoz vinni.Szóval ez is egy olyan dolog hogy ki ezt mondja ki pedig azt.Ha a hallásával van baj azt már korán észre lehet venni.
2011. márc. 10. 12:40
Ja igen annyira bírom az olyanokat akik azt írják pár sorral alattam idézem:"vidd orvoshoz mert az én gyerekem 13 hónapos és be nem áll a szája"! Látszik hogy 18 éves:) Az hogy az ő gyereke 13 hósan beszél nem mindennapi, miért jelenti ki hogy más gyereke beteg mert 2 évesen nem beszél??? A nagyobbik lányom 15 hósan tisztán kimondott olyan szavakat hogy:virág,szép,tessék,hinta stb., most 11 éves és nevelési tanácsadóba jár mert matekból nehézségei vannak(nem alakult ki nála a jobb-bal fogalma). Úgyhogy az hogy 13 hósan beszél egy baba még semmit nem jelent:)
2011. márc. 10. 12:25
Helló! Az én kislányom 23 hónapos és ő sem túl bőbeszédű:anya,apa,vau,autó,pápá,hamma=ha éhes,papa-mama,bibi,pipi,baba,Leila=a szomszéd kutyája,Le=Letti a nővére és ENNYI:) Nekem azt mondta a védőnő hogy normális mivel mond értelmes szavakat és sokszor próbál minket utánozni.Viszont nagyon értelmes egy szóra megcsinál bármit amire megkérem:porszivózik,lemossa- maszatolja:) a szekrényt tv-ét stb.,kiszedi a ruhát a mosógépből, felveszi a cipőjét,kidobja a szemetet stb. Nem hiszem hogy bármi probléma lenne vele csak lusta mivel ő is szeret mutogatni, én pedig nem fogom éheztetni a gyerekemet mert rámutat sz ételre és nem mondja ki a nevét!!!
2011. márc. 6. 02:45
bocsi orvoshoz
2011. márc. 6. 02:44
Az en hugocskamnak(O is 2 eves lehetet) le volt nove a nyelve hegye azert nem beszelt,de amikor anya elvitte orvos es felvagtak utanna mar beszelt!
123. Mandula71 (válaszként erre: 119. - Szimbamacska1)
2011. márc. 5. 23:22

Azt hiszem itt félreértések vannak. Nem gondolom, hogy itt bármelyikünk is fél attól, hogy az iskolában vagy az életben majd nem jól teljesít a gyermeke azért, mert 2-3 évesen még nem beszél.

Előfordulhat, hogy valóban csak "lusta", de az is lehet, hogy fejlesztésre van szükség.

Nem leszek attól nyugodtabb, hogy más, későn beszélő gyerek mennyire teljesít jól x évvel később. Az sem szempont, hogy visszasírom ezt az időszakot, amikor be nem áll majd a szája és feleselni is fog. Ha a szülő azt látja, hogy a gyermek teljesítménye eltér az átlagostól, akkor ki kell kérni szakember véleményét.

122. Mandula71 (válaszként erre: 116. - 7f1efd4c7b)
2011. márc. 5. 23:14
Norbi még csak nem is hisztizik, megpróbálja máshogy mutogatni...
121. Mandula71 (válaszként erre: 115. - Fmaya)
2011. márc. 5. 23:14

Még egyszer kérdezem, hogyan mered te látatlanban kijelenteni, hogy nincs gond?

Tévedés ne essék, nem azzal van a bajom, ha tanácsokat adtok. Egész egyszerűen felfoghatatlan számomra, hogy NEM SZAKEMBER pusztán a saját (és ismerősök) tapasztalatára hagyatkozva vagy az olvasottak alapján ki meri jelenteni, le meri írni, hogy nincs gond. Lehet, hogy tényleg nincs gond, de az is lehet, hogy van.

120. Szimbamacska1 (válaszként erre: 111. - 864c5534c9)
2011. márc. 5. 22:17
Hát igen,visszasirod.MAJD HA ÚGY JÁRSZ MINTÉN A LÁNYOMMAL,AZT HITTEM SOSE BESZÉL MAJD,MOST ME OLYANOKAT MOND ÉS ÖRÖKKÉ VISSZABESZÉL.
2011. márc. 5. 22:13
Az én kislányom még két és fél évesen is csAK PÁR SZÓ MONDOTT.Most 10 ÉVes jeles tanuló,és rengeteget beszél tisztán érthetően.a két éves kisfiam szintén pár szót mond csak?viszont mindent megért?jobban szót fogad mint a nővére.Azért jó lenne már ha beszélne?olyan ciki mentegetőzni:
2011. márc. 5. 20:14

erre jöttem én is rá ,miután ezt tanácsolt a a védőnő fel is vetettem neki,hogy és mi van ha helyettem inkább mamához megy mert úgy érzi ,hogy én nem értem meg..

erre nem mondott semmit igy ezt be is fejeztük ,inkább elviszem a szakemberhez!!

Amugy próbál utánozni mostanában ugy pár napja:)DD

117. banita32 (válaszként erre: 116. - 7f1efd4c7b)
2011. márc. 5. 19:03

Azt hogy nem érti meg az ember hogy mit mutogat szerintem a legrosszabb amit tehet. Mert csak egyet tanít meg a gyerekkel. Ha bajod van ne anyához fordulj, mert nem érti meg...

Ez nem csak az én véleményem, a gyógypedagógus is ezt mondja.

116. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 104. - Mandula71)
2011. márc. 5. 16:13
ezt én is próbáltam ,nem jött be verte magát hisztizett mert nem értettem ,nem tudta mi van:)DD
115. fmaya
2011. márc. 5. 15:23
Hali! Az én kislányom is 23-hónapos és alig dumál, pedig a nővére ilyenkor már kis verseket mondott. Ha ért, játszik,érdeklődő,nincs gond!
114. sitecom
2011. márc. 5. 12:31
bele fog jönni,és le sem tudod löni utána:)))
113. 3b41f6053f (válaszként erre: 111. - 864c5534c9)
2011. márc. 5. 09:34

Hát igen ,nálunk is így volt.


Azóta,van,hogy csak mondja,mondja ,mondja,be nem áll a szája egész nap

112. 864c5534c9 (válaszként erre: 111. - 864c5534c9)
2011. márc. 5. 09:27
nem ejtene szavakat (nem szavakat akartam írni)= betűket, hangokat
111. 864c5534c9 (válaszként erre: 110. - 3b41f6053f)
2011. márc. 5. 09:26

Én fiam most már 23 hónapos, s még nem beszél, csak annyit, hogy: nem, ezt. A legújabb szava az, hogy: anya..:D De ezt még csak egy este mondta, de vagy 10-szer, azóta sem.


Védőnő volt nálunk 1 hete, s azt mondta, hogy jó ez így.

Az lenne a gond, ha nem is hablatyolna, nem gagyogna, nem ejtene szavakat. Ugyanis a fiam mondja a magáét, dehát nem érteni..


Mondta a védőnő, hogy a fiúk amúgy is később kezdik a beszédet, mint a lányok.

És hogy van, amelyik kisgyerek csak az oviban kezd el beszélni, mert ott nem értik..


Korábban is írtam ide, amit a tv-ben mondtak erről a témáról...


Egész fura lesz, ha a fiam egyszercsak beszél...;DDD

Lehet, hogy visszasírom majd ezt az időszakot, míg nem feleselt vissza..;DDD

110. 3b41f6053f (válaszként erre: 96. - Mandula71)
2011. márc. 5. 09:19

Sziasztok!


Az én fiam 3 évesen az ovodában kezdett el egyik pillanatról a másikra mondatokban! beszélni.


Amikor kezdte az ovit,még csak pár szót mondott,és ő is mutogatta mit kér.


Féltem is,hogy az oviban,hogy fog boldogulni,mert a többi gyerek tudott szólni,ha akart valamit,az én fiam meg nem


Többször kérdeztem a gyerekorvost,felhívtam az óvoda logopédusát,mindegyik azt mondta nincs gond.


Most 5 éves,sok hangot nem ejt helyesen.


Behivatott az óvoda logopédusa.


Kérdezte vittem-e valahova a gyereket,azért,mert nem beszélt.


Mondta,hogy nem,csak az orvossal ,és a logopédussal erről,ők azt mondták ne vigyem sehova.


Azt hittem le fog szúrni,hogy milyen felelőtlen vagyok,de ő is azt mondta jól tettem,hogy nem vittem sehova.


Mostantól foglalkozik vele a logopédus,én is fogok vele gyakorolni.


Remélem jövőre,mire kezdi a sulit tiszta lesz a beszéde.


A lányom 2 éves,és még nem beszél,csak szavakat mond:(


Apa ,nem ,cica,vau,Ádám,és ennyi a szókincse

109. pteri (válaszként erre: 1. - Fanni_)
2011. márc. 5. 09:12
Az én kisfiam 20 hónaposan szólalt meg. Az orvosunk azt mondta semmi baja. A nyelvét időben felvágták, mert le volt nőve, jól hall, szellemileg ép, megérteti magát, anyuka lazítson. Most a kislányom ennyi idős, és még csak Apa és pár hangutánzó szó a szókincse. Most nem is üldöztem az orvost.
2011. márc. 5. 08:46
szia:)szerintem baj és vidd el orvoshoz..az én gyerekem 13 hós és benem áll a szája
107. banita32 (válaszként erre: 96. - Mandula71)
2011. márc. 5. 08:09

Teljesen egyetértek veled. Én 7 évig dolgoztam (gyes előtt) a Tanulási képességeket vizsgáló bizottságnál, és néha annyira meg tudok döbbenni egy-egy topikon vagy hozzászóláson.


Mi is járunk fejlesztésre, igaz nem a beszéde miatt, hanem mert hyperaktív a gyerek. Mindenki lehülyézett, meg ő csak fiú, meg gyerek meg ilyen okosságok. De aki látott már több száz esetet, az lehet hogy felismer néhány tünetet.

Én nem vagyok szakember, csak adminisztrátor voltam, de nagyon sokat kérdeztem a gyógypedagógusokat mert érdekeltek a dolgok. Ezért is vittel el vizsgálatra és végül nekem lett igazam.


Egyébként 3 éves kortól beszélünk megkésett beszédfejlődésről. Ha addig egyáltalán nem beszél a gyerek akkor igenis szükséges a szakember. Legalább megmondja tutira hogy lusta a gyerek vagy tényleg van valami.


Én is láttam benn olyan esetet ahol 4 éves gyerek nem beszélt egy szót se és nincs baja. Igaz az apja is csak 6 évesen szólalt meg most meg 4 nyelven beszél. De ez ritka. A segítő játékos feladatokat meg csak szakember tudja bemutatni neked rendesen. Utána lehet nem is kell többet menni csak otthon gyakorolni.

106. beagita (válaszként erre: 1. - Fanni_)
2011. márc. 4. 21:53
A fiúk nagy része később kezd el beszélni, a lányokhoz képest (kicsit "lustábbak"). Ha mutogatva is megértik, minek strapálja magát. :-) Nemrég volt a Babavilág c. műsorban, hogy 2,5 éves korban, ha még nem beszél, érdemes azért szakembert felkeresni (azért is hogy kizárja az egyéb okokat, ill. olyan gyakorlatokat végeztessen a gyerekkel - amikben a szülő is úgy tudom részt vesz, melyek elősegítik a beszédfejlődés megindulását). Először a védőnőhöz fordulnék tanácsért. Persze azért érdemes a gyereknek otthon is sok mondókát (akár tréfás gyakorlatokkal kísért - pl. Kerekítő című könyv) mondani, játszani, gyerekdalokat énekelni, tevékenységünket beszéddel kísérni (elmondani mit csinálunk, mit látunk éppen), mesét olvasni, képekről beszélni stb.
105. 2e0264df59 (válaszként erre: 104. - Mandula71)
2011. márc. 4. 21:37
óh, bírom az ilyen "szuperszülőket" akik ilyen könnyen és dörzsölten veszik az akadályokat
104. Mandula71 (válaszként erre: 103. - 7f1efd4c7b)
2011. márc. 4. 21:30

Na ezzel tökéletesen egyetértek:)

Pont tegnap mondta egy ismerősöm (már megint), hogy az a baj, hogy mi megértjük a mutogatást is. Az ő fia most 3 éves és tényleg gyönyörűen beszél. Szerinte azért, mert bár próbálkozott a mutogatással, ők nem vettek róla tudomást...Sokszor nem hiszem el, hogy ennyire nehezen fogják fel az emberek, hogy vannak esetek, amikor nem érsz célt azzal, hogy nem érted meg a mutogatást. Egyszerűen nem tehetem meg a gyerekkel, hogy nem adok neki mondjuk inni, majd csak akkor, ha nem mutogatva, hanem szavakkal kéri. Á, mindegy, már nem is dühöngök ilyenek miatt.

103. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 102. - Mandula71)
2011. márc. 4. 17:15
van hogy az sem segit,de ezt csak asz érti aki benne van.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook